Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy kolejny fotelik i jaki

1235

Komentarz

• Ja mam. Tesia ma 6 lat i jeszcze do wiosny przejeździ myślę.
    Ulka ma podobny ale nie tak zabezpieczający. Tylko w niskim i głębokim tyle siedzi (corsa) więc tak już zostanie aż po siostrze odziedziczy
    Podziękowali 1Karolinka
  • Tesia ma 130 i nadal rosnie. Ten fotelik to inwestycja. Warto!
    Podziękowali 1Karolinka
  • @Bea ten concord masz ?
  • Mój tęgi to nie jest , raczej wysoki
  • https://sklep.fotelik.info/diono-monterey-2.html

moje jeżdżą w tych; Kaśka lat 4,5też, od jakichś 3 m-cy. Waży 18kg i ma 116cm wzrostu. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • http://www.tylem.pl/fotelik-concord-reverso-plus-0-23.html
    Mój trzylatek jeszcze w takim jeździ bo jest chudzinka i ogólnie drobniutki. Jednak już powoli rozglądamy się za czymś większym 
  • fajny, zwłaszcza ta podstawka na nogi bo inaczej tył fotela zazwyczaj brudny
  • My właśnie będziemy wymieniać Maxi Cosi Rock na 2way Pearl. Ktoś używa? Jak gabarytowo i jeśli chodzi o wygodę (miejsce na nóżki) w opcji tyłem?
  • edytowano grudzień 2019
    Ja mam diono monterey2 Zosia lat 9 nosi ciuchy na 140/146 waży 25 kg a czubek głowy na styk, kolejny skok i będzie wystawać z fotelika i co wtedy? Uważam że powinna jeszcze pojeździć w foteliku ale większych nie ma :( 
  • Może zabezpieczenie na pas?
  • Bea powiedział(a):
    Może zabezpieczenie na pas?
    A ryzyko nurkowania? Fotelik nie powinien nadawać się do tych "magicznych" 150 cm? 
  • Polly powiedział(a):
    My właśnie będziemy wymieniać Maxi Cosi Rock na 2way Pearl. Ktoś używa? Jak gabarytowo i jeśli chodzi o wygodę (miejsce na nóżki) w opcji tyłem?
    Kolejne dziecko nam używa 2 way pearl
    wygodny, z nogami nie ma problemu, fajne ze można trochę pochylić do spania 
    z tym ze nam dzieci szybko wyrastają bo te 18 kg i 105 cm to maja ok 3 lat z kawałkiem ale znam i 5 latki co jeżdżą wygodnie
    Podziękowali 1Polly
  • Z tych większych polecam Cybex Solution.
    Podziękowali 1Polly
  • Obawiam się, że te 150 cm jest przereklamowane

https://rankomat.pl/samochod/jak-przewozic-dziecko-w-samochodzie-przepisy-aktualne-w-2018-roku

W tym roku nadal obowiązujące są
  • @zapominajka, fajnie, że się sprawdza. Mój też z tych gabarytowo dużych, 11 mies i 12,5 kg. Ale do 3 rz. i tak będzie ok, potem już przodem.

• Pomóżcie.. M twierdzi ze chłopcy- nieduzi 3latki , 15 kg już im złem w tych fotelikach.. zgadzam się z nim. On chciałby im kupić duże fotele ale nie tak jak Wy ze do sklepu i wybrać najlepsza opcje tylko na prawdę przystępnie cenowo.. możecie coś polecić? Dziewczynki się na poddupniki przesiadaly po fotelikach, cieszę się ze M rozważa inna opcje ale pyta mnie o maxi cosi rodi sts ale mi to nie wyglada Wogole.
  • @MAFJa, rozumiem, inaczej kupuje się foteliki dla trójki na raz niż dla jednego... Tylko nie zrozumiałam o jaki przedział wagowy pytasz? 15-36? Jeśli tak, to mamy Cybex, chyba taki:
    Ma 4 gwiazdki, wygodny.

Podziękowali 1MAFJa
  • Też mamy cybex. Dziewieciolatek w nim jeździ. Chciałam polecić takie Graco jak ma Kajtek, ale nie widzę ich w ofercie. Też 9-36 Ale z opcją pasów tak jak w fotelikach do 18.
    Ziutek jeszcze długo w tym do 18.
  • Mąż na tego Cybexa ostrzy zęby, ja jak zwykle z rezerwą, @Polly wygodny, ok jest?
  • Ja mam Maxi Cosi Rodi. Możesz zobaczyć jak chcesz.
  • Karolinka powiedział(a):
    Mąż na tego Cybexa ostrzy zęby, ja jak zwykle z rezerwą, @Polly wygodny, ok jest?
    Wiktor nie narzeka ;) Ja chciałam koniecznie isofix.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Budżetowe nania beline sp. Do 200 zł. 3 gwiazdki ADAC.  
    Podziękowali 3Polly MAFJa Bea
  • @andora, @MAFja mam Nanię, nie pamiętam już jaką jako awaryjny w drugim aucie, też 15-36. Troche twarde siedzisko, ale da się jeździć. I nasz ma 4 gwiazdki.
  • AB a Ty zadowolona? Powiedzcie najlepiej linka jaki cybex i jaki ewentualnie graco 
  • My też mamy te Cybexy, chwalimy sobie. 
  • MAFJa powiedział(a):
    AB a Ty zadowolona? Powiedzcie najlepiej linka jaki cybex i jaki ewentualnie graco 
    ja bym lekko szalonych 3-latków nie woziła w niczym bez wewnętrznych pasów... Kate z maxi cosi tobi przesadziliśmy jak miała 4l2m-ce i wyrosła z fotelika...
    Podziękowali 2Skatarzyna Bea
  • Szalony jest niko . Oni z dziadkiem jeżdżą na poddupnikach a z Rometów serio wyrośli .. siedzą jakoś tak tragicznie w nich..
    Podziękowali 1AB
  • Generalnie jeśli nie przekraczają wagi dopuszczalnej lub wzrostu, to powinni jeździć w tych z pieciopunktowymi pasami. Tak będzie dla nich lepiej. Dzieci w fotelikach 15-36 powinny już umieć się plus minus dostosować do zasad jazdy (proste siedzenie, nie pochylanie się, nie wychodzenie z pasów). Ja nie mam drobnych dzieci, tylko wielkie, a póki co żadne nie przeszło do fotelika 15-36 przed 3,5 roku skończonym. 
  • Ok może jeszcze raz napisze. Są za małe na nich foteliki . Szczególnie romery. Bo tem trzeci jeszcze jakoś od biedy dla najmniejszego stefka ujdzie..nie będą w nich już jeździć . Maja 3 skończone we wrzesniu i po ciuchach widzę ze smigneli od września bardzo 
  • Jakiego wzrostu są teraz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.