Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Drugie danie z dyni

124

Komentarz

  • @Maciejka, a ty wiesz , ze ponoć trawę cytrynowa można w Polsce uprawiać?
  • O, jaka szkoda, ze tam nie mieszkam ;)
  • moja ładnie wzeszła, a potem zdechła, nic to -w przyszłym roku znów spróbuję :)
  • @MartynaN widzisz, a moja niewarzywna totalnie corka kluski dyniowe uwielbia. Musze ta zupe przetestowac, bo brzmi smacznie.
  • Boszzzzzzzzz...
    przeczytałam: Drugie życie dyni.

    =))
    Na swoje usprawiedliwienia mam późną porę i brak okularów.
  • W biedronce dynia 1,49 zl/kg niezaleznie od gatunku, kupilam hokkaido, byla tez muszkatolowa i taka zwykla dynka.
  • U nas jest taki mały eko sklep niedawno go odkryłam.Dynie są po 2,50 , wybór jest.
    Pan powiedział ze w zimie tez maja tylko zagramaniczne, nie pamiętam z jakiego kraju ale na pewno nie z Chin ;)
    I dziś upiekłam hokkaido , pycha.
    Szkoda ze mąż entuzjazmu nie podziela.
    Jak przechować takie dynie aby mieć na dłużej?
  • Dynie powinny być dobrze podsuszone. Nie wiadomo, czy leżały po zerwaniu na polu czy były od razu zabierane, można więc je zostawić w domu, w ciepłym, przewiewnym miejscu. Potem albo cieplejsza piwnica albo część mieszkalna. Nie nadaje się piwnica, gdzie dobrze przechowują się warzywa korzeniowe, jest za zimna.
  • Robiłam ostatnio zakupy w hurtowni
    Warzywa były w części - chłodni- ziąb tam niesamowity! Lodówka!
    Kupiłam dynie na obiad
    Dynia po upieczeniu była bardzo wodnista
    Klusek nawet nie próbowałam robić
    Zostawiłam to na a'la purre do drugiego dania

    W ub roku sama przechowywałam w cześci korytarza, gdzie nie ma w ogole ogrzewania i jest dość zimno (taka mała chłodnia)
    Dynie tam
    Leżące nie dość, ze szybko sie zepsuły, to te które zdążyłam
    Przyrządzić były właśnie bardzo wodniste.
    :/
    W tym roku przechowuje w pokoju na piętrze.
    W pokoju kaloryfer zakręcony - bo to taki "składzik" raczej ;)
    Ale jest ciepło
    Mam nadzieje, ze dynie długo wytrzymają, nie zepsują sie i nie beda wodniste!
  • @AniaD 10 stopni za zimno będzie?
  • chyba to zrobię..........zaśliniłam się

    ja też @jukaa nieuleczalny makaronoholik :((
    podejrzliwie patrzę na każdego kto mówi, ze nie lubi makaronu :))

    mam bulgur z vermicelii - każdy dostanie coś dla siebie :))
    przytachałam dziś kolejne 5 dyń ;)
  • Ja nie lubię makaronu :>
    To znaczy jadam ale bez przyjemności.
  • @AniaD

    pilnie potrzebuje rady - mozna dynie na surowo?
  • @chabrowa ostatnio pytalam na forum i sie dowiedzialam, ze mozna. Zaraz znajde kto mi odpowiadal.
  • @Elunia mi odpowiadala. Watek dynia strona 21.
  • Chabrowa, można. Dynie są bardzo smaczne na surowo. Nie wszystkie, bo niektóre z suchych są takie mączne, ale wiele odmian jest po prostu pyszna. Można kroić i jeść jak jabłko, można dawać do wszelkich surówek, można robić sok.
  • Dla mnie taka pyszna na surowo jest muscat de provence mocno dojrzała. W surowce pycha
  • A ktoś próbował pieczarki na surowo? Pycha są takie cieniutko pokrojone na kanapce z serkiem topionym. Polecam ;)
  • @kociara a jak robisz surowke z dyni?
  • Narobiłyście mi smaka na te kluski z dyni, wysłałam męża po dynię a tu wszystko wymiecione. Halołin psia mać.
  • no, ostatnia "piżamową" wzięlismy dziś z tesco, ale hokkaido było jeszcze kilka ;)
  • @aqq-starta na tarce grube oczka plus jabłko plus kiwi. Kiwi w kosteczkę Odrobina oliwy, szczypta cukru i soli.

    jw dynia z marchewką plus rodzynki namoczone
    Z kawałeczkami ananasa.

    Dynia musi byc właśnie taka owocowa. Kupilam pierwszy raz bez rozeznania. Do pieczenia. Nie smakowało. To musiałam jakos zjeść :)
    Muscat jest idealny. Hokkaido nie. Moim zdaniem
  • Hokkaido jest dla mnie bardzo dobre do surówki: Starte Hokkaido, kapusta pekińska, trochę kapusty kiszonej (ma dać kwaskowaty smak, nie dominować), cebulka. Do tego czosnek roztarty z solą, wymieszany z olejem/oliwą. Chyba tyle składników...
  • Dziewczyny, a czym zafaszerowac dynkę?
    Ale żeby bez miesa….
  • @uJa obiecałam identyfikację dyni. Tak więc leżą od prawej: Sibley (ew. Blue Banana), Hokkaido lub Solor, jakaś moschata wygląda na: Chirimen albo Black Futsu albo Yokohama, kolejna to Melonette Jaspee de Vendee oraz ostatnia Australian Butter. W skrzyni od prawej: 2xMelonette, przykryta niebieskawa to może być Blue Hubbard, Australian Butter, z tyłu moschaty jak wyżej oraz wystająca, żółta końcówka - za mało szczegółów, by można było ją zidentyfikować.
  • @chabrowa ostatnio male dynki (zoledziowe) faszerowalam ostrym humusem. Dobre wyszlo.
  • Acorny (dyńki żółędziowe) są doskonałe do zapiekana z farszem.
  • ja wczoraj zrobiłam pierwszy raz w tym roku mój dyniowy "przebój"
    zupa dyniowa z jaglanką :) 

    (na lekkim rosole, podpieczona dynia, wymiksowana z włoszczyzną i ziemniakami)
  • Przeczytałam "Drugie życie dyni"
    także tego, czas spać ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.