Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciasteczka, ciastka świąteczne

13»

Komentarz

  • @Skatarzyna
    u nas ten sam obłędny zapach :D
    smakowałaś ciasteczka?
  • @Karolinka, 2 przekroiliśmy na cztery i spróbowaliśmy, a reszta komisyjnie spakowana :D
  • czyli podobnie jak u nas :)
  • Dziś upiekłam z pomocą dzieci po raz drugi pierniki, których nie da się zepsuć. (Według koleżanki, która mi ten przepis podała)Rzeczywiście nawet mi się nie udało zepsuć ;)
  • edytowano grudzień 2015
    co prawda to ciasteczkowy wątek, ale ja popełniłam już kilka partii "pralinek" świątecznych w róznych smakach, którymi obdarowywałam róznych znajomych.
    Nie jest to tak tanie, jak ciasteczka, ale ładnie zapakowane w kolorowe foremki papierowe i potem w folię, do tego kokardka i gotowe, sympatyczne upominki do wręczania
  • A nie chciałby ktoś się podzielić pierniczkami?
    Choćby kilka, coby na choinkę powiesić.
    Piekarnik niestety nadal popsuty. Dopiero po Świętach jest szansa, bo jakąś część trzeba było u producenta zamówić. Z ciastami sobie poradzimy-będą w wersji bez pieczenia.

    Ale pierników nie będzie.
    Dzieci baaardzo niepocieszone.
  • @AB -pierwsze:sliwka z marcepanem. Namoczone przez noc w earlgreyowej herbatce z dodatkiem rumu śliwki (ale nie za dużo tego ponczu) na drugi dzień nadziewałam marcepanem i maczalam w rozpuszczonej w kąpieli wodnej czekoladzie.
    drugie:sliwkowo-marcepanowe. Pokroilam śliwki suszone, zalalam runem brązowym i spirytusem. Te miały byc mocno alkoholowe, wiec na pół kg sliwek bylo 50 ml rumu i jakies 20 ml spirytu. Śliwki zmalakserowalam i wymieszalam ,ugniotlam widelcem z masą marcepanową. Kuleczki z masy w masie czekoladowej maczalam.

    trzecie:z powodu braku masy marcepanowej nie mogłam zrobić tych powyżej. Suszone śliwki wymieszalam w malakserze z tartymi migdałami, rumem i spirytem. I w czekoladę.
    Trzecie A: do masy sliwkowo migdalowej masło orzechowe i krem czekoladowy. Kuleczki obtaczac w mieszaninie: kakao gorzkie, słodkie, chili, imbir, cynamon. W tej samej posypce obtaczalam kuleczki marcepanowe nadziane mieszaniną masło orzechowe krem czekoladowy
  • Chyba tak zrobie wiśnie ktore dluuuuuugo leżały w spirycie

    Da sie @kociara?
    Kazda pojedynczo w tej czekoladzie maczać
    Czy zmiksować i kulki robić!
    Bez marcepanu- bo nie lubię!
  • Da się, da się @hipolit
    tylko trzeba znaleźć jakeiś alternatywne wypełnienie, coś, co poskleja
    wafelki suche, nadziewane, ciasteczka typu digestive albo pettit berki
  • U nas nie będzie ciastek,ale domowe batoniki owsiane zamiast-Maria nie je jaj i mleka, ja się ograniczam bo karmię, więc co by nas za bardzo nie kusiły inne słodkości narobię tych batonów...
    >:)
  • @Małgorzata32 my mamy sporo pierniczków :-) tyle ze bardziej do zjedzenia od razu niz do wieszania na choinkę - w tym roku nasze pierniczki maja bardzo ciekawe kształty...
    Ja niewiem, może ja piec nie umiem albo te ciasteczka greckie wcale nie są takie szalowe... No nie zachwycily mnie... A takie byly obiecujące w tym piekarniku. Ale nie byłabym sobą ;-) gdybym przepisu nie zmodyfikowala - w sumie to dalam dwa razy więcej składników bo jedna część ciasta byla migdalowa a druga kakaowa z kawałkami czekolady i orzechami wloskimi. Te ciemniejsze mi bardziej smakowaly :-)
  • @Agnieszka82, my trzymałyśmy się z migdałowymi przepisu ściśle, ale też szału nie ma!
  • @Skatarzyna a widzisz, czyli jednak szalu nie ma z temi ciastkami. Za to koniak szał robi =))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.