Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent uwolnił sześciolatki!

«1

Komentarz

  • No i super :)
    bardzo sie ciesze, ze moje kolejne dzieci pojda do szkoly jako 7latki i nie moge odzalowac, ze z najstarszym dalam sie nabrac na gadanie pedagog, ze musi isc jako 6latek, bo zanudzi sie w zerowce :/

  • A co myślicie o wzmocnieniu władzy i nadzoru kuratorskiego? Bo weszło to w ramach tej samej nowelizacji.
  • Bardzo dobrze. Teraz warto pójść dalej i znieść obowiązek szkolny.
  • Tego wlasnie dokładnie nie wiem. Wiem tylko ze kuratorzy to była zawsze główna grupa antyed, no i oznacza to jak rozumiem większa kontrolę państwa.
  • edytowano styczeń 2016
    Z tego co zrozumiałam to w tym wzmocnieniu władzy kuratorskiej chodzi o przywrócenie kuratorowi władzy nad szkołami. Do teraz np. samorządy mogły bez zgody kuratora likwidowac szkoły odwołać dyrekcję placówki. Ponadto dodali, że kuratorzy mają nadzorować ośrodki szkolące nauczycieli i coś co dotyczy zakładania nowych placówek z uprawnieniami publicznymi (ale tego już nie dopytałam).

    Generalnie kuratoria teraz to tylko nadzór pedagoogiczny prowadza i mega papierologią się zajmują.
    Podobno zmiany są dobre.

    edit.
    @Anka co masz na myśłe większa kontrolę państwa?
  • Ja nie żałuje posłania Adama jako 6 latka (niespełna bo on grudniowy), aczkolwiek cieszę się że Wiktorię to ominie o ile władza i pomysły takowej się nie zmienią.
  • Wczoraj zostałam wezwana do szkoły w sprawie syna. Myślałam, że coś nabroił...
    A tu pani mi pod nos jego wyniki, że taki super jest i że się "nadaje" do pierwszej klasy.
    Dwa oddzielne druczki musiałam podpisać, że się nie zgadzam.
    System mnie nie lubi, bo już im drugi raz okoniem staję. :D

  • mnie też tak mówili o Michalinie - cztery lata temu - i jak głupia dałam się nabrać bo wcisnęli ją, sześciolatkę, do klasy z siedmiolatkami
  • My zdecydowaliśmy się na powtarzanie klasy pierwszej (córka z września 2009). Ed, więc bez szkód żadnych. Fajnie, że jest taka możliwość. Ten rok nam pokazał, że A nie nadaje się do I klasy. A ileż jest takich dzieci, które się nie nadają, a poszły do zwyczajnej szkoły? nie jest łatwo teraz je zostawić.
  • U Adaska w klasie sa dzieci ktore bez problemu odroczono by w poradni, bez mrugniecia okiem.Ale mamy troche na sile poslaly dzieci do 1 kl.Koniec końców jest placz i lament bo jesli zostawia w 1 kl to zmiana szkoly tylko wchodzi w gre, aby dziecku nie bylo przykro ze wszyscy poszli dalej razem a ono zostalo dorzucone do klasy młodszej. Wszystko to przez to ze mamy nieobiektywnie patrza na dziecko i nie dopuszczaja do siebie, gdy sie im sugeruje na pismie (ocena koncowa w zerowxe) jak i slownie, ze dziecko potrzebuje jeszcze roku.
  • Dostałam dziś opinię, że jeśli mój syn zostanie w tej samej klasie (zerówka, przypominam!) to będzie to ze szkodą dla jego rozwoju.

    To co oni mu tam zrobią, że się będzie uwsteczniał? ;)
  • ktoś się pod tym oficjalnie podpisał? serio?
  • Serio. Wychowawca.
    A poza tym wymienione wszystko, z czym sobie dziecko radzi, nawet to, z czym sobie nie radzi obrócone jest w zalety: "nie umie, ale się stara" ;) )
    A o brakach ani słowa. A dziecko nie mieści się w liniaturze, nie lubi rysować ani kolorować, nie potrafi się skupić na jednym zadaniu, szybko się zniechęca i męczy.
    Ja wiem, że pięciolatek to wszystko jeszcze ma prawo mieć. Ale nie jest to wyznacznik dojrzałości szkolnej przecież!

    Szkoły na siłę chcą przenosić dzieci z zerówek do klas pierwszych. Nie wiem czemu? Podejrzewam, że o kasę chodzi i o miejsca w zerówkach...


  • porażka jakaś :-S
  • Ja chce zostawic na drugi rok w pierwszej klasie. Bez sensu to bylo ze poszla jako 6latka.Totalnie jest nie skupiona i roztrzepana.
    Szkoła jest prywatna wiec rok placilam bez sensu
  • U nas Witek zostanie w pierwszej, spodziewam sie podobnej reakcji.
  • Szkoły na siłę chcą przenosić dzieci z zerówek do klas pierwszych. Nie wiem czemu? Podejrzewam, że o kasę chodzi i o miejsca w zerówkach...
    ----------------
    Czy czasami w szkole (licząc od klasy I) samorząd nie dostaje większych subwencji oświatowych na dziecko niż dostawałby na dziecko w zerówce?

    @cart, tak trzymaj!
  • U mnie drugi rok zerówki :-)
  • A ja zostawiam mojego w 1klasie. Jest bardzo fajnie. Ma super wychowawczynie, super są dzieci, rodzice. Nie lubi siedziec nad książkami co prawda ale ich pani to rozumie i nie wymaga tego od nich.

    Kiedys tak od czapy rzucił mi widząc zerowkowiczow, ze cieszy sie ze jest w 1 kl a nie w zerówce..
  • Sluchajcie, a co zrobic w takiej sytuacji? Synek rocznik 2010, ED, zapisany do przyszkolnej zerowki. Mialam zamiar odraczac, ale rozumiem, ze teraz nie musze? Czy faktycznie jest jakas luka w reformie, jak ktos ram wyzej zalinkowal? Co mam zrobic, zeby nie poszedl od wrzesnia do szkoly? Zlozyc podanie o powtarzanie zerowki?
  • zapytaj w swojej szkole, u nas nic nie trzeba robić by powtórzyć zerówkę, tylko gdyby chcieć do pierwszej, to poinformować :)
  • U nas w jednym przedszkolu gminnym jest 8 wolnych miejsc na nowy rok przedszkolny, w drugim - 9.
    W obu są po dwie zerówki. Czyli rodzice zdecydowali - na ok. 80-90 zerówkowiczy rodzice zdecydowali się posłać do 1. klasy siedemnaścioro dzieci.
  • Ufff, dzięki!
  • Generalnie rzecz ujmując samorzady wymuszaja na dyrektorach szkół a Ci z kolei na nauczycielach by dzieci zostały w szkole. Podobno wszystkie chwyty dozwolone.
  • Nauczyciele jak zwykle "służą" dzieciom.
  • Sąsiadów córka brała udział w pokazôwce. Burmistrz zorganizował we wszystkich podstawówkach.
  • Moj mąż widzial juz rozne bilbordy promujaxe posłanie 6 latkow do I klasy.
  • W grupie zerówkowej przedszkolnej u mojej Zuzi jak weszło to "odroczenie" do pierwszej klasy idzie 2 dzieci a pozostałe 28 rodzice postanowili zostawić w przedszkolu jeszcze na rok. Bardzo cieszę się że moja Zuzia zostaje jeszcze rok ale z kolej nie ma miejsc dla trzylatków.... w naszym przedszkolu w tym roku jest nabór na 9 miejsc dla trzylatków.... na szczęście załapaliśmy się z naszą najmłodszą.
  • Aga a dlaczwgo chcesz dac na domowa przedszkolaka? Zerowka przedszkolna jest super. Zaluje ze przy starszakach nie mialam takiej mozliwosci bo nie bylo miejsc w przedszkolu. Teraz prefeuja dzieci z rodzin wielo.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.