Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

[ED] Formacja religijna dzieci

2»

Komentarz

  • Może to to samo co DSM? Ja pamiętam że dla mnie to była dobra formacja.
  • Ideę uświęcania się w pracach dnia codziennego najlepiej mają rozpracowaną w Opus Dei. Ale jak się dobrze wsłuchać, to księża FSSPX też do tego zachęcają.
  • @Malgorzata, byłaś nominowana do aureoli, ale jesteś zbyt pyskata i psłabyś wizerunek. Masz, ale niewidkę, L-)
  • no to se jeszcze poczekasz :D
  • błogosławieni cisi...
  • No tak zdecydowanie za mało bylam formowana przed i za mało po i jeszcze mialam ojca 10lat za granica ktory mi przysylal listy i kartki ze jestem księżniczką
    A teraz mam być szczesliwa ze skrobie co dzien te warzywa do zupy
    Ale skrobie w sukienkach może mnie do nieba przepuszcza B-)
  • Z tytulu watka to u nas na co dzien rodzinna modlitwa rano i wieczorem. Litania plus 10tkA różańca..lub caly rozaniec.Aniol pański o wlasciwej porze dnia.
    Dzieci maja czytane zywoty swietych i inne pobozne historie.
    Modlitwa przed posiłkiem.
    No i sa nauczone zeby wszelkie bóle i smutki ofiarowac za dusze czysccowe.
  • Ale my nie w ed więc nie wiem czy moj glos ma znacznie w tym wątku ;)
  • no to ja muszę poranki usprawnić..
  • Rano u nas jest krotka modlitwa. Z dwojka starszych bo mlodsze śpią.
    Potem te starsze jada do szkoly gdzie dzien również zaczynaja modlitwą.
    Ostatnio maz wyczytal ze modlitwa powinna trwac łącznie 2,5godz. dziennie.
    Ja sie modle czesto w myslach dłużej zeby kogos nie zamordowac.
  • Tak mi się skojarzyło - piękny biblijny filmik przygotowany przez mamę (książeczka) i 12-letniego syna z ED (animacja poklatkowa):


    Moja córcia zachęciła się do czytania Biblii, czyta i rysuje już drugi dzień.
  • Wspaniale! Gratuluje mamie zdolnosci, ksiazeczka fantastyczna!
  • A ja mam trochę załamkę, bo moja M.-3,5 roku podchodzi do nodlitwy jak do jeża,unika,zmienia temat itp.
    :(
  • Daj jej czas. Modlitwa to może być zbyt duży poziom abstrakcji dla nawet tak rozgarniętej dziewczynki jak M.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.