Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

proszę o wypowiedź w sprawie tegorocznego zjazdu dużych rodzin w Gnieźnie - PILNE

W imieniu mojego męża, który jest w tym roku współorganizatorem zlotu dużych rodzin w Gnieźnie proszę o podpowiedzi, burzę mózgu:

Na jaki temat chcecie posłuchać , porozmawiać w tym roku podczas konferencji( nawet jeśli nie będzie Was tam...pytanie wówczas czysto teoretyczne). Kompletowana jest lista prelegentów. A może chcielibyście kogoś polecić. Tematyka nie koniecznie ekonomiczna...bo tego było już sporo w poprzednich latach. O czym należy mówić, na co zwracać uwagę?

I pytanie dodatkowe do osób z różnych miast: ile płacicie za śmieci? @Lila masz może jakieś zestawienie, wiem, żeś dobra w te klocki :D
Z góry dziękuję

Komentarz

  • czy myślicie, że w czerwcu warto by już zrobić podsumowanie tego, jak przez kwartał zafunkcjonował bon 500?
  • edytowano luty 2016
    z góry dziękuję @Lila, a mego mail masz, jeśli dobrze pamiętam...możesz też wprost do Szymona słać
    :)
    od razu mu mówiłam, że z tym to do Ciebie trzeba :D
  • up
    serio nikt nic?????
  • edytowano luty 2016
    Bardzo (!!!) chętnie - wychowanie w rodzinie wielodzietnej, wyzwania, swoiste problemy wychowawcze itd. Może też ta omawiana teraz na forum kwestia roli mamy wielodzietnej w społeczeństwie - m.in. w kontekście dyskryminacji? Albo coś praktycznego np. systemy funkcjonowania w celu usprawnienia działania dużej rodziny?
  • ...

    ja (jak Małgorzata) postawiłabym na większą integrację rodzin, które przyjechały na zjazd... byliśmy na wszystkich zjazdach i na niektórych były takie elementy...

    każda rodzina jest ulokowana albo w hotelu (czy czymś podobnym) albo u innej rodziny... ale zabrakło mi integracji i wzajemnego poznania, no chyba, że jest się na wspólnym noclegu...

    warsztaty raczej ok, bo były i dla dzieci i dla młodzieży czy też o wychowaniu...
    (chociaż jakieś elementy można dopracować)

    jak pomyślę dłużej to jeszcze napiszę... :)
  • Ach, szkoda, że jeszcze nie jestem dużą rodziną.
    Bardzo lubię Gniezno.

    (pst, obok Gniezna, jest taka mała miejscowość, jakieś 6 km, Jankowo Dolne, przyjemne jezioro, warto rozważyć :) ).
  • @Sylwia1974 zastanawiam się gdzie do czerwca zabrnie sytuacja wokół ED. Niemniej mam działać w ministerstwie w tej sprawie z rekomendacji ZDR, więc może jakieś spotkanie/warsztat dla rodziców ED z wymianą doświadczeń i aktualnym stanem prawnoorganizacyjnym? Tak rzucam.
  • własnie o coś takiego mi chodzi , o luźne pomysły,
    ja nie mogę nikomu obiecać co uda się wynegocjować
    natomiast nadal wątek uważam za otwarty
    a każda uwaga jest cenna

    szczególni Ci z Was co byli na wszystkich zjazdach i mają porównanie, przekrój przez całość
    są elementy, które warto podtrzymać, te z których może trzeba zrezygnować i te konieczne, których się nie przeskoczy...

    trzeba jakby mieć na uwadze, że najwięcej jest małych dużych rodzin ;)
    myślicie, że jest sens dzielić na "Himalaje" i "Przedszkole" czyli na tych z trójką czy czwórką dzieci i na tych z piątką i powyżej? Wtedy w tej integracji można by może liczyć na większe zrozumienie i podobny poziom problemów

    czy warto w roku jubileuszowym można by poruszyć temat wychowania religijno - patriotycznego?
  • @sylwia1974 4 od 5 bym nie odróżnial. Natomiast 7+ to jest pewna cezura, która roboczo określam jako "ograniczony dostęp do rodziców". Warsztat "rodzina 7+, co nowego?" byłby dla mnie ciekawy ;-) Wymiana doświadczeń i rozbijanie mitów.
  • Kiedy konkretnie jest zjazd? I gdzie się zgłaszać? Czy gdzie juz jest to napisane?
  • Kurcze, muszę na szybko bliźniaki, co by szybko doskoczyć do 7+:)

    Pomysł z szampanem- szampański!
    Gęba mi się śmiała jak czytałam.
  • tuż przed zakończeniem roku szkolnego, czerwcowy weekend
    jeszcze chwila do zapisów
    na razie trwają przygotowania wstępne
  • Dyskusja panelowa pt. Czy hybryda jest moralna u matki wielodzietnej.

    Przepraszam, zanizam poziom ;)

    Na serio to bym podagala chetnie o sprawach wizerunkowych, moze nawet o milej i pozytywnej kampanii spolecznej, pokazujacej plusy wielodzietnosci w skali mikro i makro tez. Zeby troche przykrocic to rozhulane przekonanie o zyciu na lasce spoleczenstwa.
  • ciekawe...ciekawe...
    liczę na dalsze głosy...
    bo przyznam, że nie łatwo o temat/tematy
    a na spotkaniach organizacyjnych kilka osób będzie podawało propozycje...może akurat na forum padnie pomysł godny uwagi i zaakceptują go inni organizatorzy
  • edytowano luty 2016
    dzięki @Bea :)
    Ty konkret babka też jesteś
    jakby jakiś problem z zakładaniem koła to dam Ci namiar do mojego męża. W województwie wielkopolskim to on jeździ po gminach, gdzie koło się tworzy...ale jeśli w województwie nie ma oddziału to warto prosić o pomoc z zewnątrz.U nas zjechał już wiele "zaścianków" serio ;)
  • bym widział nagłośnienie tematu, nazwijmy to:
    "im wcześniej, tym ważniej"
    że kluczowe dla rozwoju i edukacji są pierwsze lata życia, zapewnienie dziecku maksimum poczucia bezpieczeństwa, że na etapie szkolnym jest już właściwie pozamiatane...
  • dzięki dzięki
    Bea już odpisałam

    @Pioszo54 może faktycznie jakiś temat edukacyjny w takim wymiarze mógłby się pojawić
  • aha termin zjazdu 17-19 czerwca
    jak będą zapisy - zareklamuję :)
  • @Bea a niewielkie to jakie? 60 uczniów czy 30?
  • A dlaczego 7, a nie 8 czy 6? Serio pytam. Dla mnie progi to 4, 6 i 8 czyli od tej ilości nie mieścimy się w aucie :)
  • też jestem ciekawa dlaczego 7?
    dla mnie progi to właśnie 4 bo jak wyżej, 5, bo rodzice razem 4 ręce mają. :)
    no i 8! bo już w samochód osobowy nie wejdzie :)
    no i stale śmieszy mnie nazywanie rodziny z trójką dużą rodziną :D
  • dla mnie pierwszy progiem było przekroczenie czwórki dzieci...czyli jak się piąte
    urodziło...do czwórki po prostu absolutnie i bez żadnych problemów ogarniałam rzeczywistość...a potem zaczęła się radosna twórczość...żadne inne dziecko tyle nie zmieniło co piąte...choć czwarte nauczyło pokory, spowodowało, że zwykłe osobowe auto było niewystarczające...to jednak nie czułam jeszcze, że się mocno wyróżniam. Może dlatego, że znałam sporo rodzin z trójką i mieć o jedno więcej nie było wyczynem.
    natomiast szóste i siódme nie wniosły więcej zamieszania...przybyło pracy - owszem...ale byłam już wprawiona...kolejny samochód przestał starczać i tak jest do dziś :D...

    Natomiast patrząc na wszelkie statystki 7 to już mało spotykana liczba...a każda większa jest ewenementem w otoczeniu. Zmienia się też status materialny i ocena otoczenia...w sumie z każdym następnym dzieckiem.
    W Poznaniu w tygodniu rodziny były organizowane uroczystości dla największych rodzin...raz koncert i dyplomy , które wręczał Pospieszalski, a raz kolacja dla rodziców dużych rodzin - taka integracyjna...super sprawa. Przedstawialiśmy się sobie itd...wydaje mi się, że wszystkie rodziny miały 6 i więcej dzieci ...i serio nie było ich dużo :)
  • jakoś nie wyobrażam sobie, by za kilka miesięcy zmiana była duża - samochód już 9. osobowy mamy, w domu też się zmieścimy bez rewolucji :)
  • A są jakieś statystyki, ile jest rodzin z 3, 4, 5, 6, 7 itd bez wspólnych worków typu 14% rodzin z 3 i więcej?
  • o takie ciężko
    w Poznaniu ZDR dzięki różnym ruchom nieco się poorientował

    Duży skok widać pomiędzy 3 a 4 dzieci
    tak mniej więcej dla zobrazowania
    w Poznaniu jest 12000 rodzin z trójką a z czwórką tylko 1200
    takich z 7 i więcej ok 20- 30 rodzin
  • z czego z 9-10 dzieci chyba 3 rodziny
  • edytowano luty 2016
    Dziękuję @sylwia1974
    edit: Wydaje mi się - bez obrazy - że wiele rodzin z trójką to takie, co tylko dwójkę chciało, a trzecie to taka, jak to mówią, wpadka. Stąd statystycznie jest ich dużo więcej niż 4.
  • Oj, tam @Malgorzata, to się wie, ale wie się też, że sporo małżeństw stosuje antykoncepcję i wzbrania się przed kolejnym potomkiem. Wtedy taką niespodziankę nazywają "wpadką". Ewentualnie ostatnią próbą "zrobienia" córki lub syna w zależności od wcześniejszego stanu posiadania. Ja się z taką postawą nie zgadzam, ale obserwuję ją wśród znajomych i rodziny.
  • o ładna nazwa...puszczę ją dalej w świat :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.