Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Egzaminy w ED - czy jest się czego bać?

1356

Komentarz

• Tez slyszalam, od znajomej dyrektorki, ze ze wzgledu na rejonizacje Libratus upadl. Moze najlepiej zadzwonic do.swojej szkoly?
    Podziękowali 1Honorata
  • edytowano styczeń 2017
    @Kobieta ;
    To zespół szkół w Warszawie wspierający szkole polską zagranicą,  wszystkie szkoły zagranica pod nich podlegają i od kilku lat otworzyli platformę online i obawiam się , ze tylko oni zostaną jako alternatywa dla dzieci .
    www.orpeg.pl
  • hm...pierwsze słyszę, że libratus upadł. Dopiero co dwa tygodnie temu zaczeła się rekrutacja na rok szkolny 2017/2018. Nie wiem jak było wcześniej ale miałam podać miejsce zamieszkania w Pl i szkołę wybrano z uzwzględnieniem rejonizacji.
  • Napiszę tutaj...
    Właśnie dotarłam do domu z najstarszym (1gim) po pierwszej części egzaminów u Sawickich (biologia, geografia, fizyka, matematyka) syn po przejściach z nauczycielami bez doświadczenia w ED a na dodatek fizyczka okazała się wrogo nastawiona i go ulała niesprawiedliwie i w kiepskim stylu-jechał zestresowany dość - wracając stwierdził że po tych egzaminach przestaje się zastanawiać nad powrotem do zwykłej szkoły - dostał 3, 4, 4, 5 -przy czym 5 z 2miesiące wcześniej nie zdanej fizyki :) a od czasu nie zdania pierwszego podejścia u "zwykłej" nauczycielki, do fizyki zajrzał raz-przed wyjazdem teraz w ramach powtórki... tak że jest chodzącym dowodem że podejście nauczyciela nie ma wpływu na ocenę -ma zasadniczy wpływ na zaliczenie...  
  • edytowano marzec 2017
    Gratulacje dla syna i dla Was, że podjęliście mądrą decyzję o zmianie szkoły.
    @Wela, teraz to już możesz rodzić ;)
    Podziękowali 1Wela
  • Dobre wiesci! Ciesze sie z Wami. 
    Podziękowali 1Wela
  • czy w klasie drugirj podstawówki zdaje sie z zajęć komputerowych??

Bo nie mogę znależć ospowiednich maili i w sumie to nie wiem czy mam syna na ten egzamin umawiać...
  • My dostarczamy płytę z pracami dziecka
  • My po egzaminach u Sawickich juz tez kilku jestesmy - córka 1kl gimnazjum. 
    Zdawala w piatek biologię (moze @Wela z Twoim synem? :)

Wczesnirj zdawała juz języki, geografie, informatykę. 

Jej obserwacje sa takie: świetna atmosfera, wszyscy bardzo mili, motywujący do dalszej pracy. Jednak oceny nie dostaje sie za nic - tam, gdzie umiała na 6 dostała 6, a tam gdzie umiała na 3 dostała 3. 

Podziękowali 3E.milia Wela balum
  • Ale po pierwszych egzaminach bardzo przeżywała, ze pierwszy raz w życiu dostała ocenę za wiedzę i za to co umie a nie np za to czy ładnie pisze albo czy robi zadania :) 

Podziękowali 2E.milia Agnieszka
  • Egzaminów nie ma się, co bać. Jestesmy w "inspiracji' w Krakowie. Jednak sama nauka z dziecmi to ciężka praca. Chyba , ze ktos ma zdolne dzieci, chętne do nauki - to co innego.
  • Na egzaminie zalezy dużo od nauczyciela egzaminującego. Jezli nauczyciel ma wyobraźnię, to wie jak i z czego egzaminować.
  • @Aneczka08 , o jakich pracach piszesz? W 1-3 jest informatyka? W Sokratesie nie było...
  • rok temu na egzamin w 1 klasie mieliśmy dołączyć płytkę z pracami - np rysunek w paincie, napisane kilka zdań w wordzie + sformatowana czcionka kolory itp

w sumie nic w tym roku o tym nie mówili a ja założyłam, że będzie tak samo więc zrobiłam już w pierwszakiem kilka rysunków, napisze jeszcze ze 3 zdania, z drugoklasista robi dwa slajdy prezentaacji o dinozaurach ze zdjęciami i tekstem.
    Podziękowali 1Gosia5
  • W klasach I-III jest tylko ogólny test z nauczania początkowego. Może być wyodrębniona część z języka obcego. Żadnych zajęć informatycznych, prac ręcznych, plastyki, muzyki, czy WFu.
    Podziękowali 2Gosia5 Kotek
  • Zdziwiłam sie tymi egzaminami e klasach 1-3 z informatyki czy innych 
    Moi zdawali tylko ogólne nauczanie zintegrowane i angielski, proste słówka tylko 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Moracz miał trudne egzaminy ze względu na ich objętość. Ponoć mają to skrócić w tym roku. Za 3 tyg się wypowiem
    Podziękowali 1Gosia5
  • aga---p powiedział(a):
    czy w klasie drugirj podstawówki zdaje sie z zajęć komputerowych??

Córka miała jedynie test zintegrowany. Inf nie było w żadnej formie.
  • Ok. Dziękuję
  • Ja się boję za każdym razem :P 
    Podziękowali 2Skatarzyna Mle
  • @Madika to musiałyśmy się widzieć (jeśli byłaś ), też zdawał biologię w piątek a mnie trudno nie zauważyć z moim wielkim brzuchem ;)
  • Mąż był z córka - córka wysoka blondynka a mąż taki duży w okularach :) siedział na pewno i coś dłubał na komputerze
    w
    Wychodzi mini listy egzaminacyjnej ze Twoj syn, jako jedyny zdający chłopiec, był zaraz po mojej.  
  • No na mężczyzn mało zwracałam uwagę ;) a było kilku z komputerami,
    za to ja chyba byłam jedyną kobietą z laptopem-stwierdziłam że też coś popracuję ;)
    biologię zdawał jako pierwszą i 3 go trochę podłamało, ale jakoś przekonałam go że dobrze że zdał...
    pisemny pisał w sumie od razu po przyjeździe, po 7h jazdy i pobudce o 5rano - i mu się tkanki pomyliły, więc jak go już pocieszyłam to dalej było już tylko lepiej
    Podziękowali 1Madika
  • K. zdaje egzaminy w ostatnim tygodniu kwietnia
  • Przeczytałam wątek, bo ze względu na nową podstawę, którą przeczytałam od deski do deski, zastanawiam się nad przejściem na ED od 4 klasy SP. Przede wszystkim ilość treści mnie przeraża. A wczoraj zobaczyłam nowy podręcznik z matmy do klasy 7 - cała pierwsza gimnazjum plus połowa drugiej. Moja córka trenuje zawodniczo sport i to zajmuje jej dużo czasu. Mam taką nadzieję, że przejście na ED pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. No i chodzimy do szkoły rejonowej, która od lat szczyci się wysokim poziomem i rewelacyjnymi wynikami. No i przekłada się to na ogrom nauki, więc po reformie może być tylko gorzej. Najbliżej mielibyśmy do Sawickich, a ostatnio byli u nas znajomi, którzy mają 2 synów w ED już w liceum i bardzo sobie chwalą. 
    Może nam też się uda, chociaż zastanawiam się czy Ed jest możliwe przy pracy rodziców. Wszystkie rodziny, jakie znamy z ED, mają jednego rodzica stale w domu. Czy ma ktoś doświadczenie pracujących rodziców i ED dzieci?

• A mi się wydaje ze na ED nie jest mniej nauki. Trzeba miec treść z jednego przedmiotu w jednym palcu by zdać egzamin.. Anie jeden rozdział sprawdzian i z głowy. Ale dla trenującego dziecka to moim zdaniem dobre rozwiązanie. Nie traci dziecko czasu na pierdoly. Muzyki plastyki czy techniki.... Tylko uczy się konkretów od razu.
  • Ja mam urwanie głowy z maluchami i moja córka i syn uczą się sami. Ja tylko mówię im co i tyle.... Jeśli czegoś nie rozumieją to tlłumaczę w wolnej chwili... Ale my po roku ED rezygnujemy ...
  • @Aneta, chodzi ci tylko o tę córkę 7-klasistkę? Byłaby cały dzień sama w domu? Moi zasadniczo uczą się sami (obecnie 6 kl i 1 gimn), ale dozór jest potrzebny: pomoc lub/i zapędzanie do nauki. Czasem zostawiam ich samych, ale tak non stop to bym się nie zdecydowała. Inna sprawa, że ja mam jeszcze młodsze dzieci, więc moje bycie w domu jest naturalne.
    @aga---p serio rezygnujecie? Można wiedzieć, co jest powodem?
  • my za 10 dnia mamy egzaminy, Moracz nie ma wcale łatwych egzaminów, przede wszystkim objętościowo, siedzę dziś z 2 klasistą i wali takie błędy, że załamka, nic nie pamięta jakby normalnie w 1 klasie był. Rozproszenie jak stąd do Nowego Jorku.

Mam ochotę go zostawić samego na tym egzaminie i sobie pójść, tylko obawiam się, że po 1,5 h pani przyjdzie a on będzie miał 3 wyrazy na pisane i będzie się gapił w okno.

Pierwszoklasista za to siedzi i liczy i ciągle mu wchodzi że 8-6 równa się zero. Zalewa się łzami....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nie wiem co się dzieje dziś.

Chyba się pochlastam.
    Podziękowali 3Wela Mle AgaMaria
  • @aga---p czemu rezygnujecie z ED? Rok czasu to mało aby dobrze wejść w ED zwłaszcza jak się wczesniej dzieci w placówce miało - rok to czad minimum na "odszkolnienie" tzw. Ja w tym roku (pomimo ze moje dzieci w systemie nigdy nie byly) sie sama musiałam "odszkolnic" a w ED od zerówki jestesmy :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.