Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

triada muzyczna - co to jest?

Ma dziecko w książce, i nie wiem czy to się jakoś gra szczególnie (flet) ? Głośniej, z podskokiem no nie wiem :)

Komentarz

  • Triada, to chyba akord złożony z trzech nut.
    Pojęcia nie mam, jak to zagrać na flecie. Na pianinie jest łatwo - trzy klawisze jednocześnie.
  • Triada czyli trzy trójdźwięki, grane od pierwszego, czwartego i piątego dźwięku gamy. Nie na raz tylko po kolei.
  • Czyli w tonacji C dur
    Tonika czyli od pierwszego dźwięku - akord C,E,G
    Subdominanta czyli od czwartego- akord F,A,C
    Dominanta czyli piaty dźwięk - akord G,H,D
  • Ale jak mam jakąś melodyjkę to czym się różni fragment, który jest triadą od nutek zwykłych?
  • Bo generalnie na flecie wiem jak się gra a w tej poradzie jest jak uzyskać normalne dźwięki (le dziurek zakryć).
  • @efka - jesteś pewna? Na pianinie, to jest na pewno na raz, a nie po kolei.
  • Napisałam ze nie na raz tylko po kolei ;) na flecie inaczej sie nie da
  • Nuty można łączyć w interwały i akordy. Czyli np 3 nutki grane po sobie. Triada to taki jakby zestaw 3 podstawowych akordów gdzie każdy akord ma w sobie po 3 nuty.
  • czyli są nutki i po prostu się je gra? Nie wiem gdzie jest haczyk.
  • Triada to nie melodia ani sposób grania tylko pojęcie muzyczne określające zestaw akordów podstawowych.
  • Dziękuję, to jakaś część teorii muzyki? Te triady służą do komponowania utworów? Miło brzmią dla ucha?
  • Spoko :) mam nadzieje ze udalo mi się wytłumaczyć :) Joanna triada to właśnie cześć teorii muzyki, definiuje tonacje :)
  • Ja jestem zupełnym lajkonikiem ;) muzycznym. Umiem zagrać z nut na flecie i znam na pamięć kawałek "Prząśniczek" Moniuszki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.