Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maść/krem na blizny

Mój synek miesiąc temu uderzył się o metalowy uchwyt. Ranka była mała i się zasklpiła, ale pozostała brzydka, czerwona blzna pod okiem, a w niej zgrubienie. Macie jakieś polecane kremy lub maści na blizny? Proszę o poradę :)

Komentarz

  • Dziękuję, @katarzynamarta :) Ma prawie 5lat. Maść jest skuteczna? Próbowałaś? :)
  • Noscar ok, ale drogi.
  • Ja używałam contraactubex jako nastolatka na bliznę po oparzeniu i to taką co miałam od dzieciństwa i maść była dość skuteczna, blizna faktycznie się wygładzała, wiadomo, że nie zniknęła, ale efekt był znaczący.

    Na świeżą bliznę na pewno pomoże.
  • Jeszcze dermatix podobno dobry
  • Oby pomogło :) Dziękuję za odzew :)
  • A to sa na recepty?
    Jakas wielka nieuwazna baba potracila mi dziecko i niby nic sie nie stalo - otarcie na luku brwiowym, ale zostala czerwona blizna :(
  • Cebula bez maści podobno też jest dobra. Pamiętam starego profesora, który opowiadał że blizny po ranach wojennych przekrojoną cebulą smarował.
  • edytowano marzec 2016
    My używaliśmy contractubex.
    Wiesz co, chyba go jeszcze mam troche. Wysłać Ci? @PonuraKura
  • Po oparzeniu u syna chirurg poleciła Dermatix albo Strataderm. Drogie ale bardzo wydajne bo smaruje się malutko. Smarowalismy Stratadermem długo - kilka miesięcy i pomogło tzn blizna jest jasna, płaska i mało widoczna. Wg niektórych lekarzy Contractubex to maść starej generacji i polecają raczej żel silikonowy czyli te co wymieniłam wcześniej.
  • Bliznasil, tańszy niż inne a dobry, mąż używał na cięzko oparzonej ręce i śladu nie ma
  • Bliznasil jest silikonowy właśnie ale w dobrej cenie
  • Z naturalnych środków polecam okłady z wystudzonego naparu z krwawnika, przemywanie świeżym sokiem z aloesu lub żyworódki, potwierdzam również informacje o cebuli, ale w okolicy oka trzeba ją najpierw rozgotować w niewielkiej ilości wody (surowa może podrażnić delikatną skórę wokół oczu) i robić okłady z "pulpy" cebulowej. Maść "Alantan" działa nie tylko natłuszczająco, ale i gojąco (składnik alantoina, występujący w niektórych roślinach tak właśnie działa).
    Tak poza tym polecam na stłuczenia (do kupienia w aptece) maść z arniki górskiej, ale taką która w składzie rzeczywiście zawiera arnikę (jak kupowałam były również o takiej nazwie jakieś homeopatyczne :-S ). Małe opakowanie, ale wydajne. Mam już kolejny rok i naprawdę świetnie łagodzi siniaki i stłuczenia. Zastosowana bezpośrednio po zdarzeniu daje b. dobre efekty (prawie nie robi się siniak), sprawdzone u moich pędziwiatrów.
  • edytowano marzec 2016
    Dzięki @Elf za radę dot. siniaków. Czy na wczorajsza "śliwke " warto smarowac?
  • Można smarować, ale najlepszy efekt przynosi smarowanie zaraz po "zdobyciu siniaka".
  • przypominam że blizny świeżej i smarowanej maścią nie można wystawiac na słońce
    Contratubex polecam
  • Dziękuję za rady :) Dobrze wiedzieć, że są też sposoby naturalne.
  • À czy ma sens smarowanie czymkolwiek blizny zeszlorocznej u czterolatki? Upad!à rok temu n'a kamienne schody i do teraz ma lekko czerwony slad po strupie.
  • dopóki czerwone i twarde to tak
  • Ja miałam bliznę na udzie, smarowałam cepanem (i to jeszcze pod koniec się okazało że przeterminowanym) po ponad roku i teraz blizny nie ma. Zniknęła w 100%
  • Dziekuje, w takim razie polece pô cos do apteki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.