Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Elżbieta Wianecka Słucham i uczę się mówić - czy warto?

Jedna z logopedek Matyldy zasugerowała, że zestawy płyty z książeczkami E. Wianeckiej mogłyby być pomocne w terapii logopedycznej Matyldy.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Komentarz

  • edytowano marzec 2016
    Od pół roku słuchamy tych płyt i są REWELACYJNE!!!! Rzetelne wypełnianie zaleceń programu słuchowego i CAŁKOWITE zrezygnowanie z bajek, TV, muzyki, zabawek grających zdziałały u mojego syna cuda. Syn w październiku kompletnie NIC nie mówił (w wieku 2,4 lat) a teraz zaczyna budować zdania złożone, fleksja jest prawie poprawna, używa przyimków "nad", "pod" i liczby mnogiej.

    Ostatnio jestem fanką metody krakowskiej.
  • Matylda ma prawie 6 lat, od 3. lat pod opieką logopedy (nie mówiła prawie nic, jakieś 10-12 słów, żadnych zdań)

    oczywiście jest lepiej (zwłaszcza po wycięciu w lutym migdała gardłowego), ale nadal mówi kiepsko i niewyraźnie - słabo odmienia itp.

    chyba spróbujemy
  • to prawda, bardzo skuteczne są te płyty. Polecam.
  • @Marsjanka
    Zajrzyj na stronę www.centrummetodykrakowskiej.pl
    Jest tam zakładka "forum", jest tam wiele cennych informacji.
  • Te płyty są specjalnie skonstruowane, że brzmienie spółgłoski trwa tyle samo co samogłoski. Co pozwala dzieciom z zaburzeniami słuchu wychwycić dokładnie brzmienie wyrazu. Trzeba koniecznie słuchać w słuchawkach.

  • @Marsjanka, możemy Wam pożyczyć kilka. Ohydne obrazki w książeczkach, ale słuchanie pomaga - u nas Mikołajowi, 5 i pół. Kajtek nie współpracuje...
  • @skatarzyna, Kajtek nie wspolpracuje z płytami czy ze słuchawkami? Bo jak ze słuchawkami, to ja wlaczalam na magnetofonie po prostu.
    Zwracałam uwage na to, zeby w podobny sposob wymawiac wyrazy gdy do Jozia mowiłam.. Brzmi dziwacznie dla ucha ale działa.
  • @kluska, ani z tym, ani z tym, tzn bez słuchawek też zwiewa.
  • W części rzeczownikowej obrazki są rzeczywiście okropne. Ja podkładałam rzeczywiste przedmioty tam gdzie się dało. Syn nauczył się czytać sylaby otwarte. W części "trudne głoski" jest wiele innych sylab. Do tego książeczki Kocham czytać, trochę ćwiczeń sekwencyjnych i dziecko umie czytać. ;;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.