Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Martynka już na świecie. :)

17810121351

Komentarz

  • i to jeszcze z krwotokiem.
    Phi!
    Z żurnala normalnie.
    Z ulicy wzięli, dziecko w ręce wsadzilii udaje, że rodziła, modella ;)
  • i to jeszcze z krwotokiem.
    Phi!
    Z żurnala normalnie.
    Z ulicy wzięli, dziecko w ręce wsadzilii udaje, że rodziła, modella


    powiedziała ta co na zdjęciu poporodowym wyglądała jak po wizycie w spa :)

    @Silesia gratuluję ogromnie :) a zdjecie fantastyczne
  • Gratuluje @Silesia raz jeszcze, taki spokój bije od Ciebie, potegowany jeszcze przez wrażenie niepelnoletniosci ;)
  • Gratuluję! Bożego błogosławieństwa dla całej Waszej Rodziny!
  • może głupio zabrzmi, ale ... już się cieszę, że może Was kiedyś poznam :)
  • no ale ja po trzecim porodzie!
    Po pierwszym byłam ledwo-ciepła :D
  • @Ojejuju- na razie się nie wybieram, ale jak mi dzieci trochę podrosną to kto wie :)
  • Niesamowite :)
  • Piękne zdjęcie!Pieknego czasu poznawania!
  • niesamowite z tymi skarpetkami.

    @Silesia @Ojejuju ja od dłuższego czasu obserwuję blog i stronę na FB Staszka Fistaszka staszek-fistaszek.pl/
    wspaniałego chłopczyka z ZD.
  • Gratulacje dla pięknej mamy i córci!
  • @Silesia dziękujemy za piękny opis i zdjęcie! Poród niniejszym uznajemy za legalny ;)

    Serdeczne gratulacje siły i walki o piękny poród!

    W stronach Glorii jest taka fajna rodzina z dziewczynką z ZD. Wszyscy śpiewają w zespole (razem z nią!), a zespół zajmuje pierwsze miejsca na festiwalach. A dziewczynka, teraz chyba ok.9 lat ma, chodzi do szkoły razem z rówieśnikami ze swojej wsi. Jestem pełna podziwu dla rodziców i dla niej samej :)

    Pewnie @Gloria będzie mogła więcej powiedzieć, a może dać namiary, jakbyście byli zainteresowani :)
  • Dziewczyny piękne jesteście!!
    Gratulacje jeszcze raz!! Niech Wam Pan Bóg błogosławi :x
  • Ja pilnie obserwuję i podziwiam Staszka Fistaszka jak uczy się Metodą Krakowską. Tą samą metodą wspomagam rozwój mojego syna.
  • Weszlam na bloga. Poczytalam. I gdzies moje niepokoje czterdziestoletniej ciezarnej sie uaktywnily. Czy potrafilabym pokochac dzieciatko i podolalabym rechabilitacji? Podziwiam was za spokojne przyjecie niespodziewamej wiadomosci.
  • gratulacje.. pikna :)
  • @Dorota
    Jak musisz to podołasz. Mam syna a autyzmem i z dnia na dzień diagnoza spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Trudna decyzja na jaką pomoc się zdecydować, i to pod presją czasu, bo zaburzenia pogłębiają się bez terapii. Każdy miesiąc zwłoki to ogromna strata.
    W autyzmie są dodatkowe problemy z wypracowaniem pola wspólnej uwagi (żeby patrzył tam gdzie chcemy), z patrzeniem w oczy, w ogóle z intencją komunikacji której brak. W ZD nie ma aż takich kłopotów.
    W przypadku Staszka Fistaszka całe wspomaganie rozwoju było wcześniej zaplanowane, rozpoczęte jak mały skoczył 20 miesięcy, i spokojnie kontynuowane.
    Warto wspomnieć, że Staszek Fistaszek ma starsze i młodsze zdrowe rodzeństwo.
  • Gratulacje! @Silesia, wyglądasz pięknie! I Martynka, taka kruszynka słodka :)
    +
  • @Dorota, dziękuję, że to piszesz
    ja przed trzydziestką, a mam podobne dylematy. Ale ten wątek jakoś uspakajająco na mnie działa. I też podziwiam spokój @Silesia, bijący z opisu i zdjęcia :)
  • Mam jedno dziecko z lekkim ZA. Najstarsze.
    Za kilka dni ide na usg to genetyczne. W poprzednich ciazach o tym nie myslalam. Teraz wiek i to skierowanie powoduja ze zaczynam myslec o ZD jako czyms calkiem bliskim i namacalnym.
  • @Dorota, ja też bez mała czterdziestoletnia, dwa miesiące temu urodziłam. W ciąży robiłam standardowe badania i wyszło, że dziecko ma bardzo duże prawdopodobieństwo ZD. W pierwszej chwili byłam w szoku. Ale czas mijał, a ja się przyzwyczajałam do tej myśli i oswajałam z nią. Dziecko urodziło się zdrowe ale dziś wiem, że gdyby było inaczej to nie miałoby dla mnie większego znaczenia, bo to jest przecież MOJE DZIECKO, które kocham. Byłoby trudniej ale uczucie byłoby takie samo. Pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży :)
  • @Silesia piękne jesteście
    :x niech Pan Wam błogosławi :)
  • @Dorota, wspieram modlitwą o pokój ducha :) wiesz... jestem mamą po czterdziestce i wiem, że czasami są trudne chwile
    K
  • @formatka, czytając twój wpis pomyślałam z żalem, ile dzieci zabito, bo było podejrzenie, a mogłyby się urodzić zdrowe. Smutno mi się zrobiło.
    @Silesia, Martynka jest taka malutka! Mój najmłodszy ważył 2600, ale był dłuższy. Taka z niej kruszynka. Piękna kobieta z ciebie, choć można też powiedzieć - dziewczynka z lalką.
  • Ależ piękne Dziewczynki:):):)


    ze skarpetkami...niesamowita sprawa.

    @Silesia- pomimo, że wyglądasz i jesteś taka młodziutka
    to dojrzałością zakasowałaś niejedną z nas...ze mną na czele

    Martynka ma szczęście!!!!!!!!!!!!!
  • Bo Pan Bóg wie, komu dawać wyjątkowe dzieci. Od wczoraj nie moge wyjść z podziwu. Jestem pod ogromnym wrazeniem. dużo sił dla Was!!

    Jak się dziś dziewczyny czują?
  • Silesia gdybys chciała to wiem wszystko jak tutaj w Irlandii działać - mój syn ma autyzm i upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, mam znajomych z dziećmi z ZD, jakbyś chciała odezwij sie.


  • Cala seria warta obejrzenia
    Podziękowali 1mamutek
  • @Maciejka piękny film - dziękuję, że to umieściłaś
  • Czytam, myślę o Was...wyglądacie pięknie. Wzruszająco.

    Niech Wam Pan Bóg błogosławi. Niech ześle swoich Aniołów by
    broniły dobra i piękna w Waszej rodzinie. Ucałowania!

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.