Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek bezglutenowy

124»

Komentarz

  • Z gazetki rossmanna-w dniach 1-15 pazdziernika promocja,min na produkty dr Schaer 2plus1 gratis ( gratis najtańszy mub w tej samej cenie)
  • Znalazłam przepis na pyszne muffinki, jest tu co prawda trochę mąki pszennej (50g w muffinkach i 30g w kruszonce, ale myślę, że spokojnie można ją jakąś mieszanką bezglutenową zastąpić, podstawa to mąka jaglana):

    JAGLANE MUFFINKI Z TRUSKAWKAMI I KRUSZONKĄ

    Składniki (na 12 sztuk):

    • 200g mąki jaglanej
    • 50g mąki pszennej
    • 2 jajka
    • 125 ml mleka / jogurtu / kefiru / maślanki
    • 140g cukru
    • 100g miękkiego masła
    • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
    • kilka kropel naturalnego ekstraktu z wanilii
    • truskawki (ok. 250g)
    Kruszonka:
    • 45g mąki
    • 30g cukru
    • 30g zimnego masła
    Składniki na muffinki dokładnie zmiskować. Składniki na kruszonkę zagnieść, wstawić do lodówki. Truskawki oczyścić, większe pokroić na kawałki. Ciasto nakładać łyżką do foremek na muffinki - łyżka ciasta, kilka kawałków truskawek, łyżka ciasta. Posypać kruszonką. Wstawić do nagrzanego do 180st piekarnika ok. 25 min.

    Oryginalny przepis pochodzi ze strony:
     https://zpierwszegotloczenia.pl/przepis/ekspresowe-jaglane-muffiny-z-truskawkami-i-kruszonka?utm_source=newsletter_zpt&utm_medium=email&utm_campaign=kurier_kulinarny

    Robiłam je kilka razy, z truskawkami, jagodami, porzeczkami. Z truskawkami chyna najlepsze. Kolejnym razem zmniejszyłam ilość cukru na rzecz mąki jaglanej (250g mąki jaglanej i 100g cukru) - też wyszły pyszne, a przynajmniej jadłam z trochę mniejszymi wyrzutami sumienia :)
  • @Aniuszka czym zastępujesz mąkę pszenną?
  • edytowano lipiec 2020
    Genialne muffiny wychodzą z mąki z ciecierzycy. Nie jesteśmy bezglutenowi a robię czesto bo bardzo lubimy.
  • @Iwonaanna, nie robiłam zupełnie bezglutenowych, ale zastapilabym np. mieszanką Schar.
  • @bambidu, a dasz przepis? Zastanawiam się, czy ciecierzycę można zmielić w młynku do zboża, czy też raczej źle by się to skończyło, ktoś może wie?
  • @Aniuszka, ja po prostu używam gotową mąkę z ciecierzycy zamiast pszennej w muffinach czekoladowych albo jasnych z owocami i/lub bakaliami. Chyba wchodzi jej trochę mniej niż pszennej, ale dokładnie nie wiem bo wszystko robię na oko i fantazję, czyli do pożądanej konsystencji ciasta.
    Bardzo lubimy takie bez dodatku cukru, słodzone  bananami, daktylami i innymi owocami/bakaliami. Są normalnie słodkie a nie przesłodzone.
    Wiem, że niektórzy robią też z gotowanej ciecierzycy albo takiej z puszki, ale osobiście  nigdy nie robiłam (chociaż jadłam i też były świetne, zupełnie inne)
    Podziękowali 1Aniuszka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.