Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Recenzje filmowe z portalu KulturaDobrapl

1356735

Komentarz

 • @szczurzysko nie ogladasz nawet "przewinęło z wiatrem" ? ;)
  Podziękowali 1AgaMaria
 • Ekranizacja jednej z powiesci Francine Rivers:
  http://kulturadobra.pl/ostatni-zjadacz-grzechu/
  Podziękowali 1tryk
 • malowany welon bardzo lubie. bardzo. a takie na czynniki pierwsze rozkladanie ze wzgledu na aspekt moralny (tak az do przesady z rozliczeniem z kazdej sceny lozkowej)troche mnie drazni.. ale przyznaje moze przydatne byc jak dzieci beda starsze i zaczna ogladac filmy..
 • A mnie nie drażni. Doceniam bardzo. Tylko szkoda, że tak mało jest recenzji filmów nieco nowszych (acz rozumiem, z czego to wynika).
  Podziękowali 2Olesia Ania D.
 • Mnie w filmach sceny łóżkowe nie przeszkadzają, o ile nie oglądam z dziećmi ;) Natomiast generalnie ani mnie nie szokują ani nie gorszą (no chyba że jakieś wulgarne), nie robię wyliczanek ile w filmie było "momentów", itd.
  "Malowany welon" mi się podobał (chociaż to smutny film) a z tego co pamiętam scena miłosna była nakręcona ze smakiem. 
 • edytowano wrzesień 2016
  To czy mi sceny łóżkowe przeszkadzają i jaki mają wpływ na mnie nie ma tu nic do rzeczy (my po prostu przewijamy i już), bo jeśli komuś film polecam roztropnie jest go uprzedzić.
 • No właśnie nie bardzo widzę powód do tego roztropnego uprzedzania - chyba że polecamy film do obejrzenia z dziećmi. Rozumiem omijać sceny przemocy, krwawe czy drastyczne, ale erotyka (nie wulgarność) mnie ani nie gorszy ani nie brzydzi, ot część życia...
 • Cóż, wiele jest rzeczy będących częścią życia, ale nie każdy chce je oglądać, nasiąkać nimi. Jedne - bo są intymne, inne - bo są osobiste, inne - bo co innego. Im mocniej się wchodzi w zło, tym mniej się go widzi.
  Podziękowali 1Katia
 • Tylko czy to można nazwać złem? 
  Nie że namawiam czy coś ;) Po prostu mnie to zastanowiło, zwykle taką postawę widzę u rodziców którzy chcą chronić przed "momentami" dzieci czy nabuzowane hormonami nastolatki, ale nie że sami unikają.
 • Tak, uważam, że to zło. A jaka z tego korzyść? Uważam, że pewne rzeczy są tak intymne, że nie są do oglądania. I sama ich nie oglądam, jeśli wiem, że w filmie są, to zwykle rezygnuję z oglądania. Oglądam bardzo mało filmów i wolę wybierać takie, które będą dla mnie bogactwem, a nie ubóstwem. Bogactwem - bo wiele można pokazać nie pokazując.  I to było dla mnie zawsze najciekawsze, najbogatsze, a nie to, że mniej czy bardziej wulgarnie widzę ludzi w łóżku.
  Podziękowali 2olgal Katia
 • Ok. Zupełnie się nie zgadzam, ale jest to jakieś wytłumaczenie. 
 • Mnie sceny lozkowe drażnią, bo często sa zupełnie niepotrzebne, naprawde niczego nie wnoszą. Można by je wyciąć i film by nie stracił. Zresztą zapadlo mi w pamięć kazanie jakiegoś księdza, który mowil, ze we wszystkich filmach, które widział, pośród tych wszystkich scen erotycznych była tylko jedna, ktora dotyczyła męża i żony, i akurat ta jedna jedyna pokazywala wspolzycie chore, wynaturzone... Dziekuje za przypomnienie filmu Malowany welon, chciałam liedys zobaczyć i mi wyleciał z głowy
  Podziękowali 1Joannna
 • Prawdziwa pokrzepiająca historia:
  http://kulturadobra.pl/huragan/
 • Oparta na prawdziwej historii filmowa opowieść o człowieku, który z osoby wolnej nagle stał się niewolnikiem. Zapraszam do lektury:
  http://kulturadobra.pl/zniewolony-12-years-a-slave/
 • Widzę, że ten wątek to w zasadzie jedna osoba prowadzi, wklejając linki. 

  Cóż, ja uważam portal Kultura Dobra za bardzo zły, te recenzje to dla mnie kpina, jakaś parodia chrześcijaństwa, nawet się zastanawiałam, czy ateiści tego nie piszą dla beki, ale ponoć nie.

  Szanuję inne zdanie, ale sama na poważnie nie potrafię tego portalu traktować. Wartościowych recenzji szukam gdzie indziej.
  Podziękowali 1Paprotka
 • A możesz jakoś uzasadnić swoje zdanie? podać jakieś argumenty

  no i gdzie wg Ciebie są wartościowe recenzje? podziel się
 • edytowano wrzesień 2016
  Tak: prezentowanie bardzo wąskiego, paranoicznego światopoglądu, który jest obsesyjnie wręcz skupiony na poszukiwaniu grzechu wszędzie, niechęć do osób inaczej myślących, kojarzy mi się to trochę z sekciarstwem. Np. potępianie "przedmałżeńskich tańców damsko-męskich" bo przecież jak zatańczysz na weselu z kuzynem męża, to będzie to prowadzić do zdrady.

  Żeby nie było: światopogląd chrześcijański bardzo szanuję i pod wieloma względami jest mi bliski, ale nie w wydaniu Frondy i Kultury Dobra (autorzy piszą również dla Frondy).

  Co mogę polecić: recenzje w "Esensji", miesięcznik Kino, poza tym ja bardzo dużo recenzji czytuję w czasopismach literackich.
  Podziękowali 1Paprotka
 • Żeby nie było: światopogląd chrześcijański bardzo szanuję i pod wieloma względami jest mi bliski, ale nie w wydaniu Frondy i Kultury Dobra (autorzy piszą również dla Frondy).
  ----
  Autorzy KulturaDobra.pl nie piszą dla Frondy, tylko Fronda bez pytania o zgodę przedrukowuje teksty jednego z jej redaktorów. 
  Podziękowali 2Joannna maliwiju
 • Co do pozamałżeńskich tańców damsko-męskich to polecam lekturę poniższego tekstu:
  http://brawario.pl/2016/02/16/95-2/
 • Brawario - a to nie wiedziałam, bardzo dziwne. W takim razie ten autor (Salwowski) powinien domagać się wycofania tych tekstów i zadośćuczynienia przed sądem, chyba że mu to nie przeszkadza.


  Brawario, zerknę później na link, ale przyznam szczerze od razu, że ten temat ciężko będzie mi traktować poważnie. ;)

 • W takim razie ten autor (Salwowski) powinien domagać się wycofania tych tekstów i zadośćuczynienia przed sądem, chyba że mu to nie przeszkadza.
  ----
  Salwowski ma tyle wrogów, że nie zależy mu na czynieniu sobie kolejnych poprzez mało sensowne kłótnie o to, że ktoś raczy przedrukowywać jego teksty. 
  Podziękowali 1Katia
 • Brawario, chętnie przeczytałabym Twoją recenzję ,,Smoleńska''.
 • beatak - niestety obawiam się, że całokształt okoliczności towarzyszących wydarzeniu na którego podstawie powstał ów film jest dla mnie zbyt obszerny i trudny do zbadania oraz oceny, bym mógł w sposób rzetelny opisać sam ów film. 

  Tymczasem polecam lekturę recenzji poniższego filmu:
  http://kulturadobra.pl/monster/
  Podziękowali 1beatak
 • Zachęcam do przeczytania recenzji i obrzydzenia sobie tej słynnej polskiej komedii kryminalnej:
  http://kulturadobra.pl/va-bank/
 • czy ogolna koncepcja nie jest taka, zeby obrzydzic sobie zycie /w ogole/ zeby latwiej bylo zejsc z tego swiata ?  :p
  Podziękowali 1Coralgol
 • asiao - nie, chodzi tylko, aby brzydzić się tym, czym brzydzi się Bóg, a więc np. przestępczością, złodziejstwem, prywatną zemstą, czyli "wartościami", które przychylnie zostały pokazane w filmie "Va Bank". 
  Podziękowali 1tryk
 • Kilka słów o ekranizacji jednej z powieści autorstwa Aldousa Huxleya:
  http://kulturadobra.pl/nowy-wspanialy-swiat/
  Podziękowali 1tryk
 • Zachęcam do lektury:
  http://kulturadobra.pl/galerianki/
  Podziękowali 1tryk
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.