Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co wie Fejsbók?

«1

Komentarz

  • edytowano sierpień 2016
    Jeśli niektórych informacji podajesz sam, to też wie...?
    Skąd?
    ;)
  • Dlatego na fb jestem raczej widzem niż użytkownikiem...
  • To chyba potencjał, bo jednak dochodu netto facebookowi na ogół nie pokazujemy, a i pracodawca typu "szlachta nie pracuje" jest częstszy niż realni rentierzy.
    Podziękowali 2Katia Klarcia
  • Kiedyś słyszałam że jak jesteśmy zalogowani to fb rejestruje każda otwarta stronę. A co do reszty, to nie wątpię że tak robi. :)
  • Ja też raczej nie. :)
  • Co do niektórych punktów ciężko mi sobie wyobrazić skąd mieliby mieć te dane, ale co do pracodawcy to wasi współpracownicy mogą wrzucić np. zdjęcie z wigilii firmowej i was oznaczyć, czy z wyjazdu służbowego itp. Nie wiem czy akurat facebook wtedy "przechwytuje" takie dane, ale znajomi albo znajomi znajomych, którzy widzą zdjęcia już wiedzą ;)
  • "jak jesteśmy zalogowani to fb rejestruje każda otwarta stronę"

    Tak mówią.
  • Przecież jeżeli ktoś nie robi nic nielegalnego, to nie ma powodu się ukrywać.
  • Dlatego swoje konto skasowałam.

    A mój mąż zaczął coś podejrzewać, jak w znajomych miał tylko rodzinę i hiszpańskich przyjaciół. Nikogo z pracy i szeroko pojętego kręgu pracowniczego a FB ciągle mu podpowiadał współpracowników.
    Więc też skasował konto i przestaliśmy istnieć jako dojne krowy informacyjne :)
  • To ja może pomogę ;)
    Korzystacie z kilku ściśle określonych urządzeń:
    w godzinach nocnych jesteście w domu, w ciągu dnia w pracy. Nawet jeśli nie udostępniacie lokalizacji to wystarczy by jedna lub dwie osoby, które się tam znalazły miały aplikację Facebook'a udostępniającą lokalizację. Wasza sieć (router) zostanie powiązana z daną lokalizacją wiec Wasze logowania w tej sieci też będą wiązały się z tą lokalizacją.
    Jeśli w tej lokalizacji jest 100 profili to pewno jest to blok mieszkalny a nie dom.
    Ilość profili w Waszej sieci domowej sugeruje wielkość rodziny.
    Jeśli dany profil ogląda często sukienki i torebki to jest to raczej kobieta.
    Jeśli przeglądane sukienki są w rozmiarze 34-36 to taki rozmiar ma dana kobieta.
    Buty rozmiar 37?
    A może dziewczęce buty rozmiar 32? czyli dziewczynka między 6 a 8 rokiem życia.
    Jakie powinno być ciśnienie w oponach w Citorenie C4 Grand Picasso 2.0 HDI (2007)?

    Teraz be fb nie istnieje prawie żadna firma. Oczywiście te dane mogą być zaburzone bo sprawdzałem jakie powinno być ciśnienie w samochodzie szwagra ale do opracowań statystycznych wystarczy.
    Podziękowali 2DaddyPig Joannna
  • A niech sobie wie, mnie to nie przeszkadza :p
  • Podobno zachowywane są również komentarze tylko pomyślane.
    Podziękowali 1Nika76
  • Katia powiedział(a):
    A niech sobie wie, mnie to nie przeszkadza :p
    Brawo! Tak wiele dzisiaj jest egoizmu i wznoszenia murów, odgradzania się od innych.
  • he he...strach pomyśleć ile wie wielodzietni.org ;)
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    he he...strach pomyśleć ile wie wielodzietni.org ;)
    ... a ile z tego wycieka? 
    Podziękowali 1Olesia
  • A to o informacje o Was (każdy może dowiedzieć się jak jest klasyfikowany):
    https://www.facebook.com/ads/preferences

  • piotoru powiedział(a):
    A to o informacje o Was (każdy może dowiedzieć się jak jest klasyfikowany):
    https://www.facebook.com/ads/preferences

    Rewelka! O mnie wiedzą, że jestem absolwentką historii sztuki :D ze specjalnością muzealną w dodatku. I lubię kupować w zalando (ostatnio z rok temu...). Ulubiony kolor czarny - dobra no, kawę czarną z rzaaadka pijam. Za to mam jedno dziecko! Jedyne, w czym się nie pomylili, to jestem konserwatystką i lubię dziergać. Akurat to jakieś szczególnie tajne informacje nie są ;) 
  • u mnie w zainteresowaniach na pierwszym miejsci SPA :smile: 
    Podziękowali 2gabriela Subiektywna
  • A ja w zainteresowaniach mam telewizję i lud (cokolwiek to znaczy) :D
    a w dziale zakupy mam:  Huggies (których w życiu nie kupowałem) i zakupy.
    No powiem że bardzo skromnie mnie otagowali :)

    Kretynizmem tego dopasowywania reklam jest na przykład to, że współpracuję od paru lat z pewną drukarnią i ciągle jej reklamy mi wkleja. A przecież ja nie potrzebuję tych reklam żeby coś zamawiać i bez tych reklam dobrze wiem jaki mają asortyment. Pieniądze reklamodawcy wyrzucone w błoto.
  • Agnieszka, śmiem twierdzić że może im się chcieć, bo może się zdarzyć że jakiś wariat będzie chciał za te info zapłacić ;)
  • Co "lubił lud, lecz w lemoniadzie"?
  • Ja mam szlachtę - pewnie tę, co nie pracuje :)
    Podziękowali 1Aga
  • kliknęłam, okazje się, że Zosię interesje przemysł, musiała się nie wlogować, jak nic nie wiem o córce, a fb wie! 
  • i serwery 
  • Uhm
    dacie wiarę, że w zainteresowaniach nie mam kotów ani innych zwierząt? 
    Kupony i biżuteria  za to oraz biznes i piłka nożna
    Pffff 
  • ja też mam cuda wianki
    na dodatek od praktycznie poczatku roku mam tylko tureckie  strony proponowane  do polubienia, non stop gazetki z tureckich marketów i same reklamy dotyczące sklepów w tr :D 
  • Jedno z moich zainteresowań: "Marynarka Wojenna Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej"  ;)
    Podziękowali 2DaddyPig stephanos
  • ja wśród zainteresowań mam też "Kura domowa"- cokolwiek to znaczy ;)
    Podziękowali 1Milamama
  • Ktoś włamał się do mojego Fb... może jakiegoś wirusa załapałam... I zaczął wysyłać wiadomości do moich znajomych na Messenger.  Masz blik? Poratuj przelewem . Jutro oddam z nawiązką. 

    Jedna znajoma się nabrała... wysłała 500 zł. 
    Zastanawiam się czy jest sens zgłaszać na Policję
  • Przerażona zmieniłam wszystkie hasła do banków 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.