Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KIEDY JAK i GDZIE starać się o zerówkę w ED

2456

Komentarz

• @kociara, właśnie niestety już te niepubliczne z uprawnieniami publicznej nie wchodzą w grę. Przynajmniej tak interpretują w naszej szkole i poradni :( 

@AniaD. Tak, niestety. Zerowka-opinia z ppp, podanie do szkoły. 1klasa-opinia, podanie do szkoły. Ciekawi mnie tylko, co będzie "etapem edukacyjnym" od września 2017. Klasy 1-4 i 5-8?
  • w zeszły roku jak przedłużano dziecku etap edukacyjny o rok czyli zostawało w pierwszej klasie to egzaminu w ogóle nie było, dopiero po dwóch latach pierwszej klasy

po zerówce nowe papiery i opinia.
    Podziękowali 1E.milia
  • @Agnicha opinia od 1.09.2017 musi być z publicznej. Teraz wnioski składane do 31.08 2017 mogą być z niepublicznej. Choc ja też im już nie wierzę i właśnie wczoraj odebrałam papier z publicznej.
    Podziękowali 1Agnicha
  • Aneczka08 powiedział(a):
    w zeszły roku jak przedłużano dziecku etap edukacyjny o rok czyli zostawało w pierwszej klasie to egzaminu w ogóle nie było, dopiero po dwóch latach pierwszej klasy

po zerówce nowe papiery i opinia.
    No i właśnie się obawiam że w urzędniczych glowkach się urodzi równanie: dziecko nie zdawało egzaminów=znaczy niesklasyfikowane=znaczy należy cofnąć zgodę na ED. 
  •  Tu dziś ruch, to zaproszę - o 10.00 w Radiu Kraków audycja o idei edukacji zróżnicowanej, pół godziny: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/
    :)
    Podziękowali 2Marcelina E.milia
  • dobrze, że mnie te problemy nie dotyczą...
    Ja nie będę miała dziecka w ED
    ja chcąc by córka była we wspaniałej dydaktycznie ochronce gdzie po prostu siostra ucząca nie ma papierka, nie ma uprawnień i nie jest to formalnie zerówka, chcę mieć teoretycznie ją w ED na ten rok...a potem myślę już normalnym trybem w szkole...
  • Dzwonilam..z publicznej jesli chodzi o nowy rok szkolny
    Podziękowali 1Bea
  • Trochę wypadlam z rytmu. Podpowiecie czy
    na te chwilę z dzieckiem rocznik 2012, podlegam wylacznie pod nowe przepisy?
    Czyli publiczna poradnia + szkoła w województwie?
    Czy mogę coś jeszcze zakombinowac?
  • 2012 to niestety już nowe przepisy, bo raczej ciężko 5latkę do pierwszej klasy od września puścić. Chyba że geniusz... ;) moja niestety nie ;)
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano styczeń 2017
    @wiesia
    Mój J 2011 w tym roku obowiązkowa zerówka, więc 2012 chyba nie przyjmą do szkoły, chyba że miałabyś opinię z poradni?
    Podziękowali 1wiesia
  • @aghi  a gdzie ta szkoła?  
    bo jeśli u nas będą robić pod górę to będę szukała alternatywy...ale nie podejrzewam... ;) raczej sie z nami liczą :dizzy: 
  • Okolice Kazimierza Wielkiego, tył Garbar @sylwia1974 ;
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Podepnę się pod wątek Jak odroczyć zerówkę chłopcu, któremu ppp nie chce odroczyć twierdząc, że "ma czas a to tylko zerówka. Zresztą może tam być dwa lata jak sobie nie poradzi" Tylko on z pseudonauką nie ma problemów. On ma probkemy ze sobą. Zarówno sytuacyjnie jak i chorobowo-rozwojowo :( Jak wejdzie w machinę szkolną to jej nie zatrzymam. Na ed nie może. Ma orzeczenie o niepełnosprawności i opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Wygląda jak trzylatek, zachowuje się jak góra czterolatek. Ma pięć i szanse zerowe na przedszkole w rejonie. W podłym oddziale przedszkolnym przy szkole byc nie może.
    Podziękowali 1ola_g
  • Z tego, co wiem, to nie. Musi rocznik 2011. Jeśli jednak chce się dziecko posłać wcześniej, to lepiej zacząć zerówkę, bo wtedy łatwiej zacząć szkołę jako 6-latek. Z zerówką nie potrzeba dodatkowej opinii poradni pp.
    Podziękowali 1Bea
  • @Bea nie da się! Też włosy rwę z głowy, mój J w podobnej sytuacji. Ed odpada. Różnica u nas taka że on już chodzi do przedszkola i szedłby ze swoją grupą do tej zerówki. Pytałam dyrekcji w szkole, przedszkolu i pań w ppp. Jest jeszcze problem programu. Podobno gdyby się uprzeć to mógłby zostać w przedszkolu w zerówce. Moja koleżanka jest nauczycielką w przedszkolu i tak zrobiła. Tylko wtedy przedszkole musi dla tego 1 dziecka prowadzić pełen program zerówki. Muszę pisać jak skakali z entuzjazmu...? U nas jednak małe szanse bo J zżył się z grupą no i przedszkole nas bardzo zachęca do pójścia do zerówki do szkoły. Oprócz dobra dziecka pewnie też nie chcą 1 dziecku całego programu prowadzić...
    Podziękowali 1Bea
  • dobro dziecka....
    q..wa. gdzie dobro dziecka?

mój S. nie jest zżyty. On ma problemy z nawiązaniem i utrzymaniem więzi. Milion pińcet chorób. Orzeczenia ze trzy różne.
    Mimo to PPP nie widzi problemu. To ja podobno ograniczam dziecko. Jakbym mu pozwoliła "dorosnąć" to dałby radę...

ale ja wiem, że on więcej z siebie nie da. Nie umie, nie ma możliwości. Nie nadaje się. Nie dorósł :(
    Każdy pierdzieli na około o dobru dziecka, ale jak poprosisz o cokolwiek, co mogłoby pomóc to patrzą na Ciebie jak na UFO i twierdzą, że nie ma specjalistów, nie ma czasu, nie ma pieniędzy, nie da się...
    Nauczyciej gada jedno, pisze na kartce co innego.
    Proszisz, mówisz, tłumaczysz.. Jak z betonem lub koń z dyszlem.
    wymiękam po prostu :(

A zapytam - jak go dam do zerówki i "będzie chorował" powiedzmy zasadniczą część tzw frekwencji to zostanie na kolejny rok?
    @kociara??
    Muszę teraz ugryźć temat, bo może się okazać, że będzie za późno na jakikolwiek ruch :(

I drugie pytanie:
    mam orzeczenie o nauczaniu specjalnym w SOSW na cyt: - pierwszy etap nauki w klasach 1-3". Jak ma się to do zmiany w ustawie jakoby pierwszy etap nauki miał być 1-4??
    Czy nowe orzeczenie dostanie 4-8 czy tylko na czwartą klasę? Czy mogą poprawić na obecnym orzeczeniu i wpisać zamiast 1-3 to 1-4??
    Kto się zna i doradzi jak to załatwić??
    Ona MUSI być w szkole specjalnej, choć PPP napisało "możliwość nauki w SOSW". W publicznej to była całościowa porażka. Nie mogę dziecku fundnąć powrotu do publicznej. Na ED się ewidentnie nie nadaje. Zajechałabym się ja. Ona jest w klasie 4 osobowej teraz i jest ok. Ale ta nauczycielka ma ją kilka godzin, wychowawcy z internatu zmieniają się  też co kilka godzin. Ja po weekendzie czujęsię z nią jakby mnie przez prasę przeciągnęli.Pomijając fakt, że do nauki się panna nie garnie. Przy jej IQ dobrze, że choć liczyć pieniądze umie i chce....
  • @Bea - teoretycznie jest to rozwiązanie. Niska frekwencja jest jak najbardziej podstawą do powtarzania roku. Sama mam takie dziecko.
    Ale nie umiem, naprawdę nie umiem nic powiedzieć, czy za kilka miesiecy takie rozwiązanie będzie możliwe. Na logikę-tak. Ale jak wiemy w wypadku tej ekipy logoika to nie jest coś, czym isę kierują.
    Tak naprawdę nic nie wiadomo a spotkania z dyrektorami są pod hasłem "jakkolwiek by nie było, trzeba będzie dać radę i za wiele nie dyskutować, bo to i tak niewiele zmieni"

Aaaa- usłyszałam, ze po 3 klasie, w 4 zmienia się wychowawca i wchodzi normalne nauczanie przedmiotowe. Ale znowu - nic pewnego
    Podziękowali 1Bea
  • a mam jeszcze jedno pytanie

moja dyrekcja jest przychylna mojej propozycji( tzn byłam niemal pewna, że nam nie odmówi i faktycznie), ale wiedzę ma małą i nieco strachu przed papierzyskami i wszystkim co nowe

nie ma pewności, że w naszej szkole powstanie od września oddział zerówkowy, czy wówczas mimo brak takiego oddziału, szkoła może przyjąć moje dziecko z nauczaniem domowym do takiego "nieistniejącego oddziału"
    @kociara?
    ktoś coś?
  • moim zdaniem jak najbardziej, bo dzieci z ED nie są przypisane do żadnego oddziału.
    Podziękowali 2sylwia1974 Bea
  • @ola_g, ale przecież 6 latki (rocznik 2011) mogą chodzić do zerówki w przedszkolu? Czy coś się zmieniło?  Mam w planach zostawić corke w przedszkolnej  zerówce...
  • @Aga85 Ze względu na to, że od września samorządy muszą zapewnić miejsce nawet 3-latkom, w wielu miejscach 6-latki będą (albo już są) w oddziałach przedszkolnych w szkołach.
    Podziękowali 1ola_g
  • może zostać w przedszkolu
  • Gadałam wczoraj z mamą bardzo zorientowaną politycznie i mówiła, że wg nowej ustawy rodzic może wybrać, że 6-latek zostanie w przedszkolu ( a większość rodziców chce zostawić) i wtedy gmina może być w kropce- jeśli zabraknie miejsc dla 3- i 4-latków, to wylądują w szkole właśnie one, a nie 6-latki.
    Znam przypadek, że dziecko realizuje podstawówkę i gimnazjum ED w kolegium, które ma tylko stacjonarnych licealistów. Praktycznie można, ale czy kuratorium może się doczepić, to nie wiem. Pewnie szkoła całą papierologię, programy nauczania, dziennik obecności i tak musi wtedy prowadzić, czy jej się będzie chciało dla jednego ucznia?
  • Znam sytuację że dziecko realizuje zerówkę w przedszkolu jako jedyne. Nauczyciel musi specjalnie dla niego ułożyć i realizować program. 
    Tak jak pisano wcześniej - zerówka dla 6latka tak ale gmina wyznacza miejsce realizacji. W mojej będzie to szkoła (czyli oddział przedszkolny w szkole) bo jest dużo 3latków chętnych do przedszkola 
  • Kurcze Sylwia nie wiem. Spróbuję się dowiedzieć 
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Kiedy dziecko idzie do pierwszej klasy wymagają nowej opinii z PPP. Dlaczego? Przecież zerówka to oddział przedszkolny w szkole podstawowej, tej samej, do której dziecko ma chodzić dalej, tyle że do oddziału 1. Czy jest to prawnie uzasadnione?
  • Na samym dole strony jest dokument
    Podziękowali 1Gosia5
  • Gubię się w dokumentach. Mogłabyś jakimś cytatem poratować?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.