Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KIEDY JAK i GDZIE starać się o zerówkę w ED

1356

Komentarz

• zjedz niżej w tym linku i tam są 2 białe strony wklejone pt Interpretacja MEN w sprawie ważności zezwolenia i opinii PPP
    Podziękowali 1Gosia5
  • Czyli nie można. Szkoda :(
  • No ok, mamy koniec sierpnia. Da się dla rocznika 2011 załatwić jeszcze ed? I od czego by się tu za to zabrać?

sytuacja wygląda tak. Córka rocznik 2011. Zapisana do prywatnego przedszkola do grupy zerówkowej od września. Będziemy musieli się przeprowadzić, więc z powodu dojazdów musiałabym ją przepisać do rejonówki po ok. 2 miesiącach. No nie jest to komfortowa sytuacja. Pytanie, czy mogę ją jeszcze zostawić w ED?
  • Myślę że spokojnie można do Moracza
  • da się, szukaj na szybko prywatnej poradnii co Ci zrobi w kilka dni opinię i znajdz szkołę rpzyjazną i zapisuj. Za rok jeśli będziesz chciała kontynuować to musisz opinię na nowo w poradnii państwowej.
  • @Aneczka08 czyli zaczynam od znalezienia poradni pp, mówię, że chce zrobić badania pod ed? 
  • tak opinię nt dziecka do celów edukacji domowej. (nie zgodę!!!)
  • Tylko tę poradnie umów natychmiast, żebyś zdążyła ze wszystkim do końca miesiąca. 
    W tym miesiącu jeszcze możesz zapisać dziecko w województwie jakim chcesz, zerówka nie ma egzaminów, możesz wybrać koniec świata!
    Podziękowali 2Dorotak E.milia
  • W zerowce nie ma egzaminow (przynajmniej jak mysmy byli, nie bylo). Moze siostry by Was na ED przyjęły? Im dotacja idzie, a Wy ich nie absorbujecie niczym. Jesli sie lubicie, to mozna sie umowic, ze wpadniecie na Jaselka, czy cos. 
    K.
    Podziękowali 2Dorotak E.milia
  • A jak Siostry nie, to polecam Sawickich, na ich stronie.formularze, wydrukowac, wypelnic, odeslac, koniec formalnosci. Tylko potwierdz telefonicznie. 
    Podziękowali 2Skatarzyna Dorotak
  • E.milia powiedział(a):
    A jak Siostry nie, to polecam Sawickich, na ich stronie.formularze, wydrukowac, wypelnic, odeslac, koniec formalnosci. Tylko potwierdz telefonicznie. 
    A opinia tez się drukuje? ??
    :) 
  • Nie jestem pewna czy w zerówce jest subwencja. Tam jakieś zmiany były. Moim zdaniem chyba nie ma
    Podziękowali 1Agnicha
  • Ale poza rejonem jeszcze mozna teraz? Myślałam, ze tylko ci, co kontynuuja.
    My bylismy u Sawickich, ale to 2 l.temu.
  • Aa, teraz zobaczyłam wpis @Skatarzyna
    Ok.!
  • Jeszcze można do końca sierpnia
  • W ciazy i z 3 maluchow moje ruszanie sie z domu ma zwiazek tylko z Moja checia wymarszu. Poranne zrywanie do placowek odpada ;). U nas maz ma ranna zmiane, ale teraz najmlodsze placowkowe ma 6 lat, wiec sami sie wybieraja.
  • Szkoła musi mieć oryginał opinii
  • @Agnicha, masz namiary na jakąś prywatna poradnie pp w Trójmieście?
    Podziękowali 1wiesia
  • Matko czytasz mi w myślach @Dorotak, się zastanawiam czy Z. naszej tego nie zrobić... nuuuudzić się będzie dziewczyna jeśli nam się nie uda dostać do ED.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Wiesia, a Wy w tym roku do zerówki idziecie?
  • @Dorotak zmartwienie Cię ale od tego roku prywatne poradnie nie mogą wydawać opini do ed. Chyba że xos się zmieniło ale jak dzwoniłam w maju to tak bylo
    Podziękowali 1Dorotak
  • Ale jakby co to mam w Rumii namiar
  • Mogą jeszcze do końca miesiąca, my dostaliśmy dla naszych "pierwszaków" tydzień temu i obydwie szkoły je akceptują.
  • No to w sumie niedługo....
  • Prywatne mogą do 31 sierpnia, potem już nie wg nowych przepisów.
    Podziękowali 1Agnicha
  • W zerowe nie ma subwencji
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Nie ma subwencji, ale też pracy nie ma, żadnych egzaminów czy innych kłopotów. li i jedynie kwestionariusz gotowości szkolnej, ale to też można zdalnie.
    Podziękowali 1Agnicha
  • @OlaOdPawla niee... ale co z nimi robić... 500 wydalam na książki w zasadzie tylko dla niej (beletrystyka + jakas wiedza encyklopedyczna). Do pisania szlaczkow ma wstręt także bez sensu raczej w tym roku formalizowac jej status. Wyobrazam sobie ze skoro w podrecznikach wymagaja szlaczkow to taka jest podstawa programowa. Tylko jak piszecie egzaminu nie ma to i nie sprawdza ze nie umie...
  • edytowano sierpień 2017
    A czy w trakcie roku szkolnego np w styczniu, czy od nowego semestru  będzie mozna sie starać o ed? Czy dopiero z nowym rokiem szkolnym 2018 ?

Moje córki ida do przedszkolnej zerowki prywatnej ale nie wiem czy nam to wszystko zagra i jeszcze w grudniu sie dzieć nowy urodzi i nie wiem czy nie lepiej bedzie je jednak zostawić w domu. Teraz sie strasznie ciesza ze ida ale obawiam się że moga sie nudzic i rozczarowac przedszkolem. ED wiec caly czas wisi w powietrzu jako opcja, tylko czy da sie tak w trakcie roku?
    Podziękowali 1Agnicha
  • Da się.
    Podziękowali 1camille
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.