Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

1468910

Komentarz

 • ok to jest pomysl z serii równoległej (jak Pusy np.) który też od 2 lat wykorzystujemy. Ale teraz szukam bazy pod podstawa programowa. I moze przede wszystkim taki ułatwiać życia dla mnie - otwiera podręcznik i robi od deski do deski chociaż jedną rzecz. SuperKida trzeba drukowac, godzinka tygodniowo schodzi na wyszukiwanie zadan.
 • OK, to idziemy prawdopodobnie w Białobrzeską: "Ja, Ty - My"
  Widzę jeszcze Białobrzeska "Od A do Z", to chyba starsze, może być mniej dostępne.

  Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś typy bardzo poproszę :)
  Daję sobie tydzień :)

 • @Predikata, Białobrzeskiej to "Ja ty my"?

  https://www.ceneo.pl/67962411
  Podziękowali 1Predikata
 • U źródeł chyba najkorzystniej, bo wszystko raczej jest... jak robię sprint po księgarniach netowych to przynajmniej do II klasy ciężko o komplet (9 pozycji = 3 podręczniki + 6ćw)


  A ceny przynajmniej do 2 klasy nie najgorsze. Ale do 3 klasy na razie nie ma "Ja, Ty-MY". Ach te reformy...
 • @kowalka, tak właśnie to. Dopiero skumałam, że ta seria ma nazwę ;)
  Dziś Ania wróciła już z większością podręczników. Fajne są. 
  Podziękowali 1kowalka
 • moj Miki (lat 5 i pol) robi dla zabawy tropicieli do klasy pierwszej

  Podziękowali 2Natalia Basja
 • Mamy Didasko do pierwszej klasy. Nie wiem co tym myśleć... dla mojej 7 latki to nudne. Ale widzialam że w drugiej klasie już trochę wiecej będzie wyzwań dla niej, więc kupię jeszcze a potem zobaczymy.
   Zwróciłam uwagę tylko że słaby papier i nie wiem czy to przetrwa moje dzieci, no ale cos za coś, pewnie dlatego są tańsze. 
  Podziękowali 1wiesia
 • edytowano luty 2019
  Obawiam się, że przy Tropicielach by dostała depresji @camille ;
  Pierwszej klasy nie znam, bo dopiero zaczynamy didasko po zmianie szkoły, ale dawno mnie tak podręczniki nie podbudowały. A zbiór zadań z matematyki serio mnie zachwycił.
  Edit: literówki 
  Podziękowali 1camille

 • Ja tak ogólnie odnoszę wrażenie (i wychowawczyni mojego siemiolatka myśli podobnie), że podstawa programowa klasy I jest zbyt łatwa, więc pewnie i dlatego te książki takie nudne...
 • Podstawa programowa  dostosowana jest do dzieci 6 letnich.
 • No i może  ktoś by coś z tym zechciał zrobić. Byłoby miło. :-)
  Podziękowali 1camille
 • Ale dlaczego? Ja chcę posłać 6 latka do szkoły a niby mamy wybór i z tego wyboru zamierzam skorzystać: )
 • agatak powiedział(a):
  Ale dlaczego? Ja chcę posłać 6 latka do szkoły a niby mamy wybór i z tego wyboru zamierzam skorzystać: )
  Dlatego prawdopodobnie, że podstawa programowa 1. klasy powinna być odpowiednia dla 7latka to jest głównagrupa docelowa. Jeśli 6latek jest dość dojrzały, zdolny etc. by iść do 1. klasy, to sobie poradzi. 
 • obecnie obowiązuje wybór rodziców w tym zakresie - więc nie rozumiem skąd grupa docelowa to 7 latki???!! pierwsza klasa jest dla dzieci 6 i 7 letnich, jak masz za mądre na ten program to poślij jako 6 latka i po kłopocie  :)
 • Za to w 5 SP z biologii przerabiamy botanikę, czyli moją 1 LO, a w 8 SP - genetykę i ewolucję, czyli 4 LO. Tak, że nadrobią dzieciaki nudy z 1-3 SP....
  Okropny jest ten nowy program. Przyroda była całkiem ok. Zaczynali od środowisk, ekosystemów leśnych, łąkowych, wodnych, od form życia, ciała człowieka tak ogólnie. A teraz start biologii to cytoplazma, wakuole, pantofelek i rozmnażanie roślin okrytonasiennych. 
 • Mądre jest ale niedojrzałe do szkoły jak większość 
 • A program czwartej klasy nie jest zmieniony i trafiają dzieci po tym zubożonym programie 1-3 moja mama matematyczka rece załamuje 
 • Mój Kuba teraz w 2 SP ma więcej niż Gabrysia (teraz w 5 SP) miała w tej klasie. Nowi Tropiciele po reformie mają rozszerzony program względem starych Tropicieli. Staram się z matmy robić więcej w nauczaniu początkowym. Mamy stare podręczniki z lat 70-tych, teraz cały miesiąc robimy Kangurka. Ale polski nam idzie cienko, akurat na poziomie tych Tropicieli nieszczęsnych, a pisanie lewą ręką to już w ogóle masakra. 
  Podziękowali 2Basja AB
 • edytowano luty 2019
  To znaczy niedojrzałe żeby uczyć się czytać i pisać.? Czy o co chodzi? Bo ja naprawdę nie rozumiem tej enigmatycznej niedojrzalosci. Pisze to jako matka 2 synów którzy poszli w wieku 6 lat a obecnie są w 4 i 7 klasie. Córkę też poslę  w tym wieku.

  Zresztą co ma dojrzałość do faktu że klasa 1 jest dla dzieci 6 i 7 letnich wedle wyboru rodzica ...
 • kiedyś czytałam wyniki badań porównujące dzieci 6 i 7 letnie. Wskazywały jednoznacznie, że (no poza jakimiś super zdolnymi geniuszami) najlepszy wiek do rozpoczęcia nauki  szkolnej to 7 lat. Zasadniczo dzieci które idą w wieku 6 lat są potem słabsze od tych 7 latków i nigdy w szkole nie nadrabiają tej różnicy.

  Nie przeczę, że może są wyjątki, ale dla większosci jednak 7 lat jest lepiej w sensie manualnym, emocjonalnym itp. Zresztą w sumie po co rok wcześniej dziecko dawać do szkoły, niech ma czas jeszcze pobawić się przez naukę. I tu raczej wyjątek potwierdza regułę, czyli tak jak kiedyś jakiś pojedyncze dziecko 6 letnie się trafiało w 1 klasie, ale nie 5 czy 10 czy cała klasa.
 • Niedojrzałość? Moja córka miała iść całym rocznikiem jako 6latka już . Płakała ze nie chce pracować tylko chce się bawic .. problemy z koncentracja na zadaniu duże do tej pory ma a wtedy to masakra jakaś..w przedszkolu o zostawieniu jej słyszeć nie chcieli bo najlepsza i jakto po co..na szczęście przyszedł PiS i cofnął. U nas w przedszkolu całe dwie grupy zostały. 2 osoby do szkoły poszły tylko
  Podziękowali 1kiwi
 • Nie wiecie może czy KREDĘ (magazyn) można dostać gdzieś stacjonarnie?
 • @Hope podobno w empiku,  ale nie wiem czy we wszystkich czy w wybranych 
  Podziękowali 1Hope
 • edytowano luty 2019
  Dzięki! Była, już mam :)
 • Moja córka poszła obowiązkowo do 1 klasy w wieku 6 lat. Teraz jest w 4 klasie i rozkwita po prostu, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Jest w czołówce klasy z matematyki i przyrody, bierze udział we wszystkich konkursach w tym zakresie. Dodatkowo teściowa uczy ją chemii i fizyki, bo córka bardzo chciała. Nie jest wybitna moim zdaniem. Wcześniej miałam wątpliwości ale wiem, że wcześniejsze pójście do szkoły  jej nie zaszkodziło i nie zniechęciło ale pewnie nie z każdym dzieckiem tak musi być. Moim zdaniem gorzej znoszą to chłopcy.
  Podziękowali 1monika5
 • edytowano luty 2019
  Moi synowie podobnie. Radzą sobie rewelacyjnie, wygrywają konkursy matematyczne konkurujac z dziećmi rok starszymi, są w czołówkach swoich klas i dodatkowo wyczynowo uprawiają sport. Czasu spokojnie starcza im na wszystko. Ja mam wrażenie że się ciągle obijaja....
  Wczoraj cały dzień byli na turniejach, dziś do południa odrobili lekcje i pouczyli się do sprawdzianów na  cały tydzień... reszta dnia totalna laba 
  Ale strach tu coś takiego napisać 
 • @agatak dlaczego strach? Moim zdaniem tylko pogratulować. Skoro samo przychodzi, to świetnie. 
  Podziękowali 1wiesia
 • Ja mysle ze mojej Tosi tez by nie zaszkodziło . Ale tylko jej z moich dzieci.. choć noe sadze by pozostali mieli merytoryczne problemy.
 • @agatak też nie czuję strachu. Piszesz, że Twoi radzą sobie z wymaganiami dla rok starszych dzieci. Świetnie. Ja jestem tylko przeciwny zaniżaniu wymagań dla starszych, po to by więcej młodszych sobie poradziło.
 • edytowano luty 2019
  A ja jestem zwolennikiem wyboru. wymagania są jedne i te same dla wszystkich i jak rodzic uzna że jego 6 latek sobie nie poradzi z nimi to wysyła rok później i tyle. A jak posyła dziecko rok później mimo że poradziloby sobie jako 6 latek to już naprawdę jest problem i odpowiedzialność tego rodzica, że taką podjął decyzję i niech nie ma pretensji, że wymagania są za niskie. To tak jak byś znał angielski i poszedł na kurs angielskiego dla początkujących-  twoje zastrzeżenia do poziomu kursu byłyby  wtedy bezsensowne.

  Z kolei z moich obserwacji dzieci znajomych wynika, że wiele dzieci idąc jako 7 latki  przespalo  pewien moment rozwojowy, zatrzymało się w przedszkolu i w szkole słabo zaskoczyło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.