Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

1456810

Komentarz

• edytowano luty 2019
    acha - czyli po prostu rodzice zapisali Cię do szkoły te 40 lat temu - może tak to pamiętasz, bo z pewnością nie ty się wtedy o to starałaś tylko rodzice? zdaje się, że wniosek trzeba było wypełnić i badanie gotowości ocenić
    jestem z wyżu demograficznego, w mojej podstawówce było po 10 klas z rocznika i nie pamiętam żadnej osoby, która poszła rok wcześniej, ale teraz znam taką w dorosłym życiu, była ze stycznia, to były jednostkowe przypadki i nie wiem co to ma do rzeczy do obecnej możliwości wyboru, która polega na tym, że wysyłasz dziecko 6 lub 7 letnie wg swojego jako rodzica uznania .... i nikt tego Twojego uznania nie musi potwierdzać żadnymi opiniami

Ula - przykro mi, że Twoje dziecko ma ZA .... ale co to ma do obecnego stanu prawnego gdzie rodzice mają wybór? to chyba dobrze, prawda? tacy co widzą problem mogą dziecko zatrzymać rok dłużej nie pytając nikogo o zgodę?
  • agatak powiedział(a):
    Emilia nie zaczęłam tej dyskusji ustosunkowalam się tylko do zarzutów o program 1 klasy , wiele osób się wypowiedziało ale tylko ja mam wypi....rzac 

Cudowna riposta .... edukujesz na tym poziomie swoje dzieci ? Pozazdrościć 
     :D 

Mujborze, nie wierzę własnym oczom. Śmiecisz, bo w wątku o ED stwierdziłaś, że nie pojmujesz i nie zamierzasz pojąć. Czyli dyskusja z Tobą mija się z celem, gdyż albowiem grochem o ścianę. I ok, nie każdy może pojąć, nie ma obowiązku. Ale nie wypowiadasz się o programie i jego dostosowaniu, tylko robisz trollowy najazd na samą ideę ED. Męczące i nic nie wnosi, a z cudzymi fobiami i ograniczeniami poznawczymi ciężko dyskutować. 
  • Emilio - na Twoim miejscu po ochłonięciu skasowałabym jednak tego posta ;)
    jestem zwolennikiem ed, brawo dla tych , którym to fajnie wychodzi, nie jestem natomiast zwolennikiem głupoty ludzkiej .... i czasem nie mogę się powstrzymać, żeby nie wypunktować sprzeczności w wypowiedziach, takie zboczenie zawodowe -
    wybacz ;) 
    już nie zaśmiecam wątku!
  • edytowano luty 2019
    "Wniosek wypełnić, badanie gotowości... " ha ha ha, rzeczywiście się orientujesz w tamtych czasach lepiej niż ja, były druki do pobrania w internetach... ;) Podanie mama napisała (odręcznie) i wsio.
    Z moim dzieckiem potrzebna była jeszcze wizyta w poradni. Jedna. Przy czym poradnia nie miała władzy by wyrażać lub nie zgodę. Po prostu potrzebna była opinia. Strasznie problematyczne...
    A napisałam tylko w odpowiedzi na Twoje niczym nie poparte rewelacje. W 10 klasach rocznika nie sądzę by wszyscy przychodzili spowiadać się @agatak, z którego są rocznika. Ale kto wie  może miałaś taką moc ;) 
  • ludzie ... opanujcie się ... tyle mogę poradzić... albo weźcie się do roboty ;)
    ja do niej zmykam
    Podziękowali 1Bambidu
  • @agatak - jak to nie warto wdawać sie w szczegóły, bo zaraz okaze się, ze system jest świetny, a problemem jest ZA a nie to, ze ten świetny system spowodował, ze dziecko nie mogło zostac jeszcze rok dłużej w przedszkolu, co równiez napisałam. NIE MÓGŁ - teraz wyraźniej? Bo brakowało miejsc dla 3-latków, wiec wybór był , ale dotyczył tylko miejsca w 1 klasie lub zerówce szkolnej, co z róznych powodów nam nie pasowało. Gdyby człowiek wiedział, ze się przewróci, to by usiadł, gdybym się spodziewała, jak sytuacja się rozwinie, to pewnie byśmy wtedy podjeli inne decyzje. Ale np. bliski znajomy ma syna całkowicie w normach, który tez sobie nie radził (głównie psychicznie), został drugi raz w tej samej klasie i wszystko sie wyprostowało. Acha - i np. nie było informacji jasnej, ze dziecko na żądanie rodziców moze powtarzać klase - w nauczaniu początkowym z zasady wszystkie dzieci sa promowane, radzi sobie czy nie. Tylko rodzic ma "pracowac wiecej" z dzieckiem...
    Podziękowali 2Skatarzyna MAFJa
  • Oczywiście podziękowałam agatak niechcący. Ale w sumie decyzja o zamykaniu do roboty była jak najbardziej słuszna. :) 
  • Trzydzieści parę lat temu dyrektorka przedszkola, do którego chodziłam zaproponowała mojej mamie, żebym poszła do pierwszej klasy w wieku 6 lat, bo (podobno) byłam bardzo zdolnym i rozgarniętym dzieckiem. Mama opowiadała, że miałam spotkanie z pedagogiem, który oceniał moją gotowość szkolną. To dowód na to, że jednak jakieś kryteria trzeba było spełniać.
  • Tak, trzeba było, to jest pewne. 
  • Wiesz @Monika wtedy nie było obowiązku wysyłania 6 latków do 1. klasy ale jeśli ktoś chce psa uderzyć kij zawsze znajdzie.
  • formatka powiedział(a):
    Wiesz @Monika wtedy nie było obowiązku wysyłania 6 latków do 1. klasy ale jeśli ktoś chce psa uderzyć kij zawsze znajdzie.
    Nie było takiego obowiązku. Ale jak dziecko wykazywało zdolności, to należało iść do poradni zanim poszło do szkoły wcześniej o rok czy dwa. Przynajmniej na Dolnym Śląsku były takie zalecenia. 
  • To ja tylko dodam, że 3 lata temu CAŁA klasa mojego syna pozostała na drugi rok w pierwszej klasie - 25 chłopców. I tylko jedni rodzice byli zdecydowanie na nie, ale zmienili zdanie. I jeszcze kilku było niezdecydowanych. Ale zdecydowana większość zdecydowanych by ich zostawić i to była bardzo dobra decyzja wg mnie.
    Podziękowali 1kiwi
  • O to samo mi chodziło.
  • U nas, czyli matura 2000, w klasie 25osobowej, były 3 osoby rok młodsze. 2 super zdolne, prymusy na skalę rocznika, tera kariery porobione (dziewczyny) i chłopak przeciętnie się uczył, trochę pajacował, po latach świetny gość (praca ok, bez szału).

Tylko wątek jest o ED.
    Swoją drogą, wtedy jedyny problem z rozjazdem poziomu - umiejętności, to jest właśnie szukanie materiałów do pracy.
    I właśnie chciałam podziękować.
    Kupiłam Białobrzeską (Ja, Ty-My)... Ojej jest inaczej! Nie ma naklejek!!! ;-)
    Spoko, dajemy radę. Dzięki za polecenie. Przyda nam się odmiana.

Podziękowali 2Skatarzyna Predikata
  • Czy ktoś ma u Sawickich 3kl gimnazjum i będzie na testach w przyszłym tyg? I miałby ochotę się spotkać? :)
    Podziękowali 1franka
  • Słuchajcie moje dziecko (lat 6 w czerwcu)  od dwóch tygodni uparcie twierdzi, że chce sie uczyć historii " by wiedzieć rożne rzeczy tak jak mama" hmmm poratujcie są jakieś materiały z których można skorzystać ? 
  • Na polskie Radio dzieciom są audycje dawno, dawno temu... 
    Podziękowali 2monia3 Basja
  • edytowano kwiecień 2019
    Są bardzo dobre książki historyczne - powieści , opowieści np. "Mieszko, ty wikingu"  "Stasiu, co ty robisz?" Itp
    Tylko trzeba spróbować czy dla 6- latka
  • edytowano kwiecień 2019
    matka6 powiedział(a):
    Są bardzo dobre książki historyczne - powieści , opowieści np. "Mieszko, ty wikingu"  "Stasiu, co ty robisz?" Itp
    Tylko trzeba spróbować czy dla 6- latka
    No On w tej chwili jest  zachwycony "Afryką Kazika"
    czy wspomniane przez Ciebie mają podobny poziom?
    Podziękowali 1Basja
  • monia3 powiedział(a):
    Słuchajcie moje dziecko (lat 6 w czerwcu)  od dwóch tygodni uparcie twierdzi, że chce sie uczyć historii " by wiedzieć rożne rzeczy tak jak mama" hmmm poratujcie są jakieś materiały z których można skorzystać ? 
    na pewno komiksy IPN o Antku Srebrnym - do nauki czytania w sam raz :)
  • Dziękuje - jesteście skarbnicą wiedzy :-)

• blaekie powiedział(a):
    Na polskie Radio dzieciom są audycje dawno, dawno temu... 

nastepna audycja juz jutro o godz 15.00 - bedziemy sluchac :)
    Podziękowali 1blaekie
  • @monia3 -w bibliotece u nas dziecięcej jest dużo nowości , zobacz u Was
    U mnie Kazik się nie przyjął a historyczne tak
    Podziękowali 1monia3
  • Historia Polski dla dzieci audio na chomiku zobacz. Bardzo fajne audycje.
    Podziękowali 2Basja monia3
  • czy jak dziecko w kl.2 LO chcialoby trzecią robić w ED, to mamy jeszcze czas na formalności?
  • Tak. Do września macie czas 
    Podziękowali 1Mle
  • Wybaczcie lenistwo, ale może ktoś jest na bieżąco i nie będę musiała się przekopywać: aktualnie wystarczy zaświadczenie z poradni i może to być tez poradnia prywatna, czy coś się zmieniło? Czy coś jeszcze potrzeba?
  • Nie może być prywatna. Opinia z publicznej. 
    Podziękowali 1Mle
  • Wiesz, że Sawiccy mają teraz LO ED w Grodzisku?
    Podziękowali 1Mle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.