Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1272830323349

Komentarz

• Ja przeczytałam zaledwie kilka stron "Jezusa" i miałam wrażenie, że autor za dużo pisze o sobie.
  • Fulton Sheen o Jezusie. Życie Jezusa Chrystusa. Wspaniała. Jak zreszta wszystko Sheena. Felietony sa świetne. Ale pewnie znacie.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Ja mysle, ze ksiazka Martina jest świetna dla tych, co już tam byli. Mozna sobie wyobrażać co widzi i tez odczucia podobne. To tak, jakby jeszcze raz ta pierwsza podroz z nim przeżyć.
    Podziękowali 1Monika73
  • Coś w tym jest! 
  • To akurat wiedziałam, ale pytałam znajomego jezuity, w pełni polecał jego książki.
  • edytowano październik 2019
    Tak, pod tym względem @Joannna to wiele można o nim wyczytać.
  • Chłop zwariował...
  • Nie zwariował.  Ma misję.  Tyle, że nie Bożą...
    Podziękowali 1Katia
  • Właśnie skończyłam polecany "Mój pionowy świat" Kukuczki - świetne! 
    Podziękowali 2Lome Marcelina
  • autobiografia Muńka. POlecam.
    Podziękowali 1Monika73
  • Przeczytałam Leśna Ostoje i bardzo mi się spodobała (wszystkie części) możecie polecić coś w podobnym stylu? Tzn lekkie i przyjemne :) 
  • @Agmar, motyw starego domu i miejscowej historii jest kanwą powieści Magdaleny Witkiewicz "Czereśnie zawsze muszą być dwie". Książka "koszerna" nie jest, ale dobrze się czyta i fabuła niczego sobie.
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Agmar, motyw starego domu i miejscowej historii jest kanwą powieści Magdaleny Witkiewicz "Czereśnie zawsze muszą być dwie". Książka "koszerna" nie jest, ale dobrze się czyta i fabuła niczego sobie.
    Co to znaczy że koszerna nie jest? 
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Są związki partnerskie I sceny erotyczne.
  • :D Wy tak serio o tej koszerności?

• Kończę najnowszą część Chyłki. Uwielbiam ten relaks :)
  • edytowano październik 2019
    "Pusty dom " Pilcher- ksiązka dla relaksu
    "Szczęście do wzięcia- Wrigh'ta- cudowna, trochę świąteczna

• @Coralgol, tak, ja mówię serio. Dla mnie to ważne. Nie lubię czytać opisów stosunków seksualnych, kibicować zdradom i rozwodom. Jeśli książka jest dobra, to nie przeszkadza to tak bardzo, ale wolę dobrą książkę bez scen erotycznych. 
    Podziękowali 2Aniuszka Katia

• Rozumiem, chociaż takie podejście to dla mnie trochę "upupianie". Sama nie zawsze mam ochotę na drastyczne, opisowe sceny seksu czy przemocy i myślę, że ostrzeganie o takowych może być przydatne. Generalnie jednak lubię, gdy książka po prostu prowokuje do myślenia, a niekoniecznie jest bajeczką z oczywistym morałem i zestawem gotowych odpowiedzi według jakiejś ideologii.

@Polly Mroza od bardzo dawna nie czytam, nawet "dla relaksu". Uważam, że o ile jego pierwsze książki miały jakiś potencjał, to obecnie po prostu nie szanuje czytelników, wydając powieści w takiej formie, w jakiej wydaje - tzn. pisane hurtowo na kolanie, ewidentnie niedopracowane, byle więcej.

Obecnie czytam "27 śmierci Toby'ego Obeda" Joanny Gierak-Onoszko - wstrząsający reportaż o dzieciach z inuickich rodzin, siłą odbieranych rodzicom i umieszczanych w szkołach z internatem, gdzie były wynaradawiane i doznawały wszelkich form przemocy (w tym fizycznej i seksualnej). Okładka jest przyjemna dla oka, niepozorna - mozaika symboli narodowych Kanady - a treść po prostu powala. Bardzo ciężka książka, trudna emocjonalnie, ale niewątpliwie ważna i potrzebna.

• @Coralgol, jeśli czytasz romans, to są tam pocałunki i seks też, ale można go subtelnie przedstawić, a nie kawa na ławę z anatomicznymi szczegółami. Takie sceny nie prowokują do myślenia... Tylko że czytając romans niejako bierzesz na siebie "ryzyko" tego typu wrażeń. Gorzej, jak sięgasz po książkę, dajmy na to, historyczną, a tam dziki seks jak, nieprzymierzając, w jakimś ostrym erotyku. A jeszcze gorzej, jak taką książkę dajesz dziecku, nawet nastoletniemu. Dlatego marzy mi się oznaczanie książek, tak jak filmów, symbolami sugerującymi odpowiedni wiek czytelnika.
    Podziękowali 4Barbasia mamaw Aniuszka Katia

• Wiesz, to bardziej zniuansowane jest jednak. Można opisywać dziki, wyuzdany seks w sposób bardzo niejednoznaczny i nie wprost, jak również walić "kawa na ławę" w teoretycznie "subtelnej" scenie. To jednak jest kwestia również pewnych przyjętych konwencji i doboru odpowiednich dla niej środków formalnych.

• @Coralgol, ja znam tylko Chyłkę i czytam z przyzwyczajenia. Literatura niskich lotów, ale zawsze dobrze się bawię przy jego bohaterach, a tego na ten moment mi trzeba, gdy sięgam po książkę.
  • Kupiłam dla siotry . Wydaje się ciekawa.
    Jeden krok mi wystarczy, 3000km, 87 dni , 1 cel.
    O pielgrzymce do Santiago de Compostela.
    Podziękowali 1makodorzyk
  • @Polly , ja się nie tłumaczę z literatury "niskich lotów". Zależy co, według krytyków, je obniża. Tak czy inaczej, nie mam warunków na poważne dzieła literackie. Kiedy dzieci wokół biegają, a snu wciąż za mało, to wolę książkę, która mnie wciągnie swoją fabułą niż taką, która mi zafunduje usypiające rozmyślania.
    Podziękowali 1Polly
  • @Gosia5, od dłuższego czasu mam dokładnie tak samo. Zresztą zawsze uważałam, że książka powinna dawać przyjemność, owszem intelektualną, nie chciałabym jednak, by była dla mnie wyzwaniem. Jak nie jestem w stanie czytać, odkładam. Podobnie mam z filmami. Zwyczajnie nie mam czasu, by w rzadkich wolnych chwilach zmuszać się do rodzaju rozrywki.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Co Wy czytacie, Gretkowską z Witkowskim na zmianę? Bo ja czytam od prawa do lewa i ciężkie hardkory zdarzają się dość rzadko. 
    Podziękowali 1formatka
  • Nie wiem, co jest dla Ciebie hardcorem @Marcelina , ale dla mnie Cherezińska jest przykładem autora, który psuje swoje powieści erotyką. U Gargaś, Jax i Witkiewicz może nie tak ostro, ale też jest.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Ja bardzo lubie ksiazki Cherezinskiej, dzieki nim troche mi sie zakodowalo w glowie z historii, ale ze wzgledu na "momenty" nie polecilabym ich np. nastolatkom.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Leli, wielka szkoda, że są tam "momenty". Książka mogłaby popularyzować historię wśród młodzieży, a przez zupełnie niepotrzebna sceny erotyczne traci tę możliwość.
    Podziękowali 1Yucami
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.