Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1414244464749

Komentarz

• Ja ostatnio trafiłem Nowele zebrane Karola Bunscha,  którego znałem z powieści historycznych. Pierwsze to kryminały,  odrobinę klimat jak u Wiecha.
  • @Aniuszka, a czytałaś "W domu niewoli" Obertyńskiej? Polecam, przepiękna książka :)

A ja dziś sięgnęłam po "Przyjaciół Boga" Josemarii, bo dziś w tradi-kalendarzu jest święto Bożego Macierzyństwa NMP, a pamiętałam, że jedno z kazań zostało wygłoszone właśnie tego dnia :)
    Podziękowali 3beatak Aniuszka Joannna
  • Katia, dzięki za polecenie.
    Podziękowali 1Katia
  • Ja polecam ,,Żółty ptak śpiewa'' Jennifer Rosner. Też o wojnie, gdy matka Żydówka, by ocalić swoje dziecko, jest zmuszona oddać je obcym (klasztor). Poruszająca, trudna.
  • @katia, @beatak, żadnej z tych książek nie znam, ale wpisuje na listę do przeczytania, dzięki!
    Podziękowali 2Katia beatak
  • Co do literatury obozowej to Anus Mundi oraz 5 lat kacetu - warto przeczytać.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Sama czytam Kazimierza Nowaka, a dzieciom właśnie skończyłam czytać Pollyanne, już dawno nie czytałam im tak pogodnej i ciepłej książki.
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano listopad 2020
    Czy ktoś czytał może "Self-reg"? Strasznie słabo mi to idzie, a to chyba dość popularna obecnie książka. Póki co nie wiem dlaczego. Może warto ją jednak zmęczyć?
  • A.Christie hurtowo :)
  • Hope powiedział(a):
    Czy ktoś czytał może "Self-reg"? Strasznie słabo mi to idzie, a to chyba dość popularna obecnie książka. Póki co nie wiem dlaczego. Może warto ją jednak zmęczyć?
    Czytałam, jakiś czas temu i też trochę mnie nudziło. Ale niektóre sposoby działają  :)
    Podziękowali 1Hope
  • Podziękowali 1Barbasia
  • Malgorzata powiedział(a):
    Bardzo mi się podoba " kto odejdzie  już nie wróci " .
    O wychowaniu w ortodokyjnym świecie Żydów   (wiosce) 
    Inny świat  jaki znam. 

Małgorzata w mojej bibliotece znalazłam 2 bardzo dobre książki. Jedna napisana przez kobietę o życiu w rodzinie mormonów. To "Uwolniona. Jak wykształcenie odmieniło moje życie" a wolność uzyskała dzięki szkole i nauce.
    Druga książka pewnie podobna do tej którą polecasz bo dzieje się w świecie ortodoksyjnych Żydów.
    " Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów"
    Obie bardzo ciekawe. To starsze pozycje więc mogą być w bibliotekach (ale te teraz pozamykali).
  • Polecam "Dziewczyny wodza", Tim Heath. Myślałam o tym, że powinien przeczytać każdy rodzic. Mechanizm zagarnięcia młodych, psychiczne oderwanie od rodziny poprzez zaspokojenie potrzeby rozrywki, akceptacji, a przy okazji sączenie ideologii.
    Ja nie.
    Ale tytuł przypomniał mi autobiografię francuskiej pianistki, Helene Grimaud, pt. "Dzikie wariacje". 
    Tylko to stara książka, chyba trudno dostępna. Ale gdyby Ci kiedyś, @Malgorzata, wpadła w ręce, to polecam! O bardzo silnej kobiecie z pasją, polubiłabyś ją. 
  • Biegnącą kiedyś mi bardzo polecała znajoma, ale dla mnie wtedy ta ksiązka (kilkanaście lat temu), była nie do strawienia.
  • Benedikt XVI „Jesus von Nazareth”

T
  • Malgorzata powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    Ja nie.
    Ale tytuł przypomniał mi autobiografię francuskiej pianistki, Helene Grimaud, pt. "Dzikie wariacje". 
    Tylko to stara książka, chyba trudno dostępna. Ale gdyby Ci kiedyś, @Malgorzata, wpadła w ręce, to polecam! O bardzo silnej kobiecie z pasją, polubiłabyś ją. 
    Poszłam zobaczyć  w gugiela  ;) 

Jaka piękna  okładka ( z wilkami) 
    Pożądam znaleźć  B)

Chyba mam gdzieś na półce, wysłać Ci? 
  • "Od gwiezdnego pyłu do planet. Geologiczna podróż przez Układ Słoneczny" :)
  • "Dziecko z Auschwitz" Lily Graham
  • "Mazel tow"
    Fajnie się czyta
  • Mam teraz takie dni, ze co nie wezmę jakąs książkę do ręki to za chwilę odkładam i siegam po kolejną. Jakos nic mnie nie wciąga.
    Możecie polecic coś, od czego trudno się oderwać? Nawet kosztem nieprzespanej nocy
    Teraz czytam instrukcję obsługi motocykla honda :) Pasjonująca i wielowątkowa opowieść.
    Podziękowali 1Tomasz i Ewa
  • @PawelK raczej mnie nie zachęciłeś 
    Podziękowali 1PawelK
  • Tak mi się przypomniało, w moich czasach na studiach był taki przedmiot obowiązkowy filozofia marksistowska. Na ćwiczeniach pani była lekko zdegustowana poziomem dyskusji i zapytała w końcu kiedyś: czy państwo coś czytacie? Rozległo się chóralne TAAAK. No a pan np co ostatnio czytał, zapytała kolegę. Wytrzymałość materiałów. Mina pani bezcenna
    Podziękowali 2PawelK Izka
  • Wędrująca ziemia Cixin Liu
  • "Kwiaty dla Algernona" bardzo polecam. Ja co prawda słuchałam audiobooka (mogę podesłać jak ktoś chce), ale pewnie czyta się równie dobrze.
  • Zemsta i przebaczenie Joanny Jax, jest 6 tomów, jak dorwę któryś w bibliotece, to nic nie robię, tylko czytam.
  • @ganna4, czytałam ten cykl. Faktycznie wciąga, choć nie byłam z niego do końca zadowolona. A może lepiej powiedzieć: na końcu. Ciekawa jestem Twojej opinii.
  • Akcja żywa, konsekwentnie prowadzone sylwetki bohaterów, na tym punkcie to mam hopla, wojna pokazana z różnych ujęć w Europie. I trochę historii, też tak przekrojowo. No, tom ostatni...i żyli długo i szczęśliwie, choć po pięciu tomach zmagań może zasłużyli
    Podziękowali 1Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.