Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

14345474849

Komentarz

• edytowano grudzień 2020
    Jako że mi wątek wyskoczył, to podrzuce: "Przy stole z królem. Jak ucztowano na królewskim dworze od Jagiełły do Elżbiety II" W. Filipowicz. Bardzo przystępnie napisana, świetnie się czyta, jeśli ktoś lubi takie cywilizacyjne 
    A ja dziś przeczytałam 2 części Muminków :) I skończyłam "Konia trojańskiego w Mieście Boga" :)
  • "My z Jedwabnego", Anny Bikont. 
    "Testosteron. Klucz do męskości",  Dr.Ewa Kempisty -Jeznach. 
  • Matki wielkich Polaków Barbary Wachowicz.
    Miodzio
  • Kajla powiedział(a):
    Wróciłam do klasyki kryminału, tzn odświeżyłam sobie książki Agaty Christie. Niesamowite, że niedługo stuknie im 100 lat.

Zależy, którym ;) Niektórym dopiero za pół wieku ;)

A ja dziś tylko Lectio Divina i stary numer New Oxford Review, bo dzień ciężki.
  • Przeczytałam chwilę temu "Z braku rodzi się lepsze" , Wywiad strumyk z Księdzem Piotrem Pawlukiewiczem. Ta książka mnie kompletnie wzruszyła....

Teraz czytam "Emilia i Karol Wojtyłowie" interesujące, ciekawe, zobaczę jak dalej. Na razie jestem przy zapoznaniu się Pani Emilii z Panem Karolem.

I dziś sobie kupiłam "Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej". Może jeszcze dzis zaczną ją czytać. 
    Podziękowali 1Hope
  • 180 000 kilometrów przygód. Tony Halik.
    Życie pszczół.  Maurice Maeterlinck 
  • @MonikaN mi się "Wojtyłowie" podobała.
    Pawlukiewicza muszę zamówić.
    W takim kolowrocie teraz żyję, że coraz mniej czasu na czytanie
    Czy ktoś chce może  odsprzedać "Mit chorób nieuleczalnych"? Nigdzie jej nie ma, tzn jest  tylko w pakiecie za 99 zl :'(
  • Jaką książkę możecie polecić dla dojrzałej 15 latki na prezent?
  • Czy możesz trochę zawęzić i napisać z jakiej kategorii polecić? Czy córka lubi biograficzne a może przygodowe a może historyczne lub obyczajowe dla młodzieży. Czy znacie: Miasto którego nie widać? 
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/251695/swiatlo-ktorego-nie-widac
    Historia 2 młodych ludzi: niewidoma dziewczyna mieszkanka Paryża i Niemiec młody żołnierz. Książka wzruszająca trzyma w napięciu. Niestety to nie jest pogodna ksiażka bo opisuje czasy wojny.
    Podziękowali 1mamaw
  • Atlantyk powiedział(a):
    Czy możesz trochę zawęzić i napisać z jakiej kategorii polecić? Czy córka lubi biograficzne a może przygodowe a może historyczne lub obyczajowe dla młodzieży. Czy znacie: Miasto którego nie widać? 

"Światło, którego nie widać" nie miasto :)
    Podziękowali 1mamaw
  • Córka lubi wszystko, pożera książki wszelkie i powieści i rozwojowe. Dziękuję za polecenie.
    Mam jeszcze inne pytanie, czy książki z serii Mysi domek mają miękkie strony do czytania czy takie sztywne jak dla maluszków? W opisach piszą różnie i nic tego nie wiem. 
  • Mysi domek - jeśli to te duże książki, gdzie bohaterami są myszki Samuel i Julia - to strony są z całą pewnością zwykle, nie z grubej tektury.
    Podziękowali 1mamaw
  • Rejczel powiedział(a):
    Mysi domek - jeśli to te duże książki, gdzie bohaterami są myszki Samuel i Julia - to strony są z całą pewnością zwykle, nie z grubej tektury.
    Tak o te mi chodzi. Dzięki wielkie.
    Podziękowali 1Rejczel
  • @mamaw nieskromnie polecę moje powieści :) Dla 15-latki. 
    Podziękowali 1mamaw
  • mamaw powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    Mysi domek - jeśli to te duże książki, gdzie bohaterami są myszki Samuel i Julia - to strony są z całą pewnością zwykle, nie z grubej tektury.
    Tak o te mi chodzi. Dzięki wielkie.
    Mysi domek- cudooowna seria! Jest kilka części. Pamiętam, że szmaciarza moje Przedszkolaki opisały jako pana "co pracuje w eko-porcie" :D
    Gorąco polecam! Kartki faktycznie normalne.

Podziękowali 1mamaw
  • A ja zspytam o "Dom smagany wiatrem"
    Chciałam komus kupic na prezdnt. Ale sama nie czytałam. Jakies recenzje?
  • @Wanda czy o tę ksiażkę masz na myśli pisząc w sąsiednim wątku?

• Mam jeszcze inne pytanie, czy książki z serii Mysi domek mają miękkie strony do czytania czy takie sztywne jak dla maluszków? W opisach piszą różnie i nic tego nie wiem. 
    Tak mnie zastanowiło to pytanie, że weszłam na stronę wydawnictwa i faktycznie okazało się, że specjalnie dla najmłodszych ukazało się kilka książeczek z twardymi kartkami. 
    Musisz chyba patrzyć na wielkość.
     Te dla starszych dzieci są duże jak blok rysunkowy typu A4. A te dla maluszków dużo mniejsze. Fajnie to wymyślili!
    https://www.mediarodzina.pl/produkt/mysi-domek-urodziny/
  • Połknęłam jednym tchem. Trudna książka. Ale dająca wiarę, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, że potrafi wyprowadzić człowieka nawet z największego bagna.
  • "Pięć Stawów. Dom bez adresu". Beata Sabała-Zielińska

Super się czyta, dużo się śmieje podczas lektury, a niektóre fragmenty czytam 7 latkowi, a On zdumiony i rozbawiony też.

• Zapis zarazy - polecam 
  • edytowano styczeń 2021
    "Udręka i ekstaza "Irving Stone , Ale Coś ciężko mi idzie
  • matka6 powiedział(a):
    Początek powoli wkreca, że to potem nie idzie się oderwać 
  • 30 lat temu czytałam. Bez udręki. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • MonikaN powiedział(a):
    matka6 powiedział(a):
    Początek powoli wkreca, że to potem nie idzie się oderwać 
    Tytuł nie kłamie
  • U mnie udreka z powodu trudności z koncentacją
  • Ale spróbuję te" Pięć stawów ", może się pośmieję
    Podziękowali 1agatak
  • Ostatnio "Dopoki mamy twarze" Levisa
    A teraz biografię św Ludwika de Grignion autorstwa naszej forumki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.