Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chrońmy dzieci

145791015

Komentarz

  • „Szkoła, która bierze udział w procesie wychowania, powinna być w swojej pracy zależna przede wszystkim od rodziców, bo to są dzieci rodziców. Państwo dzieci nie urodziło, tylko matki. I dlatego szkoła nie może niszczyć w dziecięcych duszach tych wartości, które wszczepiała [w nie] rodzina.”

    (bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, Nieznane kazanie z 09.09.1984 r.)
  • Moje trzy córki też były ;)
  • I są bezproblemowe , w każdym razie , jeśli chodzi o zachowanie w szkole.
  • Już wiem! Paprotka też ma przekaz dnia - wczoraj Biedroń mówił o tym rachunku sumienia ;), potem pani Wielowiejska na tt
    Podziękowali 2apolonia aqq
  • edytowano marzec 2019
    Biedron mnie nie dziwi z tym przekazem - odróżnia sie od reszty takim przekazem :smiley: musi sie na czymś wybić 
    ostatnio tłumaczył dziennikarzowi ze różnica w budowie ciała kobiety i mężczyzny to "myślenie potoczne" - na Twitterze mozna znaleźć - i to jest człowiek, który chce koniecznie wsadzić edukacje seksualna do szkół 
    Podziękowali 2apolonia Rogalikowa
  • A to widzisz, lepiej się orientujesz co Biedron mówi niż ja ;)

    Ja nie pozwoliłabym dziecku na zwierzanie się księdzu z "myśli nieczystych" (co to właściwie może znaczyć w rozumieniu dziecka i jak temat potraktuje dany ksiądz?), w atmosferze przepraszania i sekretu. Dla mnie to nie jest ani zdrowe ani potrzebne, do tego stanowi pole do różnych nadużyć i szkód. Jesli wy na to zezwalanie to wasza decyzja, ale mówienie ze wyłącznie wy odpowiadacie za to co wasze dziecko myśli i wie o seksie to zwykła nieprawda  :)
  • @Paprotka ; a wiesz że nie spowiada się z grzechu którego się nie popelniło? I ten rachunek sumienia obejmuje dzieci ale nie TYLKO 9-latki ale tez 12-16  latki? A mysli nieczyste to nie TYLKO sex i wszystko z tym związane , to też brak skromności w ubiorze, np nakładanie tapety czyt. makijażu na buzię takiego 9-10  letniego  dziecka , 
  • Jesteście w dyskusji już troche dalej, ale i tak sie wypowiem ;) Jestem bardzo wdzięczna systemowi, ze wszystkie niewymiarowe dzieci mogą sie uczyc w normalnych szkołach, a nie być izolowane, bo to przecież trauma dla dziecka i całej rodziny....
    Mam syna, który ma różne trudności, ale uczy sie bardzo dobrze. Nie wiem czy dzieci miały traumę, a rodzicie pretensje, jak na tzw. godzinie wychowawczej przyszła pani psycholog i tłumaczyła dzieciom na czym polega autyzm i przeprowadziła z nimi szereg rozmów jak mozna takiemu człowiekowi pomoc jakby co. Syn ma bardzo słaba mała motorykę i z trudnością pisze,bardzo powoli, po rozmowie z psycholog szkolna załatwiliśmy razem ze szkoła papier, ze ma 30% wiecej czasu na prace pisane. No straszna niesprawiedliwość...
    My już od przedszkola walczymy o to, zeby mógł jak najbardziej normalnie wzrastać, nie w jakis specjalnych szkołach (byliście kiedys w takowej? Czujecie ta atmosferę?), bo on nie jest głupi, tylko wlasnie nie radzi sobie w codzienności i potrzebuje wsparcia. I jak widać po wynikach mielismy racje nie zamykając mu drzwi do dobrego wykształcenia tylko dlatego, ze jest inny. Dziwne, ze kogoś taka pomoc oburza....
    A jesli ktos już nie ma empatii, to przynajmniej liczby powinny przemówić: lepiej wspierać ludzi w dzieciństwie/ mlodosci tak by mogły później żyć w miarę normalnie w społeczeństwie niz produkować niepełnosprawnych, ktorzy kosztują społeczeństwo niemałe pieniadze. 
  • Gdybym sie uparła, córka poszłaby tez do zwykłej szkoły, bo ma do tego prawo, ale jest jednak cięższym przypadkiem. Poszla do klasy integracyjnej w szkole specjalnej (3 dzieci z zaburzeniami + 5 normalnych).Dla niej i innych to najlepsze rozwiązanie: nie przeszkadza w normalnej klasie, ale nie jest zamknięta wśród samych dzieci z problemami, ma sie odłogi uczyc normalnych zachowań. Nawet nie wiecie jaka byłam szczęśliwa jak sie zakwalifikowała do tej klasy, bo myślałam ze w jej przypadku to już tylko wariatkowo zwane szkoła specjalna na 100%
    Podziękowali 1Monika73
  • @Maciejka, jak dla mnie plączesz różne rzeczy.
  • A komu się spowiadamy i kto odpuszcza nam grzechy?
  • edytowano marzec 2019
    Nowa - serio? wiem, ze spowiada się z tego, co się zrobiło. Chodzi o to, ze autorzy tego rachunku sumienia uznali, ze już 9-latki powinny wiedzieć co to są "nieczyste myśli i czyny" i w razie czego o tym opowiadać na spowiedzi. Oczywiście to wcale nie jest seksualizacja dzieci  :) w dodatku gdy dziecko wyzna te nieczyste myśli na spowiedzi, nie masz żadnej kontroli nad tym o co ksiądz dopyta i jak zareaguje. Poza tym to normalne ze dzieciom w rożnym wieku zdarza się myśleć o seksie, nie mówię tu o masturbacji tylko o zwykłej ciekawości czy nawet fascynacji, dla mnie to chore by dziecko miało przrpraszac za to obcego pana...siedzicie w tym chyba za głęboko by spojrzeć trzeźwo. Ale Ok, do pewnego wieku każdy decyduje za swoje dzieci. 
  • http://parafia-gora-zdow.pl/index.php/sakramenty/najswietszy-sakrament/10-duszpasterstwo/149-katechizm-dla-kandydatow-do-i-komunii-swietej
    @Paprotka masz przykladowy katechizm dla 9 latka gdzie tu jest nieczystość?
     Oczywiście w szczegolowym rachunku sumienia jest o tym wspomniane ale tak jak wcześniej pisalam ,nie wiesz o co chodzi mijasz punkty i tyle 
    Uwierz mi rachunek sumienia u dzieci to czy dokuczalem wyzywalem itp ,  te myśli nieczyste równie dobrze mogą być zazdroscia o dlugopis zyczeniem ndst koledze , a Ty tylko sprawy związane z sexsem bez przesady , modlitewnik jak jest to w tej samej książeczce masz wersję dla dzieci i dla dorosłych 
  • No i spowiadamy się Panu Bogu nie kapłanowi
    Podziękowali 2draconessa Barbasia
  • edytowano marzec 2019
    Ojejeju - zalinkowany wzór rachunku sumienia do pierwszej spowiedzi przerósł moje wyobrażenia. Kazać przepraszac dziecku za "myśli nieczyste"...ksiądz w razie czego dopyta o szczegóły, a to co powie dziecku może wpłynac na jego myślenie o seksualności i własnym ciele, ale poza tym to od dzieci to wara! :D Spoko. nie raziłoby mnie to specjalnie gdyby nie zdecydowany sprzeciw w tym wątku wobec odgórnego uświadamiania dzieci i ingerowania w ta sferę osób innych niż rodzice. 
  • Ja i teraz jak zrobię coś złego to wstyd ,nie tylko przy spowiedzi  bo
    1Obrażam Pana Boga robię Mu przykrość
    2 muszę się przed samą sobą przyznać ze zrobiłam źle 
    3 przeprosić przyznać się do winy
    4 zadośćuczynić ,naprawić a przecież nie jest to powodem do dumy 
    Podziękowali 1apolonia
  • @Paprotka ; ile razy mam tłumaczyć że rachunek sumienia robisz sama nie z księdzem, ksiądz w konfesjonale nie pyta czy miałaś myśli nieczyste czy może czyste , czy pstre czy jeszcze jakie , 
    Gdy sama powiesz- miałam myśli nieczyste , kapłan może cię dopytać ale nie musi
    Dzieciak w takiej sytuacji powie np że zobaczył u kolegi super długopis i myślał jak mu go zepsuć i to będzie myśl nieczysta, zła 
    U nas jest takie powiedzenie :
    głodny myśli o zupie
    a syty o .....
    ja myślę o zupie a Ty?

  • nowa powiedział(a):
    http://parafia-gora-zdow.pl/index.php/sakramenty/najswietszy-sakrament/10-duszpasterstwo/149-katechizm-dla-kandydatow-do-i-komunii-swietej
    @Paprotka masz przykladowy katechizm dla 9 latka gdzie tu jest nieczystość?
     Oczywiście w szczegolowym rachunku sumienia jest o tym wspomniane ale tak jak wcześniej pisalam ,nie wiesz o co chodzi mijasz punkty i tyle 
    Uwierz mi rachunek sumienia u dzieci to czy dokuczalem wyzywalem itp ,  te myśli nieczyste równie dobrze mogą być zazdroscia o dlugopis zyczeniem ndst koledze , a Ty tylko sprawy związane z sexsem bez przesady , modlitewnik jak jest to w tej samej książeczce masz wersję dla dzieci i dla dorosłych 

  • dostęp do katechizmu ma każdy, do pierwszej spowiedzi przygotowywują rodzice dziecko i to oni tłumaczą każdy punkt z katechizmu czy rachunku sumienia , tak że nie ma obawy że tu będzie coś co nie powinno być , coś co rodzice uważają za złe .
    Co do materiałów i podstaw nauczania też są do wglądu i jeśli coś jest jako zajęcie dobrowolne rodzice powinni mieć możliwość protestu, dzieciak kilkuletni nie musi sie uczyć o różnych związkach sexsie i z tym związanymi rzeczami, jemu wystarczy że w rodzinie należy się wspierać pomagać sobie troszczyć się o dziadków rodziców czy rodzeństwo , zachowań społecznych typu pomóc sąsiadce itp i w tym rodzinę powinna wspierać szkoła bo w niej dziecko spędza po 6 lub więcej godzin 
    Podziękowali 3apolonia Aga85 Rogalikowa
  • żadnego z tych przestępstw nigdy nie powinno być , ale ciekawe ile było w tym samym czasie przestępstw na tle seksualnym w innych grupach społecznych ? 
    i najlepiej z podziałem na poszczególne grupy zawodowe
    Podziękowali 1Milagro
  • Akurat za tydzień idę na zebranie do szkoły do córki.

    Szkoła porządna, ale grzecznie zostawię to oświadczenie proponowane przez Michalkiewicza w zalinkowanym filmie. Na pewno nie zaszkodzi.

    https://ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/oswiadczenie_w_sprawie_zajec_wzor.pdf
  • edytowano marzec 2019
    Nowa - chyba od księży wymaga się więcej akurat w kwestii moralności ....
    Poza tym to żadne tłumaczenie dla złodzieja ze ktoś inny ukradł  więcej 
    ... nigdy nie zrozumiem usprawiedliwiania pedofilii  u nikogo 
    Podziękowali 2beatak joanna_1991
  • M_Monia powiedział(a):
    https://mamadu.pl/118027,moje-dziecko-sie-masturbuje-poznaj-odpowiedzi-na-5-najczestszych-pytan-rodzicow-ktore-boisz-sie-zadac Niestety zauwazylam dzieci to.robia bezwiednie I przy innych. Wstyd spowiadac sie z tego, wstyd przed kaplanem, wstyd dla rodzica o tym rozmawiac I .temat jest tabu. Moze tak jest lepiej niz.walka ze to zle a na pewno juz zle Jak bedziemy o tym rozmawiac na etapie wczesnoszkolnym.

    Dlaczego zakladasz ze dla rodzica taka rozmowa ma byc wstydliwą ? Lepiej by w szkole ludzie z  stowarzyszeń tłumaczyli ? 
  • Nowa - zalinkowałam pierwszy rachunek sumienia jaki wyskoczył w Google, wszystkie przykazania były opisane po kolei i te nieczyste myśli, czyny itp dotyczyły szóstego. Nie oszukuj się. I naprawdę nie chodzi tyle o to ze któreś dziecko ominie ta kategorie bo jego przewiny to dokuczanie koledze i nie słuchanie mamy, wiec o co tyle hałasu, ale o przekonanie, ze takie "grzechy" mogą dotyczyć już kilkuletnich dzieci i ze maja o tym opowiadać księżom i przepraszać. To już nie jest seksualizacja, uświadamianie dzieci, do tego w niefortunny sposób, No skąd...wy naprawdę tego nie widzicie. I chyba stad te argumenty ze spowiada się Bogu nie księdzu. no tak, ale to nie ma nic do rzeczy. W konfesjonale siedzi ksiądz, dorosły człowiek, mężczyzna, który wg np. autorów tych rachunków sumienia ma słuchać wyznań zawstydzonego dziecka, ze myśli o seksie albo się masturbuje, a następnie zadawać mu za to pokutę. I to jest normalne :) 
  • Właśnie

    Podziękowali 1nowa
  • Ślepy o kolorach się wypowiada. 
  • Ach, argument nad argumenty :) Przykro mi bardzo, ale kazdy moze sie na ten temat wypowiadac. Zwlaszcza jesli sam w tym bral udzial i swoje doswiadczenie tez ma. A w ogole to są tu na forum jacyś ateiści? To, że ktoś pisze krytycznie o pewnych aspektach KK nie znaczy jeszcze, że jest ateistą, ale może to zbyt skomplikowane dla niektórych.
  • Dziwne , 14 latke zapytalam co to według niej mysli nieczyste bez zastanowienia się powiedziala ze to wtedy gdy się mysli żeby ......kogoś zabić 
    Spowiada się regularnie i jakoś żaden ksiądz jej nie oświęcił
    Chodzi na WDŻ tam też nikt jej nie oświęcił, mowili o zdrowym odżywianiu , uczyli samoobrony ostrożności , żebynie pozwalać na dotykanie przytulania bo może być to po prostu niebezpieczne bez wydawania się w szczegóły ,cmokanie itp zarezerwowane dla małżeństw ,czyli u nas i na WDŻ i na religii ucza tego samego mniej więcej...tzn na WDŻ nie ma bardzo o religii za to jest ze członkami rodziny trzeba się opiekować pomagac i wzajemnie wspierać 
    Wiem wiem że w innych szkolach jest inaczej 
  • Dokładnie @PaniWiosna ; spowiedź nie obowiazkowa , tak samo nie ma obowiązku przyjmowania sakramentów itd , do spowiedzi przystępuje ten kto chce
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.