Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1356744

Komentarz

 • Nie sprawdzałam. Natomiast jest cała masa schronów przeciwatomowych. I właściwie u każdego Szwajcara co był w wojsku jest broń bez szafy pancernej.
  Podziękowali 1Zuzapola
 • Magazynów wojskowych jest bez liku. 

  T
 • Odrobinka powiedział(a):
  Nie sprawdzałam. Natomiast jest cała masa schronów przeciwatomowych. I właściwie u każdego Szwajcara co był w wojsku jest broń bez szafy pancernej.
    Tak wygląda kraj nuetralny  :p
  Podziękowali 2E.milia Klarcia
 • Gdzieś czytałam w prasie szwajcarskiej że w przeciągu kilku godzin od wybuchu jakiegokolwiek konfliktu są w stanie zmobilizować 90% armii.
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Malgorzata powiedział(a):
  Odrobinka powiedział(a):
  Nie sprawdzałam. Natomiast jest cała masa schronów przeciwatomowych. I właściwie u każdego Szwajcara co był w wojsku jest broń bez szafy pancernej.
    Tak wygląda kraj nuetralny  :p
  Tak. Od czasów Kongresu Wiedeńskiego. 

  T
 • @Tomasz To że masz prawo nie znaczy że prawo to jest ok. Dlaczego ktoś kto tu od lat nie żyje ma decydować o nas, jak tak naprawdę g..o wie jak Tomasz czy Klarcia. Tylko ktoś kto tu mieszka i płaci podatki powinien mieć wplyw na nasze życie. To logiczne i sprawiedliwe. Odrobinka wróciła, widać jest patriotką, szacun a inni emigranci niech przynajmniej siedzą cicho i nie kompromitują się wymadrzaniem.o Polsce kiedy tak naprawdę mają ja w d...e.
 • apolonia powiedział(a):
  @Tomasz To że masz prawo nie znaczy że prawo to jest ok. Dlaczego ktoś kto tu od lat nie żyje ma decydować o nas, jak tak naprawdę g..o wie jak Tomasz czy Klarcia. Tylko ktoś kto tu mieszka i płaci podatki powinien mieć wplyw na nasze życie. To logiczne i sprawiedliwe. Odrobinka wróciła, widać jest patriotką, szacun a inni emigranci niech przynajmniej siedzą cicho i nie kompromitują się wymadrzaniem.o Polsce kiedy tak naprawdę mają ja w d...e.
  Myślisz jak typowa komunistka. Z Polską łączy mnie więcej niż myślisz. Nie muszę się tobie tłumaczyć. Póki co możesz sobie pomarzyć o odebraniu mi praw wyborczych. Najpierw musicie zmienić Konstytucję. Mając liderów jak Braun, Winnicki czy JKM nigdy nie przekroczycie progu wyborczego. I bardzo dobrze. 

  T :)
  Podziękowali 1Klarcia
 • edytowano marzec 2019
  No ja się z @apolonia nie zgadzam. Polonia jak najbardziej nie powinna być wykluczana z Polski. Mało tego uważam że środowiska polonijne powinny mieć w sejmie swoich przedstawicieli.Co do liderów partii prawicowych myślę że możesz się mylić. Zwlaszcza co liderów RN.
  Podziękowali 1Klarcia
 • Paradne, pedały chcą nas uczyć jak dzieci wychowywać, a uciekienierzy na kogo głosować w naszym kraju. Już jedna Klarcia wystarczy dla kabaretu.
 • apolonia powiedział(a):
  Paradne, pedały chcą nas uczyć jak dzieci wychowywać, a uciekienierzy na kogo głosować w naszym kraju. Już jedna Klarcia wystarczy dla kabaretu.
  Uciekinierzy? Ochłonij kobieto. Mylisz uchodźców z emigrantami. Wyjechałem legalnie korzystając z możliwości. To może odbierz Polakom paszporty, nie będą wyjeżdżać. Sorry. Jesteś homo sovieticus. 

  T :)
  Podziękowali 1Klarcia
 • To jest szczyt głupoty że my z naszych podatków finansujemy możliwość głosowania dla emigracji która ma taką fanaberie a nie dokłada w żaden sposób do naszych dochodów. Jesteś uciekinierem bo trzeba być zaradnym i odwaznym żeby tu żyć na dobrym poziomie. Jak tak wybrałeś to zajmij się swoim nowym krajem. Można wyjeżdżać na studia, do pracy na jakiś czas ale jak ktoś na stałe wyjeżdża to jest sam rezygnuje z bycia Polakiem.
 • apolonia powiedział(a):
  To jest szczyt głupoty że my z naszych podatków finansujemy możliwość głosowania dla emigracji która ma taką fanaberie a nie dokłada w żaden sposób do naszych dochodów. Jesteś uciekinierem bo trzeba być zaradnym i odwaznym żeby tu żyć na dobrym poziomie. Jak tak wybrałeś to zajmij się swoim nowym krajem. Można wyjeżdżać na studia, do pracy na jakiś czas ale jak ktoś na stałe wyjeżdża to jest sam rezygnuje z bycia Polakiem.
  Wg twojej logiki kard. Karol Wojtyła przestał być Polakiem w chwili wyboru na papieża a emigrują zalęknione pierdoły życiowe. Szczerze ci współczuję. 

  T
  Podziękowali 2Coralgol Klarcia
 • Zabawne. Papież nie wyemigrował a będąc papieżem zrobił tyle dla Polski  co nikt inny. Jak ja jestem homo sovieticus to Ty (zaimki osobowe piszemy wielką literą!) zdrajcą i pasożytem dla Polski.
 • Zdrajcą? Pasożytem? To co wnioskujesz? Pluton egzekucyjny dla mnie, odebranie obywatelstwa i przepadek mienia? Komuna faktycznie ciagle żywa w umysłach części Polaków. 

  T
  Podziękowali 2beatak Klarcia
 • Tylko tyle żebyś się nie wtrącał w cudze sprawy.
 • apolonia powiedział(a):
  Tylko tyle żebyś się nie wtrącał w cudze sprawy.
  Gdyby nie Błękitna Armia gen. Hallera (jedyna dobrze uzbrojona formacja w czasie wojny 1920r.), której powstanie opłacili emigranci, to byś teraz po rosyjsku pisała. 

  T
  Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
 • No!  a Tomasz był wtedy generałem  :D
  Podziękowali 2Tomasz i Ewa apolonia
 • Wogole ktoś sprawdzał ile procent tej Polonii za granicą chodzi na wybory? 
  Bo tu na miejscu to też trzeba zachęcac ..
  Podziękowali 1Agnieszka
 • Wybory. O czym ty piszesz? W polskim konsulacie w Bernie nie ma nawet kibla dla petentów. Duda przyleciał do Zurychu i nikogo nie raczyli poinformować. Dziedziczak za to wlazł kiedyś na ambonę w Einsiedeln i nauczał jaki to PiS jest dobry i pobożny. 

  T
 • edytowano marzec 2019
  Nie no akurat fakt że ludzie wyjeżdżali ze wsi do innych krajów w czasie biedy galicyjskiej czyli przed powstaniem II Rzeczpospolitej był jednym z bardzo ważnych czynników wzrostu a nawet obudzenia się tożsamości narodowej chłopów, którzy wcześniej w ogóle nie uznawali się za Polaków, bo Polacy to była wg nich szlachta a odzyskanie niepodległości było dla nich równoznaczne z powrotem pańszczyzny. 
  Teraz emigracja też pozwala na dystans do spraw krajowych i zobaczenia ich w innym wymiarze. Jeśli ktoś jest w innym kraju też widzi jak działają w nim rozmaite rozwiązania prawne czy społeczne czy ustrojowe. To też uważam jest ważne: dzielenie się takimi spostrzeżeniami żeby ułatwić życie Polakom. Gdyby rozmaite partie czy tam posłowie chcieli słuchać takich głosów doradczych to by było super. 
  Daleka jestem od oceniania wyjeżdżających. Najczęściej wyjechali bo mieli dość  ścigania się z rzeczywistością i życia na granicy przetrwania. Niektórych nikt tu nie docenial. Niektórzy mają żyłkę podróżnika. Inni po prostu osiedli gdzieś i już nie mają do czego tu wracać.
  Podziękowali 1Klarcia
 • A i to że ktoś jest za granicą nie znaczy że mu zwisa i powiewa co się dzieje w Polsce. Wręcz tych którym właśnie jest wszystko jedno można nazwać zdrajcami jak już musimy kogoś wyzywać
  Podziękowali 2Tomasz i Ewa Klarcia
 • My tu gadu gadu a Władek ma nową zabaweczkę. Łódź podwodna wyposażona w 6 atomowych dronów. Już teraz dostała adekwatną nazwę. Doomsday machine. 
  A my co mamy? Kabaret Macierewicza czyli WOT. 

  https://youtu.be/y6FfVzKcq5g

  T ;)
 • Tomasz i Ewa powiedział(a):
  Wybory. O czym ty piszesz? W polskim konsulacie w Bernie nie ma nawet kibla dla petentów. Duda przyleciał do Zurychu i nikogo nie raczyli poinformować. Dziedziczak za to wlazł kiedyś na ambonę w Einsiedeln i nauczał jaki to PiS jest dobry i pobożny. 

  T
  Z tymi toaletami to chyba nasza wizytówka  :#
  Podziękowali 1Tomasz i Ewa
 • Tak. Toaletę zamknięto po sfingowanym zamachu terrorystycznym. Petarda w klozecie. :) Ambasadorzy się zmieniają a kibla jak nie było tak i ni mo. ;)

  T
  Podziękowali 1Agnieszka
 • "Braun ma swoje wady, ale każdy polityk w Polsce jest nieco oszolomski."

  Buhahaha. Braun postuluje zakaz homoseksualizmu i wsadzenie Biedronia do wiezienia. Nikt nie potrafi was narodowcow osmieszyc tak jak wy sami :D "Protokół 1 procent"? mnie to nawet bawi, mlodszy Braun widac nauczyl sie od Korwina kilku sztuczek.
  Podziękowali 2Tomasz i Ewa Klarcia
 • Tomasz, masz podwójne obywatelstwo ?
   Wew przypadku Szwajcarii podwójna lojalność nie jest chyba specjalnym dla Polaka problemem, ale w Niemczech czy USA już chyba tak.
 • Mam tylko obywatelstwo polskie.

  T
  Podziękowali 1Pioszo54
 • Braun nie jest narodowcem. Jest w koalicji. Ma swoją organizację pt Pobudka. Jest prawicowy. Pewnie że w niektórych rzeczach przesadza. 
  Są rzeczy w których się zapedza. Problem w tym że poza narodowcami nikt nie proponuje takich zmian gospodarczych, które mogłyby Polskę odbudować. A jeśli widzicie jakieś, ale realne propozycje to proszę wymiencie jakieś.
  Poza Konfederacją nie widzę niczego takiego na horyzoncie.


 • Odrobinka powiedział(a):
  Braun nie jest narodowcem. Jest w koalicji. Ma swoją organizację pt Pobudka. Jest prawicowy. Pewnie że w niektórych rzeczach przesadza. 
  Są rzeczy w których się zapedza. Problem w tym że poza narodowcami nikt nie proponuje takich zmian gospodarczych, które mogłyby Polskę odbudować. A jeśli widzicie jakieś, ale realne propozycje to proszę wymiencie jakieś.
  Poza Konfederacją nie widzę niczego takiego na horyzoncie.


  W innym wątku kolega Brawario daje linka do swego peanu ku czci pana Brauna wnioskującego penalizację aktów cudzołóstwa oraz sodomii. 
  Kiedyś gwarancją wyborczej klapy był JKM. Braun go godnie zastępuje. 
  Możecie się starać a i tak krew w piach ;)

  T
  Podziękowali 3Malgorzata Zuzapola Klarcia
 • edytowano marzec 2019
  PiS nie bawi się w przepychanki wartości  , obiecuje daniny ludowi i gdyby dobrze słuchać suwerena to to jest sygnał czego oczekuje , oczekuje działalności na jego rzecz bo raz , że po to wybiera swoich przedstawicieli a, dwa , ma dosc przepychanek na słowa.
  I nie , nie chodzi o to , ze zabiera jednym aby dać drugim , tylko o to aby zauważyć wreszcie po 30 latach tranzycji , ze koszty tych przepychanek ludzie ponieśli wystarczające . I że pominiéto ludzi w tych przepychankach kto wiekszym erudytą słownym jest.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.