Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na znachora i oszusta Jerzego Ziębę!

1246711

Komentarz

  • To ze nie ma obowiązku kupowania od naciągaczy nie znaczy ze to co robią jest w porządku. 
    Z sokiem z kapusty to nie działa tak jak piszesz. A butelkę soku z kapusty można kupić w sklepie za kilka zł...ale pan Zieba jak widać znalazł sobie nisze i wmówił niektórym, ze najlepiej pomogą i m jego tabletki i pseudomaszynki za gruba kasę.
    Podziękowali 3beatak draconessa Katia
  • Nie robi się wlewu z Wit c od razu 
    Wpierw robi się detoksykację organizmu 
    Oczyszczanie z metali ciężkich 
    I dopiero wlewy z Wit c i innych..
    Większość ludzi jednak rozumie, że po dużych dawkach Wit c organizm zacznie zwalczać chorobę np nowotworową i tak to jest przedstawiane przez Ziębę i innych 
    A to nie jest prawdą, że zwalczy chorobę 
  • skąd mamy pewność czy kapusta ze sklepu jest bio?
  • In Spe powiedział(a):
    skąd mamy pewność czy kapusta ze sklepu jest bio?
    Na chwile obecna nie ma regulacji dot suplementów. Ich produkcja działa na zasadzie produkcji żywności. 
    Takze spożywanie takie suplementu może więcej szkody zrobić niż zjedzenie od czasu do czasu kapusty kiszonej, nie bio ;) 

    http://www.wykop.pl/ramka/4783739/szykuje-sie-rewolucja-w-suplementach-diety/
    Podziękowali 2offca Katia

  • przegapiłam Twoje wcześniejsze posty, wczoraj pojawiło się bardzo dużo wypowiedzi, więc nie przeczytałam wszystkich dokładnie.

    Oczywiście ostrzegam przed traktowaniem J. Zięby jako specjalisty w kwestiach medycznych, gdyż serwuje on bardzo wiele bzdur, m.in:

    - Wlewami z witaminy C można wyleczyć rozwiniętą postać raka lub inne choroby, np.
    stwardnienie rozsiane
    - Mówienie do wody powoduje jakieś zmiany w ich strukturze, twierdzenia o "pamięci magnetycznej wody" sprzedaż "strukturyzatorów wody" za 2500 zł (zwykłych pojemników z filtrem)
    - Powiększanie biustu hipnozą
    - Wprowadzanie w błąd odnośnie własnego wykształcenia
    - Choć oficjalnie Jerzy Zięba twierdzi, że nie zniechęca do korzystania z tradycyjnej służby zdrowia, w zupełnie inny sposób wypowiada się bezpośrednio do ludzi na zamkniętych spotkaniach: tu Zięba na nagraniu odradza zalecaną przez lekarzy chemioterapię u chorego na nowotwór złośliwy i sugeruje w zamian ogromne dawki wit. C. : https://www.totylkoteoria.pl/2018/11/jerzy-zieba-ukryte-terapie-klamstwa.html
    - Podawana kilka postów wyżej rada, by w razie zawału uciskać usta

    To przykłady wypisane na szybko z pamięci bez researchu, pewnie jakbym pogrzebała znalazłoby się jeszcze sporo. Ostrzegam, bo można znaleźć również np. filmiki, gdzie Zięba mówi sensowne, oczywiste rzeczy o ziołach czy witaminach, to może uśpić uwagę.


    Podziękowali 2draconessa Katia
  • Zostawmy ideologię i teorie Zięby może prawda może nie, ale jeśli wykańcza się przedsiębiorcę... Sprzedaje rzeczy które nie są na liście leków.  Cała ta afera jest dość mocno naciągane.  Farmakologia to ogromne pieniądze. Widać po ilości reklam. Jeśli ktoś ma pomysł na biznes to ja mu życzę sukcesów. Myślenie jeśli się dorobił to na pewno złodziej pochodzi z PRLu. 
  • Tu chodzi raczej o to, na czym sie dorabia...maszynkach do strukturyzowania wody i witaminie C za 140 zl.

    Idealne podsumowanie tej osoby:

    „Jerzy Zięba stworzył spójną mitologię, która doskonale łączy współczesne lęki przed obcym i niezrozumiałym światem medycyny oraz klasyczny gnostycki mit o fałszywym świecie i wyzwoleniu przez wiedzę” – napisał na blogu przy okazji recenzji książki Zięby.

    „W swojej książce Jerzy Zięba bezbłędnie zdiagnozował największą bolączkę polskiego pacjenta. Nie jest nią niedobór witaminy C, lecz brak poczucia sensu. Zaplątani w gąszcz niezrozumiałych procedur i bezdusznych instytucji nie rozumiemy tego, co się z nami dzieje. A bez poczucia zrozumienia – jak w pełni słusznie zauważa Zięba – nie ma prawdziwego leczenia pacjenta. Jest tylko leczenie objawów” – stwierdza dalej Napiórkowski.

    I to widać na kanałach społecznościowych przedsiębiorcy. On nie tyle używa ich do reklamowania swoich produktów, co bardziej do atakowania instytucji medycznych czy lekarzy. Bezustannie podważa współczesny stan wiedzy medycznej i autorytety z tej dziedziny.

    Jeśli więc traktować Ziębę stricte jako przedsiębiorcę, to znalazł on swoją niszę i potrafił stworzyć do niej odpowiednią narrację. Jednym słowem, doskonale określił swój target i świetnie się z nim komunikuje."


    https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/jerzy-zieba-witamina-c,30,0,2412318.html

    Podziękowali 1Coralgol
  • No i teraz,po tych zarzutach czy tam tej calej akcji Zięba jeszcze bardziej zyska... będzie jeszcze bardziej "uwiarygodnione" jak to bigpharma go sciga i jak bardzo jest niewygodny lekarzom i koncernom
  • edytowano maj 2019
    Elf77 powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):

    Liofilizat soku z kapusty to skoncentrowane składniki kapusty, które zażywasz. Przede wszystkim minerały i witaminy...
    Nie każdemu tez chce się wyciskać soki z kapusty, jest trochę z tym pracy.
    Jednak sok z kapusty byłby tu dużo lepszym rozwiązaniem, znajduje się w otoczeniu wielu innych substacji aktywnych, które ze sobą współdziałają.
    Nie twierdzę (bo tego nie wiem), że substancja wyizolowana nie działa, ale produkty naturalne są zdecydowanie korzystniejsze dla zdrowia.






    Liofilizat soku z kapusty nie jest wyizolowanymi składnikami kapusty, ale jakby "skoncentrowaną" kapustą, bo liofilizacja polega na suszeniu zamrożonego soku. Mrożenie i suszenie najmniej zmienia żywność. Wiadomo, że wypicie soku byłoby najlepsze, ale nie wszyscy maja możliwość pić świeży sok.

  • Paprotka powiedział(a):
    To ze nie ma obowiązku kupowania od naciągaczy nie znaczy ze to co robią jest w porządku. 
    Z sokiem z kapusty to nie działa tak jak piszesz. A butelkę soku z kapusty można kupić w sklepie za kilka zł...ale pan Zieba jak widać znalazł sobie nisze i wmówił niektórym, ze najlepiej pomogą i m jego tabletki i pseudomaszynki za gruba kasę.
    Ale dlaczego od razu piszesz, że "od naciągaczy"?

    Właśnie z sokiem z kapusty to tak działa. Możesz sama sprawdzić na sobie. Zbyt duże ilości kapusty powoduja wzdęcia, gdyż flora jelitowa bardzo lubi błonnik.

    Sok z kapusty z butelki stojącej w sklepie na półce ma juz duzo mniej składników odżywczych niż sok wypity świezy - głównie utlenianie. Aby sok nie tracił na wartości najlepiej go zamrozic, a potem wysuszyc w odpowiednich warunkach i odpowiednio przechowywać - po to są  własnie liofilizaty. Jak można sobie wyobrazic takie metody są kosztowne. Dlatego skończ juz z tym naciąganiem. 

  • In Spe powiedział(a):
    skąd mamy pewność czy kapusta ze sklepu jest bio?
    Teraz juz nic nie jest bio, nie oszukujmy się. Jednak kapusta ze sklepu jest zdrowsza niż np. mięso czy ser żółty.
  • Coralgol powiedział(a):

    przegapiłam Twoje wcześniejsze posty, wczoraj pojawiło się bardzo dużo wypowiedzi, więc nie przeczytałam wszystkich dokładnie.

    Oczywiście ostrzegam przed traktowaniem J. Zięby jako specjalisty w kwestiach medycznych, gdyż serwuje on bardzo wiele bzdur, m.in:

    - Wlewami z witaminy C można wyleczyć rozwiniętą postać raka lub inne choroby, np.
    stwardnienie rozsiane
    - Mówienie do wody powoduje jakieś zmiany w ich strukturze, twierdzenia o "pamięci magnetycznej wody" sprzedaż "strukturyzatorów wody" za 2500 zł (zwykłych pojemników z filtrem)
    - Powiększanie biustu hipnozą
    - Wprowadzanie w błąd odnośnie własnego wykształcenia
    - Choć oficjalnie Jerzy Zięba twierdzi, że nie zniechęca do korzystania z tradycyjnej służby zdrowia, w zupełnie inny sposób wypowiada się bezpośrednio do ludzi na zamkniętych spotkaniach: tu Zięba na nagraniu odradza zalecaną przez lekarzy chemioterapię u chorego na nowotwór złośliwy i sugeruje w zamian ogromne dawki wit. C. : https://www.totylkoteoria.pl/2018/11/jerzy-zieba-ukryte-terapie-klamstwa.html
    - Podawana kilka postów wyżej rada, by w razie zawału uciskać usta

    To przykłady wypisane na szybko z pamięci bez researchu, pewnie jakbym pogrzebała znalazłoby się jeszcze sporo. Ostrzegam, bo można znaleźć również np. filmiki, gdzie Zięba mówi sensowne, oczywiste rzeczy o ziołach czy witaminach, to może uśpić uwagę.


    To co wypisałaś @Coralgol to niepełne prawdy, czyli kłamstwa o Ziębie.

    Moja znajoma lekarka, która temat zgłębiła dokładnie z racji na swoją chorobę, widzę i praktykę medyczną oraz osobistą znajomość Zięby nie mówiła takich głupot o Ziębie jakie Ty wypisałaś.

    I to jeszcze wypisałaś "na szybko z pamięci bez researchu" . A ten research to gdzie? W jakiś plotkarskich magazynach typu "wprost" czy "newsweek"? 

  • jukaa powiedział(a):
    Łomatko. Kaszpirowski reaktywacja  :o
    Nie ekscytuj się, ale staraj się poznać prawdę.
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie ma pieniedzy na profilaktyke lub co gorsza jest nierowny do niej dostep I ludzie musza przedwczesnie umierac.
    Przede wszystkim nie ma woli profilaktyki. Profilaktyka nie wymaga tak wielu środków jak np. chemia onkologiczna. A jak wiadomo chemia onkologiczna jest prawie nieskuteczna.
  • edytowano maj 2019
    Sprzedawana trawa jest lekiem bo zawiera chlorofil to jeden z oficjalnych zarzutów.

    Drzyjcie wszystkie warzywniaki już po was !!
  • I kto tu oszustem! :D
  • edytowano maj 2019
    Po za tym powinni zamknąć wszystkie firmy handlujące tymi produktami, a nie jednego przedsiębiorcę. Wszystko to jest grubymi nićmi szyte.
  • Powiększanie biustu hipnoza :D 
    i jeszcze się miliardów nie dorobił? 
    Toć to można się obłowić w grube miliony -naprawdę grube ;) i zostać królem cycków! 

    Czy na tez seanse na zmarszczki? :sunglasses: 
  • edytowano maj 2019
    Zaczyna się robić śmiesznie. 
    Niech sobie sprzedaje buty na sprężynach , do skakania w kosmos i organizowałby wycieczki do doliny Muminków i spotkania z czerwonym kapturkiem  , i miałby  na to zbyt , nikt nieczułby się oszukany to w czym problem? 

    Ja nie wierzę, w Machometa, to co jest napisane w Koranie uznaje za szkodliwe (przynajmniej fragmenty) , czy zatem każdego kto sprzedaje koran powinnam  uznać za oszusta?  To samo dot przedruków Biblii w wersji protestanckiej. Każdy kto ją sprzedaje powinien odrazy zostać aresztowany?

  • jukaa powiedział(a):
    Aniela, czyli nie sprzedaje tych urządzeń do pamięci wody i nie powiększa biustu hipnozą? Pal licho suplementy, skuteczne lub nie, ale takie rzeczy to magia lub totalna głupota
    Nie wiem, ale wybacz, czy uważasz, że jest to zgrożenie dla tego oto forum? Czy ktoś o zdrowych zmysłach chciałby sobie powiększać biust hipnozą? 

    Słucham Zięby i opinii osób dla mnie wiarygodnych. On nie jest głupi, więc nie sądzę, aby powiększał komuś biust hipnozą.

    Owszem słyszałam jego wypowiedź o hipnozie i czytałam Roberta Tekieli. I wyciągnęłam wniosek, że hipnozy lepiej nie stosować, bo MOŻE być niebezpieczna.
    Podziękowali 3zbyszek In Spe Rogalikowa
  • edytowano maj 2019

    hipolit powiedział(a):
    Powiększanie biustu hipnoza :D 
    i jeszcze się miliardów nie dorobił? 
    Toć to można się obłowić w grube miliony -naprawdę grube ;) i zostać królem cycków! 

    Czy na tez seanse na zmarszczki? :sunglasses: 
    Poczytaj sobie "wprost" lub "newsweeka" czy tego typu magazynów - na pewno się dowiesz ciekawych rzeczy :D
    Podziękowali 1zbyszek
  • Coralgol powiedział(a):
    Dla mnie ktoś, kto skłamie raz, jest już niewiarygodny.

    Czyli portal z którego zaczerpnęłaś artykuł, ponieważ skłamał w sprawie zawyżonej ceny preparatów z witaminy C stał się niewiarygodny? I wszystkie artykuły w nim również?

    Czy może jedni mogą skłamać więcej razy, albo kłamać w jakimś temacie i nadal być wiarygodni, a drudzy tylko raz?
  • A nawet jakby sprzedawał to co z tego? To co sprzedaje to zakazane produkty? Są tacy co sprzedają różnorakie amulety itp. Teorii Zięby nie zglebiałam. Chemia przy zaawansowanym raku najczęściej jest równie mało skuteczna co wlewy z wit C.
    Homeopatie też sprzedają różni i jest nieskuteczna. A przepisują ją lekarze.
    Zastanawiam się w ktorym miejscu złamał prawo. 
    Autorytetem dla mnie nie jest żadnym.
  • To ja np.  wiem, że znana gazeta na "R" pisała kłamstwa na zamówienie na pewien temat, aby przygotować grunt pod wyprzedaż polskiej firmy Niemcom. Prasa tak ma niestety.
    Podziękowali 2Aniela In Spe
  • jukaa powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    Aniela, czyli nie sprzedaje tych urządzeń do pamięci wody i nie powiększa biustu hipnozą? Pal licho suplementy, skuteczne lub nie, ale takie rzeczy to magia lub totalna głupota
    Nie wiem, ale wybacz, czy uważasz, że jest to zgrożenie dla tego oto forum? Czy ktoś o zdrowych zmysłach chciałby sobie powiększać biust hipnozą? 

    Słucham Zięby i opinii osób dla mnie wiarygodnych. On nie jest głupi, więc nie sądzę, aby powiększał komuś biust hipnozą.

    Owszem słyszałam jego wypowiedź o hipnozie i czytałam Roberta Tekieli. I wyciągnęłam wniosek, że hipnozy lepiej nie stosować, bo MOŻE być niebezpieczna.
    Świat się nie kończy na tym forum. Jeżeli zdeterminowanych, chorych ludzi ktoś naciąga na grubą kasę, to dla mnie wątpliwe etycznie. Kwestia biustu to może głupota, raczej zdrowi i bogaci miewają takie problemy. Druga rzecz, jeśli stosuje metody od których zalatuje magią (a hipnoza i  ta woda z pamięcią tak brzmi), to dla chrześcijan lichy pomysł, a ja raczej nie jestem człowiekiem co się żegna na widok sowy.


    Hipnoza nie jest magią, ale wprowadzaniem człowieka w stan nadzwyczajny. Jest niebezpieczna w zależności od tego, kto ja przeprowadza. Nadużywanie stanów nadzyczajnych w ogóle jest niebezpieczne. Ale to nie jest magia.

    Woda z pamięcią to również coś czego do końca nauka jeszcze nie odkryła, bo badania nad materią trwają i trwać będą do końca świata. Zięba w kwestii pamięci wody nie odnosi sie do magii, ale do badań rosyjskich. Temat mnie nie interesuje, więc go nie zgłębiam. Ale nie jest to magia.


    Podziękowali 1In Spe
  • Turturek powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Dla mnie ktoś, kto skłamie raz, jest już niewiarygodny.

    Czyli portal z którego zaczerpnęłaś artykuł, ponieważ skłamał w sprawie zawyżonej ceny preparatów z witaminy C stał się niewiarygodny? I wszystkie artykuły w nim również?

    Czy może jedni mogą skłamać więcej razy, albo kłamać w jakimś temacie i nadal być wiarygodni, a drudzy tylko raz?
    Jednak dalej nie wiem, gdzie Zięba choć raz skłamał.
  • Wiadomo, @Coralgol, cały czas cytuje źródło, gdzie wykazano, że kłamie się w kwestii np. kosztów witaminy C. Ale jej to dziwnie nie przeszkadza.
  • Ale tu nie chodzi o to, czy Zieba ma wplyw konkretnie na kilkanascie osob ktore pisza na forum wielodzietni.org, tylko ogolnie o jego dzialalnosc. Z oszustwami i naciagactwem generalnie jest tak, ze do kupowania czy korzystania z uslug oszustow i naciagaczy przymusu nie ma, wiec co to za argument? Fakty sa takie, ze facet sprzedaje jakies drogie maszynki ktore opieraja sie na nieudowodnionych teoriach, plecie bzdury o "gadaniu do wody" i powiekszaniu biustu za pomoca hipnozy, sprzedaje zwykle witaminy kilkanascie drozsze niz te w aptekach. Zgoda, glupi to on nie jest, bo niezle kreci ten swoj biznes. Pytanie, czy dla was ktos taki jest wiarygodny i postepuje etycznie.

    https://patolodzynaklatce.wordpress.com/2015/11/24/wyleczy-raka-i-powiekszy-biust-czyli-zieba-na-uniwersytecie/

    Do tego zeruje na czyjejs smierci:
    https://www.youtube.com/watch?v=on_RijL2T5Y
    Podziękowali 1Aga85
  • jukaa powiedział(a):
    Przejrzałam jego stronę. Mega drogie suplementy, a oprócz tego dziwne urządzenia i dziwne teorie. Czy są  źródła, które te teorie uwiarygodniałyby w jakiś sposób?
    Suplementy ma drogie, bo nie są oszukane. Sam mówi, że daje za nie głowę. Zauważyłam, że stosujący je widzą obiecywaną poprawę, np. po stosowaniu wit D3

    Może poczytaj "Ukryte terapie". Zięba mówi, że podaje tam do wszystkiego źródła naukowe. 
    Pisałam Ci, że np. pamięcią wody zajmują się naukowcy rosyjscy. Możesz sprawdzić, poszukać.

    Mnie to akurat nie interesuje.

    Bulwersuje mnie natomiast nazywanie tego człowieka oszustem i naciągaczem bez znajomości rzeczy. To raczej niechrześcijańskie.

  • Ojejuju powiedział(a):




    Ja jestem przekonana do profilaktyki, zdrowego życia, nie jedzenia smieci. Niektóre zioła i ogólnie witaminy, ok . Ale cudownych specyfików leczących raka, i to każdy rodzaj, po prostu nie ma i tyle. Niestety.
    Zięba mówi bardzo dużo o profilaktyce.
    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.