Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś urodziły się pierwsze sześcioraczki w Polsce

13

Komentarz

  • edytowano maj 2019
    Ona mogla urodzic ta corke bez wiedzy ze urodzi sie wczesniej. Pewnie tez ten porod spowodowalo cos co pogorszylo rokowanie. moze oderwanie lozyska czy infekcja wewnatrzmaciczne. Moze nie dostala sterydow na rozwoj pluc. Te 6 raczki na pewno dostaly wszystko co medycyna moze. Na pewno byly sterydy I ciaza byla super monitorowana I najlepszy zespol je wydobyl tak ze wierze w to ze bedzie wszystko w porzadku. Ja tez znam matke, dziecko 31 tc I porazenie mozgiwe, wylew 4 stopnia I inna, dziecko z 30 tc I uszkodzenie okoloporodowe mozgu dziecko lezace ale one mialy bez porownania gorsza opieke niz te 6 raczki I wczesniactwo pozostawilo slad a wlasciwie nie tyle wczesniactwo ( bo teraz juz da sie duzo zrobic) co gorsza opieka . Jak ktos ma pecha to niestety ma. Czytalam artytkul, ze rodzice dziecka sadza sie bo ich dziecko - pozny wczesniak nie dostalo surfaktantu a mialo zespol zaburzen oddychania. Jest to drogi lek ale podaje sie przy zzo. Zostalo bardzo szybko wypisane do domu a tam . zachorowalo na zapalenie pluc. Rodzice wrocili do tego szpitala a tam juz nie odratowali. Dla mnie szok.Szpital tlumaczy sie ze.bylo zalecenie a nie obowiazek z tym.surfaktantem. Tu z ta sostka pewnie bedzie wszystko dobrze +++ Wiele takich wczesniakow nie wymaga zadnej rehabilitacji jak bylo wszystko prawidlowo. Oby bylo tak w tym przypadku.
  • Te terminy przy wieloraczkach tez są inne trochę . Niby 11 przed terminem, niby nasze w 34 były 6 przed terminem. Ale pamietam informacje ze trojaczki w 36 uznawałoby się za donoszone.. nie wiem czy jakoś naturalnie coś się szybciej rozwija bo jednak natura bierze pod uwagę zmniejszony czas takiej ciąży, czy o ci chodziło..
  • Ja bym chętnie pomogła a szczególnie wezwała do jakiejś pomocy realnej samorząd czy wręcz wyżej kogoś.. krew się we mnie burzy jak czytam nagłówki ze dostaną ogromne wsparcie państwa , mysle se Bogu dzięki, a w środku ze 500+ i zwrot podatku , 50 tys rocznie.. oczywiście ze super ze to jest.. ale tu trzeba więcej. Ja nie wiem co bym zrobiła gdybym teraz ogródka nie miała z tym placem zabaw i brudnym piachem.. a i tak jak wyjdę to lekka nerwice mam nawet jak niko nie ryczy a chłopcy w miarę grzeczni.. grzeczni grzeczni as jeden uciekł do domu i na klucz się zamknął.. przez okno wchodziliśmy.takze komfort psychiczny w ogródku  jak jest drugi dorosły..w domu jak jest ciepło nie da się wytrzymac Wogole z nimi . A tu będzie 6 . . 6 naraz niemowląt, roczniakiw , dwulatkow.. o rodzeństwie już nie wspominam..po co im wózek 6 osobowy- jeśli żeby wyjść na spacer ze wszystkimi musza mieć2 a raczej 3 dorosłych.a będą mieli okazjonalnie- chyba ze tak są zaradni i maja to szczęście ze będą mieli..a jak jest tyle osób to poręczniejszy raczej 2xpo3 . nasz serio tak rzadko używaliśmy..choć zdarzało mi się samej wyjść ale okupowała to dużym wysiłkiem u stresem.. znajome trojaczki z Torunia trojaczego używali jako podwójny bo zgrabniejszy i zwrotniejszy był a trzecie osobno wozili
  • MAFJa powiedział(a):
    Te terminy przy wieloraczkach tez są inne trochę . Niby 11 przed terminem, niby nasze w 34 były 6 przed terminem. Ale pamietam informacje ze trojaczki w 36 uznawałoby się za donoszone.. nie wiem czy jakoś naturalnie coś się szybciej rozwija bo jednak natura bierze pod uwagę zmniejszony czas takiej ciąży, czy o ci chodziło..
    Kiedyś jedna lekarka mówiła, że dzieci z trudnych ciąż dojrzewają szybciej.
  • Mafia tak tez slyszalam wieloraczki rozwijaja sie pod koniec ciazy szybciej I dzieci ze stresowych ciaz. Chodzi o pluca. Jednak te musza miec nie do konca wyksztalcone pluca. na zdjeciachieve widac, ze maja maseczki z tlenem. Jednak 29 tc to spore wczesniactwo.
  • Super sprawa. Już problem z przemieszczaniem się będzie rozwiązany.
  • Lol
    Szkoda że wielodzietnym nie rozdają samochodów....
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Pewnie ze nowka.. No szkoda.. akurat ostatnio znajomi bez wieloraczków ( najmłodsze bliźniaczki) z 9 tka tez dostali od PKO.. 9 osobowy wprawdzie No ale jest :-) my mamy swój staramy ale jednak się psuje i gorąco w środku.. dobrze ze jezd. I fajnie ze podostawali.
    Podziękowali 1Polly
  • Dobrze,ze dostali ten samochód 
    Powinni jeszcze karte przedpłaconą na paliwo. 
    I czemu nikt nie podpowiedzial wladzom,skoro sama na to nie wpadła-ze koniecznie jeszcze państwo powinno zaopiekować rodzinę opiekunkami do dzieci. Conajmniej trzema. 

    Podziękowali 1MAFJa
  • Jeszcze jakiś dom z ogrodem by się przydał. No chyba że mają już.
  • Z boiskiem w gumolicie :-) 
    Podziękowali 1annabe
  • Ja czytałam komentarze na FB tylko chyba inne źródło, typowego hejtu nie było,  byly osoby które pisały że super że dostali ale inni ludzie też potrzebyja na swoje niepełnosprawne dzieci i nie dostają. Jeden chyba tylko się trafił niemiły ale to ludzie gościa od razu sprowadzili do parteru
  • Tez distaja. Jest 500+ ale tez blisko chyba 2000zl dla opiekuna oraz swiadczenie pielegnacyjne. W wielu krajach dostaja wiecej ale wtedy jest duzy nacisk spoleczny na aborcje i euranazje bo to za duzo kosztuje.


  • Inni ludzie tez potrzebowaliby na swoje np trojaczki i nie dostają. Ich zycie zmienia sie bardzo i na pewno jest ciezko.  Po prostu 6 raczki mamy pierwsze w Polsce.
  • Ja tez mialam niepelnosprawne dziecko i mam dziecko z 24 tc gdzie widze ze rozwija sie wolniej. Dla mnie wazniejsze niz pieniadze bylo to zebysmy dostali darmowa i dobrej jakosci rechabilitacje, dobre przedszkole gdzie by ona tez byla oraz np opieke wyreczajaca gdyby bylo starsze. A tu z M musimy radzic sobie sami a na pewno trzeba bedzie wiecej poswiecic. 
    Widzialam szczera wypowiedz matki dziecka z mpd 4k lezacego ze latwiej jej z ta corka ( bo jest wesola, spokojna, emocjonalnie dobrze rozwinieta) niz z trudnym synem. Po prostu od niej tyle nie wymaga sie i ze ona wie ze ludzie moga tego nie zrozumiec. Jest wiele niby zdrowych a bardzo trudnych dzieci z adhd czy zaburzeniami ze spektrum autyzmu uzane za zdrowe.
  • Bardzo fajna rodzina, ale... ta pomoc prawie milion zł to już przegięcie uważam, tym bardziej że wcześniej otrzymywali też inne ponadprogramowe formy pomocy. Chyba, że tu nie chodzi o gotówkę a jakieś wsparcie na leczenie itp.  Takie "uznaniowe" dawanie jednej rodzinie ogromnej kwoty, podczas gdy inne (np. z niepełnosprawnymi trojaczkami czy czworaczkami lub jak u nas na forum dziećmi rok po roku) nie mogą liczyć na prawie nic musi budzić silne negatywne emocje. Państwo powinno tworzyć rozwiązania systemowe, a nie raz reagować przekazaniem gigantycznej zapomogi jednej wybranej rodzinie. (Myślę, że dobrze spożytkują, bo rodzinka fajna, ale mimo to).
  • No wlasnie to jest raniace. 6 raczki mamy pierwsze w Polsce. Ja sie ciesze ze dostali wlasnie oni
    Podziękowali 1Rejczel
  • To nie tyle państwo co samorząd przekazał taka gigantyczna kwotę - aż dziw skąd mieli taką kwotę bo teraz samorządy ledwo zipia 
    Tak jak pisze @mamlu 2 tys na dziecko niepełnosprawne (a żeby dostać i tak trzeba udowodnić że nie jest się wielbłądem ) i trzeba zrezygnować z pracy a jak tych dzieci jest dwoje czy troje to się nie mnoży tej kwoty tylko dalej te  swiadczenie1800 z hakiem plus teraz chyba 200 z hakiem zasiłku na każde niepełnosprawne dziecko. 
  • A ja się cieszę że dostali choć ja nie dostałam. Na prawdę trojaczki noworodki niemowlaczki. ja dużo opowiadałam ale to trzeba przeżyć..  A tu jest razy dwa czyli do potęgi drugiej roboty i logistyki... chciałabym żeby dostawał tak obdarowana rodziny na prawdę ekstra pomoc..szczególnie na starcie. nikt tego sobie nie wymyślił takiej rodziny..  Nie rozumiem zawiści..  też tych co swoje dzieci bez 500 wychowali..  "i zyja"
  • edytowano luty 2020
    Na fb jest rodzina wczesniaki bliznieta niepelnosprawne ( jedno ciezej drugie sporo lzej i pobieraja osobno mama osobno tata.
    Wiem ze to jest malo. Na pewno woleliby miec bardziej doniszone zdrowe bliznieta bo przez tak wczesny porod jedno z dzieci ma diplegie a drugie tez jakis probl3m. 

    Taka dyskusja przypomina mi dyskusje z tesciowa " siedzisz w domu i masz balagan??. Ona urodzila tylko 2 i miala pomoc. Zupelnie inaczej jest bedac w ciazy ( zle sie czuc) opiekowac sie malymi dziecmi i dbac o dom a opiekowac sie 1 dzieckiem po powrocie z biura.
    Jak nie siedzialam w domu bylo mi latwiej ( bo ktos mnie wyreczyl w opiece nad dziecmi) a jej sie wydaje ze latwiej mi teraz bo jestem w domu. Zupelnie ona nie ma wyobrazni.
    Czasami latwiej jest mamie 1 dziecka jedynaka niepelnosprawnego ( gdy jest sprawne spoleczne, emocjonalnie bo ta niepelnosprawna psychiczna podobno jest najgirsza) niz mamy kilku zdrowych malych dzieci. Ja tez jezdzilam do neurologa, rechabilitanta, okulisty i lezelismy w szpitalu ale majac 1 male bylo nie tak ciezko fizycznie. Ta 6 niemowlat wymaga pieniedzy przede wszystkim na dodatkowa opieke bo 2 rodzicow sobie nie radzi. A ze to sa wczesniaki ( choc niby w dobrym stanie bez ciezkich uszkodzen mozgu) rechabilituje sie je tak jak inne skrajniaki i moze nie bedzie zle.
    Jest to jednak 6 dzieci na raz i o to chodzi a nie a dopiero w drugiej kolejnosci o niepelnosprawnosc ktorej moze nawet nie byc, tego jeszcze nie wiado.

     Te dzieci musza byc teraz zaopiekowane, najedzone, ululane i rechabilitowane. Przy jednym jest duzo roboty chyba kazdy wie a przy 6 na raz?  Jak ma to zrobic 2 rodzicow jak maluchow az 6. Te pieniadze sa wiec na pomoc w opiece wyreczajacej i na leczenie.
    Jestem pewna ze ich spokojne zycie z jedynakiem zmienilo sie nie do poznania. Zreszta sama matka o tym powiedziala.
  • https://www.google.com/amp/s/www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/matka-osmioraczkow-nienawidzi-swoich-dzieci-one-sa-jak/jcvz6m3.amp

    Ciekawa jestem czy ta mama ( 8 raczkow) dostala taką pomoc panstwa. 
    Miala mysli samobojcze i problemy finansowe 
  • Dawno temu oglądałam o niej program , ona sobie na własne życzenie kazała wszczepić 8 zarodków. Już wtedy była samotną matką. 

    Podziękowali 4asiao Katia E.milia Klarcia
  • edytowano luty 2020
    Tak ale dlatego zeby nie zmarly a nie jak robia niektorzy ze kilka tworza a rodza 2. Jak urodza to reszta idzie po 5 latach do zniszczenia. Tak jest na zachodzie To nieetyczne. Wg mnie na wlasne zyczenie czy nie panstwo powinno jej pomoc. Ona była na skraju wyczerpania. Tez wiele wieloraczkow jest po terapiach hormonalnych. Dobrze mieszkac w Polsce bo tu jak widac porzadnie pomogli.
    Podziękowali 1Polly
  • Inna sprawa, że bardzo nie podoba mi się taki sposób dziennikarstwa. Być może powiedziała o tym, że nienawidzi w chwili maksymalnego wyczerpania, jakiegoś gniewu, frustracji a tabloid od razu to wyłapał i dał w nagłówku.
  • przepraszam, że się wtrącę: czy to ta pani, którą posądzano o niecne, ekonomiczne i celebryckie motywy? czy to nie ją posądzano, że zdecydowała się na wszczepienie 8 zarodków (przy prawie zezwalającym na max. 6(?)) ponieważ podobał jej się amerykański program telewizyjny o wieloraczkach? nie wiem czy to o tej pani. rozmawiałam kiedyś z koleżanką, że amerykanie byli bardzo zbulwersowani i (chyba) wściekli na panią z takim właśnie planem życiowym "urodzę dużo dzieci na raz i zostanę gwiazdą".
    wolę nasze "zaściankowe" (jak mawiają w stolycy) podwórko.

    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    https://www.google.com/amp/s/www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/matka-osmioraczkow-nienawidzi-swoich-dzieci-one-sa-jak/jcvz6m3.amp

    Ciekawa jestem czy ta mama ( 8 raczkow) dostala taką pomoc panstwa. 
    Miala mysli samobojcze i problemy finansowe 
    Wychowywanie tak licznego potomstwa odbiło się na jej psychice. W wywiadzie dla mediów przyznała, że nienawidzi swoich dzieci

    Cała 14. poczęta została metodą in vitro. 

    Nadya jest samotną matką, borykającą się z problemami finansowymi.

    I wszystko jasne. Ta kobieta już na starcie wyzbyła się normalności; prawdopodobnie zakładała, że nietypowe macierzyństwo da jej kasę i się pomyliła.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.