Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1192022242591

Komentarz

  • monia3 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    A co było nie tak z prezesem Kwiatkowskim? 
    Wrzuciłam nazwisko w Google Pojawiła się wiadomość - ma zarzuty, że wraz z Burym ustawiał konkurs na stanowiska - w artykule informacja że zarzuty na podstawie zeznań świadków i  podsłuchów rozmów
    Edit 
    Link jak kogoś interesuje 
    https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/akt-oskarzenia-przeciwko-krzysztofowi-kwiatkowskiemu,771051.html
    A doczytałaś, że sąd chciał całe nagranie a nie tylko fragmenty? Sąd uznał, że to nie jest dowód. Prokuratura oczywiście nie dostarczyła, wyroku nie wydano.
    Kwiatkowski honorowo podał sie do dymisji

    Taka różnica 
  • Jest różnica w stosunku do poprzednich czasów, że zlikwidowano konkursy, od razu wchodzi nominat, więc już nie będzie okazji ustawiać konkursu 
    Podziękowali 1kociara
  • edytowano luty 2020
    kociara powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    A co było nie tak z prezesem Kwiatkowskim? 
    Wrzuciłam nazwisko w Google Pojawiła się wiadomość - ma zarzuty, że wraz z Burym ustawiał konkurs na stanowiska - w artykule informacja że zarzuty na podstawie zeznań świadków i  podsłuchów rozmów
    Edit 
    Link jak kogoś interesuje 
    https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/akt-oskarzenia-przeciwko-krzysztofowi-kwiatkowskiemu,771051.html
    A doczytałaś, że sąd chciał całe nagranie a nie tylko fragmenty? Sąd uznał, że to nie jest dowód. Prokuratura oczywiście nie dostarczyła, wyroku nie wydano.
    Kwiatkowski honorowo podał sie do dymisji

    Taka różnica



    Zapytalas - ja odpowiedziałam że ma postawione zarzuty tyle 
    Edit uznałam że to dość istotne - 
  • edytowano luty 2020
    kociara powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    A co było nie tak z prezesem Kwiatkowskim? 
    Wrzuciłam nazwisko w Google Pojawiła się wiadomość - ma zarzuty, że wraz z Burym ustawiał konkurs na stanowiska - w artykule informacja że zarzuty na podstawie zeznań świadków i  podsłuchów rozmów
    Edit 
    Link jak kogoś interesuje 
    https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/akt-oskarzenia-przeciwko-krzysztofowi-kwiatkowskiemu,771051.html
    A doczytałaś, że sąd chciał całe nagranie a nie tylko fragmenty? Sąd uznał, że to nie jest dowód. Prokuratura oczywiście nie dostarczyła, wyroku nie wydano.
    Kwiatkowski honorowo podał sie do dymisji

    Taka różnica 
    Czy  mogłabyś podać źródło informacji o honorowej dymisji? Ja wszędzie trafiam na informacje ze że względu na start w wyborach parlamentarnych  zrezygnował ☺️z góry dzięki za podane źródło ☺️
  • Coralgol powiedział(a):
     
    asia powiedział(a):
    Mnie denerwuje, że podkręca się oglądalność tego filmu wysyłając do kina dzieciaki ze szkoły. Dziś jedzie do sąsiedniego miasta z naszej szkoły trzy klasy licealne - wycieczka w ramach przedmiotu: język polski język kultury. B)

    asia powiedział(a):
    Za bilet płacą rodzice. Młodzież traktuje wyjazd z przymrużeniem oka no i lekcji nie ma, ale ja jestem zniesmaczona. Podsmiewaja się że gdyby nie oni to o co najmniej o 50% spadłaby oglądalność. ;) 

    Żeby nie było że u nas tak zawsze - w styczniu byli na kameralnym przedstawieniu Zemsta i kara w Radomiu. Było wg młodzieży świetne. 
    To jest celowa strategia schamiania narodu, z całym szacunkiem dla Zenka i jego fanów. Nie udało nam się stworzyć nic wartościowego, to będziemy promować miernotę i zwalczać wartościową sztukę. Coś na kształt rewolucji kulturalnej.

    Czytałam Tokarczuk swego czasu. Nawet lewicowe poglądy miałam wówczas. Nie urzekla mnie. Chyba Dom dzienny dom nocny czy coś takiego. Przeczytac odłożyć i wiecej nie wracać do takiej literatury. Bo nie ma po co. Literatura wartościowa to coś co kilka razy się czyta, co jest uniwersalne, wciągające i niezapomniane. A tu dyrdymały w ładnym opakowaniu.
    Disco polo nie słucham mimo że tu wiocha. 
    Do robienia hajsu z disco polo nie trzeba być pracowitym. Nawet talentu mieć nie trzeba. Żaden to przykład dla młodych. Napisać na kolanie rymowanke, dorobić prostą melodyjkę i tyle. 

    Podziękowali 1Katia
  • Prayboy powiedział(a):
    Wiem. Ale w tym filmie nie ma muzyki diskopolo. To biografia o pewnym fenomenie. Facet zrobił karierę ciężką pracą. Nie ma się co śmiać. Dlaczego młodzież nie ma zobaczyć że warto ciężko pracować?? I mieć jedną żonę przez 30 lat? O tym jest film. Nawet Tomasz Raczek mówi że film jest dobrze zrobiony. Nagonka na film pochodzi od ludzi którzy pogardzają innymi. 

    W sumie, nie mam nic do Zenka. Jak ktoś sobie chce, niech słucha takiej muzyki. Jak przypadkiem raz na pięć lat znajdę się na imprezie u znajomych, którzy tego słuchają, nie będę krytykować, wybrzydzać, może nawet się przy takiej muzyce powygłupiam.

    Ale serio, nie rozumiem dlaczego takie coś ma być promowane za publiczne pieniądze na ogromną skalę. Naprawdę nie widzę tu fenomenu, o którym mówisz. Jeden z wielu chałturników i tyle. Nie widzę tu specjalnej pracy ani talentu.  Schamianie społeczeństwa i tyle.

    Podziękowali 1beatak
  • Nie lubię tej muzyki, ale na duży sukces trzeba zapracować, wielu chciało,  ale akurat jemu się udało, samo szczęście nie wystarczy. Bez pracy nic samo nie przychodzi.
  • Nie lubię tej muzyki, ale na duży sukces trzeba zapracować, wielu chciało,  ale akurat jemu się udało, samo szczęście nie wystarczy. Bez pracy nic samo nie przychodzi.
  • Można Zenka nie lubić, nie znosic jego muzyki w sensie.
    Natomiast sama postać jest godna szacunku a jego historia faktycznie może być inspiracją dla wielu.
    Ta dyskusja i te pomyje na samą muzykę a tym samym na wykonawcę porównałabym do wyszydzania pracy np kanalarza czy pracownika firmy oczyszczającej miasto. Ze utrzymuje rodzinę dzięki gównianej i śmierdzącej pracy. 
    Zarabia uczciwie, jest dobrym człowiekiem. 
    Nie wyszło mu jedynie wychowanie syna, ale tu z kolei wina matki, zony Zenka. No i tu też wychodzi charakter Zenka. Nie potrafił podważyć autorytetu żony i matki, ponad200 dni rocznie poza domem, wychować się nie da
  • edytowano luty 2020
    Jak zwykle wina kobiety. Biedny nie udało mu się to co najważniejsze. Biedaczysko. I faktycznie wzór do naśladowania. 
  • edytowano luty 2020
    Gdzieś czytałam artykuł, że wychodzą teraz braki wychowania estetycznego tj edukacji muzycznej, plastycznej itd - zbyt długo muzyka była traktowana w szkołach jak taki tam lekki przedmiot
    Słuchamy kiepskiej muzyki i otaczamy się chińską tandetą jeśli chodzi o przedmioty użytkowe, ubrania, brak dbałości o zachowanie pewnych form zachowania się np przy stole itd wynik zaniedbania wychowania estetycznego - taka była teza w tym artykule - teraz go niestety nie znajdę już  :(

    Podziękowali 1Monira
  • edytowano luty 2020
    Ty tak, ale sporo osób nadal uważa, że muzyka w szkołach to może nie powinna być  bo co tam dzieci obciąża
    Szczerze nie wiem jak powinna wyglądać porządna edukacja muzyczna w szkole powszechnej - tak by pomogła kształtować gusta na jakimś poziomie - bo zewsząd następuje zalew takiej tandety czy media społecznościowe czy w radiu czy nakanalach muzycznych - to myślę jest spore wyzwanie 
  • Dziecko gdy muzyczny znacznie dziedziczy. Moje słuchają zarówno moich starych kawałków, jak i sprzedają mi swoje. Byłem w szoku jak na komersie cała sala lady pank śpiewała. Ja z kolei dzięki nim znam Billie Eilish czy Weeknd. 
    Disco polo z wyjątkiem kilku kawałków nie trawię, nawet nie umiem tego tańczyć.
    Ale skoro są ludzie co to lubią...

    Podziękowali 1Subiektywna
  • jukaa powiedział(a):
    Niech sobie lubią, ludzie mogą lubić mcdonalda, fajki i Zenka. Ale nie róbmy misji z promowania takich rzeczy

    jukaa powiedział(a):
    Niech sobie lubią, ludzie mogą lubić mcdonalda, fajki i Zenka. Ale nie róbmy misji z promowania takich rzeczy

    O to właśnie chodzi. W punkt.
  • Żona Zenka przynajmnie nauczy ludzi elegancko się ubierać, wybieramy Chanel i Pradę, bierzemy z niej przykład  ;)
  • Zuzapola powiedział(a):
    Żona Zenka przynajmnie nauczy ludzi elegancko się ubierać, wybieramy Chanel i Pradę, bierzemy z niej przykład  ;)
    Tylko zarobki nie te. Prada i Chanel to nie na pensję statystycznego Polaka.
  • Właśnie. Muzyka zarznieta dokumentnie to są owoce. A na Węgrzech 4 czy 5 godzin.. albo w mam talent brytyjskim... chory szkolne.. kurna to powinno być. W każdej szkole... A u nas w przedszkolu dzieciom się puszcza i moje o zgrozo też już miłuja te kawałki ruda, oczy zielone... można się pobawić ale kurczę to nie jest porównywalne z niczym. W sztuce. 
    Podziękowali 2Coralgol Monira
  • Powiem tak
    Jako córka muzyka i speca od muzyki nie odziedziczyłam ani talentu ani zamilowania, jedynie słuch (głosu już nie).
    Wychowana w domu pełnym zawsze dobrej muzyki i muzyków, plączącą się po koncertach jako dziecko(za kulisami) , zajmującą się w młodych latach muzyką jako min krytyk muzyczny i dziennikarz muzyczny, teraz muzyki nie slucham. Tzn w drodze, w pracy w tle, czasami w kuchni. Ale miłośnikiem muzyki nie jestem.
    A wychowywano mnie w uwielbieniu dla sztuki, muzyki, kultury.  Nie nazwałabym się tłukiem i prymitywem.

    Zawsze byli zwolennicy tzw rozrywki niskiej i lansowanie nie ma z tym nic wspólnego. 
    A. 
    Środowisko discopolowcow, zjawisko jako takie miałam okazję poznać dość dobrze. 
    Zdziwilibyście się może, ale pośród nich są osoby np po konserwatoriach muzycznych. 
  • No przecież żartuję...
  • Właśnie o to mi chodzi zamiast w przedszkolu tańce do muzyki klasycznej,  w szkole chór, to rmtskie nadzieję, i to nie od wczoraj i nie id kilku lat. Takie tańce jedną pani w swojej grupie w przedszkolu wprowadzała, pięknie dzieci tańczyły,  muzyka klasyczna im nie przeszkadzała, a inne tylko to co dzieci znają, gangan z rudą na zmianę.  
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jak zwykle wina kobiety. Biedny nie udało mu się to co najważniejsze. Biedaczysko. I faktycznie wzór do naśladowania. 
    Nie ma co się oburzać, bo to prawda akurat. 
    Taki wybrali model rodziny.
    Akurat żona Zenka była matką kwoką, dobra, czuła i kochająca kobieta. Nie dopuszczała myśli, że synek może się tak "wyrodzic".

    Wiesz, to podobnie jak odpowiedzialny ojciec rodziny, który zapinała po 18 h żeby rodzinę utrzymać i jakoś czasu brakuje na wychowywanie dzieci. Lub uważa, że skoro zarabia i utrzymuje, to reszta na głowie żony i matki. 
    Nie znasz takich?
    Ja znam. 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Sposoby na zarabianie kasy są różne.
    Jeden handluje jeleniami na rykowisku, drugi van Goghami a kolejny produkuje oczy zielone.
    Proste
  • Był już kiedyś taki kandydat z Białegostoku...

  • kociara powiedział(a):
    Zenek nie grał 50 lat wstecz Klarcia
     Zgadza się, ale inni podobnie jak Zenek teraz grali. Nie było to może Disco Polo, ale bawiliśmy sią przy mało ambitnej muzyce.  :D
  • edytowano luty 2020
    Nie do mnie to pytanie, ja stwierdzam fakt.
    Można też grać wyłącznie na deskach za 2500 miesięcznie, mozna za 25000 w telenowelach.
    Mozna zapierniczać na kasie czy na tirze, można iść poslowac
  • Polly powiedział(a):
    asia powiedział(a):
    Mnie denerwuje, że podkręca się oglądalność tego filmu wysyłając do kina dzieciaki ze szkoły. Dziś jedzie do sąsiedniego miasta z naszej szkoły trzy klasy licealne - wycieczka w ramach przedmiotu: język polski język kultury. B)

    Coo??? Kultura jak nie wiem. Może któryś nauczyciel chciał obejrzeć gratis :D A młodzieży to wszystko jedno, byle nie iść na lekcje.

    Nie oglądałam tego filmu, ale z tego co już wiem, może mieć bardzo pozytywne przesłanie dla młodzieży. Pokazuje, że chłopak z prowincji może zajść wysoko, a przy tym nie wpaść w nałogi. W sumie, w życiu jest ważne żeby robić to, co się lubi, a jeżeli przy okazji daje to niezłe dochody, to ...
    Kto jeszcze pamięta Janusza Laskowskiego?







  • Elunia powiedział(a):
    W LO jako przyszła inteligencja?

    To ja od małego uczę wybierać dobrą, wartościową sztukę, a w szkole(LO!!!!)bierze się młodzież na takie g...o. Rozumiem jakaś komedia na poziomie, ale taki szit?



    A oglądałaś ten film, czy oburzasz się, bo tak wypada?
  • Filmu nie widziałam, z recenzji wiem, że w tym filmie o discopolowcu jest mało disco polo.

    Muzyka ludowa, ta żywa, z żywymi głosami przez całe dziesięciolecia uznawana była za obciach i wiochę. 
    Ludowe teksty, czasami frywolne, muzyka na jedno kopyto. Przyjmowane z przymrużeniem oka lub z jawnymi kpina i. 
    Umcy Umcy, łojdanadana... Matulu kochana...
    To najłagodniejsze "recenzje".
    Discopolo to unowocześniona muzyka ludowa po liftingu  B)
    I mówiąc szczerze, zupełnie nie odbiega poziomem od współczesnego popu
    Podziękowali 2Klarcia Subiektywna
  • Elunia powiedział(a):
    A Klarcia oglądała? 

    Mnie zastanawia, że telewizja z misją za abonament i nasze podatki nie zrobiła filmu np. o Krystianie Zimermanie, przezdolnym i bardzo pracowitym muzyku, który jest też wielkim dobroczyńcą. Albo o Rafale Blechaczu, którego ojciec woził codziennie kilkadziesiąt kilometrów do SM. A może o Wojciechu Kilarze, szlachetnym, pracowitym człowieku i genialnym kompozytorze.Albo chociaż o Adamie Nowaku, cudownym tekściarzu, ojcu wielodzietnym dla którego rodzina to ogromna wartość. A może ktoś wreszcie zrobi film o niezłomnej Grażynie Bacewicz, niezwykłej kobiecie i wspaniałej kompozytorce i pedagogu. 

    Mogę tak dalej, ale nie władzuchna ma obywateli za debili i uważa, ze tylko taki szit spodoba się obywatelom.



    Telewizja robi także ambitne filmy, ale z konieczności jest ich niewiele.
    Film musi mieć wysoką oglądalność i przynieść zyski, a co najmniej zwrócić nakład kosztów.
    Na filmy o osobach, które wymieniłaś, trzeba było by siłą zawlec młodzież, bo tego typu klimaty obecnie się nie sprzedają.
  • edytowano luty 2020
    @Elunia
    Chyba niezrozumiałe napisałam. 
    Znam źródła muzyki ludowej, co więcej, jestem fanką jej istnienia( nie słuchania ;)  ) jako naszego dziedzictwa.
    Mnie to cholernie wzrusza, tak jak wszelkie skanseny, dworki, muzea.
    To nasze dziedzictwo. 
    Nie zgodzę się z tym, że to taki prosty przekład, że ludowa równa się biesiadna. 
    To dwa zupełnie inne nurty, ale swobodnie można przyjąć, że biesiadna powstała z naturalnego ewoluowania, unowocześnienia muzyki ludowej. Potrzeba chwili, epoki w sensie. Naturalny pęd do pewnego rodzaju odcięcia się od "wstydliwych", niemodnych źródeł 
    Może i masz rację, że to robota komunistów. 
    Choć ja bardziej skłaniam się ku wersji naturalnych zmian. 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.