Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

145791091

Komentarz

  • edytowano październik 2019
    To że liczenie się skończy o polnocy nie znaczy ze można iść  do domu. My skończyliśmy o 1 a w domu byłam o 5. Trzeba czekać na wprowadzenie danych do kalkulatora wyborczego i odbiór protokołu przez OKW. A w Warszawie nieraz tam schodzi długo bo jest bardzo dużo komisji. Podobnie ok 5 kończyły okoliczne komisje których po drodze mijałam 6. 
    U nas była frekwencja 75%.



  • Nie wiem ile u nas frekwencja bo nie podali ale jeśli przekroczyła 55% to darmowy weekend będzie zasponsorowany przez burmistrza i starostę (,OSiR, muzeum, nawet w kinie jakiś seans dla dzieci) 
  • Starsze osiedle na Pradze. I niestety geriatryczna w większości komisja 60- 70lat...niestety ale już większość ludzi w tym.wieku nie nadaje się do pracy, niedowidzi, nie dosłyszy...
  • Znalazłam ciekawostkę z lubelskiego 
  • Znajomi którzy od lat prowadzą swoje firmy są załamani, bo dobra zmiana dobija ich z roku na roku coraz bardziej. Gdzies czytałam o dokładnych statystykach jak głosowali drobni przedsiębiorcy a jak budżetówka, ma ktoś linka?
  • Po raz pierwszy dowozili nam karty  wyborcze z OKW względu na tak wysoką frekwencję.
  • żeby nie było za wesoło: wyniki prawyborów z liceum Czackiego
    nasze dzieci już są czerwone?
    frekwencja 72.2 proc
    lewica 45.2
    KO 32.9
    konfa 8.9
    Pis 7.5
    Psl - 5.8

    także potem się dziwimy że chcą robić tęczowe piątki
  • Make Pis
    not War
  • Malgorzata powiedział(a):
    Szczerze 
    To liczyłam na drugie miejsce Konfederacji
    Byłaby merytoryczną i konstruktywna opozycja.

    @Prayboy moje dzieci głosowały za Konfederacją, i są rozczarowani słabym wynikiem.
    Liczą na wzrost na 4 lata.
    niech się cieszą że weszli i nie zmarnowali głosu
    problemem konfy jest infiltracja przez rosyjski wywiad ( to zawsze było problemem narodowców w Polsce)
    samo to że Korwin ma żonę rosjankę...
  • Tola powiedział(a):
    Poza tym @Prayboy Warszawa to jednak mało konserwatywna, tak statystycznie rzecz biorąc.
    młodzi myślą nie głową ale ciałem
  • A Duda ma żonę Żydówkę a premier z pochodzenia jest Żydem, ale to wam nie przeszkadza...
    Podziękowali 1Wandeal
  • Konfederacja przy braku dostępu do mediów i manipulacjach w tvpis za które mają 4 prawomocne  wyroki  w trybie wyborczym ma bardzo dobry wynik. Jest nadzieja w młodych. Większość ludzi jest przeciętna , niezbyt inteligentna stąd wynik jest taki jaki jest. Ot demokracja.
    Podziękowali 1Wandeal
  • apolonia powiedział(a):
    A Duda ma żonę Żydówkę a premier z pochodzenia jest Żydem, ale to wam nie przeszkadza...
    A w czym ma to komuś przeszkadzać? Co w tym złego,  że ktoś jest Żydem?
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano październik 2019
    W tym samym że Korwin ma rzekomo żonę Rosjankę, tak??
  • edytowano październik 2019
    apolonia powiedział(a):
    A Duda ma żonę Żydówkę a premier z pochodzenia jest Żydem, ale to wam nie przeszkadza...
    wolę Mossad od GRU
    apolonia - nie chodzi mi o pochodzenie! tylko infiltrację - żona to taki żart aczkolwiek...
  • po owocach ich poznacie

  • Żydzi dość złego nam zrobili, nigdzie na świecie nie chcieli ich przyjmować. Ciekawe dlaczego?! My przyjmowaliśmy, pomagaliśmy teraz w ramach wdzięczności chcą nas okraść wysuwając bezzasadne roszczenia.
  • Ja wole Polskę od Mosadu dlatego głosuje za Konfederacja i przeciw PiS.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • @Tola z płacą minimalną masz rację - taki wzrost nagły będzie się odbijać na cenach
    Jednak to nie jedyna partia mówiąca o wzroście pensji minimalnej - PO chciała dopłacać chyba 600zl do pensji a Schetyna rzucił kwotą 5 tys pensji minimalnej - to chyba taki trend w tej kampanii... 
  • edytowano październik 2019
    W bliskim mi Luksemburgu Polacy głosowali tak:

    https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/gm/442

  • W moim obwodzie frekwencja 84,09% :o
  • Nigdzie nie znalazłam informacji że żona Korwina jest Rosjanka, jest to więc kolejna manipulacja Mosadu który sieje w Polsce propagande poprzez PiS. I znajduje niestety mnóstwo pelikanów które łykają bezmyślnie narrację o prorosyjskosci Konfederacji.
  • W Rzymie tez wycieczki podbijaly frekwencje, ale jakie to bylo piękne, te wycieczki staly w kolejce po 2 godziny, traciły swoj jakze cenny czas na zwiedzanie, zeby glosowac 
    Podziękowali 1kiwi
  • >  i przeciw PiS

    Koalicja Obywatelska dziękuje za pomoc, będzie miała przewagę w senacie.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Moje miasto takie piękne...

    Podziękowali 1Hope
  • Maciek_bs powiedział(a):
    >  i przeciw PiS

    Koalicja Obywatelska dziękuje za pomoc, będzie miała przewagę w senacie.
    Co to oznaczA w praktyce? 
  • Pytanie: Czy opozycja w Senacie może skutecznie zmieniać ustawy uchwalone przez Sejm?

    • Nie. Bezwzględna większość posłów w obecności co najmniej połowy ich ustawowej liczby, może odrzucić stanowisko Senatu w sprawie ustawy uchwalonej przez Sejm. Senat może jednak zatrzymać nieco maszynkę legislacyjną PiS, opóźniając o kilka tygodni proces przyjmowania ustawy.

    Pytanie: Czy Senat zajmuje się rozpatrywaniem weta prezydenta?

    • Nie. Weto prezydenckie rozpatruje wyłącznie Sejm.

    Pytanie: Czy Senat ma inicjatywę ustawodawczą?

    • Tak. Ale uchwalenie ustawy Senatu zależy od… Sejmu.

    Pytanie: Jakie są najważniejsze uprawnienia Senatu?

    1. Wybiera i odwołuje po dwóch senatorów wchodzących w skład Krajowej Rady Sądownictwa i Krajowej Rady Prokuratury.
    2. Wybiera dwóch członków Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
    3. Powołuje i odwołuje członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
    4. Powołuje i odwołuje trzech członków Rady Polityki Pieniężnej.

    Od zgody Senatu zależy:
    – powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich
    – powołanie i odwołanie: prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Dziecka, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
    – Senat rozpatruje sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Odrzucenie sprawozdania przez Senat stanowi jedną z przesłanek wygaśnięcia kadencji wszystkich członków Krajowej Rady.

    https://oko.press/opozycja-przejmuje-senat-z-rak-pis-to-juz-pewny-wynik-51-do-49-mandatow/

  • Dorotak powiedział(a):
    Moje miasto takie piękne...

     :D ten to ma dopiero wiernych fanów! 
  • edytowano październik 2019
    Zastanawiam sie co by Neumann musial glosno i wyraznie powiedziec by Tczew zaglosowal inaczej ( nie - nie mam na mysli by zaglosowali w zamian na PIS - no ale mozliwosci bylo chyba wiecej niz Neumann?) B)
  • Jachira wchodzi do sejmu - no to nam Warszawa wybrala posla :( serio nie bylo na liscie KO innych osob wartych wyboru ? czy ktos tutaj z Warszawy moze wyjasnic mi ten fenomen?
    Podziękowali 1kiwi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.