Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co się dzieje w kurii gdanskiej?

2456711

Komentarz

• OlaOdPawla powiedział(a):
    Czy ja dobrze rozumiem, czy niektórzy tutaj serio bronią Głodzia?
    Owszem, chrześcijanie bronią każdego, kto padł ofiarą nagonki.
  • A znasz kogoś osobiście, kto by współpracował z Głodziem i by stwierdził, że to wszystko albo w większości nieprawda? My mieliśmy info z pierwszej ręki, od świetnego księdza, i nie tylko od niego - streszczając w trzech słowach, pałace, alkohol i pieniądze. Nasz świetny ksiądz niestety przestał być księdzem, a Głódź był gwoździem do trumny.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Najgorsze jest to, że nawet gdyby się wszyscy zgadzali z zarzutami, to on tylko pod papieża podlega. I tak nikt nic w Polsce nie może zrobić. 
    Bez przesady to obywatel RP jak Ty czy ja i tak  samo podlega polskiemu prawodawstwu.  Jesli jest mobbing czy inne przestępstwa nic nie stoi na przeszkodzie by podać sprawę do sądu i dojść prawdy.  Tyle że wtedy nie można  ukrywać się za czyimiś plecami.  Nie bronię abp. jakby c, bo nie wiem jak jest, a doniesieniom medialnym z założenia nie powierzam w żadnej sprawie. Bronię prawa jednostki do sprawiedliwości. Jakoś coraz częściej wg. opinii publicznej księży to prawo nie dotyczy.
  • Biskupi nie pochodzą z wyboru wiernych i nie wierni ich odwołują. Jeżeli ktoś ma jakieś zarzuty, to pisze do papieża i Watykan bada sprawę.
  • edytowano październik 2019
    Dzięki. Już sprawdziłam , że to ci sami co w trosce o Kościół swego czasu na Franciszkańskiej 3 manifestowali przeciw "mowie nienawiści" z ambon.... :/
    Podziękowali 1Maciek_bs
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Biskupi nie pochodzą z wyboru wiernych i nie wierni ich odwołują. Jeżeli ktoś ma jakieś zarzuty, to pisze do papieża i Watykan bada sprawę.
    Do papieża byłoby fajnie, w tym przypadku chyba jednak idzie przez ręce nuncjusza.
    Btw ci księża chyba nie są tak do końca anonimowi, tylko nie ujawnili się dla prasy, ale w liście się z nazwiska podpisali. Raczej więc muszą być pewni tego, co mówią.
  • Bambidu powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Najgorsze jest to, że nawet gdyby się wszyscy zgadzali z zarzutami, to on tylko pod papieża podlega. I tak nikt nic w Polsce nie może zrobić. 
    Bez przesady to obywatel RP jak Ty czy ja i tak  samo podlega polskiemu prawodawstwu.  Jesli jest mobbing czy inne przestępstwa nic nie stoi na przeszkodzie by podać sprawę do sądu i dojść prawdy.  Tyle że wtedy nie można  ukrywać się za czyimiś plecami.  Nie bronię abp. jakby c, bo nie wiem jak jest, a doniesieniom medialnym z założenia nie powierzam w żadnej sprawie. Bronię prawa jednostki do sprawiedliwości. Jakoś coraz częściej wg. opinii publicznej księży to prawo nie dotyczy.
    Tylko tu akurat kilkunastu księży wystosowało swoje pismo do nuncjusza,  a nie wstretni lewacy.
  • Widziałyście podpisy tych księży? Skąd pewność, że w ogóle istnieją?
    Widziałyście podpisy tych księży? Skąd pewność, że w ogóle istnieją?
    A skąd pewność, że nie istnieją? Jednego z księży słyszałam w telewizji. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Ci co o tym mówią od lat też nie istnieją? 
  • I jak się nazywa ten, co mówił w telewizji? W jakiej parafii posługuje?
    A w ogóle bardzo nie podoba mi się temat tego wątku. W kurii gda. jest jeszcze dwu bp. pomocniczych. REWELACYJNYCH! A mam wrażenie, że takie ogólne pisanie i na nich  mocno rzuca się cieniem.

Podziękowali 1ewaklara
    I jak się nazywa ten, co mówił w telewizji? W jakiej parafii posługuje?
    Nie wiem, bo włączyłam pod koniec. Był czynnym księdzem i brzmiał wiarygodnie. Głódź bierzmowal moją córkę i było to dziwne uczucie,  zwłaszcza, że przy ołtarzu podczas nabożeństwa krytykował księży z mojej parafii. Ołtarz mu się nie podobał.
  • Chyba ten ksiądz:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_%C5%9Awie%C5%BCy%C5%84ski

o ile to nie jakiś fotomontaż, hologram albo photoshop

Przecież nazwiska świadków np. w procesie karnym nie zawsze podawane są do publicznej wiadomości, choć znają je organy państwa - często ze względu na bezpieczeństwo czy dobro śledztwa takie informacje się zataja.

• Nazwisk i tożsamości ofiar gwałtu tez się raczej nie podaje .
  • Skoro nie ma dostępnych publicznie ich nazwisk i podpisów, to pewnie nie istnieją. Najlepiej żeby były wydrukowane przez Gościa Niedzielnego albo Nasz Dziennik. Jak się już nie da zaprzeczyć, ze oskarżyciele istnieją, będzie można chwycić się wersji, ze pewnie kłamią.
  • Jak rozumiem odruch obrony adresata powszechnej nagonki, tak ten konkretny hierarcha hańbi urząd od wielu lat. I trochę się tym księżom nie dziwię, że poszli do takich mediów, pewnie po latach odbijania się od ściany. No co ja poradzę na to, że niektórzy biskupi są jak ucieleśnione rojenia antklerykała. 
  • Więc bardzo proszę - niech podadzą biskupa do sądu. Na razie mamy tylko plotki z magla. A jak się robi publiczną aferę, to się podaje publicznie nazwiska. Nie ma nazwisk - nie ma sprawy.
  • Jakie to proste
  • Nie wiem, co hańbi abp Głódź. Wiem, że TVN to stacja założona przez SB-ków i jej głównym celem jest zwalczanie Kościoła.
    Nie wiem, co hańbi abp Głódź. Wiem, że TVN to stacja założona przez SB-ków i jej głównym celem jest zwalczanie Kościoła.
    Nie wiesz, bo bardzo nie chcesz wiedzieć. Zapraszam do Gdańska, może uwierzysz. Argument o telewizji i zwalczaniu przez nią Kościoła jest bardzo, bardzo wygodny. W nic nie należy wierzyć, gdy mówi o tym dana telewizja. Bo to na pewno nieprawdą. Nawet gdy otwarcie mówią o tym księża, parafianie, współpracownicy. 
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Jakie to proste
    I bardzo wygodne dla sprawców.
  • Już dawno powinni byli posprzątać w Kościele ..ale kto miałby to zrobić skoro w mediach i na urzedach koledzy 
    Podziękowali 3OlaOdPawla Laf2011 Klarcia
  • beatak powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Nie wiem, bo włączyłam pod koniec. Był czynnym księdzem i brzmiał wiarygodnie. Głódź bierzmowal moją córkę i było to dziwne uczucie,  zwłaszcza, że przy ołtarzu podczas nabożeństwa krytykował księży z mojej parafii. Ołtarz mu się nie podobał.
    Podczas jakiego nabożeństwa????
  • Zamiast rzucac sie bezmyślnie z hordą do gardeł kapłanów, lepiej podjąć za nich modlitwę. Potrzebują bardzo, a zwlaszcza ci nieświęci.
    Podziękowali 1Kresowianka
  • mader powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Podczas jakiego nabożeństwa????
    Mszy podczas bierzmowania.
  • mader powiedział(a):
    Zamiast rzucac sie bezmyślnie z hordą do gardeł kapłanów, lepiej podjąć za nich modlitwę. Potrzebują bardzo, a zwlaszcza ci nieświęci.
    Zwłaszcza ci, którzy nie mogą się bronić przed tymi nieświetymi
  • Język dziwnie zborowy.
  • mader powiedział(a):
    Język dziwnie zborowy.
    Czyj, mój?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.