Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co się dzieje w kurii gdanskiej?

245678

Komentarz

  • edytowano październik 2019
    A w ogóle bardzo nie podoba mi się temat tego wątku. W kurii gda. jest jeszcze dwu bp. pomocniczych. REWELACYJNYCH! A mam wrażenie, że takie ogólne pisanie i na nich  mocno rzuca się cieniem.

    Podziękowali 1ewaklara
  • Maciek_bs powiedział(a):
    I jak się nazywa ten, co mówił w telewizji? W jakiej parafii posługuje?
    Nie wiem, bo włączyłam pod koniec. Był czynnym księdzem i brzmiał wiarygodnie. Głódź bierzmowal moją córkę i było to dziwne uczucie,  zwłaszcza, że przy ołtarzu podczas nabożeństwa krytykował księży z mojej parafii. Ołtarz mu się nie podobał.
  • Chyba ten ksiądz:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_%C5%9Awie%C5%BCy%C5%84ski

    o ile to nie jakiś fotomontaż, hologram albo photoshop
    Podziękowali 1agnieszkamama
  • edytowano październik 2019

    Przecież nazwiska świadków np. w procesie karnym nie zawsze podawane są do publicznej wiadomości, choć znają je organy państwa - często ze względu na bezpieczeństwo czy dobro śledztwa takie informacje się zataja.

  • Nazwisk i tożsamości ofiar gwałtu tez się raczej nie podaje .
  • Skoro nie ma dostępnych publicznie ich nazwisk i podpisów, to pewnie nie istnieją. Najlepiej żeby były wydrukowane przez Gościa Niedzielnego albo Nasz Dziennik. Jak się już nie da zaprzeczyć, ze oskarżyciele istnieją, będzie można chwycić się wersji, ze pewnie kłamią.
    Podziękowali 2Dorota Klarcia
  • Jak rozumiem odruch obrony adresata powszechnej nagonki, tak ten konkretny hierarcha hańbi urząd od wielu lat. I trochę się tym księżom nie dziwię, że poszli do takich mediów, pewnie po latach odbijania się od ściany. No co ja poradzę na to, że niektórzy biskupi są jak ucieleśnione rojenia antklerykała. 
  • Więc bardzo proszę - niech podadzą biskupa do sądu. Na razie mamy tylko plotki z magla. A jak się robi publiczną aferę, to się podaje publicznie nazwiska. Nie ma nazwisk - nie ma sprawy.
  • Jakie to proste
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Nie wiem, co hańbi abp Głódź. Wiem, że TVN to stacja założona przez SB-ków i jej głównym celem jest zwalczanie Kościoła.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Nie wiem, co hańbi abp Głódź. Wiem, że TVN to stacja założona przez SB-ków i jej głównym celem jest zwalczanie Kościoła.
    Nie wiesz, bo bardzo nie chcesz wiedzieć. Zapraszam do Gdańska, może uwierzysz. Argument o telewizji i zwalczaniu przez nią Kościoła jest bardzo, bardzo wygodny. W nic nie należy wierzyć, gdy mówi o tym dana telewizja. Bo to na pewno nieprawdą. Nawet gdy otwarcie mówią o tym księża, parafianie, współpracownicy. 
    Podziękowali 3obwarzanek babka4 Klarcia
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Jakie to proste
    I bardzo wygodne dla sprawców.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Już dawno powinni byli posprzątać w Kościele ..ale kto miałby to zrobić skoro w mediach i na urzedach koledzy 
    Podziękowali 3OlaOdPawla Laf2011 Klarcia
  • mader powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    I jak się nazywa ten, co mówił w telewizji? W jakiej parafii posługuje?
    Nie wiem, bo włączyłam pod koniec. Był czynnym księdzem i brzmiał wiarygodnie. Głódź bierzmowal moją córkę i było to dziwne uczucie,  zwłaszcza, że przy ołtarzu podczas nabożeństwa krytykował księży z mojej parafii. Ołtarz mu się nie podobał.
    Podczas jakiego nabożeństwa????
    Mszy podczas bierzmowania.
  • mader powiedział(a):
    Zamiast rzucac sie bezmyślnie z hordą do gardeł kapłanów, lepiej podjąć za nich modlitwę. Potrzebują bardzo, a zwlaszcza ci nieświęci.
    Zwłaszcza ci, którzy nie mogą się bronić przed tymi nieświetymi
  • mader powiedział(a):
    Język dziwnie zborowy.
    Czyj, mój?
  • Nie wiem o czym piszesz. Co to znaczy,,zborowy"?
  • mader powiedział(a):
    O tym że katolicy mają Mszę świętą.
    A ja użyłam słowa,,nabożeństwo " i wzbudziłam podejrzenia?
  • Mateńko, a co ma język zborowy do ponurego faktu, że konkretny biskup jest chciwym rozpustnikiem, co naprawdę od lat wiadomo? Trza było skutecznie czyścić we własnym zakresie. Nie czyściło się, to szambo wybiło i naprawdę mi nie żal. Już nie przymierzając nawet Brawario nie wytrzymał na fejsie.
  • Zamiatając sprawę pod dywan hoduje się w kimś takim przekonanie, że wszystko jest świetnie. I nawet nie daje się szansy na nawrócenie. Odmawiam stawania murem za kimś, kto po prostu piastuje ważną funkcję, bo coś tam coś tam atak na Kościół. Atakiem na Kościół było ignorowanie poczynań abp przez tyle lat.
  • Udawanie, że nic się nie dzieje, a rodzina gnije od środka jest jeszcze gorsze. W końcu szambo wybija i wieś się zlatuje, kiedy wcześniej nie było działań,
  • O nie. Gdy w rodzinie jest problem, to się upomina. Potem upomina w towarzystwie drugiego. Potem się donosi Kościołowi. A jeżeli ten Kościół, w jego polskim wydaniu, ignoruje krzywdę, to się robi awanturę. Serio, to nie jest kwestia ostatniego miesiąca ani roku. Ani pięciu. 
  • mader powiedział(a):
    Nie wiem. Gdy w rodzinie jest problem, krzywda, to oczyszczanie nie polega na przyłączaniu się, a tym bardziej skrzykiwaniu, całej rozjuszonej wsi.
    Tyle.
    Marcelina powiedział(a):
    Zamiatając sprawę pod dywan hoduje się w kimś takim przekonanie, że wszystko jest świetnie. I nawet nie daje się szansy na nawrócenie. Odmawiam stawania murem za kimś, kto po prostu piastuje ważną funkcję, bo coś tam coś tam atak na Kościół. Atakiem na Kościół było ignorowanie poczynań abp przez tyle lat.

    Mader, uwierz mi, o ekscesach arcybiskupa wiadomo od dawna i przed pójściem do mediów wiele razy dawano szansę poprawy, zrozumienia swoich błędów. Poza tym, jak traktować krzywdzonych księży? Oni nie należą do rodziny? Ich można mobbingować i ranić, bo nie zasługują na sprawiedliwość i zadośćuczynienie? Bo jak się powie o czymś głośno, to lżenie rodziny? nie czujesz, że takie krycie i usprawiedliwianie sprawcy to ciężki grzech bagatelizowania i przyzwolenia na grzech?
    To dokładnie ten sam mechanizm, co z bitą i maltretowaną żoną. Są tacy, co w imię ,,nie prania brudów'' wolą udawać, że nic się nie dzieje. 
  • edytowano październik 2019
    Błąd
  • Ci sami ludzie, którzy dziś atakują abp Głodzia wcześniej atakowali abpa Jędraszewskiego, a jeszcze wcześniej abpa Hosera. Ci sami powtarzają, że prymas Wyszyński był sympatykiem Hitlera, a ks. Popiełuszko słusznie został zabity za działalność polityczną. I będą atakować kolejnych księży i biskupów, bo na tym polega ich praca, która zaczęła się jeszcze w PRL-u.

    Piszecie, że zarzuty wobec abp Głodzia są zgłaszane od wielu lat. Skoro nie zakończyły jego posługi ordynariusza, to musiały być słabo udowodnione. Na co liczycie tym razem? Że TVN będzie decydował o nominacjach w Kościele?
  • W przypadku Głódzia oprócz "tych samych ludzi" sa jeszcze sami pokrzywdzeni przez niego księża. Taka różnica.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • W gda w wielu parafiach nie ma proboszczów tylko zarzadcy, typu p.o. proboszcza. Czemu? Bo księży nie stać by zostać proboszczem. Za obiad z bpem w jego pałacu, z okazji np. 10-ej rocznicy swiecen, cały rocznik księży musi sie zrzucić, i nie jest to zrzutka na catering. Syf, kiła i mogiła. 
  • Ludzie , dla mnie dbanie o dobro Kościoła to wyeliminowanie tego typu patologi !!
  • O ile jakiś czyn nie jest przestępstwem ,ściganym przez prokuratora , to chyba warto sytuacją zainteresować Watykan.
    Podziękowali 1Katia
  • To na pewno :) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.