Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego szatan jest panem tego świata

edytowano grudzień 2019 w Ogólna
Dlatego że ma takich służących.
Oto najlepszy, nagrodzony dyplom z malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych
jednocześnie jest to ewidentny przykład lewicowego marszu przez instytucje
blog "artystki" - dla osób o mocnych nerwach 

Nagroda dla najlepszego dyplomu ASP 2019 została przyznana ex aequo dwóm studentkom.

Agacie Słowak @agata_slowak_ z Wydziału Malarstwa za dyplom zatytułowany „Jestem piękna, jestem wielką artystką!”, przygotowany pod kierunkiem prof. Wojciecha Cieśniewskiego. "Moja praca dyplomowa porusza wątki dotyczące płci kulturowej i feminizmu, zawiera także motywy mówiące o roli rytuału i magii jako alternatywnych formach przekazywania wiedzy i tworzenia wspólnotowości kobiet. Obrazy olejne nawiązują do prac malarskich z minionych epok, przedstawiających ciała kobiece w renesansowych pozach, z doczepianymi członkami (niekiedy dekonstruowane i ćwiartowane), co świadczy o tym, że problemy związane z ludzką płciowością to nie są sprawy tylko współczesne. Na moich obrazach spotykają się dzikie zwierzęce instynkty, mroczne pragnienia i cielesne popędy. Do podjęcia tej tematyki w malarstwie skłaniają mnie opresyjne postawy patriarchalne oraz obserwacja statusu kobiet w środowiskach artystycznych na przestrzeni wieków. Obrazy mają wyrażać sprzeciw wobec tego, że nagość, seks, symbole LGBT, krytyka Kościoła i gender nadal wywołują w naszym kraju zgorszenie."
.
Dyplomy można oglądać w Wola Retro do 15 grudnia 2019, w godzinach 10:00 – 18:00. Wstęp wolny.



https://agataslowak.blogspot.com/

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.