Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kolędujmy w te Święta :)

Komentarz

  • No ja się wybieram z dzieciakami po wsi. O ile mi odwagi starczy ;)
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Kolędowalismy w ubiegłym roku. Po raz pierwszy. Różne reakcje ludzi, bo jednak tradycja wymarła praktycznie. Trzeba się przemóc i odważyć ruszyć z kolędą, bo jak widzę to co roku jest coraz więcej dzieci przychodzących na Halloween i trzeba zrobić przeciwwagę.
  • Chałolin dobrze kolędnicy źle. 
  • Różne bywa. 
  • U nas (przygraniczny Beskid Żywiecki) dzieci kolędują całą szkołą i przedszkolem, korowód idzie przez wieś z pełną pompą, z graniem na heligonkach i skrzypcach, pastorałkami, winszowaniem itd. Do tego mój syn zkolegą kolędują we dwóch (śmiesznie, bo obaj nietutejsi, a z pełną góralską oprawą i wzorowym gwarowym akcentem) i całkiem zacnie dorabiają. Ake to full wypas, obaj świetni instrumentaliści, miło słuchać.
  • Nasza wioska malutka 22 domy. Jedna z mam zorganizowała dzieciaki wszystkie 6 sztuk. Mają jasełka i będą kolędować. Przez 2 dni.
    Podziękowali 3E.milia Sylwunia balum
  • U nas grupa teatralna kolęduje. Plus trochę przebierańców, ale niestety smutne to, że nastawieni na kasę- stroje bylejakie, zwrotka kolędy i tyle. 

    Btw,  znacie jakieś strony z dalszymi zwrotkami kolęd? Takie wiecie, Przybieżeli do Betlejem na 16 zwrotek...
  • W starszych książeczkach do nabożeństwa jest po kilkanaście zwrotek.
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano grudzień 2019
    @E.milia   W tym śpiewniku jest wiele kolęd. Większość z wieloma zwrotkami. 
    Podziękowali 1E.milia
  • U nas chodzi grupa z inscenizacją bardzo ambitnie przygotowaną.
    A jak przychodzą dzieci śpiewać ich zachęcam że za każdą zwrotkę kolędy dostają złotówkę na łebka.  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.