Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co jest grane, czyli świąteczne potyczki z repertuarem kin

– Tato, pójdźmy dziś do kina! – zakrzyknęły dzieci, nieco już znudzone kolejnym dniem ferii świątecznych. Czemu nie? Tata też może na tym skorzystać, nie tylko podjadając dzieciom popcorn. Zacząłem zatem studiować repertuar.

http://mamaroza.pl/blog/co-jest-grane-czyli-swiateczne-potyczki-z-repertuarem-kin/
Podziękowali 1Isako

Komentarz

  • Buu, nie mogę przeczytać, bo założyłam sobie blokadę rodzicielską, a mamaroza.pl jest "suspicious" ;)
  • A to zabawne.
    Podziękowali 1Katia
  • Niezbyt ciekawe te filmy dla mnie i naszej rodziny 
  • Mam pytanie off top: @Marcellina nie pisze już dla mamy Róży?
  • Pozostaje kino domowe. Co tydzien ze starszymi nastolatkami ogladamy jakis dobry film. Ostatnio "Czas mroku" - siedzieli jak zahipnotyzowani, maz wyjasnial ewentualne zawilosci mlodszym dziewczynom.
  • Na pewno upilnujesz czy 17-latek nie obejrzy jakiegoś filmu  :D i to ze względu na jedna scenę.
  • edytowano grudzień 2019
    Z powodu jednej końcowej sceny (może 2-3 sek pocałunek, nie dziki seks) nastolatek nie zobaczy gwiezdnych wojen?
    Czy aby nie jest to wylanie dziecka z kapielą?

    edit - my byliśmy w kinie ze swoimi nastolatkami i naprawdę nikt oprócz mnie nie zwrócił na tą scenę uwagi ...
    Podziękowali 1Laf2011
  • "Czyli  ostaniej części  Gwiezdnych wojen nie zobaczą,  dopoki nie skończą  18 lat ( mlodsi) ."
    "I jestem nawet pewna, że  obejrzą  wcześniej  niż  Ty piszesz. "

    To trochę sobie przeczysz :)

    Nie widziałam jeszcze najnowszych GW, ale z tego co widzę to jest jakaś kilkusekundowa scena bez żadnego znaczenia dla fabuły, wpleciona pewnie po to by było cokolwiek z lgbt, ale żeby z tego powodu rezygnować z filmu? Albo zabraniać go nastolatkom? Powodzenia :)

  • Nie ma się z czego cieszyć, bo niedługo do ulubionej serii nastolatków dodadzą pół minuty seksu gejowskiego, już ostro i też nie upilnujesz, żeby dzieci nie zobaczyły, granice co chwilę są przekraczane.
  • Podajcie proszę jakieś tytuły dobrych filmów, które można obejrzeć z nastolatkami. Nie mam dziś czasu grzebać w watku filmowym.
  • Monira powiedział(a):
    Podajcie proszę jakieś tytuły dobrych filmów, które można obejrzeć z nastolatkami. Nie mam dziś czasu grzebać w watku filmowym.
    Tak sobie myślę,ze moze Green Book lub francuski Nietykalni( o niepełnosprawnym i jego opiekunie).
    Wg mnie zadnych nieprzyzwoitych scen a jesli jest motyw nieakceptowalnych zachowan to raczej bez gloryfikowania tego,raczej z potępieniem. 
    W Nietykalnych pod koniec motyw lesbijski,ale bez zadnych szczegółów, tylko wspominane.
    Trochę podtekstow i aluzji seksualnych, ale zadnych scen.
    Oba filmy z fajnym przeslaniem,ale bez mentorstwa i połajanek umoralniajacych.
    A te niekoszerne momenty są niezłym punktem wyjscia do rozmow z nastolatkami
    Podziękowali 1Monira
  • w Green Booku - jest jakiś wątek homo, chyba potępiony, ale niesmak, bo film nieprzeciętny.

    Młodsze nastolatki:
    Akeelah and the Bee (2006)
    Gifted Hands: The Ben Carson Story (2009) - film na **** u Brawaria

    Starsze nastolatki (tak sobie zapisałam, już nie pamiętam co tam szwankowało):
    The Pursuit of Happyness (2006)
    The Edge of Seventeen (2016)
    Juno (2007) (ciąża u nastolatki)


    Podziękowali 1Monira
  • Temple Grandin, prawdziwa historia, polecam!
    Podziękowali 2Aszna Joannna
  • The Walk, Spacer w chmurach. Też świetny!
    Shackelton cz.1 i 2.
    Podziękowali 1Monira
  • Wyprawa Kontiki
    Sully
    Cudotwórczyni

    Podziękowali 1Monira
  • My ostatnio oglądamy filmy tylko na faktach, albo komedie Barei i stare Bondy
  • Family instant, niby ok...ale wątek gejowski o adopcji dzieci.
  • Dla nastolatek "Ósma klasa", "Do wszystkich chłopców których kochałam"

  • Mi się bardzo podoba szukając siebie z Connerym.
    Lubię jeszcze nietykalnych.
    Cudowny chłopak - taki familijny film, można dzieciakom ,6+
  • Dziękuję. 
  • Twojemu najstarszemu, Monira, bym pokazała Whiplash, bo przejdzie do porządku nad bluzgami, a zrozumie wątek pasji muzycznej.
    Podziękowali 1Monira
  • Wiplash jest swietny ale to rzeczywiscie dla starszych nastolatkow. Juno - o ciazy nastolatki ale jest tam tez i dla chlopcow cos ciekawego - motyw nastoletniego ojca, Bleekera, ktory stopniowo dojrzewa do nowej roli a takze motyw mezczyzny, ktory chyba nie dorosl do roli ojca i chce jeszcze byc chlopcem. Jest tez postac ojca Juno, ktory opiekuje sie przykladnie swoja rodzina.
    Nie padlo tu jeszcze: Little Miss Sunshine. Ciekawy, niebanalny - rodzina w podrozy, w drodze na konkurs dzieciecej miss pieknosci. W lekko zepsutym busie: skloceni mama i tata, zbuntowany i milczacy syn nastolatek, mala coreczka- kandydatka na miss, wujek( Steve Carrel) i dziadek. Jada zawiezc ta mala na konkurs do innego stanu, kawal drogi. Po drodze przeboje i perypetie ale budujacy moral.

  • W Little Miss Sunshine wujek jest gejem ;)
  • @Monira
    - The greatest showman
    - Soul surfer
    - Moja miłość (2018) 

    Podziękowali 1Monira
  • Obejrzeliśmy film. Scena rzeczywiście trwa z 2 s, nie jest to zreszta żaden namiętny pocałunek, a wątek bohaterek nie jest w żaden sposób rozwijany wcześniej ani później. Artykuł z początku wątku to gruba manipulacja, bo zestawia zdjęcie tej sceny ze zdjęciem głównych postaci całej serii...Film jest całkiem fajny, czy dla 2 sekund na koniec filmu warto zabraniać dzieciom obejrzenia? Nastolatkom i tak się nie uda ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.