Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Głupia moda

124»

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Pioszo54 powiedział(a):
    hm, może jestem niedzisiejszy, ale mam wrażenie, że te wszystkie makijaże i depilacje Panie robią dla siebie nawzajem, by nie być gorszymi :)
    To dzieje się na dużo, dużo głębszym poziomie. Dla pokolenia mojego i młodszych owłosienie na nogach czy pod pachami u kobiet jest obleśne. I ja nie jestem tu żadnym wyjątkiem. Nie podoba mi się to, że tak jest, że odrzuca mnie coś tak naturalnego - ale mam to jednak bardzo głęboko w siebie wdrukowane. To nie chodzi o to, żeby nie czuć się gorszą - takie postawienie sprawy jest bardzo dużym spłycaniem problemu. Może można to porównać do wychodzenia nago. Czy nie chodzimy nago, bo nie chcemy czuć się gorszymi? No nie. Nie chodzimy tak dlatego, że chodzenie nago jest czymś niedopuszczalnym w naszej kulturze (wiem wiem, niektórzy chodzą półnago w sumie, ale to jednak zupełnie co innego :P ). I dla mojego pokolenia chodzenie z widocznym owłosieniem pod pachami jest mniej więcej tym samym. Nie podoba mi się to, że tak jest, ale taka jest prawda.

    Podobnie, choć na pewno nie tak silnie, jest z makijażem korygującym niedoskonałości cery czy podkreślającym urodę. Pełny, mocny makijaż to oczywiście inna sprawa, on podlega bardziej krótkotrwałym trendom.
    Podziękowali 2Gosia5 karolinamika
  • Elunia powiedział(a):
    Skoro kobiety pompują sobie usta i przedłużają paznokcie tak, że im niewygodnie to dlaczego nie miałyby zrobić sobie balejażu z koralikami pod pachami? Kwestia dobrej reklamy i pójdzie.
    Elunia powiedział(a):
    Skoro kobiety pompują sobie usta i przedłużają paznokcie tak, że im niewygodnie to dlaczego nie miałyby zrobić sobie balejażu z koralikami pod pachami? Kwestia dobrej reklamy i pójdzie.
     Niech se robią! Toć same,,ze swoich będą płacić za to!!
    tak jak Twoje córki, dorosłe kobiety, przebierają się za jednorożca.,
    jeden woli koraliki, drugi tęczowego jednorożca 
    z długością pazurów jest jak z tusza-, jeden woli długie, drugi krótkie, trzeci uważa ze chciałby krótkie ale ciezko mu przychodzi obciąć 
  • @Elunia depilator (np. Silk-epil) jest mniej wiecej neutralny dla planety, poza sama faza produkcji oczywiscie. Ja mam ten sam od lat, duuuzo bardziej zanieczyscilam planete szczoteczkami do zebow.
  • Elunia powiedział(a):
    Tak hipolit latają z tęczą w d..pie po osiedlu.

    Wkładanie czegokolwiek do tylka ;) jest wbrew naturze i niezdrowe ;) 
  • edytowano luty 2020
    Nie każdy  może używać depilatora, ja nie mogę..  Kilka dni fajnie, a potem miesiące walki z wrastajacymi włosami. 
  • edytowano luty 2020
    Może maszynka elektryczna? Używam od lat do nóg, zupełnie bez skutków ubocznych, w 5 minut mam załatwioną sprawę na sucho. W lecie co drugi dzień, w zimie dwa razy w tygodniu. Od 3 lat ta sama (ale trzeba będzie wkrótce wymienić), więc dość ekologicznie, szybko, bezboleśnie.
  • Elunia powiedział(a):
    A z pazurami to na poważnym, medycznym kierunku połowa studentek nie była w stanie wykonać ćwiczenia ze względu.na zbyt długie paznokcie. Po tym jak prowadząca powiedziała, że raczej do emerytury muszą mieć krótkie, kilka z nich zastanawiało się nad zmianą kierunku.
    No jak to nie jest wynaturzenie to co?

    Elunia, tak z ciekawości, jaki to kierunek?
    Mnie jakoś długie paznokcie bardzo wymyślnie pomalowane źle się kojarzą  ;)
  • Aga85 powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    A z pazurami to na poważnym, medycznym kierunku połowa studentek nie była w stanie wykonać ćwiczenia ze względu.na zbyt długie paznokcie. Po tym jak prowadząca powiedziała, że raczej do emerytury muszą mieć krótkie, kilka z nich zastanawiało się nad zmianą kierunku.
    No jak to nie jest wynaturzenie to co?

    Elunia, tak z ciekawości, jaki to kierunek?
    Mnie jakoś długie paznokcie bardzo wymyślnie pomalowane źle się kojarzą  ;)

    Mnie się podobają, ale nie odważyłabym się, bo musi to być strasznie niepraktyczne.
  • Podziękowali 1Klarcia
  • Dalej boję się szukać  :#
  • Wydaje mi się, że praktycznie nikt w tym nie chodzi na co dzień, tylko jest to popis możliwości kosmetyczki albo wykonanie paznokcie do jakiejś glamourowej sesji zdjęciowej. Ew. paznokcie na jakieś jedno wyjście dla celebrytki.
    Podziękowali 2Milagro Polly
  • Nasza znajoma stomatolog musiała podpisać lojalkę, że nie będzie miała żeli, hybryd ani nawet zwykłego lakieru w pracy. 
    Niech się laski dobrze zastanowią, czy to faktycznie ich powołanie, skoro chcą rezygnować z powodu paznokci ;)
    Podziękowali 1Katia
  • A jaki jest  wpływ lakieru na krótkich paznokciach na pracę stomatologa, który pracuje w rękawiczkach? Serio pytam, nie znam się temacie.
  • Do lakieru kleją się bakterie i wirusy. Mi w szpitalu też kazali zmyć lakier. Fakt, to było 8 lat temu, teraz nie wiem, jak reagują na powszechne hybrydy, może się poddali i wymagają tylko od siebie?

    Znajoma pracuje w klinice stomatologicznej, Wielki szpital, mnóstwo studentów, może dlatego mają takie zasady? Teraz na drugi semestr zjechali się studenci anglojezyczni glownie z Chin. Na przerwę semestralną pojechali do domów. Na lotnisku zero kontroli...
  • W Chinach bezpieczniej już niż w Europie, 
  • Wuhan zostało, ale zamknięte 
  • Ojejuju powiedział(a):
    Lata cale chodzilam w spodniach i mialam wylane na owłosione nogi. 
    Od paru lat staram sie chodzić w sukienkach i spódnicach, i mam problem. Kremy uczulają,  depilacja woskiem i golenie podrazniają,  powodują ze mam pełno czerwonych krostek i wygląda to doprawdy gorzej niz jasne włoski... Potem podrażnienie mija,  ale włoski odrastając,  wrastają w skórę i jest jeszcze gorzej. 
    Nie próbowałam jeszcze depilacji laserowej,  ale mam opory przed tym.  Głównie finansowe. Czy to w ogóle jest moralne,  wydać taką kupę kasy na takie coś...?  Nie chodzi przecież o leczenie choroby,  tylko o estetykę... To tez jest ważne  ale za taką cenę...?  
    Mialam problemy ze skora. Po wosku wloski wrastaly, po kremach uczulenia, po maszynkach podraznienia. Kiedys wpadlam na maszynke gillette venus z wymienianymi ostrzami. Rewelacja. Smiga leciutko i podraznien brak (chyba, ze krostki jakies sa, to nie ma mocnych).
  • Dodatkowo mi na podobny problem pomogło regularne stosowanie pillingu cukrowego i porządne nawilżenie skóry.
  • edytowano styczeń 2021
    Mi osobiście niezbyt podobają się "alternatywki" w takim stylu, chociaż to jeszcze zależy bo są wyjątki, ale generalnie jestem na nie. ,

  • To już lepsze były tamte kalesony z Kajtexu :D
  • Fajne te zdjecia :) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.