Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sędzia SN nominowany przez PIS zmusił kobietę do zeznań w czasie porodu między skurczami [drastyczne

edytowano 16 marzec w Ogólna
"Rozpoczęto wywoływanie akcji porodowej. Pomimo silnego bólu akcja nie postępowała i po wielu godzinach mordęgi nad ranem 6 grudnia 2006 r. postanowiono przerwać i usłyszałam proszę się trochę przespać . Ok. godziny 9.30 na salę porodową weszło dwóch funkcjonariuszy CBŚ przysłanych przez Prokuratorów celem wykonania czynności śledczych polegających na pobraniu ode mnie próbek pisma. Pomimo porodu w toku lekarze wyrazili zgodę na czynności, a Prokuratorzy, mając świadomość, że jestem w szpitalu, nie odwołali przyjazdu funkcjonariuszy. Miałam regularne skurcze porodowe, w trakcie których czynności przerywaliśmy. Tego samego dnia o 20.25 urodziło się dziecko” – wyznała kobieta."


Nie jest to nowa sprawa, teraz odgrzebałam, ale straszne :/«1

Komentarz

 • edytowano 16 marzec
  Nie chce mi się czytać całości,  ale:
  'Sprawa dotyczy kobiety (księgowej) pracującej dla lobbysty Marka Dochnala, prokurator twierdził że była zamieszana w jego "przekręty".'
  W sumie nie ważne jakie przekręty popełniła,  ważne, że człowiek, który być może popełnił  błąd w sztuce był  nominowany przez PIS. I trzeba to wykrzyczeć w tytule.
  Pomijając już, że średnio wierzę w rzetelność  tej informacji.
  Artykuł z sierpnia  2018...
  Kogoś boli, że pisowski rząd za dobrze reaguje na epidemię i mu słupki  wzrosną czy o co chodzi?


 • Bardzo dziękuję za tę dzienną porcję dobrych wiadomości. Jakże pomocne i podnosi na duchu!
   :/ 
  Z pewnością wszyscyśmy tego potrzebowali jak powietrza.
 • Komuś się chyba na kwarantannie nudzi okrutnie
  Podziękowali 1Polly
 • edytowano 16 marzec
  @Bambidu @AgataZI co ma do rzeczy kwarantanna czy słupki sondaży?
  To jest szokujące, że coś takiego działo się w Polsce!!! I bulwersuje mnie fakt, że rzeczony prokurator, obecnie sędzia SN nie poniósł żadnych konsekwencji.

  I owszem, w tym wypadku nie jest ważne, jakie czyny popełniła ta Pani. Tak, była zamieszana w bardzo poważną sprawę, ale nawet podejrzany o morderstwo ma prawo złożyć zeznania w sposób godny - Europejski Trybunał Praw Człowieka jasno stwierdził, że to podpada nawet pod "tortury".  Wystarczyło odczekać kilka dni, dać kobiecie spokojnie urodzić, a następnie ją przesłuchać. To nie jest błąd w sztuce, tylko zwyrodnialstwo.

  Artykuł jest niestety wiarygodny :( Przesłuchiwana już uzyskała odszkodowanie od rządu polskiego, sprawa toczyła się przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
 • Ale co ma do tego prokurator? Wysłał funkcjonariuszy, którzy dostali zgodę lekarzy na przeprowadzenie czynności. 
  Przecież wysyłając funkcjonariuszy nie miał wglądu w stan pacjentki. Trudno, by pobyt w szpitalu z automatu uniemożliwiał przeprowadzenie jakichkolwiek czynności procesowych.
 • A dlaczego lekarze na to pozwolili?
  Podziękowali 2Rogalikowa Bea
 • OlaOdPawla powiedział(a):
  A dlaczego lekarze na to pozwolili?
  Pewnie byli wybrani przez PiS.
  Podziękowali 3Bambidu Rogalikowa TecumSeh
 • Jak to nie wiedział , sam oksytocyne podawał , tortury stosował.... ech.
 • No właśnie też uwazam, że jak tutaj na kogoś krzywo patrzec to na lekarzy że się zgodzili. 
  Ale oni pewnie nie mają jakiś politycznych uwarunkowań.


  Podziękowali 2mamaw Rogalikowa
 • Cart&Pud powiedział(a):
  Bardzo dziękuję za tę dzienną porcję dobrych wiadomości. Jakże pomocne i podnosi na duchu!
   :/ 
  Z pewnością wszyscyśmy tego potrzebowali jak powietrza.

  Cóż, przykro mi, że popsułam Ci humor, uznałam jednak, że to dość ważne.
 • edytowano 16 marzec
  No ze wszystkich artykułów, które śledzę, wynika, że za to odpowiedzialny był właśnie prokurator ADAM ROCH, który wysłał CBŚ znając sytuację przesłuchiwanej. W sprawie interweniowała wówczas nawet Maria Kaczyńska i RPO Kochanowski. Nie rozumiem postawy lekarzy :/


 • 1. Nie piszemy tytułów z Caps-Lockiem.
  2. Ten człowiek w 2018 roku nie był sędzią.
  3. Nikt tej kobiety nie zmuszał do zeznań w czasie porodu.
  4. Funkcjonariusze pobrali próbki pisma za zgodą lekarzy.

  Wątek - żenada.
  Podziękowali 2Rogalikowa TecumSeh


 • Tytuł oczywiście mogę zmienić, ale to przykre, jak dalece jesteś ślepy na fakty. Kobieta uzyskała odszkodowanie  (po 40 tys. zł dla niej i dla córki) od polskiego rządu z powodu "nieludzkiego traktowania i tortur" - naruszenie art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka zakazującej m.in. tortur.  Dla Ciebie nic się nie stało?
  Ten człowiek jest sędzią obecnie, dzięki Pis i jego wyborcom. Wówczas był prokuratorem. Tacy ludzie powinni Twoim zdaniem tworzyć polski wymiar sprawiedliwości?


 • Ps. Zakaz tortur to norma ius cogens (bezwzględnie obowiązująca) - także "za zgodą lekarzy".
 • Dostała 80 tys. za pobranie próbek pisma w przerwie mało skutecznie wywoływanego porodu?
  Podziękowali 1MAFJa
 • Dostała 80 tys. odszkodowania za "nieludzkie traktowanie i tortury" -  chodziło m o przesłuchanie i pobieranie próbek pisma między skurczami, brak możliwości skorzystania ze środków higienicznych, brak możliwości zmiany obuwia, kontaktu z adwokatem i rodziną.
 • "Pomimo silnego bólu akcja nie postępowała i po wielu godzinach mordęgi nad ranem 6 grudnia 2006 r. postanowiono przerwać i usłyszałam proszę się trochę przespać . Ok. godziny 9.30 na salę porodową weszło dwóch funkcjonariuszy CBŚ przysłanych przez Prokuratorów celem wykonania czynności śledczych polegających na pobraniu ode mnie próbek pisma. "
 • Napisanie czegoś odręcznie na kawałku papieru to tortury? Ludziom się w d... poprzewracało. 
 • Zgadzam się, że włażenie obcych chłopów na salę kobiety w trakcie porodu (obojętnie w jakim jego stadium) jest nie do przyjęcia, ale oni chcieli próbkę pisma w czasie kiedy nic się nie działo i była zgoda lekarzy (też na pewno z PiSu).

  Poza tym stwierdzenie "pomiędzy skurczami" ma wywolac określoną reakcje emocjonalna: u czytającego takie słowa pojawić ma się obraz   w stylu "aaaaaa" proszę przec "aaaaa" proszę próbkę pisma bo w ryj "aaaaaa" jest główka ZGROZA!
 • J jakby mi w takiej syt włazł chłop i chciał próbkę pisma to co najwyżej ochrzan by dostał, a pozwalabym szpital i konkretnego lekarza ,który na to pozwolił 
 • Ale ona dostała za to 80 tysi. Jak rozumiem wątek  miał udowodnić konieczność  wymiany sędziów...
 • Nie chcę wyjść na przekupna ale za 80 tysi to bym chyba całkiem sporo dała radę napisać nawet przez partycji  <span>:disappointed:</span>

  A tak poważnie to gownoburza to jest.
  W sensie burza się skupia nie na tych co powinna bo tutaj lekarze decydowali.
 • Prokurator działa zgodnie z procedurami i musi wydawać określone dyspozycje. Nie jest też wróżką i nie wie, kiedy ktoś rodzi. Można mieć pretensje do policjantów, a przede wszystkim do lekarzy. Za ich błędne decyzje państwo zapłaciło odszkodowanie.
  Podziękowali 2AgataZi Rogalikowa
 • Nie wiedziała, że  kobieta rodzi? A ona do tego szpitala to na kawę przyjechała? :open_mouth:
  To nie tajemnica chyba dla nikogo jak się kobiety traktuje na porodówkach, 12 lat temu pewnie było i tak 100 razy gorzej. Wierzyć się nie chce, że ktoś wpadł na pomysł nachodzenia rodzącej kobiety i jeszcze ktoś się na to zgodził. 

  Dobrze, że dostała odszkodowanie, ale powinno iść z kasy pomysłodawców+tych, którzy się na to zgodzili, a nie podatników.   Podziękowali 1Bea
 • Bambidu powiedział(a):
  Dostała 80 tys. za pobranie próbek pisma w przerwie mało skutecznie wywoływanego porodu?
  Normalnie nie wierzę w to co czytam :| 
 • @Hope, ja też nie wierzę, przy różnych znanych mi wyrokach z tamtego okresu.
  Podziękowali 1Malia
 • Rozmarzylam sie przez was. Tez bym chciala przytulic 80tys za bazgroly nawet w czasie porodu... jakby sie na nowy dach przydaly....  
 • Możesz się zaprzyjaźnić z malwersantem, takich to nie brakuje, mspanc. A poza tym tak się nie robi, szkoda że znowu podatnicy płacą za czyjaś głupotę, szkoda, że takie podziały w narodzie, że jak zahacza o krytykę PiS to od razu na pewno przesadzone i oj tam oj tam
 • Tym gorzej że tu nawet nie ma żadnego "uzasadnienia" - to nie było przesłuchanie podejrzanej o terroryzm, gdzie pośpiech ma znaczenie - zwyczajna sprawa gospodarcza.
 • Czy pobranie próbek pisma to przesłuchanie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.