Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sędzia SN nominowany przez PIS zmusił kobietę do zeznań w czasie porodu między skurczami [drastyczne

edytowano 16 marzec w Ogólna
"Rozpoczęto wywoływanie akcji porodowej. Pomimo silnego bólu akcja nie postępowała i po wielu godzinach mordęgi nad ranem 6 grudnia 2006 r. postanowiono przerwać i usłyszałam proszę się trochę przespać . Ok. godziny 9.30 na salę porodową weszło dwóch funkcjonariuszy CBŚ przysłanych przez Prokuratorów celem wykonania czynności śledczych polegających na pobraniu ode mnie próbek pisma. Pomimo porodu w toku lekarze wyrazili zgodę na czynności, a Prokuratorzy, mając świadomość, że jestem w szpitalu, nie odwołali przyjazdu funkcjonariuszy. Miałam regularne skurcze porodowe, w trakcie których czynności przerywaliśmy. Tego samego dnia o 20.25 urodziło się dziecko” – wyznała kobieta."

Nie jest to nowa sprawa, teraz odgrzebałam, ale straszne :/

«1

Komentarz

• edytowano 16 marzec
    Nie chce mi się czytać całości,  ale:
    'Sprawa dotyczy kobiety (księgowej) pracującej dla lobbysty Marka Dochnala, prokurator twierdził że była zamieszana w jego "przekręty".'
    W sumie nie ważne jakie przekręty popełniła,  ważne, że człowiek, który być może popełnił  błąd w sztuce był  nominowany przez PIS. I trzeba to wykrzyczeć w tytule.
    Pomijając już, że średnio wierzę w rzetelność  tej informacji.
    Artykuł z sierpnia  2018...
    Kogoś boli, że pisowski rząd za dobrze reaguje na epidemię i mu słupki  wzrosną czy o co chodzi?

• Bardzo dziękuję za tę dzienną porcję dobrych wiadomości. Jakże pomocne i podnosi na duchu!
     :/ 
    Z pewnością wszyscyśmy tego potrzebowali jak powietrza.
  • Komuś się chyba na kwarantannie nudzi okrutnie
    Podziękowali 1Polly
  • edytowano 16 marzec
    @Bambidu @AgataZI co ma do rzeczy kwarantanna czy słupki sondaży?
    To jest szokujące, że coś takiego działo się w Polsce!!! I bulwersuje mnie fakt, że rzeczony prokurator, obecnie sędzia SN nie poniósł żadnych konsekwencji.

I owszem, w tym wypadku nie jest ważne, jakie czyny popełniła ta Pani. Tak, była zamieszana w bardzo poważną sprawę, ale nawet podejrzany o morderstwo ma prawo złożyć zeznania w sposób godny - Europejski Trybunał Praw Człowieka jasno stwierdził, że to podpada nawet pod "tortury".  Wystarczyło odczekać kilka dni, dać kobiecie spokojnie urodzić, a następnie ją przesłuchać. To nie jest błąd w sztuce, tylko zwyrodnialstwo.

Artykuł jest niestety wiarygodny :( Przesłuchiwana już uzyskała odszkodowanie od rządu polskiego, sprawa toczyła się przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
  • Ale co ma do tego prokurator? Wysłał funkcjonariuszy, którzy dostali zgodę lekarzy na przeprowadzenie czynności. 
    Przecież wysyłając funkcjonariuszy nie miał wglądu w stan pacjentki. Trudno, by pobyt w szpitalu z automatu uniemożliwiał przeprowadzenie jakichkolwiek czynności procesowych.
  • A dlaczego lekarze na to pozwolili?
    Podziękowali 2Rogalikowa Bea
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A dlaczego lekarze na to pozwolili?
    Pewnie byli wybrani przez PiS.
    Podziękowali 3Bambidu Rogalikowa TecumSeh
  • Jak to nie wiedział , sam oksytocyne podawał , tortury stosował.... ech.
  • No właśnie też uwazam, że jak tutaj na kogoś krzywo patrzec to na lekarzy że się zgodzili. 
    Ale oni pewnie nie mają jakiś politycznych uwarunkowań.

Podziękowali 2mamaw Rogalikowa
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Bardzo dziękuję za tę dzienną porcję dobrych wiadomości. Jakże pomocne i podnosi na duchu!
     :/ 
    Z pewnością wszyscyśmy tego potrzebowali jak powietrza.

Cóż, przykro mi, że popsułam Ci humor, uznałam jednak, że to dość ważne.
  • edytowano 16 marzec
    No ze wszystkich artykułów, które śledzę, wynika, że za to odpowiedzialny był właśnie prokurator ADAM ROCH, który wysłał CBŚ znając sytuację przesłuchiwanej. W sprawie interweniowała wówczas nawet Maria Kaczyńska i RPO Kochanowski. Nie rozumiem postawy lekarzy :/

• 1. Nie piszemy tytułów z Caps-Lockiem.
    2. Ten człowiek w 2018 roku nie był sędzią.
    3. Nikt tej kobiety nie zmuszał do zeznań w czasie porodu.
    4. Funkcjonariusze pobrali próbki pisma za zgodą lekarzy.

Wątek - żenada.
    Podziękowali 2Rogalikowa TecumSeh

• Tytuł oczywiście mogę zmienić, ale to przykre, jak dalece jesteś ślepy na fakty. Kobieta uzyskała odszkodowanie  (po 40 tys. zł dla niej i dla córki) od polskiego rządu z powodu "nieludzkiego traktowania i tortur" - naruszenie art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka zakazującej m.in. tortur.  Dla Ciebie nic się nie stało?
    Ten człowiek jest sędzią obecnie, dzięki Pis i jego wyborcom. Wówczas był prokuratorem. Tacy ludzie powinni Twoim zdaniem tworzyć polski wymiar sprawiedliwości?

• Ps. Zakaz tortur to norma ius cogens (bezwzględnie obowiązująca) - także "za zgodą lekarzy".
  • Dostała 80 tys. za pobranie próbek pisma w przerwie mało skutecznie wywoływanego porodu?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dostała 80 tys. odszkodowania za "nieludzkie traktowanie i tortury" -  chodziło m o przesłuchanie i pobieranie próbek pisma między skurczami, brak możliwości skorzystania ze środków higienicznych, brak możliwości zmiany obuwia, kontaktu z adwokatem i rodziną.
  • "Pomimo silnego bólu akcja nie postępowała i po wielu godzinach mordęgi nad ranem 6 grudnia 2006 r. postanowiono przerwać i usłyszałam proszę się trochę przespać . Ok. godziny 9.30 na salę porodową weszło dwóch funkcjonariuszy CBŚ przysłanych przez Prokuratorów celem wykonania czynności śledczych polegających na pobraniu ode mnie próbek pisma. "
  • Napisanie czegoś odręcznie na kawałku papieru to tortury? Ludziom się w d... poprzewracało. 
  • Zgadzam się, że włażenie obcych chłopów na salę kobiety w trakcie porodu (obojętnie w jakim jego stadium) jest nie do przyjęcia, ale oni chcieli próbkę pisma w czasie kiedy nic się nie działo i była zgoda lekarzy (też na pewno z PiSu).

Poza tym stwierdzenie "pomiędzy skurczami" ma wywolac określoną reakcje emocjonalna: u czytającego takie słowa pojawić ma się obraz   w stylu "aaaaaa" proszę przec "aaaaa" proszę próbkę pisma bo w ryj "aaaaaa" jest główka ZGROZA!
  • J jakby mi w takiej syt włazł chłop i chciał próbkę pisma to co najwyżej ochrzan by dostał, a pozwalabym szpital i konkretnego lekarza ,który na to pozwolił 
  • Ale ona dostała za to 80 tysi. Jak rozumiem wątek  miał udowodnić konieczność  wymiany sędziów...
  • Nie chcę wyjść na przekupna ale za 80 tysi to bym chyba całkiem sporo dała radę napisać nawet przez partycji  <span>:disappointed:</span>

A tak poważnie to gownoburza to jest.
    W sensie burza się skupia nie na tych co powinna bo tutaj lekarze decydowali.
  • Prokurator działa zgodnie z procedurami i musi wydawać określone dyspozycje. Nie jest też wróżką i nie wie, kiedy ktoś rodzi. Można mieć pretensje do policjantów, a przede wszystkim do lekarzy. Za ich błędne decyzje państwo zapłaciło odszkodowanie.
    Podziękowali 2AgataZi Rogalikowa
  • Nie wiedziała, że  kobieta rodzi? A ona do tego szpitala to na kawę przyjechała? :open_mouth:
    To nie tajemnica chyba dla nikogo jak się kobiety traktuje na porodówkach, 12 lat temu pewnie było i tak 100 razy gorzej. Wierzyć się nie chce, że ktoś wpadł na pomysł nachodzenia rodzącej kobiety i jeszcze ktoś się na to zgodził. 

Dobrze, że dostała odszkodowanie, ale powinno iść z kasy pomysłodawców+tych, którzy się na to zgodzili, a nie podatników. 

Podziękowali 1Bea
  • Bambidu powiedział(a):
    Dostała 80 tys. za pobranie próbek pisma w przerwie mało skutecznie wywoływanego porodu?
    Normalnie nie wierzę w to co czytam :| 
  • @Hope, ja też nie wierzę, przy różnych znanych mi wyrokach z tamtego okresu.
    Podziękowali 1Malia
  • Rozmarzylam sie przez was. Tez bym chciala przytulic 80tys za bazgroly nawet w czasie porodu... jakby sie na nowy dach przydaly....  
  • Możesz się zaprzyjaźnić z malwersantem, takich to nie brakuje, mspanc. A poza tym tak się nie robi, szkoda że znowu podatnicy płacą za czyjaś głupotę, szkoda, że takie podziały w narodzie, że jak zahacza o krytykę PiS to od razu na pewno przesadzone i oj tam oj tam
  • Tym gorzej że tu nawet nie ma żadnego "uzasadnienia" - to nie było przesłuchanie podejrzanej o terroryzm, gdzie pośpiech ma znaczenie - zwyczajna sprawa gospodarcza.
  • Czy pobranie próbek pisma to przesłuchanie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.