Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auto

 Hej jakie polecacie auta dla 7 osobowej rodzinki? 
«1345

Komentarz

  • Zaraz przyjdzie tu NC500 i Ci poleci Teslę ;)


  • Ford Galaxy
  • A Sharan nie większy? 

    Ostatnio jezdzilam 8-os Toyota Proace. Bagażnik nie za wielki ale wiekszy niż w Galaxy. Galaxy moim zdaniem to 7 osób na wcisk wejdzie i nic wiecej. 
  • W galaxy ostatni rząd do siedzenia jest dość wygodny, nawet dla osoby dorosłej. 
    Jak kupowaliśmy, to facet który nam sprowadzał, mówił, że galaxy jest z tych 7 osobowych najwygodniejszy i największy
  • A Toyota Sienna?
  • Many Toyota Sienna. Bardzo komfortowe 4 miejsca , kanapa z tylu już mniej ale nie korzystałam z innych kanap w większy samochodach, 8 miejsce szczupłe i niskie, ale nam na awaryjne wystarcza. 
    Bagażniki bardzo spoko wózka do niego nie składam.
  • Od kiedy jeździmy VW Caravelle T5 każde inne auto wydaje mi się małe na więcej niż 5 osób. 
  • VW Sharan - drugi i trzeci rząd siedzeń to samodzielne fotele, w ostatnim rzędzie bez problemu usiądzie nastolatek (no może nie 180cm).
    równa podłoga.
    My jeździmy z 6 fotelami więc przestrzeń bagażowa jest duża. Po wyjęciu 2 i 3 rzędu można wersalkę bądź trumnę przewozić ;-)
    Podziękowali 1ladykiss
  • Ja mam Forda S-maxa, w 3 rzędzie raczej dzieci siedzą, nie dorośli, ale całkiem spoko
  • edytowano październik 2020
    szczurzysko powiedział(a):
    Zaraz przyjdzie tu NC500 i Ci poleci Teslę ;)

    Nie.
    https://elektrowoz.pl/?s=buzz

    VW ID Buzz | Fully Charged

     
    111 kWh, napęd 4x4, do 8-miu foteli. Samochód kempingowy. Potężne silniki.

    VW ID.Buzz (2022): Auto - Bulli - Test - Bus - Premiere - Elektro

    https://youtu.be/6gxU3UeDagQ
    Volkswagen ID Buzz drive--THE FUTURE OF VW
    https://youtu.be/rWWqO_14rpI
    @Malgorzata :
    No jest brzydki .
    Przód  jakby przyfandzolił w mur na parkingu   
    @Maciek_bs temat już był, proponuję podpiąć ten wątek:

    Samochody rodzinne 6-9 osobowe

    http://wielodzietni.org/discussion/16056/samochody-rodzinne-6-9-osobowe/p1

    Podziękowali 1ladykiss
  • Renault Espace
  • Moj brat ma Renault Espace i jest tam opcja, ze mozna sobie tak zamontowac fotele z drugiego rzedu, ze pasazerowie jada twarzami do siebie. Jest to super rozwiazanie na dlugie trasy, dzieci moga sie widziec nawzajem.
  • edytowano październik 2020
    Mieliśmy stare Espace, w nocy lusterko nie świeciło po oczach.
  • @ladykiss VW Sharan I, Seat Alhambra i Ford Galaxy to ta sama buda, różnią się detalami, przy czym podobno Sharan ma z nich najlepszą jakość i dlatego jest najdroższy. Mogę szczerze polecić. 7 normalnych, dorosłych foteli, przy czym te dwa ostanie dla niezbyt wysokich dorosłych, można dowolnie wyjmować i przestawiać. Podłoga to płaska płyta, więc po wyjęciu foteli mamy małą bagażówkę. Niesamowicie zwrotny, przy zawracaniu prawie składa się prawie w pół. W silniku 1.9 TDI 130 KM jest jednocześnie oszczędny i dynamiczny.

    Tu masz starszy wątek do poczytania, tam też jest sporo informacji:
    http://wielodzietni.org/discussion/16056/samochody-rodzinne-6-9-osobowe/p14

  • Nie wiem jakie wiekowo auto poszukujesz. Jak starsze to miałem peugeot 807 to to samo co Citroen C8, Fiat ulysse czy Lancia nie pamiętam nazwy.
    Wygrało z Espace bo ma elektryczne przesuwne drzwi i to faktycznie fantastyczny patent. Renault podobno też bardziej awaryjne i podatne na korozję. Oprócz tego standardowo obracane fotele przednie co też było fajne. 

  • Daan powiedział(a):
    @ladykiss VW Sharan I, Seat Alhambra i Ford Galaxy to ta sama buda, różnią się detalami, przy czym podobno Sharan ma z nich najlepszą jakość i dlatego jest najdroższy. Mogę szczerze polecić. 7 normalnych, dorosłych foteli, przy czym te dwa ostanie dla niezbyt wysokich dorosłych, można dowolnie wyjmować i przestawiać. Podłoga to płaska płyta, więc po wyjęciu foteli mamy małą bagażówkę. Niesamowicie zwrotny, przy zawracaniu prawie składa się prawie w pół. W silniku 1.9 TDI 130 KM jest jednocześnie oszczędny i dynamiczny.

    Po co wyjmowac fotele jak one się fantastycznie składają i masz płaską podłogę? Przynajmniej w Galaxy, więc zakładam, że i w pozostałych. Uwielbiam ten patent.  Pyk i mam bagażówkę,  pyk i mogę zabrać dodatkowego pasażera. Bez żadnego  siłowania, dziecko to ogarnie. I zero zastanawiania gdzie upchnąć wyciągniete fotele, albo żalu, że akurat kiedy potrzebny to fotela nie ma.
    Podziękowali 1OlaN.
  • Ford Galaxy 3 generacji ma inną bryłę 
  • I te fotele  składane a nie wyjmowane są wygodne.
  • mamy VW Sh z 2018 i był on w porównaniu z Seatem Alhambra bogatszy w wyposażeniu, w sensie że więcej bajerów można było dołożyć (oczywiście drożej). Auto dla mnie genialne w sensie dla rodziny z dziećmi. I te suwane drzwi to był must have dla nas, stąd ford odpadł w przedbiegach, bo miał uchylne, zwykłe.
    Gdybym to ja płaciła wzielabym Seata. Za te bajery bym nie przeplacala. Tylko my som 2+3, jak jeździmy w 7 oś. to bagażnik skromny, na wózek spacerowy. Teraz jedziemy w 6 to wejdą walizki trochę większe niż kabinowe dla wszystkich.
  • aa... mój MiniVan z marzeń to Toyota Sienna lub Honda Oddysey... one są na 8os.
    A z nowości na rynku suvów, Toyota w PL wypuszcza wreszcie Highlandera (na 7 os).

    Ech... rozmarzylam się :)

    PS. Wybieramy się na Slask, sprawdziłam lokalne oferty na KDR a tam wypożyczalnia Porsche z rabatem dla wielodzietnych :-D
    Podziękowali 1Izka
  • edytowano listopad 2020
    @ladykiss
    Cybertruck lepszy, bo niezniszczalny i ma dostęp do niezawodnych ładowarek. Ale na 6 osób tylko, czyli jak dzieci podrosną i będą same jeździć.

    @wiesia wszędzie wjedzie, chyba że za ciasno.
  • Jak Multipla
    Podziękowali 1NC500
  • edytowano listopad 2020
    :mrgreen:
    Multipla pewnie tańsza, ale Cybertruck nie będzie drogi, za to nie do zdarcia. Multipla raczej brzydsza.
    Mieliśmy Galaxy, jak padła pompa od układu kierowniczego to żona uznała że popsuło się dosłownie wszystko :D .
    Naszego elektryka żona nazywa wehikułem czasu i narzeka że nigdzie nie może dojechać (24kWh; zasięg 100km, ładowarki - co druga popsuta >:) ):

    To nie nasz dom w tle, (auto też nie nasze) :D .
    https://www.autocar.co.uk/car-review/nissan/e-nv200/first-drives/nissan-e-nv200-evalia-7s-2018-review
  • Rejczel powiedział(a):
    Moj brat ma Renault Espace i jest tam opcja, ze mozna sobie tak zamontowac fotele z drugiego rzedu, ze pasazerowie jada twarzami do siebie. Jest to super rozwiazanie na dlugie trasy, dzieci moga sie widziec nawzajem.
    Orientujesz się może jak to jest pod względem prawnym? Bo czytałam ostatnio, że takie ułożenie foteli, o jakim mówisz, jest niebezpiecznie i niedopuszczalne w trakcie jazdy, nie wiem tylko ile w tym prawdy. 
  • @ewap jest to mozliwe, nie wiem, musimy to sprawdzic. Dzieki!
    Podziękowali 1ewap
  • @NC500 ale suwane drzwi ma!!
    Podziękowali 1NC500
  • Hmm, tzn że w Seicento czy innej Yarisce moze jechac na wcisk 5 osob a w 7-os busie 3. Wot logika...
  • Ja jestem aktualnie na tym etapie, że choruję na honda nc. 3 litry na 100.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.