Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia dla pustej kieszeni

2456710

Komentarz

  • edytowano grudzień 2020
    Isako powiedział(a):
    Studnia pomyslow! Dziekuje za kazdy wpis!
    @Elunia nie widze przepisu do barszczu IrenyB
    Az mi sie przypomnialo ze prowadzila bloga. Pamieta ktos?
    Przepisy od serca
    http://przepisyodserca.blogspot.com/?m=1
  • Elunia powiedział(a):
    Kapuchę jeszcze zdążysz zakisić, trzeba zalać wodą z gotowania kartofli i kisi się extra. Z dużej główki oblecisz i kapustę do ryby i pierogi albo krokiety.
    Serio? :o W życiu by mi to nie przyszło do głowy :o

    Fakt, że w dziedzinie kiszenia mam doświadczenie tylko z małosolnymi (które i tak zwykle wychodziły mi dużosolne :p ) i... szczurami :D

    Jejku, jak ja kocham orga <3 Tylu rzeczy można się tu dowiedzieć :)
    Podziękowali 2Isako maggie27
  •  Mam do zakiszenia główkę kapusty na gołąbki. Spróbuję z wodą po ziemniakach.
  • edytowano grudzień 2020
    @Skatarzyna, daj łopatologicznie przepis na gołąbki z kiszonej kapusty... Plissssss  :*
    Jaka ta kapusta musi być.
    Podziękowali 1Isako
  • Malgorzata powiedział(a):
    Marzy mi  się Wigilia  za 150 złotych .
    Ale to chyba jak się  wszystkie dzieci wyprowadzą.  

    Nie piszę  tego złośliwie.  
    Można by jeszcze gdzieś w gości, z "serniczkiem", to nawet taniej wyjedzie  ;)
    Podziękowali 1Isako

  • Malgorzata powiedział(a):
    Marzy mi  się Wigilia  za 150 złotych .
    Ale to chyba jak się  wszystkie dzieci wyprowadzą.  

    Nie piszę  tego złośliwie.  
    Mysle ze warto sie nad tym zastanowic: czy aby nie lepiej obchodzic Wigilie skromnie, bez nadzwyczajnych wydatkow? Byloby chyba bardziej w atmosferze betlejemskiej.
    W Fr taki przepych ze sie niedobrze robi.
    Ciekawa jak bedzie to w tym roku wygladalo: max 6 osob. A dziadkow, tak powiedzial jakis tam wysoko postawiony lekarz w administracji panstwowej, dziadkow trzeba zostawic w kuchni by "babunii i dziadziusia nie zarazic" (cytat!!!) a raszta w jadalnii. Hehehe (od  0'19 do 0'37)


  • Karolinka powiedział(a):
    Nam taniej jechać na łowisko pstrąga i samemu złowić. Zabawa wspaniała dla naszego 5 latka a jedzonka opór. Jeszcze je mrożę. 
     Polecam sałatkę śledziową z buraczkami taką warstwową, jest pyszna.

    @Karolinka, ciekawa jak smakuje ta salatka sledziowa z buraczkami. Masz moze przepis?
  • @Elunia rzuć  przepis na te sałatkę z burakami śledziami  jajkiem i jeszcze  czymś  nie pamiętam,  wiem że  zrobiłam salaterke  i nawet wiem kto sałatkę  zjadł 

    Podziękowali 1Isako
  • madzikg powiedział(a):
    @Skatarzyna, daj łopatologicznie przepis na gołąbki z kiszonej kapusty... Plissssss  :*
    Jaka ta kapusta musi być.
    Gołąbki takie same, jak zawsze, tylko proces przygotowania kapusty inny.
    Biorę główkę, garnek, w którym się zmieści z obciążeniem. Wydrążam z kapusty głąb. W miejsce po nim wsypuję sól. Zalewam wodą w garnku, obciążam kamieniem, przykrywam i czekam.
    Podziękowali 3nowa Isako madzikg
  • Z telefonu  też tu nie wkleję @Isako to już  wiesz co szukać? Będziemy razem  szukały 
    Podziękowali 1Isako
  • Te śledzie pod pierzynką buraczkową lub inną smaczne
    Podziękowali 3Isako Karolinka wiesia
  • Skatarzyna powiedział(a):
    madzikg powiedział(a):
    @Skatarzyna, daj łopatologicznie przepis na gołąbki z kiszonej kapusty... Plissssss  :*
    Jaka ta kapusta musi być.
    Gołąbki takie same, jak zawsze, tylko proces przygotowania kapusty inny.
    Biorę główkę, garnek, w którym się zmieści z obciążeniem. Wydrążam z kapusty głąb. W miejsce po nim wsypuję sól. Zalewam wodą w garnku, obciążam kamieniem, przykrywam i czekam.
    Moja mama główki kapusty kisi razem z kapustą poszatkowaną w beczce. Daje na spód główki 
  • A gołąbki z kaszą gryczaną i grzybami zawsze robi na wigilię, właśnie zawijane w kiszoną kapustę.
    Podziękowali 1Agmar
  • @Skatarzyna, a długo czekasz? Mniej więcej....
  • Taki gruby tydzień. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Cydr na Wigilii...co się tu wyprawia!
    Podziękowali 1Bridget
  • Materdeju! ;)
  • Za 150 to z opcją, że kapusta i cebula z ogródka. Karp z własnego stawu. ;) 
  • Aaa to tak :)
  • Ach i aha.

    Podziękowali 1Katia
  • O najtańszej wigilii słyszałam od mamy kolegi. Pamiętam , że był m.in. kisiel z owsa. Ta pani wigilię kiepsko wspominała, mówiła, że jedynie ryby z tego zestawu mogłaby zjeść, ale ojciec nie pozwalał mamie kupować, bo w ich okolicy ryby były drogie, a jak post, to post, czyli bez rarytasów.
    Podziękowali 1Katia
  • Napisz o wyniku testu ..
    Podziękowali 2Elf77 Agax4
  • edytowano grudzień 2020
    Do mojego murzynka przedwczoraj dodałam gruszki, już były dojrzałe to siup i poszło. Wczoraj piekłam murzynek na klasową wigilię, dodałam bakalie i przyprawy jak do piernika. Wszystko wyszło.

  • Takie ciasta, w których wszystkie składniki na raz, wymieszać i do piekarnika, to moje ulubione. Najlepiej jeszcze by efekt był dobry.  :) Murzynek zapisałam, ale teraz staram się nie robić ciast, więc wypróbuję później.
  • Wypróbowałam ten "Wszystko zmiksowac" i dodałam przyprawę do piernika. Bardzo dobry. Nie wiem czy nie wystarczyłoby dać łyzeczkę sody  ...
    Podziękowali 1Elf77
  • Dla mnie czuć. I generalnie na drugi dzień on jest suchy, nie wilgotny  ;)
    I zastanawiam  się czy  zamiast zwykłej polewy nie zrobić takiej ze śmietany z czekoladą 

    Dziś jemy z powidlami

  • Ale czasowo jest mega szybki do wykonania, gdy ģlod kawowo- słodyczowy wzywa ;)

    Odkąd Pani mnie w cukierni nie zrozumiała i zapłaciłam dużo kasy za dużo słodkiego,  wracam do prostych przepisów 

    Ale na Święta zrobię pracochłonny ,  pyszny piernik 
  • No i murzynek piernikowy się piecze. A miałam nie jeść słodyczy.,...
  • Lepszy domowy słodycz, niż cukierniowy :D
    Podziękowali 3Aga85 gabriela aga---p
  • matka6 powiedział(a):
    Lepszy domowy słodycz, niż cukierniowy :D
    Tym bardziej w ciąży! @aga---p widocznie dziecko tego potrzebuje... :D
    Podziękowali 1aga---p
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.