Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia dla pustej kieszeni

1235710

Komentarz

  • Z suchym makiem piekłam z przepisu siostry Leonilli, babke czterokolorowa - tulipan. Do jednej części szedł kisiel czerwony, do drugiej suchy mak, do trzeciej kakao a czwarta z budyniem. Fajnie to wyglądało ale smakowo - mało wyraziste. 
  • Policzyłam koszt tej kostki karmelowej- to ok. 50zł
    Podziękowali 1Isako
  • Sernik mango niewiele tanszy
  • Dokładnie tak @Elunia

    No i jest okazja wypróbować nowy przepis :)
  • U nas napewno bedzie rolada szpinakowo pstragowa. Tanio i zdrowo wychodzi.


    Podziękowali 1Sonia
  • @Malgorzata, w blenderze zmiksuj 5jajek oraz 500 g szpinaku (ja biore mrozony i wyciskam wode). Posol, popieprz, moze byc balka muszkatowa, jak wolisz. Wyrownaj na blaszce 25 min 200°C.
    Et voilà!
  • Dajcie przepis na żurek. Taki dla osoby, co nie lubi gotować. 
    I na barszcz czerwony. 
    Nie musi być tanio, ma być prosty.
    Podziękowali 1Isako
  • edytowano grudzień 2020
    kociara powiedział(a):
    Tylko ja nie wiem, jak tym internetowym kucharkom wszystko tak czyściutko i idealnie na fotkach wychodzi  :#
    No właśnie.... 
    1. Jak im wychodzi tak czysto i idealnie 
    2. Czy one nie mają większych misek?  Nie dosyć że miseczki tycie, wypełnione po brzegi to potrafią to wymieszać i nie wysypać... 

    Przepraszam, nie na temat
  • Elunia powiedział(a):
    To  jest dobry przepis na murzyna i można zutylizować pootwierane dżemy, nie muszą być powidła.

    http://wielkiezarcie.com/przepisy/murzynek-z-powidlami-i-30029872


    Zrobilam  i powiem tyle .... już sobie przypomniałam dlaczego nigdy jako dziecko nie lubiłam murzynkow  ... no nie jestem w stanie przełknąć.. pójdzie do kosza
    Czy wy jakoś ulepszacie ten przepis? Lepszymi składnikami lub czekoladą roztopioną 

    Od razu pisze że wyszedł z wyglądu przepiękny i puszysty i polany czekoladowa polewą 

    Elunia absolutnie nie zarzut do Ciebie. Gusta i smaki są różne .... zrobiłam bo chciałam sobie przypomnieć 
  • Ej no, serio?
    Da się nie lubić kruchych ciastek? I pączków? I murzynka? 
    Podziękowali 1In Spe
  • Moje dzieci za to wolą murzynka niż tort :o
    Ja lubię wszystko, tzn słodkie.
    @agatak, nie wyrzucaj, zanieś do pracy, albo pczestuj sąsiadów. Moje torty urodzinowe  zawsze tak kończą i wszyscy zadowoleni ;)   
  • edytowano grudzień 2020
    Elunia powiedział(a):
    No ja wiem od dziecka, że nie lubię kruchych ciastek, faworków i pączków i ich nie robię. Co w tym dziwnego? Gusta są różne.
    Dałam też szansę brukselce zapiekanej i jednak pudło. Życie.
    No racja życie ;)

    Myślałam że może coś podrasowujecie A ja sierota tego nie wiem ;)

    Aga85 no dobry pomysł zawiozę do pracy może trafi na wielbicieli murzynkow i ktoś się ucieszy
  • edytowano grudzień 2020
    Ale zrobiliśmy z dzieciakami ponad 120 pierogów z kapustą i grzybami..... matko jakie pyszne ... połowę zjedliśmy A połowa na wigilię 
    To właśnie idealne tanie wigilijne danie
    Grzyby sami zbieraliśmy więc najdroższy składnik odpada
    Podziękowali 2Isako Rejczel
  • Tania jest też kapusta z grochem. I prawie bez wkładu pracy :)
    Podziękowali 2Rejczel Isako
  • @Bagata, ja nie lubię kruchych ciastek. Murzynka, keksa, makowca czy sernika to zjem czasem kawałek, ale na drugi się nie rzucę ;)  Dzisiaj upiekłam sernik figowy na urodziny syna, no nie powiem całkiem niezły, ale wolę czekoladę ;) Reszta słodyczy mogłaby nie istnieć
  • Bardzo lubię kruche czymś przełożone  ;)
    Dzis jedna warstwa to jabłka z galaretką  a druga  to bita śmietana  z kakao, na wierzch polewa czekoladowa i orzechy i migdały.... mniam
  • Za mną chodzi taką drożdżowa gwiazda zawijania z makiem. Coś jak bułeczki cynamonowe tyle że masa makowa
    Ale może po świętach zrobię bo drożdżowe najlepsze świeże A w same święta będzie tyle innego jedzenia że zginie w nadmiarze 

    A przepis na sernik co się udaje ktoś ma?
    No słaba jestem w sernikach
  • Ja ze słodyczy najbardziej lubię lody :).


  • Lody czekoladowe albo kawowe mogą być ;)
  • czekolada powiedział(a):
    Lody czekoladowe albo kawowe mogą być ;)
    Tiramisu też dobre  :)
  • Jejuuuuu, ale bym była szczupła! 
    Podziękowali 1uJa
  • @agatak
    Ja polecam sernik baskijski. Nie robiłam, jadłam tylko. 
    Ponoć banalnie prosty w wykonaniu. 
    Chyba z moich wypieków. 
    Ale nie jest to taki sernik w typie nowojorskim.
    Polecam, nie znam nikogo, komu by nie smakował z naszego dużego grona znajomych
    Podziękowali 1agatak
  • Jak już kiedyś wspominałam, jemy dużo skyru i z niego robimy twaróg. Z tych owocowych tez ;) 
    dzis robiłam sernik. Zawsze to pocieszenie, ze jemy słodkie ale bardziej dietetyczne. 
    Z dwóch 500g  Skyrow wychodzi ok 560-580g twarogu 
    na bazie tego twarogu robię tez chleb białkowy. 
    Często w Kauflandzie, w Tesco tez bywają, są przeceny na Skyr, kupujemy wtedy więcej ;) 
  • Pusta kieszeń ma też pobliska kawiarnia, więc w tym roku odpuściłam i dwa ciasta zamówiłam u nich. dobre i sprawdzone. A ceny, no cóż, mi by się za te cenę garów brudzić nie chciało, a dla nich to być albo nie być. 
    Podziękowali 3asiao Ewasz aga---p
  • Ja też zamówiłam 3 ciasta choć z kasą krucho ale z moimi siłami też a pani na wsi zarobi....
  • Dyndałek pewnie w tym znaczeniu, że ser wisi zebrany w gaze czy tetre, jest ściśnięty w węzełek i ścieka z niego serwatka.
  • edytowano grudzień 2020
    bezbezy- świetne określenie ( będę tak nazywała moich bezbezów z wyboru)  :D
    Podziękowali 1Isako
  • edytowano grudzień 2020
    Elunia powiedział(a):
    Ja tam się na pewno nie odważę ;) 
    nie bierz proszę tego do siebie ;) świetne są Twoje inspiracje kuchenne i zawsze je chętnie czytam
    poprostu murzynek to jeden z tych smaków prlowskiej biedy - jedne lubisz i wspominasz z rozżewnieniem a innych nie, każdy ma inaczej - zupa wiśniowa i smażony czerstwy chleb z cukrem do teraz uwielbiam i robię - ale wyrobów kakowych lub zbliżonych do kakaowych no nie dam rady

    albo poprostu za mocno czuć w nim sodę - dałam mniej niż w przepisie a i tak ja wyczuwam i to przekreśla mi ciasto
  • Myślałam, że lubię wszystkie słodycze, póki nie wyszłam za mąż. Tego, co on rozumie pod tym pojęciem, to bym nawet kotu nie dała ;) jakieś kruche ciastka, galaretki, budyń, keks, murzynek,mazurki,szarlotka, muffinki, lody... Bleee
    Ech, ile razy zostałam zabrana na lody wbrew własnej woli.
  • no wiem .... rzadko kto lubi owocowe 
    wspominam tylko wiśniową mojej śp babci - ani za słodka, ani mdła i z lanymi kluskami - smak wakacji
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.