Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia dla pustej kieszeni

1457910

Komentarz

  • @pustynny_wiatr jeśli będziesz mieć zwykły twaróg to wystarczy, że go dokładnie zblendujesz, wtedy będzie kremowy a jak się komuś mini grudka trafi to też zębów nie wybije, tych grudek z sera się nie czuje po upieczeniu, to nie są takie grudki jak w serku typu grani.
    Ja nie piekę z serów wiaderkowych, bo mi nie smakuje, ten ser jest taki jakiś....niby ser a nie ser, taka trochę mamałyga. 
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • Kremowe są nowojorskie. 
    Generalnie im więcej jajek i smietany tym bardziej kremowy. 
    Dodatkowo kąpiel wodą daje efekt kremów ości. 

    A z wiaderkowych radzenia spróbować ser mój ulubiony. 
    Torpeda. 
    Podziękowali 2pustynny_wiatr madzikg
  • Ją generalnie tez wolę miękkie i kremowe. Jedyny tworzy jaki lubię to polecany tutaj czekoladowo sliwkowy z moich wypieków. 
  • @andora nowojorski kiedyś kilka lat temu robiłam i nawet smakował, ale właśnie chciałam spróbować jakiegoś innego przepisu, co by w końcu zacząć zyskiwać doświadczenie w temacie ;)
    Dzięki @Rejczel za radę, chyba skorzystam z tej opcji, wszędzie piszą o mieleniu, a mi się nie chce brudzić maszynki do mielenia i jej potem rozkręcać itp. Dzięki :)
  • O, mam dynie różne! @Malgorzata a masz linka do przepisu?
  • edytowano grudzień 2020
    @pustynny_wiatr- bardzo kremowy, delikatny,rozplywa się  w ustach. Cukier można obniżyć, ale nie wiem czy do szklanki.  
    I ser trzeba zmielić 
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • Ja jeszcze niezmiennie polecał sernik mango. Jest przyjemnym zaskoczeniem. 
    Podziękowali 2pustynny_wiatr Dorotak
  • Wielkie dzięki dziewczyny!

    To ja zacznę od tego od @matka6 bo wieki całe nie robiłam nic z przepisu od konkretnej osoby, tylko same blogi i blogi ;)

    Ale ten sernik dyniowy @Malgorzata wygląda nieźle, też go wypróbuję, i nie będę płakać, jak będzie cały dla mnie ;)

    Ostatni sernik piekłam chyba z 7 lat temu! Dam Wam znać, jak smakował serniko-wybrednym ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano grudzień 2020
    andora powiedział(a):
    Kremowe są nowojorskie. 
    Generalnie im więcej jajek i smietany tym bardziej kremowy. 
    Dodatkowo kąpiel wodą daje efekt kremów ości. 

    A z wiaderkowych radzenia spróbować ser mój ulubiony. 
    Torpeda. 


    Efekt kremów ości   :D
    Lowju @andora!
    Podziękowali 2AgaMaria madzikg
  • @matka6 to jeszcze ostatnie (mam nadzieję) pytanie: można ten sernik mrozić?
  • Dobrze że mi dynie obrodzily. Nie tylko moje dzieci będą jadly sernik z naszymi dniami. :) 
  • Ser się super mrozi, sernik tak samo.
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • Ja mrożę to, co z niego  zostanie po świętach i potem do kawy jak znalazł 
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • A to w ogóle ma szansę coś zostać?  ;)
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Dobrze że mi dynie obrodzily. Nie tylko moje dzieci będą jadly sernik z naszymi dniami. :) 
    Sernik z dniami to jest hicior  :D
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano grudzień 2020
    u nas karpie przez nas złowione 18 zł kg z takiej leśnej hodowli, pstrągi 20 zł za kg dziś złowione przez męża. 
    W ogóle to cała wyprawa, jeszcze kilka kilometrów lasem trzeba się tarabanić, ludzie wspaniali

    I po rybach
    Podziękowali 2Skatarzyna babka4
  • edytowano grudzień 2020
    edit:dubel
  • Super, że można mrozić, zrobię wcześniej jak inne rzeczy i w Wigilię tylko rozmrożę, nie lubię piec na ostatnią chwilę. Jeszcze raz wielkie dzięki za przepisy i wszystkie rady!!!
  • Jutro chcę zrobić makowce mojej mamy,  które są ulubione przez wszystkich, wiec ciezar  gatunkowy mnie przygniata  ;)

    Ale spróbuję i zamrożę. 
  • Wypróbowałam już pierniczki Marceliny ze smalcem-kruche, pyszne.
    Cześć mojej rodziny chce te, a czesc z takiego innego przepisu - miękkie i puszyste
  • @matka6, podzielisz się przepisem na makowce?
  • Jutro wpiszę, jak przegryzę ;) ten przepis
  • edytowano grudzień 2020
    edytuję po zrobieniu:


    4 szklanki maku
    1i 1/2- 2 szklanki cukru.
    2 żółtka + ubita piana z 2 białek
    Bakalie
    Słoik domowych powideł 
    1/3 masła 
    1 łyżka oleju 
    2 lyżki miodu
    1/2  łyżeczki spirytusu 
    1 olejek migdałowy 
    Trochę drożdży 

    Mak zaparzyć, ostudzić,  zmielić dwukrotnie.  Przy drugim mieleniu mama dodaje bakalie , żeby moje fusyty nie pluły. Potem wszystko połączyć. 

    Ciasto- 6 szklanki mąki
    1\2 masła 
    3 łyżki oleju
    6 łyżek cukru
    10 dag drożdży 
    3 cale jaja
    5 żółtek 
    5 łyżek mleka do drożdży 
    7 - 8 łyżek śmietany 

    Masło, cukier, jaja, śmietanę posiekać z mąką i dodać wyrośnięte drożdże  . od razu wałkować i nadziewać.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Poproszę jeszcze o uściślenie ilości składników, konkretnie masła w masie i cieście
  • Jeśli chodzi @ganna4 o dokładną ilość masła w tym przepisie od matki6 to ja tam widzę: jedna trzecia kostki masła - do masy i jedna druga kostki masła - do ciasta drozdzowego.
  • Kostka masła ma standardowo 200 g, są też większe ale myślę, że gdyby chodziło o inną gramaturę to @matka6 by uprzedziła.
  • Czyli że kostki 1/2 i 1/3? dzięki :D
  • No przeca :) 
    Podziękowali 1ganna4
  • im mniej masła tym lepiej, cukru też i piec pół godziny w 180 stopniach

    do tej ilości maku trzeba więcej ciasta
  • Dziękuję bardzo! Szukam starych przepisów, może się uda i będzie któryś jak mojej babci, dam znać jak wyszło @matka6.
    Podziękowali 1matka6
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.