Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

OBIADY BEZ MIĘSA

24

Komentarz

  • Zaraz mi urwiecie uszy ale napiszę te dwa odwieczne wyrazy: kopytka i racuchy. 
    Moja teściowa robi na Wigilię kopytka z makiem. Bierze suchy mak i normalnie miesi go razem z masą kopytkowa. Przepyszne to jest z maselkiem i bułeczka, posypane cukrem. W niedzielę jedliśmy to na obiad. O mamo, zjadłam cały talerz a jak już wszyscy wyszli z kuchni to sobie nałożyłam jeszcze repetę. Takie dobre!
  • Z maku to ja zrobiłam tort makowy na dziś :D
  • @Rejczel heh a u nas to nie jest uważane za rarytas raczej było takim daniem które zawsze można było zrobić bo składniki każdy w domu ma :) Skąd jesteś? Bo jestem ciekawa gdzie to pieroga mają ? 
  • @Agmar priv
    Podziękowali 1Agmar
  • U nas dzis na wyraźne życzenie męża-m.in placki ziemniaczane.
    Dla dzieci hamburery
  • U nas będzie pizza z pobliskiej restauracji ;) Za to uczymy się ostro od rana.
    Zazdroszczę wam tego gotowania! Kiedyś jeszcze sobie odbiję, musimy tylko wejść w nowy rytm.
  • U nas dziś w lodówce tylko światło a drożdże zamrożone, a do sklepu dopiero po 14 mogę jechać.

    Będzie makaron z tuńczykiem, cebula śmietaną bo to mam.
    Podziękowali 1Bridget
  • @Aneczka08 uwielbiam robić takie obiady ;) czasem przez 2dni udaje mi się odżywiać rodzinę energią świetlną pochodząca z lodówki 
  • U nas regularnie obiady niby z niczego.
    Choć to pozory bo w zamrażarce zawsze coś,  z resztek warzyw zawsze zupa ciekawa wyjdzie, suchych typu kasza,mąki, makarony też zapas jakiś się znajdzie..

    Lubię tak kombinować, choć nie ukrywam, że lubię mieć rozpiskę menu na 4 dni do przodu i pod to zakupy zrobione, a potem kolejne dwa to właśnie radosna twórczość.
    W.szostym dniu pusta lodówka to naprawdę pusta lodówka:) 
  • edytowano styczeń 2021
    Polly powiedział(a):
    U nas będzie pizza z pobliskiej restauracji ;) Za to uczymy się ostro od rana.
    Zazdroszczę wam tego gotowania! Kiedyś jeszcze sobie odbiję, musimy tylko wejść w nowy rytm.
    U Ciebie dzisiaj dzień z dziećmi i mężem na górze? 
  • Naleśniki ze szpinakiem
  • Izka powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    U nas będzie pizza z pobliskiej restauracji ;) Za to uczymy się ostro od rana.
    Zazdroszczę wam tego gotowania! Kiedyś jeszcze sobie odbiję, musimy tylko wejść w nowy rytm.
    U Ciebie dzisiaj dzień z dziećmi i mężem na górze? 

    Tak. W dodatku pierwszy ;) Ale nie jest źle, na razie tylko pół godziny poślizgu w stosunku do planu ;). Lecę dalej.
    Podziękowali 2Izka In Spe
  •  :D Ja to rozumiem tak, że na górze, bo tam jest pewnie pokój do pracy, czy biurko z komputerem, a pierwszy raz, bo dotąd mąż był na urlopie czy zwolnieniu. 
    Podziękowali 1Izka
  • edytowano styczeń 2021
    @Polly świeża mama jest :)
    A skulamam co napisałam ;)
  • Uszka z barszczem :) 
    Pierogi z twarogiem 
  • Jecie uszka z barszczem także poza Wigilia i Świętami Bożego Narodzenia @MonikaN ? My uwielbiamy i uszka i barszcz czerwony klarowny ale uszka tylko raz do roku jemy, żeby nie spowszedniały.
    Podziękowali 1Barbasia
  • Jutro barszcz ukraiński. I kupne pierogi z kapustą. 
    Dziś pół dnia przy kuchni i wszystko zezarli. Załamać się mozna. ;)
  • jukaa powiedział(a):
    Jutro będą ruskie,  moja lepiaczka pierogów zawitała do domu 
    Jak masz cudownie z taką lepiaczka!  ... Ale wychowałaś sobie to masz ehhh u mnie dluuuga droga 
  • matko jedyna zawsze zastanawiałam się po co te falbanki poza zabieraniem czasu lepiącemu i wrażeniami wizualnymi
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • To nie zabiera dużo czasu, gdy się ma sprawę. Lepię bez, bo wolę mniej niż więcej ciasta. 
  • Rejczel powiedział(a):
    Jecie uszka z barszczem także poza Wigilia i Świętami Bożego Narodzenia @MonikaN ? My uwielbiamy i uszka i barszcz czerwony klarowny ale uszka tylko raz do roku jemy, żeby nie spowszedniały.
    Jemy 
    Nie czuję tego przywiązania do tradycji.... jakoś mnie to nie męczy, że uszka zjem w innym terminie, były w zamrazarce, to użyłam.
  • A tak btw uczcie, uczcie dzieci lepić.
    Uszka były z zamrażarki, ale pierogi z twarogiem zrobił 10 latek z pomocą 7 latka. Także można, można  :)
  • o takie z falbanką jestem spokojniejsza, że się nie rozkleją
    a swój spokój bardzo cenię ;)
    Podziękowali 2Agmar Aszna
  • Rozklejone pierogi mam w kategorii Urban legend.
    Podziękowali 1malagala
  • Ja też zawsze z falbanką, samo lepienie idzie mi ekspresowo ale zagniecenie ciasta to koszmar jakiś 
  • Takie zamrożone uszka, które się nalepilo na Wigilię a potem zostały i zamroziło sie to coś innego, chodzilo mi raczej o coś takiego, czy lepisz uszka do barszczu w kwietniu, sierpniu czy październiku tak ot, bez okazji, po prostu jak nadejdzie Wam smak na uszka z barszczem. W tym znaczeniu napisałam, że u nas uszka lepimy i jemy tylko na Wigilię, w Boże Narodzenie i w Szczepana i jak się skończą to już tyle :) Następne uszka za rok, chociaż kochamy ten smak. A barszcz wiadomo, w ciągu roku robię. Pytam z zaciekawienia, tak przy okazji - wpisałaś  barszcz z uszkami jako całoroczna propozycje obiadu bezmiesnego i zastanowiło mnie czy to tylko my jemy raz w roku uszka z barszczem ;)
    Podziękowali 1Barbasia
  • My też uszka raz w roku i jeszcze się nie zdążyło, żeby zostały na "po świętach". B)

  • @Agmar dla mnie też najgorsze jest zagniatanie ciasta... Ale ostatnio zrobiłam ciasto wg przepisu z Kwestii Smaku - z dodatkiem masła - i zagniatało się bardzo dobrze!
    Podziękowali 1Agmar
  • z obiadów bez mięsa - risotto z czosnkiem, cukinią, parmezanem i masłem. ważne, by cukinię dać na początk pokrojoną w cieniutkie plasterki, wtedy "zniknie" w risotto i będzie pycha.
    Podziękowali 1Agmar
  • @ola_g, na górze, bo w epidemii tylko zdalnie, co akurat nam odpowiada, pierwszy dzień, bo po trzech miesiącach zajmowania się głównie domem i dziećmi do spółki ze mną.
    Daję radę, ale dzień jakoś mi się skrócił ;) Zresztą tak całkiem sama z tą domową robotą to jednak nie jestem; właśnie ma przerwę i wiesza pranie. Zrobiłam kawę, może uda się wypić  razem, nim mi ucieknie do wieczora.
    Podziękowali 1Izka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.