Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Twojej okolicy

Postanowiłem wykorzystać fakt, że zdalną pracę mogę robić z każdego miejsca i jak się tylko zrobi ciepło w momentach, kiedy nie mam mamy pod opieką, chce wziąć motocykl i poznawać Polskę, bo mam masę białych plam.  Przejeżdżam w punkt na trzy cztery dni, zwiedzam popołudniami i lecę w nowe miejsce. Jestem na etapie grubego planowania.

I teraz prośba do Was, co w waszej okolicy (powiat, województwo) jest absolutnie konieczne do zobaczenia. I gdzie dobrze by było się zatrzymać, by być w miarę centralnym miejscu by pozwiedzać te punkty.

Lubię zwiedzać obiekty związane z techniką np. huta, młyn itp, lubię zwiedzać zamki, starówki, pałace, kościoły, fajne galerie. Rzeczy nietypowe, zupełnie inne niż wszędzie. Coś charakterystycznego dla danego miasta, wartego zobaczenia.
Ale generalnie i atrakcje typu wieża widokowa czy piękne obszary natury.

Jeżeli macie chwilę, to będę wdzięczny za namiary. Z wyróżnieniem co koniecznie trzeba zobaczyć ;)

Obszary które odpadają, bo z grubsza znam: małopolskie, świętokrzyskie, Warszawa, 
Trójmiasto, Kaszuby, Wrocław.
Podziękowali 1wiesia

Komentarz

• Truskawkowo serdecznie zaprasza!!!
    Kazimierz Dolny, Janowiec, Nałęczów, Puławy... bogactwo przyrodnicze, zabytkowe, historyczne ogromne w naszej okolicy.
    Podziękowali 1PawelK
  • Od nas to dla Ciebie must have muzeum w Otrębusach. Stare samochody, te sprawy. Nocleg u nas zapewnimy. Powiat pruszkowski, jak już będziesz w okolicach Wawy.
    Podziękowali 1PawelK
  • Debrzno, Człuchow, chojnjce, złotów 
    Podziękowali 1PawelK
  • Bea powiedział(a):
    Debrzno, Człuchow, chojnjce, złotów 
    W tych okolicach to nawet przejazdem nie byłem ;) można by połączyć z drawskim.

• edytowano 4 styczeń
    Jeśli interesujesz się zabytkami techniki zapraszam w świętokrzyskie.
    Huta w  Maleńcu, Stara Kuźnica, Kuźniaki, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi utworzone w starej walcowni, Ekomuzeum w Starachowicach, ruiny Huty w Samsonowie,  Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, gdzie w sierpniu organizowane są Dymarki Świętokrzyskie
    A oprócz tego kopalnia krzemienia pasiastego w Krzemionkach, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, mój ukochany Święty Krzyż, Chęciny Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni, Sandomierz, Baranów Sandomierski, opatowskie podziemia, Kurozwęki z siedzibą Popielów i wiele innych ciekawych miejsc

Dobrze kończę, bo mogłabym długo - mój mąż był przewodnikiem świętokrzyskim i pasjonatem ;)

ups.... doczytałam, że znasz ;), ale może się przyda komu innemu :)
  • @asia dziękuję, niektóre znam, ale niektóre nowość :)
    Podziękowali 1asia
  • asia powiedział(a):
    Huta w  Maleńcu, Stara Kuźnica, Kuźniaki, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi utworzone w starej walcowni, Ekomuzeum w Starachowicach, ruiny Huty w Samsonowie,  Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, gdzie w sierpniu organizowane są Dymarki Świętokrzyskie
    A oprócz tego kopalnia krzemienia pasiastego w Krzemionkach, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, mój ukochany Święty Krzyż, Chęciny Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni, Sandomierz, Baranów Sandomierski, opatowskie podziemia, Kurozwęki z siedzibą Popielów i wiele innych ciekawych miejsc

Dobrze kończę, bo mogłabym długo - mój mąż był przewodnikiem świętokrzyskim i pasjonatem ;)

Wow dzięki!
    A jakieś fajne domki agro znasz? Takie 6-8 os nie dziuplę.
    Podziękowali 1PawelK
  • Z noclegami niestety nie pomogę, ale jeśli ktoś byłby w pobliżu zapraszam latem na grilla, w każdej porze roku na dobrą herbatę  :).

Zapomniałam jeszcze o kieleckiej Kadzielni, Geoparku, wybudowanym bez jednego gwoździa Kościółku na Witosławskie Górze, Klasztorze w Świętej Katarzynie i Wąchocku, gdzie jest wspaniały XII-wieczny klasztor cystersów i XIX wieczna tama z przepustami na Kamiennej. Więcej atrakcji dla rodzin z dziećmi też się znajdzie. Ech, po prostu u nas też jest pięknie  <3
    Podziękowali 3wiesia formatka PawelK
  • Wąchock znam, kiedyś oprowadzał nas tam brat Marian co również robił masażyki jak sam to nazwał. Komedia była z tym zwiedzaniem.
    Podziękowali 2asia PawelK
  • super wątek... od wakacji tak jeździmy, gdy się akurat nie uczymy. Bardzo dziękuję @PawelK
    Podziękowali 1PawelK
  • edytowano 4 styczeń
    U mnie Roztocze to nie wiem czy w Twoje ramy zainteresowań się miesci. W Biłgoraju jest tworzone miasteczko na szlaku kultur, zagroda Sitarska, pod Aleksandrowem ziemianka "Wira" , pomniki i cmentarze raczej, Sanktuaria w okolicy, blisko do Zwierzyńca i po Zamościu można trochę polazic. 
    U nas chłopaki (mąż zresztą też) jeździli na Wielki Dział szukać po lesie bunkrów linii Mołotowa - strasznie ich to rajcowalo
    Podziękowali 1PawelK
  • bunkrów linii Mołotowa
    Właśnie czytam, nie miałem pojęcia o niej

• Polecam przełęcze Stelvio, Bernina, Grimsel, Furka, Simplon, Julier, Oberalp, Albula. Wszystkie w mojej okolicy. 

T :)
  • asia powiedział(a):

Mi, mi się przyda. Bardzo! Do kopalni krzemienia można wejść na zwiedzanie? Kurozwęki z safari wśród bizonów moje dzieci wspominają do dziś.

Ja polecam jeszcze Szydłów - polskie Carcassone. Też świętokrzyskie, z lokalnym pasjonatem w galerii przy bramie. 

Wiślica, uzdrowiska w Busku Zdroju i Solcu Zdroju na przyjemne spacery po parkach lub kąpiele borowinowe. Spływy kajakowe Nidą.
    Podziękowali 1asia
  • edytowano 5 styczeń
    I grodzisko w Stradowie. Szczególnie przy pięknym wieczornym świetle.

Aaaaa przepraszam też doczytałam, że znasz świętokrzyskie ale ja kocham te okolice i mnie poniosło o:)
    Podziękowali 1asia
  • edytowano 5 styczeń
    Aj tam, że Paweł zna. Nie jemu jednemu się to przyda. Piszcie o wszystkich okolicach.
  • edytowano 5 styczeń
    Lome powiedział(a):
    asia powiedział(a):

Mi, mi się przyda. Bardzo! Do kopalni krzemienia można wejść na zwiedzanie? Kurozwęki z safari wśród bizonów moje dzieci wspominają do dziś.

Ja polecam jeszcze Szydłów - polskie Carcassone. Też świętokrzyskie, z lokalnym pasjonatem w galerii przy bramie. 

Wiślica, uzdrowiska w Busku Zdroju i Solcu Zdroju na przyjemne spacery po parkach lub kąpiele borowinowe. Spływy kajakowe Nidą.
    Tak, są trasy w kopalni do zwiedzania. Spływy kajakowe są też organizowane po Kamiennej w Baltowie, a jakby ktoś był aż tak blisko to do mnie o rzut kamienia.  :)
    W Baltowie jest też Jurapark, park rozrywki, park miniatur, ale to nie moje klimaty, chociaż dzieciom się podoba
  • Można tutaj zajrzeć: http://www.dioblina.eu/
  • Lome powiedział(a):
    I grodzisko w Stradowie. Szczególnie przy pięknym wieczornym świetle.

Aaaaa przepraszam też doczytałam, że znasz świętokrzyskie ale ja kocham te okolice i mnie poniosło o:)
     <3 też kocham te okolice 
    Podziękowali 1Lome
  • A coś ciekawego z noclegami na teraz? Te nieszczęsne ferie?
  • To tylko do znajomych można. Hotele pozamykane. 
  • @PawelK - śląskie- cała masa, ja akurat muzeów nie lubię. Wolę otwartą przestrzeń, aczkolwiek nie wiem jak to teraz wygląda, czyli zimą, ale wiosną, latem, jesienią ogrody Kapias.

Trójkąt trzech cesarzy- zasadniczo ot płynie rzeka, cicho, rosną drzewa, ale ciekawe miejsce historycznie, na styku dawnych zaborców.

Park Gródek- cudowne miejsce, tylko motor raczej by trzeba zaparkować i sobie po parku pochodzić i koniecznie dojść do stawów. Na necie są foty.

To takie moje ostatnie odkrycia ulubione.
    Podziękowali 2PawelK wiesia
  • jukaa powiedział(a):
    Dla miłośników techniki w moim rejonie 
    https://www.polskieszlaki.pl/szlak-elektrowni-wodnych.htm
    Byłem w elektrowni wodnej na Kaszubach, takiej z końca xix wieku.
    Przeciekawe.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    asia powiedział(a):

Wow dzięki!
    A jakieś fajne domki agro znasz? Takie 6-8 os nie dziuplę.

W Świętokrzyskim popatrz na gospodarstwo Pytlówka i Stajnia nad strumieniem, fajne noclegi w domkach i jako pensjonat.
  • @Aneczka08 my w świętokrzyskiem nocowaliśmy tutaj, miejsca mają sporo: 
    http://www.domowe-klimaty.pl/asp/pl_start.asp?typ=8&menu=5&strona=1
    Fajni ludzie i spoko miejsce. Z tym, że my tam na kajakach pływaliśmy i stąd lokalizacja.

• W niedzielę o 8.30 będzie film o Piszu. Może tam znajdziesz inspirację do zwiedzania Mazur. Jak będziesz w okolicy,  zapraszam. 
  • Sorry @PawelK nie zaglądałam ostatnio na forum. Mam nadzieję że weekend był udany  :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.