Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kościelny paradoks Owsiaka

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
Podziękowali 1Klarcia
«134

Komentarz

  • każdy polityk, ze swej natury i natury wykonywanej funkcji, traktuje rzeczywistość instrumentalnie,
    nie obrażajmy się, że słońce świeci
  • u nas też stali, ręce opadają normalnie, że ktokolwiek im wrzuca zwłąszcza w tym roku gdzie idą pod sztandarem ze Strajkiem Kobiet, tym samym który zniszczył nam kościoł w drzwi od niego nie tak dano. O aborcji już nie wspomnę.

    Kilka staruszek z serduszkami widziałam... choć chyba mniej niż zawsze.
    Podziękowali 1Elf77
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Czy uważasz, że czasy społeczników typu prezydent Narutowicz już nigdy nie powrócą?

    T
    tak, nie w demokracji
  • edytowano styczeń 2021
    noi?
    przyjdą następni i wykasują?
  • edytowano styczeń 2021
    słabo się chronił,
    zdaje się, że i na tym polu Kaczyński odrobił lekcję
  • Myślę że ludzie po prostu chcą pomóc to i wrzucają. Jeśli pomoglo to dzieciom, to czemu nie. Inną sprawą jest to, że wypadałoby zbierać gdzie indziej. 
  • @Tomasz i Ewa. O co chodzi z tym dobro ludzizmem? Przecież w Kościele ciągle się mówi o służbie drugiemu. A na Caritas jak najbardziej warto dawać, pomagają biednym i są związani z Kościołem. 
  • @Tomasz i Ewa owszem, ale jak jest możliwość to warto, zwłaszcza że Bóg chce abysmy pomagali sobie. A bycie dobrym człowiekiem... Lepiej by się żyło gdybysmy byli dobrzy, życzliwi a nie każdy traktował każdego wrogo. 
  • Owsiak z proaborterkami zbierają srebrniki pod kościołem ale katolikom się to nie kłóci bo hasło dobre? Strajk kobiet na pewno nic z tych srebrników nie dostanie tylko tak z dobrego serca grają razem.
    Grają... do jednej bramki. Czyjej?
  • @Bambidu nie jest dobrze, że wspierają strajk kobiet, ale część wrzucających, chce po prostu pomóc. Z drugiej strony fajnie jeśli równie mocno będą promowane katolickie akcje. 
  • tak oddzielmy, wprawdzie wspiera Strajk Kobiet i aborcję ale oddzielmy i dajmy mu kasę.
    Strajk Kobiet zniszczył nam kościół, m.in nowe drzwi za kupę kasy, (bo ogromne drewniane) i nadal jest na nich ślad po farbie bo nie dało się tego usunac. Zniszczyli elewację w kilkunastu kosciołach dookoła. A teraz mają czelnośc w parze z Owsiakiem stać pod Kościołami i kasę zbierac?

    dobrą robotę? nie wolno skreślać, ano nie wolno, czekamy aż się nawróci publicznie przeprosi. Póki trwa w grzechu popierając aborcję, wspierać go nie zamierzam.
  • Elunia powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Owsiak z proaborterkami zbierają srebrniki pod kościołem ale katolikom się to nie kłóci bo hasło dobre? Strajk kobiet na pewno nic z tych srebrników nie dostanie tylko tak z dobrego serca grają razem.
    Grają... do jednej bramki. Czyjej?
    Pamiętaj o tym w szpitalu i absolutnie nie korzystaj ze sprzętu kupionego za te srebrniki. Tak będzie moralnie, prawilnie i ogólnie korekt :)

    A babcie z serduszkami? Nie wiem, może się wyspały na geriatrii na łóżku kupionym z pieniędzy zebranych przez orkierstrę? Zresztą to jedyny sprzęt na geriatrii, który jest młodszy od Gierka :)

    Nie ma to jak na jednym forum polecać sobie filmy na netflixach i krytykować Orkiestrę.

    Ostatnio sporo moja rodzina korzystała, to i zapłacić wypada.


    @Elunia, po pierwsze może pamiętasz, że naklejkami wośp oklejone zostało w szpitalach znacznie wiecej sprzętów niż te z akcji zakupione, wiec naeet nie wiesz z czego korzystasz, ale czujesz sie zobowiązana dać... Było pisane wielokrotnie rownież tu na forum. Po drugie, problem nie jest w zakupie sprzętu tylko tym co przy okazji i również przy pomocy zbieranych od naiwnego ludu pieniędzy (gdzie chociażby są odsetki z leżących na koncie miesiącami funduszy?) jest promowane i finansowane. W tym roku dodatkowo oficjalne wsparcie strajku babsztyli, czyli poparcie dla nieograniczonej aborcji. Ratowanie życia  i zdowia, taaa... Nie widzisz sprzeczności? 
    Po trzecie pokaż mi proszę gdzie polecam filmy na netfliksie? Bardzo brzydko tak w żywe oczy kłamać!
    Podziękowali 1Gosia5
  • Elunia powiedział(a):
    A jak napisali na forum, że inne sprzęty oklejone serduszkami to tak jest :)
    Bardzo wygodne, sprzęt z którego korzystam nie jest zakupiony z pieniędzy zbieranych przez orkiestrę, tylko tak se oklejony serduszkami, na forum napisali.
    Na tej geriatrii to nie wiem co jeszcze mieliby oklejać, reszta pamięta nie tylko Gierka, ale i jego dzieciństwo :)

    echhh co roku to samo...
    Nie napisałam, że ty polecasz, ale, że na tym samym forum polecają. Wejdź w wątek filmowy.

    Dobra, bo licytuję właśnie obrazek koleżanki :) piękny, snutka golińska.

    Info o oklejaniu innego sprzętu (co nowszego) bezpośrednio ze szpitala. Na forum TEŻ o tym było. 
    Z korzystania z sprzętu zakupionego z wośp w szpitalu kiedyś chciałam zrezygnować  (specjalista stwierdził, że badanie komputerowe mało miarodajne tylko stres ewentualnie większy dla matki jeślo wynik pozytywny) ale się nie dało.  Wielkiej nakejki wośpowej nie omieszkali dziecku w książeczkę wkleić. 
    Pisałaś w odpowiedzi na mojego posta,  wygląda więc, że  sugerujeszesz jakobym ja netfliksowe filmy polecała. Na forach ludzie piszą co uważają (a niektórzy nawet co innego niż uważają  ;)) Również na tym. Więc jaki sens ma, że "na tym samym forum" ktoś coś napisał? Jakaś dyscyplina partyjna obowiązuje,  czy jak?
    Masz rację, co roku to samo, a w tym nawet bardziej...

    Podziękowali 2Rogalikowa PonuraKura
  • Tak, na przykład Owsiak tak uważa.
  • Wkład Owsiaka w sprzęt medyczny to jakieś 2-3%. Kupuje to, co widać, plus każe obklejac sprzęt serduszkami. Jednorazówek nie kupi, bo niemedialnie będzie. Za to sprzęt niekompatybilny stoi w magazynach i się kurzy, a sposób przeprowadzania przetargów to kolejny problem. Owsiak nie gra do końca jasno, ale za to wie, jak się ustawić. Wiadomo to nie od dziś. Jest naprawdę mnóstwo organizacji, nie tylko kościelnych, uczciwszych i bardziej transparentnych niż Orkiestra. 
    A jeśli ktoś daje, bo sprzęt Owsiaka uratował komuś życie, to lepiej dajcie na OSP albo Ratownictwo Medyczne. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Owsiak niczego  nie kupuje. 
    Kupują  jeśli już,  wrzucający  do puszki. 
    Bez tych wrzucających  Owsiak nie istnieje i cała  ta orkiestra przestaje  wtedy  grać. 

    To  taki  sam paradoks  jak ten , że rząd ma pieniądze. 
    No i własnie na tym polega fenomen - że był w stanie  i wciąz jest  w stanie zmobilizować tylu ludzi, by dawali i kupowali. 
  • AgataZi powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Owsiak niczego  nie kupuje. 
    Kupują  jeśli już,  wrzucający  do puszki. 
    Bez tych wrzucających  Owsiak nie istnieje i cała  ta orkiestra przestaje  wtedy  grać. 

    To  taki  sam paradoks  jak ten , że rząd ma pieniądze. 
    No i własnie na tym polega fenomen - że był w stanie  i wciąz jest  w stanie zmobilizować tylu ludzi, by dawali i kupowali. 

    Ale że to Owsiak tak sam? Nikt mu nie pomagał? Nie promował? Czasu antenowego np. nie dawał?
    Nie mam złudzeń, że sam bez poparcia zrobił by choć promil tego, co pod szyldem Wośp się zadziało.
    No o tym własnie piszę - że był w stanie ZMOBILIZOWAĆ miliony ludzi, instytucje, telewizje, wolontariuszy! I nigdy nie mówił, że to on  i jego fundacja - zwróć uwagę, że ZAWSZE dziękuje ludziom i podkreśla, że bez nich nic by nie było i on jest nikim bez nich. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    AgataZi powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Owsiak niczego  nie kupuje. 
    Kupują  jeśli już,  wrzucający  do puszki. 
    Bez tych wrzucających  Owsiak nie istnieje i cała  ta orkiestra przestaje  wtedy  grać. 

    To  taki  sam paradoks  jak ten , że rząd ma pieniądze. 
    No i własnie na tym polega fenomen - że był w stanie  i wciąz jest  w stanie zmobilizować tylu ludzi, by dawali i kupowali. 

    Ale że to Owsiak tak sam? Nikt mu nie pomagał? Nie promował? Czasu antenowego np. nie dawał?
    Nie mam złudzeń, że sam bez poparcia zrobił by choć promil tego, co pod szyldem Wośp się zadziało.
    No o tym własnie piszę - że był w stanie ZMOBILIZOWAĆ miliony ludzi, instytucje, telewizje, wolontariuszy! I nigdy nie mówił, że to on  i jego fundacja - zwróć uwagę, że ZAWSZE dziękuje ludziom i podkreśla, że bez nich nic by nie było i on jest nikim bez nich. 


    Jest  świadomy,  że bez tych podziękowań  nic by nie znaczył. 
    To inteligentny  działacz. 

    Czego nie można powiedzieć o całej reszcie, ktora od lat bezskutecznie na niego pluje. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    WOSP  to paradoks  światowy,  gdzie ubezpieczeni   pacjenci zbierają  sobie na sprzęt,  który to kupuje Im prywatna  fundacja. 

    Chyba większego paradoksu  pacjnenta  nie ma na świecie.  
    To tylko świadczy o ,,wspaniałości'' tego państwa. 
    Pacjenci sobie zbierają i dzieki temu mają. 
    Ja nigdy nie zapomnę, jak w największej w Polsce klinice kardiochirurgicznej w Polsce nie było Rivanolu na przemywanie ran dzieci po operacji. Nie uwierzyłabym, gdybym tego nie widziała na własne oczy i nie leciała do apteki, by dla własnego dziecka kupić.

    Więc teksty o ubezpieczonych pacjentach są tu śmieszne. Ludzie po prostu wiedzą (i to niestety poparte jest twardymi faktami), że na państwo liczyć nie można, więc radzą sobie sami .Zbierając na sprzęt. Dzięki takowemu moja córa żyje. I wiem na 100%, że serduszka na tamtym sprzęcie, który jej to życie uratował, były tam dlatego, że został kupiony z WOŚP.
  • Pacjenci to sobie radzą w razie zagrożenia poważnego poprzez zbiórki na zrzutka pl i prywatną służbę zdrowia. Tyle lat gra ta orkiestra i zbiera i poprawiła się jakość szpitali? Chyba tylko tam gdzie jest dobry zarządzający.
    Podziękowali 3Rogalikowa Gosia5 Katia
  • Małgorzata, jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo do swego zdania. I nikt nie chce robić wrażenia akurat na Tobie, więc dobrze się składa, że sprawa jest Ci całkowicie obojętna. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Pacjenci to sobie radzą w razie zagrożenia poważnego poprzez zbiórki na zrzutka pl i prywatną służbę zdrowia. Tyle lat gra ta orkiestra i zbiera i poprawiła się jakość szpitali? Chyba tylko tam gdzie jest dobry zarządzający.
    To kolejny paradoks  tej wrzeszczącej  orkiestry. 
    Skoro tak wieke dobrego sprzętu kupuje to po 30 latach powinno być super extra .
    Bo taki przecież robi sam Owsiak PR , że gdyby nie orkiestra to by nic nie było. 
    I skoro to takie ogromne kwoty są na ten sprzęt to dlaczego jest tak źle. 
    Przecież powinno być bardzo  dobrze  :p
    Orkiestra jest od fundowania sprzętu, a nie od zarządzania szpitalami. 
    Obawiam się, że bez sprzętu byłoby jeszcze gorzej, niż jest teraz. Ba - ja to nawet wiem z własnych doświadczeń. 
  • No widzisz, a te miliony Polaków takie głupie i sprzęt dla chorych dalej kupują. 
  • Ba, w dobie koronawirusa,  wszystko wskazuje na kolejny rekord. 
  • Mi podoba się ta energia ludzi, którzy są w to zaangażowani. Wspierani strajku kobiet jest oczywiście bardzo złe i nie podoba mi się to. Jednakże to że dzieci przeżyły dzięki temu sprzętowi, to dobry efekt. 
  • @Malgorzata a to już pretensje do naszych rządów że wolą polegać na WOŚP niż zrobić tak, aby służba zdrowia i sprzęt były porządne. I do tego też potrzeba m.in dobrych lekarzy a tacy na ogół przyjmują prywatnie. 
  • Tak normalnie tylko WOŚP kupuje sprzęt. Gdyby nie Owsiak dzieci by w miskach leżały.
  • @Aneczka08 wiadomo że nie tylko wosp... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.