Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Smog

Co robicie w sytuacjach takich jak dziś - piękne słońce, aż się chce iść z dziećmi na długi żwawy spacer albo na sanki, niemowlę w wózku wystawić na drzemkę na dwór, marzy się pooddychać rześkim powietrzem, złapać trochę ruchu i odrobinę witaminy D.... 

... a tu trąbią, że wyjście z domu to najmniej zdrowa rzecz, jaką można dziś zrobić  :/

Komentarz

  • Gdzie dziś taki smog?
  • W Krakowie na przyklad
  • Właśnie sprawdziłam,u mnie średnio.
  • Bywały takie zimy, że i u nas było tragicznie. Jak było mocno czuć w powietrzu to faktycznie zostawałam z dziećmi w domu. Warto też nie spacerować przy domkach, tam często jest dużo gorzej, bo palą niewiadomo czym i śmierdzi. Blokowisko ma swoje plusy w tym wypadku.
    Albo dzieci do auta i gdzieś na pola- lasy jechac
  • Sęk w tym, że lasy wokół dużego miasta ponoć nielepsze, właśnie przez te piece w podmiejskich miejscowościach.

    Sama już nie wiem, co o tym myśleć. 

    Nagle najlepiej jest nie ruszać się z domu, bo albo na jakąś staruszkę kichniesz, i ona od tego umrze, albo nawdychasz się spalin i rak płuc gotowy. Załamać się można. 

  • edytowano luty 2021
    No właśnie!
    W dni, kiedy jest mały ruch samochodowy, jakość powietrza wcale się nie poprawia, więc chyba jednak to głównie kwestia piecy. Ale przecież kiedyś ludzie więcej palili. 
    Pewnie nie bez znaczenia jest coraz gęstsza zabudowa. 
  • ja mam taką teorię, że jeżeli dziecko zdrowe to lepiej wyjść na godzinę i pozwolić mu zmarznąć, pobiegać itd. Jeżeli dziecko alergiczne, astmatyczne itd. to jednak nie.
  • Ja tam bardzo lubię zapach dymu z komina - brakuje mi tego. Małych dzieci już nie mam, chętnie bym dymem pooddychała. 
  • Klarcia powiedział(a):
    Ja tam bardzo lubię zapach dymu z komina - brakuje mi tego. Małych dzieci już nie mam, chętnie bym dymem pooddychała. 
    Klarcia, czy Ty się dobrze czujesz? :s
  • mamaw powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Ja tam bardzo lubię zapach dymu z komina - brakuje mi tego. Małych dzieci już nie mam, chętnie bym dymem pooddychała. 
    Klarcia, czy Ty się dobrze czujesz? :s

    Doskonale. :)
    Po prostu, to jest zapach mojego dzieciństwa i młodości.
  • Moim zdaniem jest teraz nagonka na piece weglowe/na drewno, bo UE chce nam pozamykać kopalnie. Dziwnym trafem w Niemczech budują kolejną elektrownię węglową, może potrzebny będzie im nasz węgiel jak już kiedyś wykupią kopalnie. My wtedy będziemy mogli kupować z zagranicy gaz, po co korzystać ze swoich zasobów. 
    Podziękowali 3Odrobinka Klarcia Rejczel
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.