Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żegnajcie nam, przyłbice

1356719

Komentarz

  • Trudny czas dla niesłyszących, @Polly:(

  • edytowano luty 2021
    @Odrobinka
    z konta najprościej, ale, zdaje się, mogą też zająć np. samochód
  • Mój? Jest wart 2000 zł.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ale chce ci się walczyć?, zresztą teraz nie jest to takie proste, nawet prawnicy mają wątpliwości. Nie przyjmiesz mandatu, to sanepid da wyższą karę, ściąganą od razu z konta. Potem możesz racji swojej w sądzie dochodzić...
    Walczyć nie, ale nie rozumiem bezkrytycznego przyjmowania tych wszelakich absurdow.
    Podziękowali 2Rogalikowa Isako
  • Ja krytykuję, nie podoba mi się, ale nie walczę z wiatrakami.
    Podziękowali 2blaekie In Spe
  • Zasłony, zwane potocznie przyłbicami, były przedtem najlepsze, teraz są do niczego.

    Jest źle, będzie jeszcze gorzej pod koniec marca, straszy futurolog pełniący funkcję ministra zdrowia.

    Zaś inny futuroolog, tzw. ekspert wie już, że zda 2,5 miesiąca będzie koniec pandemii.


    Szczepmy się, bo to jest w interesie wszystkich(?), choć nie ma dowodu, że szczepionka zapobiega roznoszeniu wirusa.


    Obłęd się pogłębia.


    Podziękowali 3In Spe Bagata Rejczel
  • edytowano luty 2021
    Berenika powiedział(a):
    Zasłony, zwane potocznie przyłbicami, były przedtem najlepsze, teraz są do niczego.

    Jest źle, będzie jeszcze gorzej pod koniec marca, straszy futurolog pełniący funkcję ministra zdrowia.

    Zaś inny futuroolog, tzw. ekspert wie już, że zda 2,5 miesiąca będzie koniec pandemii.


    Szczepmy się, bo to jest w interesie wszystkich(?), choć nie ma dowodu, że szczepionka zapobiega roznoszeniu wirusa.


    Obłęd się pogłębia.


    kiedy osłony były najlepsze?

    walczysz z chochołami, które sama sobie budujesz

    podany przykład z Anglii pokazuje, że jest znacząca różnica, w zaraźliwości, między grypą a covidem, i przyłbice mogą nie wystarczyć;
    by się o tym przekonać trzeba było czasu
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Polly u nas surdologopeda też w polprzylbicy była ale siostra jeździła w inne miejsce to nie dość że logopeda w maseczce to życzyła sobie żeby dzieci (3i5lat) też były w maseczkach bo jak określiła jest chorowita a dzięki maseczkom nie choruje ....nasza surdologopeda nie wyobraża sobie jak ćwiczyć z dzieckiem w maseczce - nie wiem jak to rozwiąza. Nie wiem czy my ze wzgl na maseczki nie będziemy musieli zrezygnować z aparatów, bo Amelka zdejmując maseczkę czasem "wystrzeliła" aparat i było szukanie, aparaty ocierały się o gumki od maseczek i to nie było komfortowe, specjalne polprzylbicy kupowaliśmy dla głuchych żeby nie miały styczności z aparatami...:( 
    Podziękowali 2Gosia5 Klarcia
  • My mamy takie maski
    https://allegro.pl/oferta/maseczka-siatka-bardzo-przewiewna-uniwersaln-maska-9784380661?reco_id=1c8d430b-7779-11eb-8692-b026284b7e80&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
    - bardzo dobrze to wygląda (nie ma szwu na przodzie, więc nie widać tej przezroczystości). Dziś córka zapomniała lepszej i nawet w CZD nic nie powiedzieli, chociaż 2 tyg. temu mi się dostało za chustkę. Więc uważam, że wygląda ok. Nosi okulary i daje w niej radę. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Zasłony, zwane potocznie przyłbicami, były przedtem najlepsze, teraz są do niczego.

    Jest źle, będzie jeszcze gorzej pod koniec marca, straszy futurolog pełniący funkcję ministra zdrowia.

    Zaś inny futuroolog, tzw. ekspert wie już, że zda 2,5 miesiąca będzie koniec pandemii.


    Szczepmy się, bo to jest w interesie wszystkich(?), choć nie ma dowodu, że szczepionka zapobiega roznoszeniu wirusa.


    Obłęd się pogłębia.


    kiedy osłony były najlepsze?

    walczysz z chochołami, które sama sobie budujesz

    podany przykład z Anglii pokazuje, że jest znacząca różnica, w zaraźliwości, między grypą a covidem, i przyłbice mogą nie wystarczyć;
    by się o tym przekonać trzeba było czasu



    Budowanie chochołów mówisz.. ?  Czym innym niż budowaniem chochołów jest podstawianie oglupiałemu* od nadmiaru sprzecznych informacji społeczeństwu kolejnych "zagrożeń" z którymi dzielne rządy walczą w interesie wszystkich?


    *no dobra, zdezorientowanemu ;)
  • Od razu składam wniosek formalny o przeniesienie wątku do kategorii "ring" ;)
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2021
    @Rogalikowa spodziewasz się agresji? Czy chciałabyś słowotok cisnący się na usta uwolnić? 
    Edit: brzmi poważnie a ja żarty sobie robię  B)
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Nigdy przylbice, ani szaliki nie były rekomendowane przez specjalistów  :o
    Na początku pandemi po prostu brakowało porządnych maseczek, więc rekomendowano inne rozwiązania
    Podziękowali 1Klarcia
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Zasłony, zwane potocznie przyłbicami, były przedtem najlepsze, teraz są do niczego.

    Jest źle, będzie jeszcze gorzej pod koniec marca, straszy futurolog pełniący funkcję ministra zdrowia.

    Zaś inny futuroolog, tzw. ekspert wie już, że zda 2,5 miesiąca będzie koniec pandemii.


    Szczepmy się, bo to jest w interesie wszystkich(?), choć nie ma dowodu, że szczepionka zapobiega roznoszeniu wirusa.


    Obłęd się pogłębia.


    kiedy osłony były najlepsze?

    walczysz z chochołami, które sama sobie budujesz

    podany przykład z Anglii pokazuje, że jest znacząca różnica, w zaraźliwości, między grypą a covidem, i przyłbice mogą nie wystarczyć;
    by się o tym przekonać trzeba było czasu



    Budowanie chochołów mówisz.. ?  Czym innym niż budowaniem chochołów jest podstawianie oglupiałemu* od nadmiaru sprzecznych informacji społeczeństwu kolejnych "zagrożeń" z którymi dzielne rządy walczą w interesie wszystkich?


    *no dobra, zdezorientowanemu ;)
    do pewnego stopnia masz rację, zetknęliśmy się ze zjawiskiem nieznanym,
    i budujemy hipotezy, co z tego może wyniknąć, i je korygujemy, w miarę doświadczeń  (to o rządzie i ekspertach).
    Jest to jednak coś innego, niż nakręcanie emocji, zaprezentowane powyżej.


  • edytowano luty 2021
    Nie umiem podać czasu, ale pamiętam, że przyłbice były kupowane dla pracowników sklepów, nauczycieli, lekarzy, jako szczególnie narażonych. Podobnie jak owe szyby plexi w różnych miejscach.

    I była argumentacja, że oczy też chronią itp.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • No dziś mąż w miejscu publicznym zsuwał sobie maseczkę bo popijał kawę z kubka termicznego ..jeden pan mu agresywnie zwrócił uwagę, że jest pandemia ..a.maz jemu, że maseczki sa nieskuteczne ..jeszcze dwa zdania i doszło by do rękoczynów 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2021
    Berenika powiedział(a):
    Nie umiem podać czasu, ale pamiętam, że przyłbice były kupowane dla pracowników sklepów, nauczycieli, lekarzy, jako szczególnie narażonych. Podobnie jak owe szyby plexi w różnych miejscach.

    I była argumentacja, że oczy też chronią itp.
    niewątpliwie są wygodniejsze do kontaktów z klientem,
    przegrody z plexi wszędzie, gdzie widziałem, były i są traktowane, jako osłona dodatkowa (u lekarzy i w sklepach)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Berenika powiedział(a):
    Nie umiem podać czasu, ale pamiętam, że przyłbice były kupowane dla pracowników sklepów, nauczycieli, lekarzy, jako szczególnie narażonych. Podobnie jak owe szyby plexi w różnych miejscach.

    I była argumentacja, że oczy też chronią itp.
    https://przylbicedlawszystkich.pl/przylbice-vs-maseczki/

    Podziękowali 2Berenika Klarcia


  • podany przykład z Anglii pokazuje, że jest znacząca różnica, w zaraźliwości, między grypą a covidem, i przyłbice mogą nie wystarczyć;
    by się o tym przekonać trzeba było czasu

  • @Agmar, a może postaraj się o zaświadczenie lekarskie?

    Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający:
    • całościowe zaburzenia rozwoju,
    • zaburzenia psychiczne,
    • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,
    • trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.

  • mój M dziś zaświadczenie dostał, choć nie podpada pod te punkty, tzn z innego powodu dostał.
    Podziękowali 1Gosia5
  • matuleczka powiedział(a):
    Ciekawa jestem jak to zapiszą w rozporządzeniu, czy będzie lista tego, co zakazane, czy raczej definicja maseczki. 

    Mam nadzieję, że uda się znaleźć jakieś "oddychające" rozwiązanie zgodne z przepisami. 

    Edit: w przyłbicy podobało mi się dodatkowo, że nie zasłania mimiki. Na to chyba żadna maseczka nie pomoże :(
    Ja sobie kupiłam maseczkę przezroczystą (z przodu jest cieniutki plastyk), ale fatalnie się w tym oddycha.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Generalnie niczego nie noszę. 
    i jeszcze jedna sprawa,
    to czy będziemy nosić maseczkę prawdziwą, czyli wyłapującą cząstki aerozolu,
    czy udawaną,
    zostawiono naszej decyzji.
    Czy w Polsce daje się bez maseczki wejść do sklepu i do kościoła, wpuszczą?
     Mam na uwadze Szczecin, Sochaczew, Poznań.

    Mam też taką super maseczkę, jakby z łusek zrobiona, nie widać tego, ale tam są dziurki, jak w firance.
  • nowa powiedział(a):
    Czyli według  tego żadne  nikaby, apaszki ,kominy itp

    (...) dopuszczalne będą wszystkie rodzaje maseczek, choć rekomendowane są maseczki chirurgiczne.

    Konsultant krajowa w zakresie epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz dodała, że maseczki, "które są w tej chwili dostępne - tak zwane jednorazowe - też są maseczkami, których można używać".

    Zaznaczyła, że kluczowe jest, by maseczka prawidłowo zasłaniała twarz.

    ***

    Nikab szczelnie zasłania usta i nos.

  • mysikrolica powiedział(a):
    Za chwilę narzuca nam tylko kupowane maseczki 
    U mnie są talony/bilety (z hologramem, ile kosztowało wyprodukowanie i rozesłanie tego?) przysyłane do domu. Za 12 maseczek płaci się 4 euro. A dzisiaj w skrzynce znalazłam przesyłkę - 2 maseczki, chirurgiczna i z filtrem. Chociaż tyle dobre.
    W kagańcu wygląda się m a s a k r y c z n i e.
  • mamaw powiedział(a):
    Nawet jak będzie nakaz, że tylko maseczki chirurgiczne czy z filtrem, to nikt nie sprawdzi ile czasu ją ktoś nosi. Kogo nie będzie stać, będzie nosił jedną cały czas i to będzie gorsze niż ta szmaciana prana regularnie.
    Dokładnie tak.
    Teraz ludzie będą się maseczką zakażać, bo więcej jak połowa osób nie przestrzega zasad zakładania i noszenia maseczki.
    U nas poinformowali, że ta FF coś tam, jest wielokrotnego użytku. Po powrocie należy wysuszyć ją na kaloryferze; raz na dwa dni zdezynfekować spray 'em.; raz na tydzień włożyć do piekarnika 80 stopni na 10 min., albo na dwie minuty do mikrofalówki.
    Oj będzie się działo.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Chodzę z dzieckiem do logopedy. Młody jest oczywiście bez maseczki, a pani w przyłbicy. Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby pani była w maseczce, chyba że w przezroczystej. Czy ktoś wie, co w takim przypadku?


    Dla tej pani mogę podesłać 2 maseczki, w których usta widać - myślę, że do pracy z dziećmi były by idealne.
  • @Agmar, to co wrzuciłaś to reklama przylbic ;) wiec piszą, co piszą- reklama dźwignią handlu.
    @Berenika dla lekarzy przylbice, jako uzupełnienie maseczki.
    Zawsze specjaliści rekomendowali maseczki chirurgiczne, lub z filtrwm. Takie tez obecnie noszą na oddziałach covidowych lekarze (moja przyjaciółka na takim pracuje)
  • @Aga85 tak ale na poczatku właśnie tak mówiono :) 
  • Mówiono, ale jako dodatek do maseczk, nie jako jedyna. Od początku.
    Jestem w kontakcie stałym z pprzyjaciółka i ona ma dość sprawdzone informacje:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.