Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy z bonem turystycznym

Piszę informacyjnie, bo być może ktoś, podobnie jak ja, obudzi się z przysłowiową "ręką w nocniku". W styczniu br. dowiedziałam się, że nie wszyscy rodzice zostali z automatu właścicielami bonu turystycznego. Niektórzy "szczęśliwcy" muszą napisać wniosek do Izby Turystycznej w Wieliczce z prośbą o wygenerowanie bonu. Wniosek taki wysłałam 22 lutego. Dzisiaj dodzwoniłam się do Izby i okazało się, ze mój bon może nie zostać przyznany do wakacji, bo są tak duże opóźnienia z przyznaniem bonu. Urzędnicy zostali zasypani wnioskami i rozpatrują dopiero te z zeszłego roku. Napisałam zażalenie do strony rządowej zajmującej się wnioskami, ale nie wiem, czy to coś da. Napiszę tylko, że w związku z bonem zapisaliśmy dzieci na obozy, a tu zonk... Brak obiecanego dofinansowania. Zachęcam do sprawdzenia, czy macie bon z automatu, czy musicie złożyć wniosek o jego przyznanie. Jest to związane z przekazywaniem informacji o przyznanie świadczenia 500+. Moja gmina nie przekazała potrzebnych danych.
«1

Komentarz

  • U nas jeszcze gorzej, bo zza granicy nie da się aktywować konta w ZUS, trzeba osobiście, w ciągu 7 dni :'(
  • A nie można zamówić e wizyty? Ja tak robiłam, choć na terenie Polski, ale nikt nie pytał gdzie jestem. 
  • NC500 powiedział(a):
    U nas jeszcze gorzej, bo zza granicy nie da się aktywować konta w ZUS, trzeba osobiście, w ciągu 7 dni :'(
    A nie mozesz przez bank? 
    Podziękowali 1NC500
  • Musielibyśmy mieć bankowość elektroniczną w jakimś międzynarodowym banku, który obejmuje oba kraje, np. w Citibank. Mieszkamy w Zadupiu Wyżnim :mrgreen: , do banku nie dojedziemy. Chyba że da się założyć konto zdalnie...
  • Hym mBank ?  zakłada się konto zdalnie, może u Was jest? 
    Podziękowali 1NC500


  • Polecam tę instrukcję, dziś aktywowałam sobie ten bon. Najpierw aktywowałam PUE ZUS. Trzeba to zrobić. 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    A czy nie lepiej byłoby Polakom godnie zarabiać a nie dostawać ochłapy na kredyt, który obciąży pokolenia?

    T
    Ja dziś przez to, że godnie zarabiam, bo ciężko z mężem haruję musiałam oddać olbrzymią kwotę podatku. Jestem tak wściekła, że mam ochotę wybić komuś zęby. Okazuje się, że w Polsce nie opłaca się pracować. Sprawdzanie matur, egzaminów, branie wszystkich proponowanych nadgodzin i zastępstw okazało się w moim przypadku nieopłacalne. 

     I w związku z tym , weszłam do tego PUE ZUS, by choć ten bon wziąć, choć przedtem nawet przez chwilę nie miałam takiego zamiaru. Wzięłam  ochłap, bo, jak to powiedziała pani Szydło - mi się to po prostu należało.
    Podziękowali 3Izka Odrobinka Coralgol
  • Teoretycznie  to mial być program, który uratuje branże turystyczną
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    A czy nie lepiej byłoby Polakom godnie zarabiać a nie dostawać ochłapy na kredyt, który obciąży pokolenia?

    T

    W tym akurat przypadku, bon nie tylko ma pomóc rodzinom - jego głównym przesłaniem jest zasilenie branży turystycznej.
  • Klarcia powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    A czy nie lepiej byłoby Polakom godnie zarabiać a nie dostawać ochłapy na kredyt, który obciąży pokolenia?

    T

    W tym akurat przypadku, bon nie tylko ma pomóc rodzinom - jego głównym przesłaniem jest zasilenie branży turystycznej.
    Zamiast dawać żenujących kwot bony, lepiej by otworzyli hotele. 
  • beatak powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    A czy nie lepiej byłoby Polakom godnie zarabiać a nie dostawać ochłapy na kredyt, który obciąży pokolenia?

    T

    W tym akurat przypadku, bon nie tylko ma pomóc rodzinom - jego głównym przesłaniem jest zasilenie branży turystycznej.
    Zamiast dawać żenujących kwot bony, lepiej by otworzyli hotele. 

    Oczywizda. A gdy wzrosła by ilość chorych i zgony, to tym bardziej domagano by się dymisji rządu, który "jest za to odpowiedzialny". Zresztą samo otwarcie hoteli (prawdopodobnie na krótko) niewiele właścicielom by pomogło; wsparte bonami już inaczej wygląda.
  • Napisałem do ZUS, żeby mi umorzyli składki, bo kazali zamknąć działalność, a ani grosza nie dają i jeszcze ZUS mi każą płacić.
    I tak wiem, że w odpowiedzi dostaną spier....aj, dlatego już przyjmuję gości i mam w nosie zakazy. Wszystkie wyroki są takie, że nie mają prawa działalności zamykać.
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano kwiecień 2021
    @PawelK

    A testów lub świadectwo szczepienia chociaż wymagasz? Jeżeli nie, to jesteś potencjalnym mordercą.
    Jeżeli nie prowadziłeś działalności, to masz pomoc "tarczy" - nie zalewaj.
    Fakt, że biurokracja jest wkurzająca, ale się dostaje.

    Tylko dlatego wyroki są takie, że szmatławi sędziowie uprawiają sabotaż.
  • Klarcia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    A czy nie lepiej byłoby Polakom godnie zarabiać a nie dostawać ochłapy na kredyt, który obciąży pokolenia?

    T

    W tym akurat przypadku, bon nie tylko ma pomóc rodzinom - jego głównym przesłaniem jest zasilenie branży turystycznej.
    Zamiast dawać żenujących kwot bony, lepiej by otworzyli hotele. 

    Oczywizda. A gdy wzrosła by ilość chorych i zgony, to tym bardziej domagano by się dymisji rządu, który "jest za to odpowiedzialny". Zresztą samo otwarcie hoteli (prawdopodobnie na krótko) niewiele właścicielom by pomogło; wsparte bonami już inaczej wygląda.
    Ale po co komu bony, skoro nie można z nich skorzystać? I to od dawna? 
  • ZUS wymyślił Bismarck.
  • @beatak co do instrukcji. Chodzi o to, że niektórzy nie mają zakładki bon turystyczny na pue zus.
  • Aneta powiedział(a):
    @beatak co do instrukcji. Chodzi o to, że niektórzy nie mają zakładki bon turystyczny na pue zus.
    https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/bonturystyczny

    Ja na podstawie info z tej strony  zrozumiałam, że ten pue zus przeba mieć, żeby ten bon wyrobić.
  • Agmar powiedział(a):
    Hym mBank ?  zakłada się konto zdalnie, może u Was jest? 
    Popróbuję.
  • Jeżeli nie prowadziłeś działalności, to masz pomoc "tarczy" - nie zalewaj.
    Wiem wiem, przecież w twojej tv powiedzieli, że dostałem. Tylko tak jakoś zapomnieli przelać.  

    Jeżeli nie, to jesteś potencjalnym mordercą.
    Wzruszyłem się. Nie, nie zamierzam niczego wymagać, nie mój cyrk.
    Podziękowali 1Milamama
  • NC500 powiedział(a):
    ZUS wymyślił Bismarck.

    I to mu się chwali. W tamtym czasie ludzie do śmierci tyrali, a gdy chorowali, to zdychali pod przysłowiowym płotem.
  • PawelK powiedział(a):
    Jeżeli nie prowadziłeś działalności, to masz pomoc "tarczy" - nie zalewaj.
    Wiem wiem, przecież w twojej tv powiedzieli, że dostałem. Tylko tak jakoś zapomnieli przelać.  

    Jeżeli nie, to jesteś potencjalnym mordercą.
    Wzruszyłem się. Nie, nie zamierzam niczego wymagać, nie mój cyrk.
    Arkadiusz Milik otworzył swoją restaurację Food & Ball w Galerii Libero w 2018 roku. Pandemia mocno skomplikowała jej działalność, ale z Tarczy 2.0 trafiło do niej sporo pieniędzy.

    Lokal Food & Ball, który należy do spółki Inkunzi prowadzącej restaurację Food&Ball. otrzymał z Tarczy 2.0 kwotę 1.008.000 zł. To druga najwyższa transza na katowickim rynku gastronomicznym. Więcej otrzymała tylko spółka Metropol Hotel, która prowadzi hotel Monopol (1.268.116,58 zł).


  • @beatak Trzeba mieć pue zus, ale niektórzy po zaligiwaniu nie mają zakładki bon turystyczny i muszą uruchomić wniosek o przyznanie bonu.
  • Klarcia powiedział(a):
    NC500 powiedział(a):
    ZUS wymyślił Bismarck.

    I to mu się chwali. W tamtym czasie ludzie do śmierci tyrali, a gdy chorowali, to zdychali pod przysłowiowym płotem.
    Teraz też często tyrają jeśli im rodzina nie pomaga. Mimo że pracowali całe życie. 
    Podziękowali 1Elf77
  • @PawelK witaj w klubie morderców. Ja morduję staruszki a Ty turystów podejrzewam?
    Podziękowali 1PawelK

  • Arkadiusz Milik otworzył swoją restaurację Food & Ball w Galerii Libero w 2018 roku. Pandemia mocno skomplikowała jej działalność, ale z Tarczy 2.0 trafiło do niej sporo pieniędzy.
    Nie każdy skarbie nazywa się Milik.
    O ile rok temu coś dostałem, to w tym sezonie grypowym absolutne zero.
    A zamknięli mnie w listopadzie.


    Podziękowali 4beatak hipolit Aneta Klarcia
  • edytowano kwiecień 2021
    .
  • Bon można spieniężyć płacąc za obóz harcerski. Harcerstwo jakby odmrożone. Inaczej niż 2020
    Podziękowali 1mysikrolica
  • Proponuję nie karmić trola. To jest męczące, że z każdego wątka wyskakuje @Klarcia ze swoimi przemyśleniami
    Podziękowali 2NC500 gielki
  • Odrobinka powiedział(a):
    @PawelK witaj w klubie morderców. Ja morduję staruszki a Ty turystów podejrzewam?

    :D  :D  :D  
    Podziękowali 1zbyszek
  • magada powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    @PawelK

    A testów lub świadectwo szczepienia chociaż wymagasz? Jeżeli nie, to jesteś potencjalnym mordercą.

    Idąc tym tokiem myślenia, to każdego wychodzącego z domu (bez szczepienia, czy też świeżo zrobionego testu) do np. sklepu można uznać za potencjalnego mordercę... Dlaczego Ty przed swoim zachorowaniem na covida jeździłaś do  Carlsberga?  Czy uważałaś siebie za potencjalnego mordercę wtedy, przecież mogłabyś być bezobjawowo chora i zarażać innych? Robiłaś przed jakimkolwiek wyjściem z domu test, aby mieć pewność, że nikogo nie zarazisz? 

    Jeździłam do Carlsberga zdrowa. Przed wyjazdem, podobnie jak po powrocie robiłam sobie 14 dni kwarantanny; nigdzie nie wychodziłam, jeżeli czegoś potrzebowałam, to koleżanka mi kupowała i stawiała pod drzwiami.
    Nie ma tak, żeby żadnych objawów nie było; coś tam jest, ale na tyle mało dokuczliwe, że się to lekceważy.

    Zalecenie, że przed pobytem w sanatorium czy innym miejscu relaksacyjnym trzeba zrobić test, nie jest wcale głupie.
    Teraz u nas jest tak, że bez ważnego testu do Niemiec nie wjedziesz.
    A gdyby komuś przyszło do głowy zakombinować z turystycznym przyjęciem gości, to musi się liczyć z wydatkiem 30 tys. Euro.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.