Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

13567136

Komentarz

  • Prayboy powiedział(a):
    Chiny nikogo nie będą atakować militarnie..To niezgodne z zasadami chińskiej Sztuki walki.
    Jak nie? Jak tak.
    Przecież atakowali Tajwan i Tybet. W czasie II Wojny Swiatowej również atakowali.
    Przypominam także "wycieczki" na tereny Wietnamu.
  • edytowano luty 2022
    zbyszek powiedział(a):
    Dla Chin to idealny moment aby zaatakować Rosję.
    - nikt się nie spodziewa
    - Rosja zaangażowana na zachodzie
    - opinia światowa potraktuje ich jak obrońców demokracji
    Bez sensu. Atak Chin na Rosję byłby bez sensu ponieważ nic by im nie dał. Surowce od Rosji moga kupić za dolary których maja w nadmiarze z handlu. A nawet ew. zwycięstwo nie podniosłoby ich rangi bo nadal byliby drudzy za USA. A do tego wojna zawsze osłabia, nawet zwycięska stronę. USA by się cieszyło z takiego ataku. Pomijając fakt że równałoby się to wojnie atomowej. 
    Rosja nie jest dla Chin żadnym zagrożeniem. Zagrożeniem jest USA.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Chiny po surowce na Syberię wchodzą jak do siebie, po co im wojna z Rosją? Żeby mieli problem z wydobyciem?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Rosji Chiny nie zaatakują, ale wykorzystując to, że Zachód jest zaabsorbowany w Europie Wschodniej, mogą uderzyć na Tajwan; to tego od dawna już się szykują.
  • Powiem szczerze, że boje się, że przyjdzie czas na Polskę i nie będzie dobrze... 
    Podziękowali 2Prayboy babka4
  • Już przyszedł. To ma olbrzymi wpływ na Polskę.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Już jest wojna. Rosjanie zaatakowali - Ukraińcy wysadzili mosty, żeby opóźnić przejazd czołgów.
    A więc - Klarcia miała rację, atakują czołgami.
    Putin zapowiedział, że jeżeli NATO przyjdzie z pomocą Ukrainie, to użyje broni atomowej.
  • W sumie przywykłam przez lata do tej myśli, ze będzie wojna.
    prawie wszyscy ludzie, którzy kiedykolwiek żyli na świecie, doświadczali wojny
    dlaczego mnie miałoby to ominąć.
  • @malagala, wydawało się, że, nawet jeśli będzie, to w innym stylu niż dotychczas. Że czołgi, bombardowania i obozy koncentracyjne* przeszły do historii. A tu jednak zaskoczenie. 
    *mam nadzieję, że chociaż tego nam oszczędzą
    Podziękowali 1babka4
  • Zostanie użyta taktyczna broń nuklearna
  • edytowano luty 2022
    Coś ten atak słabo wygląda, jest juz prawie 12-ta , od orędzia Putina potwierdzającego operację wojskową minęło 7 godzin, a jak oglądam webcamery online z Charkowa to auta jeżdżą, ludzie z wózkami z dziećmi chodzą, a Charków jest 40 km od granicy z Rosją i powinien byc już zmieciony. Albo ja przeceniam rosyjskie siły, albo coś ta Rosja atakuje jakoś tak w tempie żółwia.
  • Gosia5 powiedział(a):
    @malagala, wydawało się, że, nawet jeśli będzie, to w innym stylu niż dotychczas. Że czołgi, bombardowania i obozy koncentracyjne* przeszły do historii. A tu jednak zaskoczenie. 
    *mam nadzieję, że chociaż tego nam oszczędzą
    Chyba wole czołgi od Hiroszimy x100 ( nie wiem w sumie, ile maja atomowek…)
    a wojna podobno już trwa od lat, operacje militarne to ostatni etap
    Podziękowali 2Gosia5 Klarcia
  • U nas nie ma wojny od lat, i mamy zaburzone postrzeganie. Od lat na świecie jest. I w wielu miejscach są obozy koncentracyjne, tortury itd.
  • edytowano luty 2022
    Nie wiem czy aż takie zaburzone, sam pamiętam stan wojenny i amfibie na ulicach Warszawy, dzieckiem byłem, ale starszaki pokazywali siniaki i przynosili czasem na osiedle "zdobyczne" pałki milicyjne.
    Fakt że to nie ten poziom co 1939, ale była przecież wojna w Jugosławii, którego to argumentu użył właśnie teraz Putin, gdy powiedzieli mu że w obecnej Europie nie może być interwencji zbrojnej to on powiedział - jak to, a Jugosławia ? to mu powiedzieli że tam było ludobójstwo i dlatego była interwencja, no to Putin teraz twierdzi że było ludobójstw w Donbasie i rosyjskie wojska wchodzą tam dla ochrony ludności ...
  • Hamal powiedział(a):
    Coś ten atak słabo wygląda, jest juz prawie 12-ta , od orędzia Putina potwierdzającego operację wojskową minęło 7 godzin, a jak oglądam webcamery online z Charkowa to auta jeżdżą, ludzie z wózkami z dziećmi chodzą, a Charków jest 40 km od granicy z Rosją i powinien byc już zmieciony. Albo ja przeceniam rosyjskie siły, albo coś ta Rosja atakuje jakoś tak w tempie żółwia.
    A czy to musi być obraz z dzisiaj? Bo w świecie wirtualnym można wszystko.. nie znam się , tylko pytam...
    Podziękowali 1Prayboy
  • Hamal powiedział(a):
    Coś ten atak słabo wygląda, jest juz prawie 12-ta , od orędzia Putina potwierdzającego operację wojskową minęło 7 godzin, a jak oglądam webcamery online z Charkowa to auta jeżdżą, ludzie z wózkami z dziećmi chodzą, a Charków jest 40 km od granicy z Rosją i powinien byc już zmieciony. Albo ja przeceniam rosyjskie siły, albo coś ta Rosja atakuje jakoś tak w tempie żółwia.

    A jak Putinowi wcale nie zależy na zajęciu Ukrainy? Takie rozpoczęcie działań militarnych wpływa druzgocąco na gospodarkę zaatakowanego kraju. Wystarczy więc skupić się na terenach które "proklamowały niepodległość" i pozwolić aby czas zrobił swoje. A zachód niech mięknie, bo nic nie działa tak zmiękczająco niż wojna która jest, ale trochę taka bezobjawowa. W końcu zam Biden zapowiedział, że jak Rosja sobie weźmie kawałek, to nic nie zrobi, żeby tylko pod Kijów nie podchodziła.
  • edytowano luty 2022
    Hamal powiedział(a):
    Coś ten atak słabo wygląda, jest juz prawie 12-ta , od orędzia Putina potwierdzającego operację wojskową minęło 7 godzin, a jak oglądam webcamery online z Charkowa to auta jeżdżą, ludzie z wózkami z dziećmi chodzą, a Charków jest 40 km od granicy z Rosją i powinien byc już zmieciony. Albo ja przeceniam rosyjskie siły, albo coś ta Rosja atakuje jakoś tak w tempie żółwia.
    teraz lepiej? zadowolony?

    Rozpoczęło się bombardowanie Charkowa - informuje @unian.
    ludzie w Charkowie siedzą w metrze
    otwieraj popcorn
    mspanc
    https://twitter.com/Bielsat_pl?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1496848293795704839|twgr^|twcon^s1_&ref_url=https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-spodziewa-sie-najgorszego-rosjanie-sa-na-pozycjach-wyjsciowych-do-inwazji-6740660262636448a
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2022
    Turturek powiedział(a):

    A jak Putinowi wcale nie zależy na zajęciu Ukrainy? 
    Oczywiście że mu nie zależy, przynajmniej na razie. Gdyby zajał całą Ukrainę miałby u siebie banderowskich partyzantów z zachodu Ukrainy którzy robiliby niebezpieczne akcje terrorystyczne. Takie cos jest jej potrzebne jak psu piąta noga. Natomiast Rosja chętnie przyłączyłaby wschodnią część Ukrainy której ludnośc sprzyja Rosji, a z zachodniej części zrobiłaby marionetkowe banderowskie państwo, które chętnie napuszczałaby na Polskę wobec której banderowcy mają przecież terytorialne roszczenia...
  • edytowano luty 2022
    Hamal powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):

    A jak Putinowi wcale nie zależy na zajęciu Ukrainy? 
    Oczywiście że mu nie zależy, przynajmniej na razie. Gdyby zajał całą Ukrainę miałby u siebie banderowskich partyzantów z zachodu Ukrainy którzy robiliby niebezpieczne akcje terrorystyczne. Takie cos jest jej potrzebne jak psu piąta noga. Natomiast Rosja chętnie przyłączyłaby wschodnią część Ukrainy której ludnośc sprzyja Rosji, a z zachodniej części zrobiłaby marionetkowe banderowskie państwo, które chętnie napuszczałaby na Polskę wobec której banderowcy mają przecież terytorialne roszczenia...
    nie tylko Rosja, Niemcy też

    chociaż dla Rosji, ze wzgl, wizerunkowych, byłoby to trudne,
    musieliby się odcięć od zwycięstwa w II wojnie światowej, od wizerunku pogromców faszyzmu.
  • Bonafides powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Coś ten atak słabo wygląda, jest juz prawie 12-ta , od orędzia Putina potwierdzającego operację wojskową minęło 7 godzin, a jak oglądam webcamery online z Charkowa to auta jeżdżą, ludzie z wózkami z dziećmi chodzą, a Charków jest 40 km od granicy z Rosją i powinien byc już zmieciony. Albo ja przeceniam rosyjskie siły, albo coś ta Rosja atakuje jakoś tak w tempie żółwia.
    A czy to musi być obraz z dzisiaj? Bo w świecie wirtualnym można wszystko.. nie znam się , tylko pytam...
    oczywiście wszystko można sfałszować, jednak np. na kamerach w Odessie widać sporo żołnierzy z długa bronią, na jednej widziałem długa kolejkę do bankomatu. Więc wydaje się że jednak kamerki pokazuja obraz bieżący.
  • Prayboy powiedział(a):
    Zostanie użyta taktyczna broń nuklearna
    :)  
  • edytowano luty 2022

    W godzinach południowych w czwartek rozpoczęła się kolejna faza rosyjskiego ataku lotniczego na Ukrainę. Rosyjskie śmigłowce znad Białorusi przeprowadziły atak na lotnisko wojskowe w Hostomelu w obwodzie kijowskim. Ukraińskie władze przekazały, że zestrzelono trzy rosyjskie helikoptery. Na lotnisku są rosyjscy spadochroniarze.

    Desant z 20 rosyjskich śmigłowców Ka-52 i Mi-8 wysadzono na lotnisku w Hostomlu pod Kijowem - poinformował sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy w czwartek po południu. "Toczą się walki" - poinformowano.

    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-zmasowany-atak-na-lotnisko-pod-kijowem-desant-rosyjskich-zol,nId,5852845#crp_state=1


    Żołnierze rosyjskich sił powietrznodesantowych zajęli lotnisko Antonow w Hostomelu, około 24 kilometry od Kijowa - podał reporter CNN Matthew Chance. 

    Rosjanie przeprowadzili wcześniej atak na lotnisko w Hostomelu używając śmigłowców bojowych. CNN podało, że na terenie lotniska wylądowali rosyjscy żołnierze z jednostki powietrznodesantowej.  

    Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/CNN-Rosyjskie-sily-powietrznodesantowe-zajely-lotnisko-Antonow-w-Hostomelu-kolo-Kijowa.-WIDEO

  • Ukraińcy odbili lotnisko w Hostomlu, koło Kijowa, ale walki trwają


    Lotnisko w Hostomlu koło Kijowa zostało odbite przez siły ukraińskie z rąk żołnierzy rosyjskich, ale walki wciąż trwają - ogłosiła w czwartek wieczorem kancelaria prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

    https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraincy-odbili-lotnisko-w-hostomlu-kolo-kijowa-ale-walki-trwaja,545330.html
  • Polska gotowa na przyjęcie uchodźców. "Ośrodki powstają na terenie wszystkich województw"


    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szefernaker-Przy-granicy-z-Ukraina-powstaja-punkty-recepcyjne-dla-uchodzcow-8284475.html
  • Nie wiem po co jakieś punkty dla uchodźców, po prostu wystarczy zwiększyć przepustowość punktów granicznych. Będą sie bali że w razie gdyby okazali się niegrzeczni to ich odstawimy na Ukrainę, więc będą grzeczni, socjału dla nich u nas nie ma, więc będą grzecznie pracować. Ceny w budowlance takie że przyda się masa pracujących aby je sprowadzili do normalnego poziomu. Do tego będą potrzebowali  wynająć mieszkanie, zjeść, uprać - boom gospodarczy na horyzoncie !
  • Hamal powiedział(a):
    Nie wiem po co jakieś punkty dla uchodźców, po prostu wystarczy zwiększyć przepustowość punktów granicznych. Będą sie bali że w razie gdyby okazali się niegrzeczni to ich odstawimy na Ukrainę, więc będą grzeczni, socjału dla nich u nas nie ma, więc będą grzecznie pracować. Ceny w budowlance takie że przyda się masa pracujących aby je sprowadzili do normalnego poziomu. Do tego będą potrzebowali  wynająć mieszkanie, zjeść, uprać - boom gospodarczy na horyzoncie !
    Temu że w zaistniałych okolicznościach będą to raczej kobiety, dzieci i starcy..
    Podziękowali 1Klarcia
  • Bonafides powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Nie wiem po co jakieś punkty dla uchodźców, po prostu wystarczy zwiększyć przepustowość punktów granicznych. Będą sie bali że w razie gdyby okazali się niegrzeczni to ich odstawimy na Ukrainę, więc będą grzeczni, socjału dla nich u nas nie ma, więc będą grzecznie pracować. Ceny w budowlance takie że przyda się masa pracujących aby je sprowadzili do normalnego poziomu. Do tego będą potrzebowali  wynająć mieszkanie, zjeść, uprać - boom gospodarczy na horyzoncie !
    Temu że w zaistniałych okolicznościach będą to raczej kobiety, dzieci i starcy..
    I moga mieć problemy z posiadaniem odpowiednich do przekroczenia granicy dokumentów...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.