Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Budżet domowy

edytowano grudzień 2021 w Pomagajmy sobie
Witajcie, 
Jestem mamą trójki dzieci i pomyślałam, że w czasach kiedy wszystko coraz bardziej drożeje warto zebrać w całość wszystkie sposoby na odciążenie choć odrobinę domowych finansów. Wiadomo, że nic nie zastąpi dokładnego zapisywania i analizy wszystkich wydatków ale są jeszcze zewnętrzne pomagacze typu Karta Dużej Rodziny. 
Proszę napiszcie z jakich ulg korzystacie, postaram się wszystko zebrać w pierwszym poście. 
I proszę tez, żeby temat miał charakter czysto informacyjny, bez oceniania komu i po co dodatki  ;)

To co już wiem: 

Dopłata do czynszu - 
Wszystkie szczegóły tutaj: 
https://www.bankier.pl/smart/dodatek-mieszkaniowy-i-doplaty-do-czynszu-jak-uzyskac-doplate-do-mieszkania

Dodatek energetyczny - dla tych co mają przyznaną dopłatę do czynszu, 

Karta Dużej Rodziny

Lidl - 10% na pieczywo, warzywa, owoce, dania dla dzieci, wybrane kosmetyki, sezonowo artykuły biurowe. Łączy się z innymi promocjami. Z kartą Lidla dodatkowe promocje. 

Orlen - zniżka – 8 gr w przypadku paliw standardowych i 10 gr dla VERV. Z kartą VITAY jeszcze więcej promocji. Plus 20% na gastronomię.

Shell-  8 gr paliwa standardowe i 10 gr paliwa premium

Lotos - wypada gorzej, odpowiednio 5 i 10 gr ale jest 20% na gastronomię

Kaspersky- antywirus -30% taniej

Mechanik samochodowy- wiadomo, najlepszy z polecenia. Nie każdy jednak ma takiego, mnie po kilku kosztownych wpadkach pomogła strona   
dobrymechanik.pl

Lekarz - i tu też warto mieć polecenie.


I tu moje pomysły się kończą. Co prawda jestem tu nowa ale mam nadzieję, że pomożecie mi rozbujać ten temat. 

Ciepło wszystkich pozdrawiam :)  

Komentarz

  • edytowano grudzień 2021
    8 gr na litrze jest też na stacjach Shell i Lotos
    Podziękowali 1Małgosia
  • kulka powiedział(a):
    8 gr na litrze jest też na stacjach Shell i Lotos
    Dziękuję, już dopisuję
  • Przy podróżach na Orlenie I Lotosie jest jeszcze 20% na gastronomię.
    Podziękowali 1Małgosia
  • jan_u dziękuję, aż trudno uwierzyć, że nigdy nie korzystałam w podróży z Karty 
  • Z takich ważniejszych rzeczy które pozwalają zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze jest znajomość dobrego oraz uczciwego mechanika i lekarza. Że o innych zawodach nie wspomnę.
    Podziękowali 2Małgosia In Spe
  • Biznes Info powiedział(a):
    Z takich ważniejszych rzeczy które pozwalają zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze jest znajomość dobrego oraz uczciwego mechanika i lekarza. Że o innych zawodach nie wspomnę.
    O tak, przez nieuczciwego mechanika straciłam kupę kasy. W tym roku chyba już trafiłam na tego jedynego ;) Lekarzy na szczęście widujemy rzadko, choć okulary korekcyjne i soczewki to stały wydatek. 
  • Co do lekarzy- korzystacie z pakietów medycznych? 
  • Jeśli chodzi o mechanika takiego czy innego polecam zakup obd za 50 zł . Dzięki temu można zaoszczędzić tysiące złotych na niepotrzebne naprawy. 
    Podziękowali 1Małgosia
  • Dzięki za te info o Shellu nie wiedziałem. A mają jedno z tańszych paliw w okolicy.
  • Oprogramowanie antywirusowe Kaspersky. Zniżka do 30 proc.
    Podziękowali 1Małgosia
  • Prayboy powiedział(a):
    Oprogramowanie antywirusowe Kaspersky. Zniżka do 30 proc.
    Super  :)
  • Prayboy powiedział(a):
    Oprogramowanie antywirusowe Kaspersky. Zniżka do 30 proc.
    Kaspersky jest zakazany w administracji USA i kilku europejskich krajów. 
  • Czyli instalowanie Kasperskyego na własną odpowiedzialność ;-)
  • a istnieją antywirusy, które nie wykradają danych?
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano grudzień 2021
    Poza dodatkiem mieszkaniowym jest zapomoga na węgiel itp tylko to już chyba musiałabym być na dnie dna żeby się zdecydować na tą inwentaryzacje z mopsu mojego domu, domu rodziców i teściów.moja koleżanka brała rodzinne i pani z mops że przy jej dochodach dodatek do obiadów dla dzieci jej się nalezy (2 zł dziennie )że może pismo złożyć, no ok złożyła. Przyszła do niej komisja spisywali wszystko, jakie auto mają, który rok,ile pali, jaka biżuterię w domu ma, jaki telewizor radio, nawet na ciuchy rzucały okiem, następnie zeszli na dół do jej teściów i zaczęli to samo , jak potem powiedzieli że jeszcze jej rodziców muszą odwiedzić wycofała wniosek bo to było poniżej godności. 
    Z KDR u nas nic nie ma,  25 km ode mnie w inny mieście jakieś zniżki są, jest Lidl i w powerlandzue honorują, ale kto by jechał tyle po 2 zł mniej na paragonie jak paliwo dużo drozej, tankuje u Wacha nie ma kdr ale jest i tak taniej niż z KDR na innych stacjach. Mechanika mamy najlepszego, liczy nas bardzo tanio do tej pory nie wiem czemu. Mój sposób na oszczędzanie to raczej internet, zapasy/przetwory/wielopaki i własną pracą (np chleb w podobnej cenie wychodzi co kupny, ale swoim się człowiek dużo szybciej najada więc w rezultacie je go mniej). Ostatnio zauważyłam że dobre mięso też reperuje budżet, kupuje teraz z masarni jakieś 1 tys złotych na 3 miesiące, wcześniej ok 400 zł na miesiąc po marketach i nie było co jeść, np kupowałam kiedyś w Lidlu mielone pakowane po 0.5 kg - trzeba było 1 kg na jeden obiad, teraz 1 kg to dwa dni jedzenia +mąż do pracy bierze. Udało mi się znaleźć dojście i kupuje króliki jak koleżanki tata bije w cenie marketowej. Mam swoje warzywa, kisze ogórki, w tym roku nie miałam kapusty ale tak kisze, grzyby jesienią zbieraliśmy i suszylismy. Czasem owoce na wsi można kupić w cenie jak na skupie (dużo niższej niż sklepowa). Teraz Maciej ma nietolerancję na laktozę więc już nie bierzemy ale jeździłam po mleko krowie dla niego też było taniej. No i w biednych czasach bywają też potrawy typowo biedne a wydajne :) 
    Podziękowali 2Elf77 Małgosia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a istnieją antywirusy, które nie wykradają danych?

    Hmmm....czy w ogóle można być bezpiecznym w sieci?
    W tych czasach jeszcze ktoś się łudzi,że zdoła cokolwiek tak na serio zabezpieczyć w urządzeniu,które podłącza do internetu?

    Podziękowali 1Elf77
  • olgal powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    a istnieją antywirusy, które nie wykradają danych?

    Hmmm....czy w ogóle można być bezpiecznym w sieci?
    W tych czasach jeszcze ktoś się łudzi,że zdoła cokolwiek tak na serio zabezpieczyć w urządzeniu,które podłącza do internetu?

    To nie znaczy, że nie należy się zabezpieczać.
    Jak złodziej chce wejść do domu, to zazwyczaj wejdzie, ale i tak zamykamy drzwi na klucz.
  • Podstawowa zasada gdy masz w planie duże zakupy w hipermarkecie (oprócz listy zakupów )  : 
    zjeść posiłek w domu przed wyjściem
    po 2 h nie zgłodniejecie i nie wydacie kasy na bary czy kawiarnie
    Kupić wodę minaralną lub wziąć swoją, wystarczy napic się przed powrotem :)
    Podziękowali 1Małgosia
  • babka4 powiedział(a):
    Podstawowa zasada gdy masz w planie duże zakupy w hipermarkecie (oprócz listy zakupów )  : 
    zjeść posiłek w domu przed wyjściem
    po 2 h nie zgłodniejecie i nie wydacie kasy na bary czy kawiarnie
    Kupić wodę minaralną lub wziąć swoją, wystarczy napic się przed powrotem :)

    Podobno na głodnego więcej się kupuje,szczególnie jedzenia. I coś w tym jest faktycznie.
    Podziękowali 3babka4 Ewasz Aniuszka
  • Jak nie idę z listą i jestem świeżo po obiedzie, to faktycznie mniej kupuję. Tyle, że wtedy szybciej muszę znowu jechać do sklepu, bo lodówka szybciej jest pusta :D
    Podziękowali 1Małgosia
  • Wanda powiedział(a):
    Na czym to polega że jest az taka różnica między mielonym z Lidla a z masarni? Aż tyle wody w lidlowym? 
    Nie wiem, objętościowo (wzrokowo) jest różnica ale i przy smażeniu lidlowe sporo mi się kurczyło. 
    Podziękowali 1Małgosia
  • Wanda powiedział(a):
    Ja kupuję b dużo na Allegro, na spokojnie mogę porównać ceny i np zrobić zapasy, kurier mi za darmo przywozi. Z dzieckiem na ręku i obłędem w oku myśli się zdecydowanie gorzej. No i mogę dzięki temu kupować więcej polskich produktów. Np sól do zmywarki: można kupić za złotówkę za kilogram firmy Ciech.
    A masz sprawdzonych sprzedawców na Allegro z dobrymi cenami? Chodzi mi o produkty spożywcze. 
  • Ja byłam w Kooperatywie spożywczej i lokalnym RWS. Chwilowo się wycofałam bo ceny jednak większe niż w marketach. Żałuję bo smak nieporównywalny, zobaczymy czy długo dam radę na przemysłówce pociągnąć… 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.