Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielki Reset: Kto za tym wszystkim stoi?trzeba posłuchać


«13

Komentarz

 • Dobre. Oglądam teraz:


  Podziękowali 1Klarcia
 • edytowano grudnia 2021

  taka drobna uwaga po odsłuchaniu filmiku 

  te "grube koty" tzn BlackRock, Vanguarde, itp. nie wzięły się z niczego, 
  są raczej przepoczwarzeniem wcześniejszego systemu (bankowego?)
  Podziękowali 2Klarcia zbyszek
 • A jakieś konstruktywne rozwiązanie tego problemu jest?
  Czy tylko można sobie ponarzekać?
 • edytowano grudnia 2021
  Rosja, Indie, Chiny, Iran
 • BlackRock sprzedaje amerykańskie interesy za „osobiste przysługi” w Chinach, mówi dyrektor grupy konsumenckiej

  BlackRock, największy na świecie menedżer inwestycyjny, który nadzoruje fundusze klientów o wartości 10 bilionów dolarów, pozycjonuje się jako firma świadoma społecznie. Jednak, zdaniem Willa Hilda, dyrektora wykonawczego organizacji non-profit Consumers' Research z siedzibą w Waszyngtonie , firma wybiera Chiny zamiast Stanów Zjednoczonych .
  ---

  Hild powiedział, że dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, „sprzedaje interesy amerykańskich konsumentów i amerykańskich firm w Stanach Zjednoczonych w zamian za osobiste przysługi dla BlackRock w Chinach kontynentalnych” podczas niedawnego wywiadu dla programu „China Insider” EpochTV .

  Fink był jednym z najbardziej znanych orędowników inwestycji ESG, czyli inwestowania w firmy, które zgadzają się przestrzegać pewnych standardów środowiskowych, społecznych i zarządczych.

  (ESG to skrót od angielskich słów environment - środowisko, society – społeczeństwo, governance – ład korporacyjny.)

  Jednak według Finka ESG „jest wymówką dla Wall Street, by wepchnąć politykę do korporacyjnej Ameryki”. Innymi słowy, Wall Street forsuje politykę ESG, której „nigdy nie można osiągnąć przy urnie wyborczej” – dodał.

  Ponadto firma BlackRock przyjęła również stanowisko wspierania przyszłości o zerowej emisji netto . Strona internetowa firmy informuje klientów , że „zmiana klimatu tworzy historyczną okazję inwestycyjną”. W liście do prezesów z 2020 roku Fink napisał, że „ryzyko klimatyczne to ryzyko inwestycyjne”. • edytowano czerwca 2022
  Chiny zawierają porozumienie w sprawie płynności z BIS, co prowadzi do dalszej erozji dolara

  Trzeba zastanowić się, jaki jest ostateczny cel, kiedy zrozumieją, że globalne banki grają po obu stronach, nie mając żadnej lojalności wobec żadnej ze stron. BIS i MFW pomagają w ekspansji chińskiej waluty pod względem udziału w rynku światowym sugeruje, że CHCĄ erozji dolara, a może nawet spadku wartości USA. Jeśli gra końcowa jest globalną walutą koszyka, którą kontrolują, ma to sens. Dolar spełnił swoje zadanie, ale teraz przeszkadza, więc dolar musi zniknąć, a Chiny z chęcią pomogą.

  https://www.zerohedge.com/economics/china-establishes-liquidity-agreement-bis-further-eroding-dollar

  co potwierdza, że warunkiem poparcia przez Chiny tego dilu, czyli globalizacji w chińskim wydaniu, może być zniszczenie Rosji.
  Na razie sytuacja jest chwiejna, więc zajmują pozycję quasi neutralną, obawiając się wojny nuklearnej, która mogłaby je zniszczyć.
  Z takiego punktu widzenia, najlepsze dla globalistów byłoby wzajemne wyniszczenie się USA i Rosji.
 • No i?
  Nawet gdyby to była prawda, a nie totalne brednie, to co najwyżej można sobie na ten temat popyskować, bo wpływu na to nie mamy żadnego.

  Do globalizacji rozumianej jako rząd światowy nie dojdzie z wieli powodów.
  Przede wszystkim, przeszkodą jest i będzie świat islamu.
 • edytowano czerwca 2022

  Premier Hiszpanii: NATO nazwie Rosję "głównym zagrożeniem"

  W nowej koncepcji strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego, która ma zostać przyjęta na szczycie organizacji w środę, Rosja zostanie nazwana głównym zagrożeniem dla NATO - powiedział premier Hiszpanii Pedro Sanchez przed rozpoczęciem obrad drugiego dnia szczytu.


  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-126-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2596,akt,290920#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  bez wpływu globalistów,
  Rosja byłaby wymarzonym sojusznikiem USA przeciw Chinom
  Podziękowali 1Klarcia
 • Myślę że stoją za tym bioroboty i reptylianie
  Podziękowali 1Klarcia
 • przywilej? młodości
 • Pioszo54 powiedział(a):

  Premier Hiszpanii: NATO nazwie Rosję "głównym zagrożeniem"

  W nowej koncepcji strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego, która ma zostać przyjęta na szczycie organizacji w środę, Rosja zostanie nazwana głównym zagrożeniem dla NATO - powiedział premier Hiszpanii Pedro Sanchez przed rozpoczęciem obrad drugiego dnia szczytu.


  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-126-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2596,akt,290920#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  bez wpływu globalistów,
  Rosja byłaby wymarzonym sojusznikiem USA przeciw Chinom
  Ucieszyło mnie info, które podkreśliłam. Im szybciej Europa zrozumie, kto jest naszym największym zagrożeniem - tym lepiej.
 • Dlaczego Joe Biden odmawia wycofania się z Ukrainy

  Davos Crowd chce zniszczenia Stanów Zjednoczonych i działa od wewnątrz i na zewnątrz naszego rządu, aby osiągnąć ten cel. Zdecydowane poparcie Bidena dla Ukrainy doskonale pasuje do tej tezy.

  https://tomluongo.me/2022/07/04/why-joe-biden-refuses-back-off-ukraine/
 • Pierdolety.
 • edytowano lipca 2022
  Coś dla przeciwników teorii spiskowych

  "
  Czasami mówimy o głodzie na świecie tak, jakby to była plaga, którą wszyscy chcemy zlikwidować, postrzegając ją jako porównywalną z plagą lub środkami pomocniczymi. Ale ten naiwny pogląd nie pozwala nam uporać się z tym, co powoduje i podtrzymuje głód. Głód ma dla wielu ludzi wielką pozytywną wartość. W rzeczywistości ma fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania światowej gospodarki. Najbardziej produktywni są ludzie głodni, zwłaszcza tam, gdzie istnieje potrzeba pracy fizycznej. W krajach rozwiniętych czasami widzimy biednych ludzi na poboczu drogi trzymających tabliczki z napisem „Będzie pracować za jedzenie”. Właściwie większość ludzi pracuje dla jedzenia. Dzieje się tak głównie dlatego, że ludzie potrzebują żywności, aby przeżyć, tak ciężko pracują albo produkując żywność dla siebie na poziomie produkcji na własne potrzeby, albo sprzedając swoje usługi innym w zamian za pieniądze. Ilu z nas sprzedawałoby swoje usługi, gdyby nie groźba głodu? Co ważniejsze, ilu z nas sprzedawałoby swoje usługi tak tanio, gdyby nie groźba głodu? Kiedy sprzedajemy nasze usługi tanio, wzbogacamy innych, tych, którzy są właścicielami fabryk, maszyn i gruntów, a ostatecznie są właścicielami ludzi, którzy dla nich pracują. Dla tych, którym zależy na dostępności taniej siły roboczej, głód jest podstawą ich bogactwa. Konwencjonalne myślenie mówi, że głód jest spowodowany nisko płatnymi pracami. Na przykład artykuł donosi o „Brazylijskich niewolnikach etanolu: 200 000 migrantów zajmujących się cięciem cukru, którzy wspierają boom na energię odnawialną”. utworzenie niskopłatnych miejsc pracy. Kto zorganizowałby masową produkcję biopaliw w Brazylii, gdyby nie wiedział, że są tysiące głodnych ludzi wystarczająco zdesperowanych, by podjąć okropne prace, które zaoferują? Kto zbudowałby jakąkolwiek fabrykę, gdyby nie wiedział, że wielu ludzi będzie dostępnych do podjęcia pracy po niskich stawkach?

   Duża część literatury o głodzie mówi o tym, jak ważne jest zapewnienie, że ludzie są dobrze odżywieni, aby mogli być bardziej produktywni. To bzdura. Nikt nie pracuje ciężej niż ludzie głodni. Tak, ludzie dobrze odżywieni mają większą zdolność do produktywnej aktywności fizycznej, ale osoby dobrze odżywione są znacznie mniej chętne do wykonywania tej pracy. Organizacja pozarządowa Free the Slaves definiuje niewolników jako ludzi, którym nie wolno odejść od pracy. Szacuje się, że na świecie jest około 27 milionów niewolników2, w tym tych, którzy są dosłownie zamknięci w pracowniach i przetrzymywani jako niewolnicy w Azji Południowej. Nie obejmują one jednak ludzi, których można by określić jako niewolników głodu, czyli takich, którzy mogą swobodnie odejść od swojej pracy, ale nie mają nic lepszego, do czego mogliby się udać. Może większość ludzi pracujących jest niewolnikami głodu? Dla tych z nas, którzy znajdują się na szczycie drabiny społecznej, globalne zakończenie głodu byłoby katastrofą. Gdyby na świecie nie było głodu, kto by orał pola? Kto zbierałby nasze warzywa? Kto pracowałby w zakładach utylizacyjnych? Kto czyściłby nasze toalety? Musielibyśmy produkować własne jedzenie i czyścić własne toalety. Nic dziwnego, że ludzie z najwyższej półki nie spieszą się z rozwiązaniem problemu głodu. Dla wielu z nas głód nie jest problemem, ale atutem.
  "

  Podziękowali 1Klarcia
 • Światowy sanhedryn. Ci, którzy myślą że są żydami, lecz nimi nie są. Synagoga szatana.
 • KatolickiAmisz powiedział(a):
  Światowy sanhedryn. Ci, którzy myślą że są żydami, lecz nimi nie są. Synagoga szatana.
  coś w tym stylu,
  ci, którzy biorą inteligencję za mądrość,
  i którym się wydaje, że dzięki sprytnym (a czasami zbrodniczym) manipulacjom, osiągają jakieś korzyści
 • Nie wiem na ile wiarygodna strona, ale smutno strasznie mi się zrobiło...
  https://kyrie.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/
 • In Spe powiedział(a):
  Nie wiem na ile wiarygodna strona, ale smutno strasznie mi się zrobiło...
  https://kyrie.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/
  Tu by trzeba było mieć wiedzę specjalistyczna oraz szczegółowe dane nt tych złóż. Oraz warunków, w jakich są umiejscowione. Bo może np okazać się, że faktycznie są ale koszt  ich wydobycia przekroczyloby wielokrotnie koszt surowca. 
  Podziękowali 2In Spe Berenika
 • edytowano lipca 2022
  Trochę koloryzują. Nie jesteśmy najbogatszym krajem świata, ale bogatym. Gdzie nam do Rosji chociażby ?
  A geotermia ? Ks Rydzyk ma najlepszy odwiert na świecie. Może ogrzewać połowę Torunia chodzi o wodę do mycia. Zakopane też nieźle. Może to zagrożenie dla węgla, ale nie w dzisiejszych czasach.

  Jeśli chodzi o metale ziem  rzadkich to skupiłbym się na odzysku litu z baterii. Wiadomo jak to robić. Jest kilka sposobów pewnie wyjdzie taniej niż wydobycie.

  W elektronice tego pełno tylko chęci brak.
 • A geotermia?  Ks Rydzyk ma najlepszy odwiert na świecie. Może ogrzewać połowę Torunia 

  Przypominam, że bardzo się starano (rządy PO-PSL), aby uniemożliwić ks. Rydzykowi dokonanie eksperymentalnych odwiertów. Posunięto się nawet do skazania księdza na wysoką grzywnę. A ponieważ ks. Rydzyk, jak każdy zakonnik, osobistego majątku nie posiada, to zapłaciła za niego jedna z posłanek. Została za to dotkliwie ukarana wyrokiem sądowym.

  Obecnie zakonnik nadal jest szykanowany z powodu swojej geotermii.
  Podziękowali 1zbyszek
 • Geotermia to jak wrzód na d... dla rządzących. Nie wiedzą jak ją uniemożliwić.
  Pamiętanie, że UE miała pomysł by CO2 zatłaczać pod ziemię by ratować klimat.
  Tylko, że to bardzo niebezpieczne, wyciek w skutek ruchu skorupy może doprowadzić do masowych katastrof uduszenia się ludzi.

  Był taki przypadek w Rosji, że ludzie zasypiali na długi czas nikt nie wiedział dlaczego.
  Potem się okazało, że CO2 wydobywał się z głębi ziemi.
 • W Polsce będzie realizowany zielony ład dla rolnictwa i gospodarki leśnej. W programie tym jest przewidziana drastyczna redukcja stosowania środków ochrony roślin  i nawozów; likwidacja przemysłowej hodowli bydła i świń oraz drobiu. Jakie będą tego skutki nietrudno przewidzieć.

  Efekty będą jak na Sri Lance. Tam też zabronili nawozów i już rok później mają prawdziwy głód.

  Podziękowali 2Pioszo54 Ewasz
 • Missouri następnym stanem, który wycofał się z BlackRock z powodu „politycznej agendy wokizmu”

  Missouri planuje wycofać 500 milionów dolarów swoich inwestycji w fundusze emerytalne z BlackRock, co czyni go najnowszym stanem, który pozbył się największego na świecie zarządzającego aktywami w odpowiedzi na jawnie lewicowy program firmy.

  https://www.zerohedge.com/political/missouri-latest-state-divest-blackrock-over-woke-political-agenda
  Podziękowali 3Klarcia zbyszek Avq
 • edytowano listopada 2022
  Elektroniczne EURO już niedługo
  Pierwsze poważniejsze testy są planowane na Q3 2023

 • edytowano czerwca 2023

  Od Merck do Microsoftu: oto firmy, które BlackRock „kontroluje” najbardziej

  https://www.zerohedge.com/markets/merck-microsoft-these-are-companies-blackrock-controls-most

 • edytowano czerwca 2023
  Śmieszne że ludzie na tym forum wypierają informacje o tworzeniu i wprowadzaniu elektronicznego pieniądza.
  CBDC • Chyba nikt tego nie wypiera. Może niektórzy liczą, że to będą bardziej odległe czasy. 
 • Do 2030 powinien się pojawić. Trwają testy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.