Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Koszmar powraca

17891113

Komentarz

  • Stacjonarna od 21 :( Cmentarze mogli zamknąć w ciągu doby, a na otwarcie szkół potrzeba dwóch tygodni. U nas zdalne od grudnia. Córka wczoraj powiedziała, że nie chce żyć. Tak na serio.
    :(
  • A rodzice protestują,  za szybko otwierają:

    Rodzice nie chcą szczepić dzieci"

    Katarzyna Gil-Stępień, mama z woj. podkarpackiego, również stwierdza, że decyzja została podjęta przedwcześnie. - Mamy za słabo wyszczepione społeczeństwo, w tym oczywiście młodzież i dzieci. Nie dość, że rodzice nie chcą szczepić dzieci przeciw COVID-19, to jeszcze bardzo często posyłają przeziębione do szkoły, czy przedszkoli.

    Mówi o tym także Joanna Sapota, nauczycielka ze Świeradowa Zdroju. - Przestałam wierzyć w odpowiedzialność rodziców. Akurat w swojej klasie nie mogę na nich narzekać, ale w innych widzę, że przyprowadzają do szkoły chore dzieci. To codzienność - wskazuje.

    - Pewnie, że nauka stacjonarna jest bezapelacyjnie korzystniejsza, ale powrót wszystkich po feriach tylko podniesie możliwość zarażenia. Poza tym jak wiadomo sporo dzieci przechodzi COVID-19 bezobjawowo i to stanowi największe zagrożenie. Rodzice także nie testują ani siebie ani dzieci z obawy przed izolacją i kwarantanną - dodaje.



    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autor/magdalena-raducha/news-powrot-uczniow-do-szkol-czesc-rodzicow-ma-watpliwosci,nId,5823118#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    Podziękowali 1Klarcia
  • https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,w-europie-dramatycznie-przybywa-chorych-na-covid-19--sa-dwie-przyczyny,artykul,26463341.html
    W Niemczech 10 marca odnotowano ponad 300 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii, więcej niż w czasie piątej fali, gdy dzienna liczba zachorowań nie przekraczała 250 tys. Niepokoi także liczna zgonów. 8 marca zmarły 583 osoby. To najwięcej od lutego 2021 r. Nic dziwnego, że zaczyna się mówić o szóstej fali wywołanej podwariantem BA.2, choć część ekspertów jest zdania, że to wciąż niezakończona piąta fala.
  • W klasie mojej córki (11 lat) prawie połowa dzieci choruje. Nie wszyscy robią testy, ale jeśli ktoś robi, to wychodzi covid. Moja córka też była chora i zarazila siostrę. Pierwszy zachorował chłopiec zaszczepiony jako pierwszy w klasie. Najciężej też choruje chłopiec zaszczepiony. Nie wiem, co to za wariant, ale nie zwraca uwagi na szczepienia. 
  • Agmar powiedział(a):
    https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,w-europie-dramatycznie-przybywa-chorych-na-covid-19--sa-dwie-przyczyny,artykul,26463341.html
    W Niemczech 10 marca odnotowano ponad 300 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii, więcej niż w czasie piątej fali, gdy dzienna liczba zachorowań nie przekraczała 250 tys. Niepokoi także liczna zgonów. 8 marca zmarły 583 osoby. To najwięcej od lutego 2021 r. Nic dziwnego, że zaczyna się mówić o szóstej fali wywołanej podwariantem BA.2, choć część ekspertów jest zdania, że to wciąż niezakończona piąta fala.
    W Niemczech wprowadzą wreszcie obowiązkowe szczepienia przeciw SARS-CoV-2.
  • edytowano sierpień 2022
    Prawdopodobnie wróci edukacją zdalna 
    I to raczej nie z powodu pandemii,choć pewnie pod to podciągną

    https://www.google.com/amp/s/www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/5541108,Nauka-zdalna-w-sytuacji-zagrozenia-kiedy-w-jakich-sytuacjach.html.amp

    Edit. Szczególnie ten fragment jest "rozczulający"

    Zagrożenie to, jak wskazano, może wystąpić w związku z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych, nieodpowiedniej temperatury zewnętrznej lub w pomieszczeniach, w których są prowadzone zajęcia z uczniami, zagrażającej zdrowiu uczniów, zagrożenia związanego z sytuacją epidemiologiczną lub innego nadzwyczajnego zdarzenia.

    Organizujemy igrzyska?mundial?


  • kociara powiedział(a):
    Prawdopodobnie wróci edukacją zdalna 
    I to raczej nie z powodu pandemii,choć pewnie pod to podciągną
    Spryciarze wiedzą, że mało kogo będzie stać na ogrzewanie, więc się tym zasłonią, przywracając naukę zdalną.
    Podziękowali 1kociara
  • Czyli co ..nauka zdalna i dopłata do ogrzewania ? 
  • Pozwolę sobie zauważyć, że to będzie zależało jedynie od decyzji samorządów.
    Tam, gdzie rządzi PO już teraz drą japę, że obniżka podatków pozbawiła ich wpływów.
  • A tam gdzie PiS tego problemu nie ma bo siedzą cicho? @Klarcia, litości. 
  • Tam gdzie PiS ma przewagę w samorządach, jest mało prawdopodobne, aby z powodu problemów z ogrzewaniem przeszli na zdalne.
    PiS-owskie samorządy nie dra japy przeciw obniżkom podatków. Tam gdzie siedzi opozycja, od lat uprawiają sabotaż.
  • Zapisz się do PiS @Klarcia. Ucieszą się.
    Podziękowali 3kociara hipolit stephanos
  • Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
  • avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    I to pierwsza. W sensie, że przed nami. Kolejne 
  • Cały czas wierzę, że wszystkie czarne scenariusze które pojawiają sie w mojej głowie są przesadzone i wyolbrzymione. Oby tych kolejnych było jak najmniej.
  • Może taniej będzie spędzić zimę w Tajlandii niż ogrzać dom i przetrwać zdalne nauczanie bez słońca ?  ;)
  • avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
  • Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
  • avija powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
    Przepisy regulujące max i min temperaturę w salach lekcyjnych istnieją od dawna i nikt ich nie wycofał, nie zmienił. 
    Więc ta "furtka" jest od dziesiątek lat
    Podziękowali 1avija
  • W sumie racja, zapomniałam o tym. W sumie patrząc na to w ten sposób można uznać że władza tylko zaktualizowała przepis do obecnych czasów (możliwości).


  • To co? Kolejny rok ed?
  • asiao powiedział(a):
    Może taniej będzie spędzić zimę w Tajlandii niż ogrzać dom i przetrwać zdalne nauczanie bez słońca ?  ;)
    Będzie :D 
  • avija powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
    Ci w domach tez będą marznąć. Bo nie będzie och stać na ogrzewanie 
  • hipolit powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
    Ci w domach tez będą marznąć. Bo nie będzie och stać na ogrzewanie 
    Jest jeszcze kwestia... Prądu  B)
  • kociara powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
    Ci w domach tez będą marznąć. Bo nie będzie och stać na ogrzewanie 
    Jest jeszcze kwestia... Prądu  B)
    Na prąd tez niewielu będzie stać 
  • hipolit powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
    Ci w domach tez będą marznąć. Bo nie będzie och stać na ogrzewanie 

    Do jasnej ...
    W moim mieszkaniu 2 pokoje, spalaliśmy dokładnie 1 tonę węgla. Jaśnie państwo salony pobudowało, że ma zapotrzebowanie na kilka ton?
  • Klarcia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
    Ci w domach tez będą marznąć. Bo nie będzie och stać na ogrzewanie 

    Do jasnej ...
    W moim mieszkaniu 2 pokoje, spalaliśmy dokładnie 1 tonę węgla. Jaśnie państwo salony pobudowało, że ma zapotrzebowanie na kilka ton?
    I co w związku z tym? 
  • Klarcia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Obawiam się to będzie bardzo długa zima, dla wszystkich.
    Ocieplenie klimatu daje pewną nadzieję, że zima będzie łagodna.
    Obyś miał rację. Martwi mnie to wszystko, ta furtka o zamknięciu szkoły ze względu na temperatury napawa prawdziwym strachem. Skoro władza boi się zimy, to my też powinniśmy. Problem w tym, że w przeciwieństwie do nich niewiele możemy zrobić. Szczególnie osoby mieszkające w blokach.
    Ci w domach tez będą marznąć. Bo nie będzie och stać na ogrzewanie 

    Do jasnej ...
    W moim mieszkaniu 2 pokoje, spalaliśmy dokładnie 1 tonę węgla. Jaśnie państwo salony pobudowało, że ma zapotrzebowanie na kilka ton?
     jak już mowa o salonach, pokój w plus kuchnia i łazienka, poszło 2 samochody drzewa (10m) plus 2,5 tony - ah te moje salony ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.