Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pada mit o szkodliwości szczepionki na covid

2456711

Komentarz

  • Po owocach ich poznacie. Pseudonaukowiec dr Bodnar zakłada właśnie partię polityczną. To jest rola naukowca?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    Komuś trzeba wierzyć. Wolę naukowcom niż pseudo naukowcom.
    Czyli wg Ciebie są tylko te dwie opcje?
  • @Prayboy, to ty pieniadze dostajesz za twoja propagande?
  • Prayboy powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    @Aga85 jakie badania, ile osób dostało 4 dawkę? Właśnie ostrzegają, bo widocznie widzą już,  że coś nieciekawego się dzieje, albo nie mają dosyć danych. 
    Jeszc raz dużymi literami. Chodzi tylko o to aby nie było zbyt krótkie odstępy między dawkami. Nie ma się co nakręcać i panikować. Ja wogóle trzeciej nie przyjmuję.
    To wierzysz naukowcom czy nie? Dlaczego trzeciej wogole nie przyjmujesz?
  • Dwie są już nic nie warte...
  • Zuzapola powiedział(a):
    Dwie są już nic nie warte...
    Dokładnie, taka osoba jest uważana za niezaszczepioną i stanowi zagrożenie dla innych....
    Tu masz przykład:
    https://sport.tvp.pl/57838557/liga-austriacka-konrad-formela-nie-chcial-sie-zaszczepic-klub-rozwiazal-z-nim-kontrakt
  • Isako powiedział(a):
    @Prayboy, to ty pieniadze dostajesz za twoja propagande?

    Przepraszam ale..
    Pogrzało cię??
  • mamaw powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    @Aga85 jakie badania, ile osób dostało 4 dawkę? Właśnie ostrzegają, bo widocznie widzą już,  że coś nieciekawego się dzieje, albo nie mają dosyć danych. 
    Jeszc raz dużymi literami. Chodzi tylko o to aby nie było zbyt krótkie odstępy między dawkami. Nie ma się co nakręcać i panikować. Ja wogóle trzeciej nie przyjmuję.
    To wierzysz naukowcom czy nie? Dlaczego trzeciej wogole nie przyjmujesz?

    Bo nie muszę.
  • ja to wtrącę tylko jedna uwagę, otóż chodzi o to że ja nawet nie kwestionuję samej technologii mRNA, nie kwestionuje że te preparaty mogą być nawet całkiem skuteczne na wirusa na którego zostały wyprodukowane.
    Natomiast mam wątpliwości poparte faktami co do ich skuteczności na obecnie atakujący nas wariant wirusa. I wcale to nie kwestionuje Waszej wiary w uzdrawiającą moc szczepionek -  jeszcze raz powtórzę: być może technologia jest w porządku, być może była skuteczna na wariant alfa, ale niestety nie na obecny wariant.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Popadanie w skrajności jest prawie zawsze nierozsądne. Też w przypadku oceniania innych ludzi. Bo i największy autorytet może się pomylić. Albo człowiek uznawany za mało mądrego, ma czasem jakiś genialny pomysł.

    To co zrobiono w przypadku krowida, to wykorzystano starą obawę przed pandemią/szczepieniem. Można zerknąć na to co zalinkowałem powyżej I zrobili to ludzie obdarzeni zaufaniem i autorytetem.
  • U nas kovid dwoje dzieci.. objawy jak przeziębienie.
  • Niestety szczepionka krowidowa jest szkodliwa. Amerykanska agencja lekow podala dane o ilosci Nopow. Dane sa zatrwazające. Zadne szczepienie do tej pory nie bylo tak szkodliwe. Kto chce to znajdzie sam link do tych danych.
  • Banialuki
    Podziękowali 1Klarcia
  • Krowidowa?
    To chyba ci się z weterynarią pomyliło ignorantko.
  • Mozesz mnie nie obrazać. Rozumiem ze jezeli fakty sa niewygodne to tym gorzej dla faktów.
  • edytowano styczeń 2022
    Jesteś ignorantką jak każdy z nas to nie obrażanie ale fakt.
    Podziękowali 1Klarcia
  • No dobra . Kopiuje nie moj tekst. Zwroc uwagę na fakty.
    Szczepienia przeciw COVID a zjawisko tzw. skali

    Często słyszę argument, że "spora liczba powikłań to normalna rzecz przy masowym podawaniu preparatów medycznych. Co z tego, że jest X zgonów czy innych ciężkich powikłań, skoro to tylko promil podanych dawek?"

    Zaciekawiło mnie to, więc postanowiłem zbadać temat na przykładzie niezastąpionego USA.

    1) W latach 2007 - 2021 w USA podano ok 2000 milionów dawek szczepionki na grypę (influenza vaccine). Źródło:

    2) Na dzień dzisiajszy, w USA podano ok  500 milionów dawek szczepionki przeciw COVID. Źródło:
    Poniższy link --> Vaccination Delivery and Coverage --> US, States, and Jurisdictions

    Czyli w USA w ciągu ostatniej dekady podano 4 razy więcej szczepień przeciwko grypie, niż przeciwko COVID.

    Idziemy do VAERS (amerykański system rejestracji niepożądanych odczynów poszczepiennych):

    VAERS Data -> VAERS Data Sets -> Search CDC Wonder -> Request Form -> uzupełniam formularz tak, żeby wygenerował raport zawierający wszystkie zgony z powodu wszystkich szczepień podanych w USA, które zgłoszono do rejestru -> generuję raport.

    Raport zawiera ok. 20 000 zgonów z powodu wszystkich szczepień w USA. Sortuję go malejąco wg liczby zgonów spowodowanych danym szczepieniem.

    Jak wygląda podium w tym niechlubnym rankingu najbardziej śmiercionośnych szczepień?

    1) szczepienia na COVID:
    11 463 zgonów, tj. ok. 60% wszystkich zgłoszonych do rejestru zgonów od początku jego istnienia tj. od 1990 roku.

    2) szczepionka na pneumokoki:
    802 zgony, tj. 5% zgłoszonych zgonów.

    3) szczepionka na grypę:
    532 zgony, tj. ok 3% zgłoszonych zgonów.

    Przypomnijmy:
    Szczepienia na covid są podawane masowo od kilku miesięcy, dotąd podano ok. 500 mln dawek, a już odpowiadają za 60% ogółu zgonów zgłoszonych w rejestrze VAERS.

    Szczepienia na grypę są podawane masowo od 1968 roku. W latach 2007-2021 podano ogółem 2 000 milionów dawek. Z powodu szczepień na grypę zgłoszono do VAERS... 1,5 tys zgonów.

    szczepienia na covid => 11,5 tysiąca zgonów w kilka miesięcy i 500 mln dawek.
    szczepienia na grypę => 1,5 tysiąca zgonów w 31 lat (czyli od momentu założenia systemu VAERS w '90 r.) i ponad 2 miliardy dawek później (2000 mln).

    Czyli:
    Kilka m-cy + 500 mln dawek = 11,5 tysiąca zgonów
    31 lat + 2000 mln dawek = 1,5 tysiąca zgonów

    Chyba zaczynam rozumieć, dlaczego mówią na to OSTATNIA prosta.
    Podziękowali 3Pola fruza Gosia5
  • Ok. Wiem jak dziala nasze polskie zgloszenie NOP. Jednym slowem slabo, zazwyczaj nie dziala, lekarze bardzo niechętnie zglaszają. Tym niemnniej obserwacje z ostatniego roku nie napawają optymizmem. Lista zgloszonych Nop w Polsce w przypadku tego preparatu M- RNA jest dluzsza niz wszystkich innych szczepien razem wziętych. I dalej się wydluza.
  • Wybaczcie, że wprowadziłem ten pseudo naukowy termin na orga. Wydawał mi się kiedyś zabawny. Może dlatego, że mam sąsiada hodującego około trzydzieści krów. Sąsiad jest sławny na okolicę, ze swego luzackiego podejścia do życia. A łatwo nie ma. Nic nie poradzę, że covid mi się kojarzy z jego krowami.

    Aby się jeszcze lepiej poczuć psychicznie, dodam w obronie swej, że to nie ja, ten zabawny w niektórych kręgach przekręt słowny wymyśliłem   :D
    Podziękowali 1Dorota
  • Innymi słowy miałem nadzieję że atmosfera się trochę rozładuje. A już zupełnie nie było moją intencją, aby ktoś przykro oberwał z tego powodu.  :(
  • Krowid szczypawka preparat zaszczypani zaszczypowani... słownictwo bardzo bogate. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dorota powiedział(a):
    Ok. Wiem jak dziala nasze polskie zgloszenie NOP. Jednym slowem slabo, zazwyczaj nie dziala, lekarze bardzo niechętnie zglaszają. Tym niemnniej obserwacje z ostatniego roku nie napawają optymizmem. Lista zgloszonych Nop w Polsce w przypadku tego preparatu M- RNA jest dluzsza niz wszystkich innych szczepien razem wziętych. I dalej się wydluza.
    Większość szczepień jakie się u nas wykonuje, to szczepienia dzieci. Wiec to młode organizmy, nie styrane ciężka praca, zła dieta itd 
    moze stad wynika ta zwiekszona liczba nopow 
  • @hipolit, ale z drugiej strony NOP dziecka każdy rodzic zgłosi, a dorośli często machną ręką. Mają "grypę" po szczepieniu taką, ze się czołgają do łazienki, zawroty głowy i inne drobniejsze powikłania. Myślisz, ze zgłaszają? Zwłaszcza teraz, gdy organizacja Stop NOP została ośmieszona. Kto chce się narażać i zostać uznany za foliarza? Zwykły ból ramienia powinno się zgłaszać. Wszystko, bo szczepionka jest w fazie badań, ale nikt tego nie robi. W efekcie mamy niepełny obraz skutków szczepień. Dołóżmy do tego ich "skuteczność". Na początku naprawdę chciałam się szczepić. Teraz mi się odechciało. 
  • @Gosia5 NOP dziecka nie zgłasza rodzic, a lekarze ignorują nawet jeśli w ulotce jest wpisane ....
  • @Agmar ale ktoś zgłasza lekarzowi. Myślę, że częściej zgłasza się NOP dziecka niż swój. A co z tym zrobi lekarz, to inna rzecz. Chyba że się mylę. Nie wiem, nigdy nie zgłaszałam. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Agmar ale ktoś zgłasza lekarzowi. Myślę, że częściej zgłasza się NOP dziecka niż swój. A co z tym zrobi lekarz, to inna rzecz. Chyba że się mylę. Nie wiem, nigdy nie zgłaszałam. 
     Nie, mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy co to NOP, sana nie wiedziałam, pielegniarka się pytała jak po ostatnim szczepieniu i mówię że źle bo to to i to, ona na to to teraz polecam szczepionkę 5w1 po tej się problemy nie zdarzają...
    Innym razem kłóciłam sie z lekarka że w ulotce jest napisane że to skutek uboczny i że w ustawie są nopy opisane i tam też to jest a ona że zgłasza jak wstrząsy są...
    Podziękowali 1Gosia5
  • Wiecie co. Ja bym naprawdę bardzo, ale to bardzo chciala sie mylić. Naprawdę stokroć bardziej wole zostac nazwana ignorantką, foliarzem, szurem idt, niz by miało komukolwiek z moich najbliższych i trochë dalszych zaszkodzić to szczepienie.
    Podziękowali 3Gosia5 Biznes Info mamaw
  • Dorota powiedział(a):
    Wiecie co. Ja bym naprawdę bardzo, ale to bardzo chciala sie mylić. Naprawdę stokroć bardziej wole zostac nazwana ignorantką, foliarzem, szurem idt, niz by miało komukolwiek z moich najbliższych i trochë dalszych zaszkodzić to szczepienie.
    a nie-szczepienie nie może im zaszkodzić ?
    Podziękowali 2Klarcia Aga85
  • Prayboy powiedział(a):
    Jeszc raz dużymi literami. Chodzi tylko o to aby nie było zbyt krótkie odstępy między dawkami. Nie ma się co nakręcać i panikować. Ja wogóle trzeciej nie przyjmuję.

    A ja idę we wtorek - zrobiłam sobie termin, pomimo tego, że mi się jeszcze po wypadku, rany niezupełnie zagoiły.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.