Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki tablet graficzny polecacie na początek?

Droga Redakcjo
Jaki tablet graficzny polecacie na początek?

Ktoś ma jakieś doświadczenia z:

Wacom DTU-1031X

albo 

Huion H1060P

Komentarz

• Ten Wacom nie wygląda jak tablet do rysowania. Ale ogólnie bardzo polecam Wacomy. Miałam Wacoma Bamboo One przez jakieś 11 lat, służył świetnie, nie było żadnych problemów. W zeszłym roku zainwestowałam w Wacoma z ekranem, też jest super, tylko to już duży sprzęt - i swoje kosztuje.
    Na początek proponowałabym chyba taki bez ekranu, bo to zdecydowanie tańsza opcja - albo iPada, wiem że wielu ilustratorów pracuje na nim i sobie chwali, bo daje to swobodę, nie trzeba być podpiętym do komputera.
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano 17 styczeń
    U nas od paru dni temat na czasie. Rozgryzamy właśnie Huiona ( nazwa niezbyt ładna) Kamvas 12/13 z wyświetlaczem i piórkiem. Moze być podpięty do komputera/laptopa albo do smartfona ( Huwai lub Samsung). Moze być alternatywnie zasilany np z powerbanku  , choć nie próbowaliśmy jeszcze ale w teorii wraz ze smartfonem pozwala na mobilność. Cena w okolicach 1000zł.
    Podziękowali 1Berenika
  • Miałem i mam Bamboo ale nie korzystam. Od rysowania wolę ręką nic jej nie zastąpi
    Podziękowali 1Berenika
  • Wacom to znana firma tej drugiej nazwy nie znałem.
    Podziękowali 1Berenika
  • W ostatnich czasach zdalno-pandemicznych niektórzy nauczyciele ( od matmy np.) nauczyli sie w szkole moich dzieci wykorzystywać tablety graficzne niczym cyfrowa tablicę szkolną a piórka jak kredę. Nawet najlepsza myszka nie zastąpi precyzyjnych ruchów ręki trzymającej piórko. Jest wiele zastosowań ....
    Podziękowali 1Berenika
  • Jaki tablet dla 6 latki? W celu umilenia długich podróży? 
  • Może ipad? Moja 5letnia córka ogarnia iPada normalnie. Słucha piosenek po angielsku i gra w grę z konikami. Ogląda bajki. Wyłącza i czytamy książki, bawi się, układa puzzle. O wiele chętniej przyswaja angielski w formie elektronicznej. Czasami załącza sobie zwykle piosenki i stawia na stoliczku tablet i bawi się w coś innego.
    https://www.gadzetomama.pl/najlepszy-tablet-dla-dziecka-ranking/

Na stronie jest porównanie polecanych tabletów dla maluchów.Poczytaj sobie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.