Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Feministki - po trupach do celu

Jest rozkręcana kolejna afera po zmarłej kobiecie z Pszczyny. Znowu jasno widać, że zawinili lekarze, ale używa się tej historii do obalenia orzeczenia TK.

Opis sytuacji:
https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1892433934294456&id=100005836021631

Feministki ze Strajku Kobiet poczuły świeżą krew:


«134

Komentarz

  • Ręce opadają... Jak można być lekarzem i tak zaniedbać trzech pacjentów! Skandal!
    Ten protest to najwyżej pod MZ powinien się odbyć. Albo Uniwersytetem Medycznym, albo szpitalem w Częstochowie.
    Podziękowali 1OlaN.
  • Najgorzej już wejść z nimi w dyskusje, to od razu jesteś szurem bo nie popierasz zabijania drugiego człowieka z powodu błędu lekarskiego... 
  • Możesz im wklejać to oświadczenie szpitala:


  • Dzięki @Maciek_bs , chociaż wyżej piszesz, że zawinili lekarze. Z tego oświadczenia wynika, ze to covid zabił pacjentkę.  
  • Teraz co śmierć ciężarnej to będzie winny zakaz aborcji.
    Z Iza z Pszczyny im się na razie nie udało, bo dziecko okazało się zdrowe. Ważyło 550g i było po skończonym 22tc, co teraz daje realne szanse na przeżycie. 
    No to będą zerowac na innym nieszczęściu. 
  • edytowano styczeń 2022
    Nie słyszałem o tej sprawie, dopiero przeczytałem oświadczenie szpitala i komunikat feministek. I powiem że jeśli chodzi o feministki to wiadomo że nie można im ufać i wszystko będą interpretować antyPISowo i antykościelnie, to także nie mam za grosz zaufania do środowiska medycznego ponieważ istnieje bardzo duża ilość spraw w których się kompromitowało.

    Pierwsza część oświadczenia szpitala jest dosyć konkretna, dokładnie podaje czas przebywania na oddziale ginekologii, widać że jeszcze na początku grudnia była tydzień w szpitalu na tym samym oddziale więc z ciążą już były problemy. Wymienione są podjęte działania, a nawet dokładnie podany wynik CRP. Tak więc tutaj myślę że trudno podważyć działania lekarzy, cóż dodać, ciąża zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i nic na to się nie poradzi.

    W kontraście po tej dokładnej pierwszej części następuje druga część oświadczenia gdzie mamy zadziwiająco mało informacji w porównaniu do tej pierwszej. Szczegółowe informacje kończą się 5.01 .Nie wiadomo gdzie dokładnie przebywała pacjentka pomiędzy 5.01 a 23.01, poza suchą informacją że przebywała również na oddziale neurologii oraz że dostała covid-a, którego wcześniej nie miała). Brak bardziej szczegółowych informacji dotyczących tego okresu może skutkować podejrzliwością, tym bardziej że szpital zasłania się że nie udzieli więcej informacji bo jest prowadzone postępowanie, a przecież udzielił dosyć szczegółowych informacji o okresie wcześniejszym tj. 6.12 do 5.01. To nie szpital, ale feministki podały wynik CRP na dzień przed śmiercią.
    Dlatego we mnie podejrzenia wzbudza nie fakt śmierci tych bliźniaków, tylko to co się stało potem z ich matką.
    Podziękowali 3Izka Elf77 joanna_1991
  • Ginekolog wypowiedział się że w przypadku zgonu jednego z dzieci z ciąży bliźniaczej nie usuwa się z automatu ciąży. Takie są procedury ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo że drugi bliźniak przezyje. 
    To podobno było wiadome już w historycznych czasach. Kobieta rodziła 1 dziecko i " papierowy płód" czyli zmarłe drugie dziecko.
    Jednak takie rzeczy są możliwe gdy nie dojdzie do zakazenia. Przy wysokim crp szanse na przeżycie płodu spadają do zera. Można podawać antybiotyki i dokładnie monitorować, ale to robi się niebezpieczne na tyle, że można zdecydować o zakończeniu ciąży celem ratowania matki a czasami też celem ratowania płodu, gdy płód osiągnął już wiek w którym ma większe szanse przeżyć poza organizmem matki, niż w zakażonym organizmie. 

    Takie są ogólne zasady
    Podziękowali 1Klarcia
  • I znowu mam przykład z własnego pobytu w szpitalu niemal 20 lat temu, dziewczyna z sąsiedniego łóżka, ciąża bliźniacza, jedno dziecko zmarło, to był początek drugiego trymestru, leżała na podtrzymanie ciąży, niestety dostała skurczy i nie udało się już tego powstrzymać. Znowu panie feministki mają wiele do powiedzenia na temat procedur, o których mają nikłe pojęcie. Natomiast inna sprawa, że szpital najwyraźniej też pomija w oświadczeniu co spowodowało, że kobieta trafiła na oddział neurologiczny?
  • Pominęliście bardzo ważny fakt - kobieta została zmuszona przez prawodawców do noszenia martwego płodu aż 7 dni - dopóki nie obumarł drugi, bo usunięto je z macicy kolejne 2 dni później. Wg obecnego prawa nie można  usunąć martwego płodu dopóki żyje drugi (Facebook). Zmuszanie kogoś do noszenia w sobie rozkładających się zwłok to tortury.



  • Rozumiem, że wg ciebie należy usuwac taka ciążę choć jedno z dzieci żyje? Życie drugiego dziecka jest nic nie warte? 

    Natura to już wymyśliła dobrze.
    Płód najczęściej się mumifikuje. Nie rozkłada się i nie stanowi zagrożenia i taka ciążę jak najbardziej można donosić przynajmniej do bezpiecznego tygodnia ciąży. Oczywiście nie zawsze. To należy kontrolować żeby nie doszło do zakażenia 
  • M_Monia powiedział(a):
    Rozumiem, że wg ciebie należy usuwac taka ciążę choć jedno z dzieci żyje? Życie drugiego dziecka jest nic nie warte? 

    Szanse są zbyt niewielkie, by ryzykować zdrowiem i życiem kobiety. Decyzja, co robić dalej, powinna należeć do kobiety i tylko do niej, bo to ona najwięcej ryzykuje.

    Natura to już wymyśliła dobrze.
    Płód najczęściej się mumifikuje. Nie rozkłada się i nie stanowi zagrożenia i taka ciążę jak najbardziej można donosić przynajmniej do bezpiecznego tygodnia ciąży. Oczywiście nie zawsze. To należy kontrolować żeby nie doszło do zakażenia 

    Albo i nie. To rosyjska ruletka - chcesz zmuszać innych do gry o własne życie z losem? Poza tym Pani Agnieszka była dopiero w I miesiącu, toteż zmarły płód musiałaby nosić kilka miesięcy, by drugie z bliźniąt mogłoby się bezpiecznie urodzić. To nieludzkie. 


  • > kobieta została zmuszona przez prawodawców do noszenia martwego płodu aż 7 dni

    Możesz wskazać akt prawny, który ją do tego zmusił?
    Podziękowali 2Joannna zbyszek
  • Tak się robi na całym świecie i od wieków było to znane. Wcześniej bez usg tak było. Kobieta rodzila zywe dziecko i " papierowy płód". Stąd wiadomo było że doszło do śmierci jednego z dzieci. 

    Nikogo nie chce zmuszać do gry o własne życie. Gdy tylko pojawia się zakażenie wg polskiego prawa, z tego co wiem, można zakończyć ciążę, mimo iż płód żyje.
    Można też podawać antybiotyki ale wtedy trzeba bardzo intensywnie monitorować. Decyzja już na etapie zakazenia być może powinna należeć do matki, ale przed nie. 

    Można zakończyć ciążę gdy pojawią się zakażenie, nie można gdy nie pojawia się zakażenie. 
  • edytowano styczeń 2022
    A moja koleżanka urodziła zdrowa córkę a też wiedziała że jedena z bliźniaczek zmarła. To się dzieje w wielu przypadkach ciąż wielo płodowych.. Najwięcej takich przypadków jest w 1 trymestrze ciąży że kilkutygodniowemu maleństwu przestanie bic serduszko a drugie rozwija się dalej.
    Do póki nie ma zakazenia nie ma też zagrożenia życia matki. 
    Podziękowali 3Klarcia persa Aga85
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > kobieta została zmuszona przez prawodawców do noszenia martwego płodu aż 7 dni

    Możesz wskazać akt prawny, który ją do tego zmusił?
    zaklinowałam wyżej Facebook. Oprócz zmuszania kobiet to jeszcze skazują na śmierć drugie dziecko. 
  • M_Monia powiedział(a):
    A moja koleżanka urodziła zdrowa córkę a też wiedziała że jedena z bliźniaczek zmarła. To się dzieje w wielu przypadkach ciąż wielo płodowych.. Najwięcej takich przypadków jest w 1 trymestrze ciąży że kilkutygodniowemu maleństwu przestanie bic serduszko a drugie rozwija się dalej.
    Do póki nie ma zakazenia nie ma też zagrożenia życia matki. 
    Podziękowałam przez przypadek.

    Twojej koleżance sie udało, pani Agnieszce - nie. Jakieś wnioski? 
  • Czyli masz wyraźnie napisane, że jeżeli ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, to można dokonać aborcji.
  • persa powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    A moja koleżanka urodziła zdrowa córkę a też wiedziała że jedena z bliźniaczek zmarła. To się dzieje w wielu przypadkach ciąż wielo płodowych.. Najwięcej takich przypadków jest w 1 trymestrze ciąży że kilkutygodniowemu maleństwu przestanie bic serduszko a drugie rozwija się dalej.
    Do póki nie ma zakazenia nie ma też zagrożenia życia matki. 
    Podziękowałam przez przypadek.

    Twojej koleżance sie udało, pani Agnieszce - nie. Jakieś wnioski? 

    Tak. Moja koleżanka że swoim życiem nie igrała. Po prostu nie miała zakazenia. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak się robi na całym świecie i od wieków było to znane. Wcześniej bez usg tak było. Kobieta rodzila zywe dziecko i " papierowy płód". Stąd wiadomo było że doszło do śmierci jednego z dzieci. 

    Nikogo nie chce zmuszać do gry o własne życie. Gdy tylko pojawia się zakażenie wg polskiego prawa, z tego co wiem, można zakończyć ciążę, mimo iż płód żyje.
    Można też podawać antybiotyki ale wtedy trzeba bardzo intensywnie monitorować. Decyzja już na etapie zakazenia być może powinna należeć do matki, ale przed nie. 

    Można zakończyć ciążę gdy pojawią się zakażenie, nie można gdy nie pojawia się zakażenie. 
    Bo kiedyś. Bo kiedyś. Bo kiedyś. Kiedyś. Kiedyś. I ciągle to kiedyś. Ryzykujmy życie kobiety, bo kiedyś... A że kiedyś śmiertelność ciężarnych kobiet była sporo wyższa, to się nie liczy. Może się uda, może nie. Ot ruska ruletka. 

    "Decyzja już na etapie zakazenia być może powinna należeć do matki, ale przed nie. "

    Kobieta powinna mieć prawo do decydowania przed. Lekarze nie są cudotwórcami, a leki nie zawsze działają i czasem nie uchronią przed zakażeniem, wobec tego kobiety powinny mieć prawo do decydowania czy chcą ryzykować pojawienie się zakażenia 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • M_Monia powiedział(a):
    persa powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    A moja koleżanka urodziła zdrowa córkę a też wiedziała że jedena z bliźniaczek zmarła. To się dzieje w wielu przypadkach ciąż wielo płodowych.. Najwięcej takich przypadków jest w 1 trymestrze ciąży że kilkutygodniowemu maleństwu przestanie bic serduszko a drugie rozwija się dalej.
    Do póki nie ma zakazenia nie ma też zagrożenia życia matki. 
    Podziękowałam przez przypadek.

    Twojej koleżance sie udało, pani Agnieszce - nie. Jakieś wnioski? 

    Tak. Moja koleżanka że swoim życiem nie igrała. Po prostu nie miała zakazenia. 
    Igrała i miała szczęście. Lekarze nie sa twórcami a leki nie zawsze pomagają, czasem, pomimo świetnej opieki dochodzi do zakzaenia. Dlatego kobiety w takiej sytuacji powinna mieć wybór. 
  • Nie ma obowiązku korzystania z pomocy lekarskiej. Jeżeli ktoś uważa, że lepiej się zna na medycynie, niech się leczy sam w domu. Skoro ktoś zgłasza się do szpitala, to zgadza się na poddanie decyzjom lekarzy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano styczeń 2022

    Często nie ma żadnego zakazenia a co za tym idzie nie ma  zagrożenia i nie potrzeba żadnych lekow. I Ty chcesz takie dziecko usuwac? Gdy nie ma zagrożenia?


  • Maciek_bs powiedział(a):
    Czyli masz wyraźnie napisane, że jeżeli ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, to można dokonać aborcji.



    Właśnie noszenie trupa w sobie jest zagrożeniem zdrowia (fizycznego i psychicznego) oraz życia kobiety i 2 blizniaka.
    Masz też wyraźnie napisane, ze w imie prawa poświeca się życie 2 dziecka, które mogłoby żyć. Usunięcie martwego bliżniaka mogłoby (ale nie musiało) spowodować smierć drugiego, ale czekanie jest wyrokiem śmierci.
  • edytowano styczeń 2022
    Nie trupa tylko własne drugie dziecko. 
    Podziękowali 1In Spe
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Nie ma obowiązku korzystania z pomocy lekarskiej. Jeżeli ktoś uważa, że lepiej się zna na medycynie, niech się leczy sam w domu. Skoro ktoś zgłasza się do szpitala, to zgadza się na poddanie decyzjom lekarzy.


    czasy, w których pójście do szpitala oznaczało śmierć a lekarze mogli robić z człowiekiem wszystko, co chcieli, już minęły. 
    Idąc do szpitala nie oznacza dawania pełnej zgody na wszelkie decyzje lekarzy a właściwie twórcą prawa, bo lekarze mają związane ręce.  
  • M_Monia powiedział(a):
    Spadaj trolu
    tak, bo wszyscy, którzy mają odmienne zdanie są trollami...
    Zachowujesz się jak moja znajoma z pracy - nie zgadzasz się z nią, to jesteś gnidą i będziesz spiskował przeciwko niej oraz pisał na nią donosy. 
  • Nie dotarl do ciebie mój argument. Nie zglebilas tematu 
  • M_Monia powiedział(a):

    Często nie ma żadnego zakazenia a co za tym idzie nie ma  zagrożenia i nie potrzeba żadnych lekow. I Ty chcesz takie dziecko usuwac? Gdy nie ma zagrożenia?


    A często jest. Loteria. 
  • Często nie na żadnej loterii.
    Poczytaj o tym i porozmawiamy. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie dotarl do ciebie mój argument. Nie zglebilas tematu 
    A do ciebie mój nie trafił. Poza tym argumenty w stylu "moja koleżanka..." to nie argument, tylko anegdotka.
    Ja temat zgłębiłam. Pytanie czy ty zgłębiłaś. 

    Powtarzam raz jeszcze: w tak trudnych sytuacjach decydujący głos powinien należeć do ciężarnej i tylko do niej. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.